Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: terör doğal mı? gerekli mi?  (Okunma sayısı 28073 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 29, 2011, 06:49:28 ös
Yanıtla #40
  • Ziyaretçi

Sayın Barbaros,

burda o kadar geniş bir konuya girdinizki bu dediklerinizi tek bir ailenin yapacağına inanıyor olmanız düşündürücü...
ki bunlara inanan bir çok insan var,
bence biraz realist olmakta fayda var 1 aile yerine bir örgüte yükleseniz bi derece anlamak mümkün bence komplo teorisinden öteye geçmez yazdıklarınız teoriyide gerçekmiş gibi yazmanız doğru olduğu kanısında değilim,
yani bu gün yamur yağdı kesin bu aile yada mossad yapmıştır gibi bişi bu dediğiniz....
benim dikkatimi çeken bir çok kitap var bu konuları inceleyen insanlar inanmak istediğine inanıyorlar herhalde.... yada cazip geliyor....
bilemiyorum, ama iddaların çoğunun dayanağı yoktur, o aile ile ilişkilendirilmemiştir, idari işlem yapılmamıştır... bana göre sizin söylediğiniz varsayım harici birşey değil...

Saygılarımla,
418

Sayın 418,

Sözünü ettiğim ailenin Dünya'nın her ülkesinde yüzlerce ferdi bulunuyor. Etilerde en küçük çekirdeklerinden birisiyle 10 yıl komşuluk yaptım(akmerkez). Aile yerine hanedanlık dersek daha doğru olur.
Dünya'nın süper gücünü, Avrupa'nın krallığını kendisine köle etmişken bir örgütden söz etmek hiç anlaşılamaz bir durumdur.
Olaylara karşı düz mantıkla yaklaşıyorsunuz. Fakat hayat, sizin yaklaştığınız kadar düz değildir. Ailenin sloganı bile dillere destan.. Kaostan gelen düzen/yeni dünya düzeni.. Öyle slogan ki, abd 1 dolarına yazdıracak kadar...
Sizin bu kaosu anlamanız için ilk önce düz mantık dışında düşünmeniz gerektiği kanısındayım.

Yazdıklarımdan daha mantıklı ve makul anlamlar çıkarmaya özen gösterirseniz sevinirim. Zira neyi ölçüt alacağım konusunda tedirgin oluyorum. Birgün yağmur yağdı diye elbette rothshildler yada onların evinin bekçileri mossad ajanları yağdırdı demem, diyemem, yağmur gibi bir bereket böyle bozguncuların elinden zaten gelmez. Fakat en basitinden öldürülen aselsan mühendislerimizin arkasında mossad'ın olduğunu veya geçen sene Mavi Marmara olayının olduğu gün göstere göstere pkknın İskenderun'da Deniz Kuvvetleri sahasına füze saldırısının arkasında israil'in olmadığını kim söyleyebilir? O gün pkkyı kim finanse ediyor, destekliyor tam anlamıyla belli olmuştu. Çünkü pkk denen çapulcular bu güne kadar Deniz Kuvvetlerine bir kere saldırısı olmadı. Olması da mantıksızdı.

İnanmak için yeterince ortam haiz bulunuyor. Bu durumda inanmamak bence sorgulanmalıdır.
Sayın Barbaros,

Daha evvel dediğim gibi bir ailenin yapacağı bir iş olmadığı düşüncesindeyim, ayrıca kaostan gelen düzen kelimesi roma dönemine dayanır bilinen bir latince değimdir, dolarla ilgili birçok bilgi var bilgi çok olunca bilgi kirliliğide çok takdir edersinizki
bilinen bir değimin dolarda yer alması normaldir bana göre, medeniyetin beşiği olarak romalıları gösterirlerdi eskiden bir çok yasal düzenlemenin temeli roma döneminde yapıldı, ordaki değimlerin kullanılmasıda gayet doğal,
bahsettiğiniz saldırılar hakkında yorum yapamam herhangi bir bilgiye haiz değilim yapmamda doğru olmaz burda, bana göre hiç bir devletin bu devlet yapmıştır diye suçlamasıda olağan değildir, eğer elde bilgi ve belge varsa kamuya açılır o zaman bu yapmış denir varsayımlarla biryere gidilemiyeceği görüşündeyim....
avrupadaki Anglo-Saxon zengin tabaka çoğu yahudilerden bile zengindir, yani dünyada zengin olan tek aile yok....

Evet bilinen bir latince deyimdir, Masonlukta da yeri ayrıdır. Söylediğim gibi hepimiz bu riyakarlığın bir parçasıyız. Konum büyüdükçe riyakarlıkta artıyor.

Rothshildlerin tarihi belgelerde hangi aileleri oluşturduğu ortadadır. Rockefeller, Warburg, JP Morgan ... Yedi gelinler işte..
Bu ailelerin sahip olduğu petrol, enerji, altın, elmas ne varsa Rothshildlerindir. Ve sizin Anglo-Saxon zengin dediğiniz tabaka da yedi gelinlerin bayisidir.
Ve bizim ülkemizdeki zengin ailelerde, avrupadaki bayilerin bayisidir :) Ortada trilyon dolarlar dönüyor... Fakat devir daim hep aynı yerdedir.

Ramallah kimin kontrolünde iyi araştırın.
Sayın Barbaros,

cnn turkün haberinde geçen yazıya göre "El Fetih" kontrolünde....

Temmuz 29, 2011, 09:13:46 ös
Yanıtla #41
  • Ziyaretçi

Komplo teorilerine değinildiğinde aklıma bu noktada paralellik arzettiği için tv de izlediğim bir açıkoturumda araştırmacı yazar Aytunç Altındal'ın bir sözü geldi. Bu forumda başka bir başlık altında bahsetmiştim tekrar etmekte fayda var.

Aytunç Altındal'ın eline geçtiğini iddia ettiği ve kaynağı sorulunca onları öldürürler diye kaynak vermek istemiyorum dediği konu: Antisemitistlerce Yahudi aileleri tarafından dünya yönetilir, savaşlar çıkartılır ve amaç ise büyük İsraili kurabilmek...Bunun için de satın alınan topraklara dağınık yaşayan yahudiler göçerek yasal bir devlet yaratma çabası... Biz genelde bu teoriye inandık.  Aytunç Altındal'ın tv de bahsettiği çok eski bir gizli belge ise komplo teorisi kavramını daha genişletiyor. Belge radikal Hristiyanlarca düzenlenmiş bir toplantının karar metni. Metne göre amaçları dağınık yaşayan yahudileri bir araya toplamak, yahudi-arap-türk  üçlüsünü yok etmek...

Demek istediğim bir zamanlar birileri toplantı yapmış ve abuk idealler ortaya atmış ve yaşanan olaylar bu idealleri desteklercesine şekillenmiş ise, bunu tüm Yahudilerin veya tüm Hristiyanların suçuymuşcasına sunmak yanlıştır. Nasıl ki osmanlıyı arkadan vuran ve dağılan toprakların hainliklerinden dolayı lanetlenmişcesine kanla sulanmaya devam etmeleri gibi... Yani bu yaklaşım da yanlıştır bir bakıma yani atalarının yaptığı hatanın bedelini torunları ödemek zorunda mıdır...

Saygılarımla.

Temmuz 29, 2011, 11:41:40 ös
Yanıtla #42

Terörün gerekçesi doğal bulunmuş. Bence baştan sorulan soru yanlış. Terörün gerekçesi olabilir mi? Terörün gerekçesi diye bir şey söz konusu olamaz. Terör, işleri rasyonel bir şekilde yürütemeyenlerin, yıkarak, yakarak, öldürerek bir takım şeyler talep etmesidir. Terörün bir gerekçesi varsa, o da yıkıcılıktır. Yıkıcılığın gerekçesi de kolaycılıktır. Kolaycılığın gerekçesi ise tembelliktir.

Tabi devlet kavramı da burada sorgulanmalı. Ulus devlet kavramını benimseyen devletler, kendi ulusu içinde olmayanların taleplerini de karşılamak durumunda kalırlar. Ulus devlet, insanın bir toprak parçasına ağaç gibi bağlı kaldığı bir ortamda belki geçerli olabilirdi. Fakat insan sosyal bir varlıktır. İnsanlar sabit değil, dinamiktir. Nüfus ve demografik yapı da karışıktır. Ulus devlet kavramı ve milliyetçilik, bu yönden bakılınca tamamen mantıksızdır. Terör de uzun vadede "ulus devlet" şahinlerinin sebep olduğu bir başka mantıksızlıktır. Kendi karşıtını anında doğurur.
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Temmuz 30, 2011, 05:03:09 öö
Yanıtla #43
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sayın masor1976 haklısınız, zaten günümüzde mantıken çok gizli olması ve ortaya çıktığında çöpe atılması gereken planlar, yapılar, raporlar vs.. hakkında internet ile birlikte bukadar çok farklı bilgi ve görüşün olması toplumlarda büyük kafa karışıklığına (belki de istenen budur) yol açmıştır..

günümüzde ki geçmişteki her terör eylemi amerika israil ingiltere üçlüsüne bağlanmaktadır... belki doğru belki yanlış ama artık doğru olsa bile bu komplo teorisi kurmaya alışan kafası karışık beyinler artık..

- hmm bunu amerika yaptı diyolar ama belkide öyle düşünmemizi isteyen ergenekoncular yaptıı.. amaa ya bunu yapan başkasıysa ve bu şekilde ergenekoncuların yaptığını düşünmemeizi istiyolarsa??? - ulan belki de gerçekten amerika yaptı bak biz olmayan bi karanlık odağın yaptığını düşündük..

bu konuyu açma amacım terörist grupları yargılamak ya da hangisi haklı hangisi haksız demek değil çünkü.. bu şekilde biyere varamayız ben sadece bir kavram bir eylem olarak doğasını merak ettiğim için konuyu açtım..

diğer konulara girersek terör kime göre terör? pkk terörist ama türkiyeye göre. peki hamas? terörist mi eve ama türkiyeye göre değil israile göre terörist.

saygılarımla...
deus meum que jus

Temmuz 30, 2011, 07:20:43 ös
Yanıtla #44
  • Ziyaretçi

bu konuyu açma amacım terörist grupları yargılamak ya da hangisi haklı hangisi haksız demek değil çünkü.. bu şekilde biyere varamayız ben sadece bir kavram bir eylem olarak doğasını merak ettiğim için konuyu açtım..

diğer konulara girersek terör kime göre terör? pkk terörist ama türkiyeye göre. peki hamas? terörist mi eve ama türkiyeye göre değil israile göre terörist.

saygılarımla...

Sayın Sad. Şiddet ve baskı demek terör demektir. Benim gözümde karısını döven adam da teröristtir. Halkını ezen devlet de teröristtir. Başka ülkeleri alt yapı zengin diye askeri harekata tabi tutan devlet de teröristtir. Askeri kanunlar ondan yana diye altındaki eri ezen şiddet uygulayan, bedava hizmetçi gibi davranan subay da  teröristtir.

Dediğiniz gibi terörist tanımlaması yapabilmek zor gerçekten de. Benim gözümde terörist olan başkasının gözünde kahraman olabiliyor.

Saygılarımla.