Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 19 Ocakta Ne Olmuştu?  (Okunma sayısı 14540 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 22, 2011, 10:58:06 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Sayın Eser,

ADALET istiyorum, adaletin olmadığı yerde maskeli adamın mücadelesi, son nefesine kadar devam edecektir.

Yaptığınız açıklamanın benim açımdan  tek bir tanımı var ırkçılık.  Umuyorum  öyle biri değilsiniz.

Alıntı
Basit bir ermeninin oldurulmesi olumsuzlesdirilecek kadar degerli degil.

Düz mantıkla yapılmış yorumlarınızı anlamakta zorlanıyorum. Asala, PKK v.s.  terör örgütlerini destekleyenlerin de sizinle aynı mantığı paylaştığını hatırlatmak isterim. Kendilerince adam öldürmenin yüzlerce nedeni vardır.

Teröre birlikte karşı çıkabiliriz fakat bir ırka mensup teröristler yüzünden bütün bir ırkı terörist göremeyiz, suikastlar düzenleyemeyiz.

İnsan hayatı kutsaldır.

Alıntı
19 ocak 1990-da daha agir bir katliam olmustur.19 ocak 1990 gecesi Rus ordusu Azerbaycana taaruza gecdi  131 azeri turkunu katletmis 100- lerce insan yaralanmis 10-larca insan kaybolmustur.Sonradan anlasildiki Azerbaycana katliama gelen Rus ordusunun komuta heyetini cogu ermeni subaylardan ibarettir.

Bahsettiğiniz gayri insani olaylara eminim Hrant Dink'te karşı çıkar, çıkmıştır da. Zulmü kimin yaptığı önemli değil, cesaret gösterip zulme karşı çıkmak önemlidir.

İnsanlık suçu işleyenlerle fikirlerinden dolayı suikast kurbanı birini nasıl bir tutabiliyorsunuz?

Katliamları yapan kişilerle aynı zehirden beslendiğinizi görmek bu kadar zor mu? Elinize fırsat geçerse aynı yolla intikam mı alacaksınız?

Alıntı
1988-1994 yillari arasinda Daglik Karabagda 40000 bin azeri turkunu katleden, 50000  insani sakat birakan,  cocuklari demir borularin icine doldurub yakan,  ana-babasinin gozleri onunde evladlarinin baslarini kesen,Azerbaycan topraklarinin 20%-ni isgal eden, 1000000 insani evlerinden  goc etdiren ve hala 10000 azeri turkunu Ermenistanda esir tutub  zehirli-kimyasal santrallarda calistiran, kucuk kiz cocuklari dahil butun kadinlara tecavuz eden, cocuklari sunguye geciren hala her kurban bayraminda esir azeri turklerini ermeni mezarliginda baslarini kesen Hrant Dinklerimi olumsuzlesdiriyorsunuz.Guvercinmis...Hepimiz Hrantz...

Bahsettiğiniz Türklerin büyük bölümü zaten uyanmış ve barış yanlısı insanlardır. Belki ne demek istediklerini anlamayı deneyebilirsiniz.

Alıntı
Ben Turkiyede hepimiz Hrantiz, hepimiz ermeniyiz sloganiyla miting meydanlarina cikan butun turk kardeslerimi uyanmaya davet ediyorum.

Sizde buradan fısıldıyorsunuz işte en iyi Ermeni ölü Ermenidir diye. Yine sormak isterim farkınız  var mı?

Alıntı
Ermeniler yeni dogan bebeklerinin kulagina fisildiyorlar senin dusmanin turklerdir.Cocuklarini korkuturken bile turklerle korkutuyorlar.

Birileri iddia ediyor diye toprak verilmez. Korkularla dolu bir hayatta yaşanılmaz.
Bu korkuları bahane edenlerin saltanatı güçlenir o kadar!

Alıntı
Azerbaycanda yasayan ermeniler diyorlar ki, ya bizim sizinle bir sorunumuz yok bizim asil sorunumuz Turkiye turkleriyledir.Turkiyede yasayan ermeniler diyorlarki, bizim sizinle bir sorunumuz yok bizim asil sorunumuz azeri turkleriyledir.
Tarih boyunca hep ruslarin, ingilizlerin arkasinda saklandilar firsat buldukca da turklere saldirdilar, ayaklandilar, katliamlar yaptilar.Dunya arenasinda da hep
Bu halk var oldugu surece ne soykirim iddasindan, nede Turkiye ve Azerbaycandan toprak iddasindan vazgecmeyecek.

Aynı zehirden beslendiğinizi görmek çok üzücü.

Alıntı
Degerli arkadaslar ermenilerin ne kadar zehirli bir millet oldugunu unutmayin.Ben hayatimda iyi niyyetli bir ermeni gormedim.
Bunlar hasta ruhlu bir halkdirlar.

ADALET istiyorum, adaletin olmadığı yerde maskeli adamın mücadelesi, son nefesine kadar devam edecektir.

Ocak 22, 2011, 11:05:04 ös
Yanıtla #21
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Eser Komutanım :) ne militarist bir giriş oldu bu ya...

ermeni sokmasına karşı panzerihir üretilebilir mi?

Çok özür dilerim ipe sapa gelmez bir alay şey yazmışsınız. cevap verip polümük yaratmak istemem arz ederim Komutanım. SAĞOL!!!

ossicil itirazlarımla.

Tanrımıza hamdolsun
milletimiz var olsun
yiyenlere şap olsun
yemeyenler...
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Ocak 23, 2011, 04:26:35 ös
Yanıtla #22
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn Zagzagel,
Sn V_for_Vendetta,
Sn Ceycet,
Sizin bu bariscil dusunceleriniz bana cok garib geliyor.
Ermeni halki 1905-1908 -li yillarda Azerbaycanda katliamlar yapdilar.On binlerce insani katletdiler.Affetdik.
Ardindan 1917-1920-li yillarda on binlerce insani katletdiler.Yine affetdik.
1922 yilinda Lenin ve bolsevik ermenilerin destegiyle Azerbaycanin Zengezur bolgesini koparib Ermenistan topraklarina kattilar, Nahcivanla Azerbaycan arasinda kara yolu irtibati kesildi, yine affetdik.
1937 yilinda Stalinin destegiyle butun Azerbaycan halkini Kazakistana surgun-goc ettirmege calistilar, fakat bu amaclarina ulasamadilar.
1970-li yillarda SSCB-nin  bazi ermeni yanlisi politburo uyelerinin destegiyle Daglik Karabaga ozerklik verdiler.
1988 yilindan itibaren Daglik Karabagda icinde olmakla Azerbaycan topraklarinin 20%-ni isgal ettiler, katliamlar yaptilar.
Turklerden baska 1918 yilinda Azerbaycanin Guba sehrinde 3 bin yehidi kardeslerimizi  katletmis toplu mezarliga gommusler.
Ileriki tarihlerde  yehuidi kardeslerimizin toplu mezarlarinin fotograflarini yayinlarim.
Yillardir bizler bu halkla butun baris yollarini denedik.Kiz aldik, kiz verdik, kirve olduk.Bu gun Azerbaycanda 20 bin ermeni kadin yasiyor.Fakat hic bir sonuc vermedi.Ermeni halki hic bir zaman buyuk Ermenistan hayallerinden vazgecmedi.
Azerbaycan 20 yillik ateskes suresinde yine bariscil yollar ariyor.Fakat hicbir ermeni bu yolu istemiyor.
Sn V_for_Vendetta, diyorki katillerle ayni zehirdenmi beslenmissin.
Ben Karabagda yasiyordum ermeni isgalinden once.19 yildir evimi topragimi gormuyorum.Evimi terk ederken sadece ceketimizi aldik.Butun mal varligimiza ermeniler el koydu.10 yil cadirlarda yasadik.Akrabalarimin buyuk cogunlugu kacamadi ermeniler esir aldi ve katletti.
Benim icin butun canlilarin hayati kutsaldir (hayvanlar da bun dahildir).
Benim icin butun ermenilerin hayati degersizdir.Biz turkler cok safiz tarihi  cok cabuk unutuyoruz, cok cabuk affediyoruz.
Ermenilere bu defa aff yok.100 yildir bunlardan cekdigimiz yeter.
Her ermeni oldugunde veya olduruldugunde ben biraz daha mutlu oluyorum.
Ben bir askerim, ben yemin etmisim.
Benim dusuncelerime irkcilik derseniz irkciyim, teroristlik derseniz teroristim.
En mutlu gunum ikinci karabag savasi basladigi gun olacak.
Hepinize saygilar.
1283 - leriz biz.

Ocak 23, 2011, 07:23:15 ös
Yanıtla #23
  • Uzman Uye

Sayın eser,

dediğim gibi öncelikle birey olmanın özelliklerinde uzlaşmalıyız;aksi taktirde bu tartışma hiçbir yere varmaz.

Biliyormusunuz, bende emekli bir askerim.Meslek hayatımın 12 yılı güneydoğu anadolu bölgesinin dağlarında geçti.Yüzlerce arkadaşım,kardeşten öte askerlerim gözlerimin önünde şehit oldu,gazi oldu,aklını yitirdi.

Şimdi ben buyüzden Kürt halkına düşman mı olmalıyım?Aksine enyakın arkadaşlarım o bölgeden ve Kürt halkından;çünkü gençliğim o bölgede geçtiği için zaten başkalarıyla dost olamazdım.Dostluklarım hala aynı tazelikle devam ediyor.Enaz görüştüklerimle bile,cenazelerde düğünlerde biraraya gelme fırsatı elde ediyoruz.

Sizi anlamaya çalışıyorum;ancak,dediğim gibi öncelikle bazı değerler de uzlaşabilmeliyiz.

Saygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Ocak 25, 2011, 12:42:45 ös
Yanıtla #24
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin ceycet,
Ben kurt asilli Azerbaycan vatandasiyim.Yedi yil Turkiyede egitim-ogretim gordum,Kibrista takim komutanligi yaptim.Turkiyedeki durumla Azerbaycandaki durum tam farkli.Ben bir asker olarak veya bir kurt olarak Turkiyedeki kurtlerin ozerklik talebini dogru bulmuyorum.Zaten Turkiyedeki kurt kardeslerimin hepsi bunu istemiyor.Turkiyede bir kurt vatandas Cumhurbaskani, Basbakan, bakan, millet vekili, belediyye baskani ola biliyorsa burada hic bir sorun yoktur.Guneydoguda sadece ekonomik, kulturel ve buyuk olcude egitimsizlik sorunu var.Bu sorunlardan dogan PKK teror sorunu var.Bazi dis  guclerde Guneydogudaki bu durumdan iyi bir sekilde faydalaniyorlar.Guneydogudaki PKK-ya destek amacli mitinglere on binlerce kurt halki hicde isteyerek cikmiyor.Cikmazlarsa  geceleri baslarina neler gelecegini iyi biliyorlar.Korkudan cikiyorlar.PKK-da bakin  isde butun kurt halki  ozerklik, iki bayrak, ana dilde egitim istiyor.Guneydogu Devlet otoritesinin en zayif oldugu bolgedir.Ben sahsen bir kurt olarak  pkk-ya ve terore nefret ediyorum.
Amerika SSCB-yi iceriden cokertdi ve parcaladi.Yoksa baska turlu SSCB-le basaramazdi. Turkiyenin her gecen gun bir az daha guclendigini goren dis ulkeler bu suratli guclenmeni durdurmak icin,  Turkiyeni parcalamak  icin her zaman PKK-ni  da, ermeni sorununu da  alevlendirmeye calisacaklar.
Azerbaycan-ermenistan  sorununu Turkiyedeki kurt sorununa benzetmek  dogru degil.
Aslinda bolgedeki en buyuk sorun Rusiyadir.Rusiya Kafkazlari elinde tutmak icin Azerbaycan-ermenistan arasinda Karabag sorununu, Gurcustanda Osetiya ve Abhaziya sorununun anatarini elinde tutuyor.Bu gun Ermenistan Karabagi istesede Azerbaycana geri veremez.Cunki Karabagi ermenistan degil Rusiya isgal etmistir.
Bir kac sene once tarihini kesin hatirlamiyorum ermenistan mili meclisi karar verdi Azerbaycan topraklarindan cikalim diye.
Hatirliyormusunuz bir kac sene once ermenistan milli meclisindeki katliami?Ermenistan parlamentosunda Meclis baskani Demirciyani ve bir kac milet vekilini katletdiler.Bunu Rusiya KGB-si yapti.Ermenistana goz dagi verdi.Karabagi ben isgal etmisim sen kim oluyorsunda Azerbaycana toprak veriyorsun dedi.
Ermeni halki hasta ruhlu oldugu kadarda abdaldir.Ermenistan diye bagimsiz bir cumhuriyyet yoktur.Ermenistan Rusiyanin ozerk cumhuriyyetlerinden biridir.Ermeni halki tarihte hep oldugu gibi her zaman kendilerini ruslarin kucaklarina birakmislar.Bu gun Ermenistanin hava alanlarini, demir yolarini, fabrikalarinin tumunu, sirketlerini, ozelesmeye acik butun kurumlarini Rusiya borclari nedeniyle el koymus ve elinden almisdir.Ermenistan Cumhurbaskani Rusiyanin izni olmadan birak bir bakanini bir valisini bile gorevinden alamaz.
Sayin ceycet,  ermeni halkinin azeri turkleri yaptiklari katliamlar, soykirimlar bagislanir gibisinden degil.
Simdi Hrant Dinkden bahs ediyorlar.Hrant Dinki ermeni istihbarat teskilati  oldurtdu.Amaclari Turkiyeni Dunya arenasinda mahkum etmekti.Ben buna kesinlikle eminim.
Hatirliyormusunuz 1988 yilinda Azerbaycandaki Sumgayit olaylarini? Henuz SSCB parcalanmamisdi.Sumgayitda bir kac gunde onlarca ermeni olduruldu.Ermeniler butun dunya arenasinda bagirmaya basladilar Azeri turkleri Azerbaycanda yasayan ermenilere katliamlar yapiyorlar.
Azerbaycan Mili Istihbarat Baskanligi bu katliami  isbat etdi.1988 yilinda olaydan bir kac gun once Ermenistandan iyirmi kisilik bir istihbarat timi Azerbaycanin Sumgayit seherine gelmis ve otelerde yerlesmisler.Bu ajanlarin hepsi Azericeyi cok iyi derecede biliyorlardi.Sumgayitdaki ermenileri balkonlardan asagi atib oldurende ermenistandan gelmis ajanlardi.Ihale Azerbaycana kaldi.
Isde bu yuzden diyorum bunlar zehirli, hasta ruhlu bir halkdirlar.Kendi milletlerine bile acimiyorlar.
Saygilarla

1283 - leriz biz.

Ocak 25, 2011, 12:54:19 ös
Yanıtla #25
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Eser

Konu ne olursa olsun bir milleti alçaltacak sözler söylemek yalnıştır. Aşşağıladığınız bir milletin içerisinde bilginlerin, profösörlerin, doktorların ve binlerce sağlam düşünceli insanların olduğunu unutmayın.

Saygılarımla

Ocak 26, 2011, 02:27:40 ös
Yanıtla #26
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hürmeti vermiş gecmislerdir kesin ermeni timi :) Azerbeycana girmek hurmetsiz cok zor oluyor.

Eser gürler, yakar yıkar komutanım,

Temiz devlet yoktur. Her devletin eli kanlidir, her devlet kirlidir, her devlet insanın doğasına aykırıdır. Çünkü devlet denilen seyin ordusu polisi vs oldugundan güç onun elinde oldugundan hem içte elini kana bular hem dışta elini kana bular. Bana eli kanlanmamis tek bir devlet gösteremezsiniz, Vatikan bile buna dahil.

Bu yüzden bırakın Halkları kotulemeyi, halklar kötü değildir, her ulusun İçerisinde iyiler ve kötüler vardır, cani katil tecavüzcü, hırsız her toplumda var, buna karşılık her toplumda bilgin, düşünür, bilim adamı, edebiyatçı vesaire de var. Halk bir bütün olarak kotulenemez. Kötüyse devlet kötüdür, kötüyse devletin bekası icin kendince vazife çıkarıp insan katledenler, asit kuyularına atanlar, gece yarıları yargısız infaz yapanlar, balkondan düşürenler kötüdür.

O yüzden boş geçin su hamaset yüklü edebiyatı, ben bir Cezayir kökenli Fransız olarak Tunus'ta olanlara adaip gözle bakıyor ve Zidane ile gurur duyuyorum.

Anarşist hayalciklerimle.

Ocak 27, 2011, 12:29:39 ös
Yanıtla #27
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn Zagzagel hurmet her ulkelerde var.Hurmetsiz bir devlet varmi dunyada?Kaldi ermeni timinin gecmesine o zamanlar SSCB zamaniydi, cumhuriyyetler arasinda gumruk, viza, yoktu.
Daglik karabagda gorev yaptigim yilarda esib gurlediyim, yakib yiktigim zamanlarda coooooook oldu.
Her konuda taviz verebilirim ancak bu konuda asla.Kendi dusuncelerimin hep arkasindayim.
1283 - leriz biz.

Ocak 27, 2011, 01:02:30 ös
Yanıtla #28
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Evvelallah eyvallah eser gürler bombalar komutanım,

yalnız bi hörmety mevzuu beni derinden sarstı da bir daha ki gelişimde sizin selamınızı söylesek olur mu? bizim buralarda selam verdik rüşvettir deyu almadılar derler sizin orada maşallah selam yetmez hörmetini göster diyorlar. işte dediğiniz de dogru aslına bakarsanız, her devlette var bunlar, o yüzden devlet denilen şey doğaya aykırı bir durum.

önüm arkam sağım solum düşündüklerimin her tarafındanyım.

SAĞOL!!!

Ocak 27, 2011, 01:49:02 ös
Yanıtla #29
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin, hurmetli, Zagzagel seni hurmet mevzuati degil benim dusuncelerim sarsti.
1283 - leriz biz.