Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Barzani Teklifleri Red Etti.Refaranduma Gidiyoruz!!!!  (Okunma sayısı 2974 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 17, 2017, 08:33:49 öö
Yanıtla #10

El altından ülkemizi parçalamak icin birleşenlere en güzel cevap;Bu günkü üstünlüğünüze fazla güvenmeyin."Keser döner,sap döner, gün gelir biz halka ettikleriniz  sizlere döner."...Hz Ali ne güzel ifade etmis;"💥Üç sınıf insan Allah'ın sevgisinden uzak tutulmuştur:Zalimler, ona yardım edenler ve Zulmü hoş karşılayanlar"..Hz.Ali......Saygilarimla.
« Son Düzenleme: Eylül 17, 2017, 09:06:46 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Eylül 17, 2017, 09:03:20 öö
Yanıtla #11

Gelecekleri varsa ,gorecekleride var.Bu milet uyandiginda cok kan dökülecek.Ama geldikleri gibi vatan hainlerinide alip defolup gidecekler.Mustafa Kemal'in evlatları daha ölmedi.Biz bu toprakları kanla aldik.Canimizi veririz ama asla topragimizi vermeyiz..Bu konu benim morelimi cok bozuyor.Ulkemizde fitne çıkarılmasina müsade etmeyelim.Emperyalistlerin ve icerdeki kuklalari'nin fitnelerine gelmeyin.Kurdu, Türkü ,Lazi,Alevisi,Sagcisi,Solcusu, Hristiyani, Yahudisi , Süryanisi,Arabi vs.Bir bayrak altinda herkes Kardeştir.Provakatif eylemlerle insanlari bir birine düşman ediyorlar.Ayrismayalim,Nefret dilinden uzak duralım.Bir vatanımiz var.Burnumuzun dibinde Suriyede insan soykırımi, savaşı bir ornektir.Suriyedeki savaştan bir çıkarım elde edilmedi.Olan halka oldu.Suriye savaşı bir soykırım savaşıdır.Yapanlar Laheyde yargılaması gereklidir.Canim Vatanıma canım kurban olsun!Ama düşmanımız yokken düşman yaratmak neden!!!! Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Eylül 17, 2017, 09:10:30 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Eylül 17, 2017, 01:05:20 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sevgili üyeler,
Belki bana kızacaksınız ama daha 4-5 ay önce okulda ülkücü bir arkadaş şöyle demişti "Türkiye bir * kadın gibi ne amerikanın oluyor ne rusyanın, işi hangi tarafta ise onun yanında ama ikisinin de olmuyor". Benim düşüncemi arkadaş argo olarak söylemişti. Türkiye tarafını iyi belirlemeli aslında her iki kutba da yoldaş olmamalı dış politikada ortada durmalı ama şu an ki gücü yahut siyasiler bunu yapmıyor yapamıyor. Amerika sırf Kuzey Irak yüzünden Türkiye'den vazgeçiyor demek ki tabi Gülen ve Erdoğan arasında da tercih yapmıştır. Getirdiği adamı götüremiyor. Ruslara güvenilir mi bilmiyorum ama Kurtuluş Savaşında Atatürk uzun bir süre ittifak olarak Ruslar ile hareket etti ve Bolşevikleri kullandı.(Tabi destekleri karşısında rejmin komünizm yapılmasını sürekli istediler lakin Yüce Önder gerçekci idi ve Cumhuriyetimizi hakim kıldı.) Bugün de aynısı söz konusu. Rusya, Çin, İran ile olacak isek Nato da işimiz yok, Avrupa Birliğinde işimiz yok. Öyle canın istedi mi ben Şangaya girerim hem Avrasya Birliği var demeyeceksin, icraata geçeceksin. Artık Gülen ve cemaatin Türkiye'de yer edinmesi zor yakında ölür zaten lakin onun boşluğunu(ne o ne başkası doldursun isterim) diğer tarikatlara veriyorlar. Halimiz kötü ekonomi sıfırı tüketiyor ve halen örtülü ödenekten kendilerine dünyaları harcıyorlar, gençler işsiz(ben de dahil), her sokakta avmler, kadına şiddet çoluğa çocuğa kadına hamileye darp şiddet taciz tecavüz, prestij kaybı, beyin göçü, yatırım göçü, alternatifsiz partiler, yalan dolan saymakla bitmez. Benim merak ettiğim tek nokta bu komplo teorilerinde gördüğüm okuduğum dünyadaki bütün olaylar vs siyasiler şirketler falan bu gizli örgütlerin izni gücü ile yıkılıp yapılmıyor mu yani planlanan başa getirilen. Belki biraz şey oldu ama bu başımızdaki imam hatipli ne olduğu belirsizi kim getirdiyse götürsün arkadaş.
Saygılarımla
Öldükten sonra yaşamak istiyorsanız;
Ya okumaya değer şeyler yazın ya da yazılmaya değer şeyler yaşayın!

Eylül 17, 2017, 01:18:43 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sıradaki hamle Yunanistan ve Rusya'dan gelecek. Yunanistan Türkiye'ye saldırmak için fırsat kolluyor. Benden bukadar...  :)
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Eylül 17, 2017, 08:02:26 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Alıntı
Bolşevikleri kullandı.(Tabi destekleri karşısında rejmin komünizm yapılmasını sürekli istediler lakin Yüce Önder gerçekci idi ve Cumhuriyetimizi hakim kıldı.)

Emin misin komünist olmamızı istemelerinde bence  tam tersi oldu ve  onlar istemedi bizi ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 17, 2017, 09:19:12 ös
Yanıtla #15

Sayin Bilge Kağan, Komplo teorilerini yazanlarda o bilgileri bir yerlerden edinmislerdir.Malesef tarihte bir çok savaşın arkasında Rockefelerin ve Rochild hanedanlığı'nın finansörluğu var.Kurtleri cok sevdiklerinden Kürt devleti kurmuyorlar.Amac Bop (Büyük İsrail Devleti) Tek devlet ve Dünyaya hakim olup ülkeleri sömürü haline getirmek icin küçük parçacıklara ayirmak.Irak özgürlük getireceğiz diyip daldilar, Suriye'ye özgürlük getireceğiz dediler eee nerde özgürlük.Amac insan soykirimi ve Bop projesi ile sömürmek.Dunya'nin 16 zengin aileside bu zalimliğin icinde.Baş finansör Abd,İngilizler.Beyaz Muslumanlar'in Büyük Sırrı kitabini okursaniz kimlerin soy seceresi kaynaklara göre verilmiş.Yazar Soner Yalçın.Kitabi incelemeye gerekte yok.Gogulda arastirmak isterseniz Ad ,soyad kimin ne irkindan geldigi ve kimlere hizmet ettigi ipuçları verilir.Saygilarimla.

Eylül 17, 2017, 11:01:17 ös
Yanıtla #16

Dünya'nın geleceğe dair politik,siyasi vb değişimleri 36 yıl'a tekabül eder şekilde net olarak kestirilebilir.Dünya'da ki "kürt nüfusu" 50 milyon civardır.Bu çoğrafya da 40 milyon civarı.Bu oranlara bakıldığında "bir devlet kurmaları kaçınılmazdır".

Kürtler,bakıldığında, her yaşadıkları ülke de ötekileştirilip kışkırtılıyorlar.Doğal olarak yaşadıkları bölgeler yaşadıkları ülkelere nazaran en iyi senaryoda dahi geri bırakılıyor;en kötü senaryoda ise,katlediliyorlar.

Burda bir cok üye aklını kullanıp macro düşünceyi benimsemiş kişilerden oluşuyor, amma biraz zeki olup mikro düşündüklerinde, kendi yaşamlarında ki sorunları bile çözmek de zorlandıklarını fark edebilirler.

Kürtler gibi "Ötekileştirilenler", bu form'da ki küresel farkındalıkla aydınlanmış kişilerin arasında yaşamıyorlar; bizzat halkın içinde; bizzat çarkların arasında yaşıyorlar.Gerceklikte yaşananlar kardeşlik türkülerindeki gibi olmuyor malesef.

Ben kürt kökenli biri değilim,yanlız; yaşanılan ülkeye ait hissettirilmemenin ne derin bir acı olduğunu,dışarıdan gözlemlediğim bir cok insan da deneyimledim.

Bu konu "subjektif" değerlendirilmelidir bence; Çünkü burda yazılanlarla yaşamın içinde olanlar bambaşka şeyler.

Etnik kimlik dahil hep kim olduğumuzu tanımlamaya çalışıyoruz; aslında kim olmadığımıza bir bakabilir isek, bizler hepimiz sadece insanız.
« Son Düzenleme: Eylül 17, 2017, 11:24:27 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Eylül 18, 2017, 09:43:41 ös
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın NOSAM33,
Rus Miralay Budiyeni ve Mustafa Kemal Atatürk'ün ahbaplığını araştırsanız; Rusların birkaç kez komünizm önerisini göreceksiniz. Havza Genelgesi sırasında yaşanıyor bu olay ki Atatürk'ün Kurtuluş için Samsun'a çıktığı ilk zamanlar. Ruslar(bolşevikler) batıya karşı bizi boşuna keyfen desteklemedi onca silah ve mühimmat desteği bizim de Osmanlı İmparatorluğu sonrası tıpkı Çarlık Rusyası gibi yeni rejim seçeceğimiz için onlar bunu kendi lehine kullanmak istedi. Saygılarımla
Öldükten sonra yaşamak istiyorsanız;
Ya okumaya değer şeyler yazın ya da yazılmaya değer şeyler yaşayın!

Eylül 19, 2017, 12:33:29 öö
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

Alıntı
Emin misin komünist olmamızı istemelerinde bence  tam tersi oldu ve  onlar istemedi bizi ...

Araştırmadan yazılan bir yazı.İnanın nerede okuduğumu hatırlamıyorum lakin sizin cevabınız doğru .Tebrikler ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 19, 2017, 12:38:58 öö
Yanıtla #19
  • Uzman Uye

MARX’IN SÖZÜ

Rasih Nuri İleri, Mustafa Kemal’in, bir Bolşevik rejimi kurmayı hesapladığı ancak bazı rastlantılar sonucunda bunun tehlikeli olacağını gördüğü tespitinde bulunuyor.

İleri’ye göre, Atatürk gücünün sınırlarını çok iyi biliyordu; büyük bir gerçekçiydi. Her attığı adımda ne yapabileceğini, nereye kadar gidebileceğini gayet iyi hesaplayan bir kurmaydı.

O, hayatı boyunca Marksizmin ünlü formülünü doğal olarak uyguladı: “Özgürlük zorunlulukların bilinmesinden ibarettir!”

Politikada en beklenilmedik hamleleri yaptığı, herkesi şaşırttığı zamanlarda bile Atatürk için ölçü; zorunlulukların, olanakların, sınırların gayet iyi hesaplanmasıydı.

ALINTI: SONER YALÇIN
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus