Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mustafa Kemal Atatürk'ün Mason Olduğu İddiasıyla İlgili Bir Soru  (Okunma sayısı 136135 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 07, 2009, 07:41:27 ös
Yanıtla #60

ha bana yazmışsın ha Hewale yazmışsın farketmez.

Valla onu bilemem. Almanlar bir ara bazı Türkleri ( genelleme yapmıyorum ) çok aşağılayıcı hareketlerde bulunuyorlardı. O bi dönem diyorsun ama  aşağılayan mutlak surette aşağılanır evrim yasası dahilinde doğa kanunu aklıma getirdi de ondan söledim :D

yoo yanılıyorsun öyle bir niyetim yok yani Ülkede ister Kürt olarak tanınılsın ister tanınılmasın. Bu o kadar da önemli değil ki.. Ben sadece bir Kürt olarak Irkıma ait bazı özelliklerden bahsettim o kadar... hem Doğunun bilinmeyen yönlerini burada paylaşmayı da bir dönem çok istemiştim ama Bra isimli Şiirimle yerle bir olduğum için bu güzel düşünceden istemeyerek de olsa vazgeçtim. Doğuyu size tanıtma amacında değilim yanlış anlaşılmasın da sadece bazı husular üzerinde paylaşım kurmayı seven bir yapım var. Ondan yani..
« Son Düzenleme: Mart 07, 2009, 07:46:05 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 07, 2009, 07:44:47 ös
Yanıtla #61
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

ha bana yazmışsın ha Hewale yazmışsın farketmez.

Valla onu bilemem. Almanlar bir ara bazı Türkleri ( genelleme yapmıyorum ) çok aşağılayıcı hareketlerde bulunuyorlardı. O bi dönem diyorsun ama  aşağılayan mutlak surette aşağılanır evrim yasası dahilinde doğa kanunu aklıma getirdi de ondan söledim :D

şimdi türkler kuyumcu olup alman dövüyorlar. he bu tarz davranışları benimsemem ama sen bu tarz davranışları referans kılıyorsun. he şunu da söyliyim bil ya nolur onu da bil..

bana olmadığını göster sen önce.

Mart 07, 2009, 07:48:47 ös
Yanıtla #62

Neden göstereyim ki.. Öyle bir amaç taşımam ben.. Ben sadece beni anlayan ve ilk etapta beni dinleyen olgun Kişilerle fikir paylaşmayı daha gerekli görüyorum. Karşımda bana hakaret edecek sonra da kırıp dökecek ve ben Kürtleri tanımıyorum düşüncesiyle hareket edecek ve ben de ona kalkıp kendi görüşlerimden bahsedecem. yapma ya işte bu benim en çok zorlandığım durumdur esasında .. çünkü boşa vakit harcamayı pek sevmem. senin düşüncendir derim çeker giderim:)   
« Son Düzenleme: Mart 07, 2009, 07:51:27 ös Gönderen: Isabell »

Mart 07, 2009, 07:52:23 ös
Yanıtla #63
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

isabell kendini komik durumu düşürme. burada kürtleri reddetsek kürt lafını ağzımıza almayız. benim bahsettiğim konu başından beri siyasetti. tabi onu aldınız kendinize göre yorumlayıp sundunuz. senin düşüncen neymiş ki? tnınmak mı istiyorsun? veya saygı,zaten kendi çapında gerçekleştirdiğin şeydir bu. şu yukardaki son cümlemi anlamayışın bile senin aslında sadece biblo olduğunu gösteriyor,bu seni yabancılaştırıyor,bak herşeyi çözersin ama bu yabancılaşmanı engelleyemezsin,çünkü kendini ilgilendirir bu. bu sefer ne dediğimi anla.

çeker gidermiş,nereye çekip gidiyosun? birilerini gördükten sonra mı çeker gidersin hı:) biraz özel bir soru oldu gerçi ama.... şu son cümleme bir cvp yazsana,çok merak ettim

Mart 07, 2009, 07:56:04 ös
Yanıtla #64

Tartışma yapmaktan uzak dururum demek istedim. Algılayış yönünü biraz genişletebilirsen ne demek istediğimi kolaylıkla anlayabilirdin. Hem bu sitede bu hususta fikirlerimi belirtmem bazılarına karşı bir cevap niteliğinde olabilir ama sonuçta sessiz kalmak yerine bazı noktaları açıklığa kavuşturmak daha yeğdir, diye düşünüyorum.

İşte daha önce de bahsettiğim gibi olay anında kişiselliğe saldırı olduğundan ben çoğunlukla cevap vermemeyi muhatap almama bağlamında uygun görüyorum:) 

Bu arada kimin komik duruma düştüğü açıkça ortada, yazılan yazılara aksayan karakteristik özellikler Insanları çok mantıklı bir şekilde deşifre edebiliyor. Bunun en bariz yolu Tartışmaktan geçer. Ama her zaman sölediğim gibi Tartışma anlamından uzak bir şekilde yapılmaktadır. Bilgi konusunda fikir üretmek yerine kişiyi hedef alan sözler sarfedildiği zaman haliyle İnsanin iç bünyesini bulandırmaktadır. Bunu kastetmiştim..
« Son Düzenleme: Mart 07, 2009, 08:00:04 ös Gönderen: Isabell »

Mart 07, 2009, 07:59:46 ös
Yanıtla #65
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

soruma cevap? algım geniş olmasaydı bana hayranlık beslemezdin. neyse soruma gelelim. hadi cevap

Mart 07, 2009, 08:00:20 ös
Yanıtla #66

Mart 07, 2009, 08:01:59 ös
Yanıtla #67
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

yanlış kişiyi aldığın için üzülüyorum. .

Mart 07, 2009, 08:06:28 ös
Yanıtla #68

Pardon, anlayamadım ama neyse.. Konu iyice dağılmış gibi görünüyor :( özür..

Mart 07, 2009, 08:13:40 ös
Yanıtla #69
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Isabell,

Yine yaptiniz yapacaginizi, sanirim polemik yaratip kargasa cikartma sizin hosunuza gidiyor, sonra da birsey dememis gibi masumlari oynamak. Hanimefendi, bu forum icindeki neredeyse hickimse boluculuk, ayrimcilik fikirlerine karsi insanlardir, eger okuyorsaniz yazilanlari bunda hemfikir olacagimizi saniyorum. Dolayisi ile boluculuk yaptigini iddia ettiginiz kisilerin ne demek istediklerini dahi anlamiyorsunuz, anlamaya calismiyorsunuz ya da isinize geldigi gibi yorumluyorsunuz. Bu forumda boluculuk yapmak sizin tekelinizde neredeyse, boluculugu siz yapiyorsunuz ve ciddi bir yanilgi icindesiniz. Ulkemizi (tabii bu ulkeyi kendi ulkeniz kabul ediyorsaniz) bolmek isteyenlerin yontemleri, saf insanlari milliyetcilik duygulari ile doldurup karsi tarafa saldirtmaktir. Sizin de yaptiginiz budur. Aklinizi kullanin hanimefendi, baskalarinin koleleri olmamak icin butun olmaktan baska yapilacak birsey yok.

Lutfen boluculukten ve laflari suslemeye calisip anlamini kaybettirmekten kurtulun.

Saygi ile  
Bakmak yetmez, gormek gerek...