Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ay'a gidildi mi?  (Okunma sayısı 5878 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 22, 2011, 05:54:48 ös
  • Ziyaretçi

NASA'yı köşeye sıkıştıran "Ay'a gidiş görüntülerinin sahte olduğu ve tüm dünyayı kandırdıkları" komplo teorisini Fox kanalında belgesel şeklinde hazırlamışlar. NASA'lı bir uzmanla teoriyi destekleyen uzmanların karşılıklı görüşleri...

1.Parça
let it begin 67

2.Parça
let it begin 68

3.Parça
let it begin 69

4.Parça
let it begin 70

5.Parça
let it begin 71

Ağustos 22, 2011, 06:31:16 ös
Yanıtla #1
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Ay'a gidildi veya gidilmedi.

Gidildiyse: ABD, Ay'a giderek neden super guc oldugunu ve neden su anda hala rakipsiz oldugunu kanitlamistir.

Gidilmediyse: ABD, Ay'a gitmedigi halde gitmis gibi yaparak butun dunyayi kandirabilmistir. Bu da bu devletin neden hala super guc ve rakipsiz oldugunun kanitidir.

Insanlarin ABD'ye karsi duyduklari ezikligi bu ve bunun gibi sacma sapan konularla kapatmaya calismalari gercekten de cok komik ve acinasi bir durum.

Sayin Masor1976, sozum size degil yanlis anlasilmasin. Sozum bunu uyduranlara ve surekli o bahsettigim eziklik duygusu icerisinde kendilerini tatmin etmeye calisanlara.

Esenlikler,
Laus Deo.
YY & Y

Ağustos 22, 2011, 06:40:26 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Sayın Laus Deo, böyle bir konunun komplo teorisyenlerince illuminati kanalı diye iddia edilen Fox kanalında yayınlanması bana garip geldi. Yani FOX=666 rakamını veren bir kelime yani onlarca satanizmi temsil ediyor :)

O anki şartlar ve uluslar arası savaşlar vb. nedeniyle devletlerin çıkarları ve halka moral için stratejik yalanları doğaldır. Fakat bir yalan bu kadar açıktayken hala inkar edilmesi bana ilginç geldi. Bilimle uğraşan bir ekibe yakıştıramıyorum.

Saygılarımla.

Ağustos 22, 2011, 09:05:18 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

ay'a gidildiğine inanıyorum, burda Sayın Laus Deo, yazdıklarına katılıyorum, abd süper güçdür, insan oğlu istedikten sonra yapar bence...
şuan ellerindeki teknoloji ile uzaydaki uydulardan yerdeki karıncalara kadar görmek mümkün abd için...

Saygılarımla,
418

Ağustos 22, 2011, 09:15:59 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Aya ayak basma görüntülerini izlediniz..

Arkada  sobaya benzer ,perçinle tutturulmuş sözde uzay gemisi...
Biri de gemiden iniyor.'' insanlık için büyük adım atıyor'' ama ondan önce kamera ve  kamareman aya ayak basmış... ondan bahsedilmiyor... :)
soba borusundan inip zıplıyor...
He, şimdi mevzu şu olmalı...o gösterdikleri alet ( takım çantasına benzer alet :) ) uzaya gidebilir mi?
Saygılarımla

Ağustos 22, 2011, 09:27:05 ös
Yanıtla #5
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Ay'a pek tabii gidildi.

Beni en cok uzen komplo teorilerinden biri de "Ay'a gidilmedi" soylentileri.

Neden mi uzuyor?

Insanoglunun kendini boyle kucuk gormesine icim el vermiyor.

Sahip oldugumuz bilim ve teknik, bugun oldugu gibi 1969'da da Ay'a (364bin kilometre, o kadar) gitmeye yeter de artar bile.

Gercek su ki, 1969 insanoglunun oldukca ileri oldugu zamanlardan biriydi. Hem ozgurlukler, akil, hem bilim-teknik, hem de sanat acisindan bir nevi altin cagdi.

Ancak ondan sonra, ay yolculuklari turu buyuk, tum insanlarin ufkunu acacak derecede evrensel projelere egilim azaldi. Rakip ulke ve blogu bilimsel anlamda gecmek, kulturel ustunluk olarak kabul ediliyorken, yani SSCB blogu varken, bu projeler milli gurur meselesiydi. Tek kutupluluga gecis ile birlikte, dunya da, daha cok, kar getirici urun ve teknolojilere yoneldi.

Bu da biraz uzucu. Demek ki, insanoglu, gokleri kesfetmek gibi ulvi bir amac icin degil, rakibini alt etmek icin bu ugrasilara girismis. Rakip ortadan kalkinca da, bu projeler gozden dusmus.

Acaba oyle mi?

Bu olayin bende uyandirdigi bir diger dusunce de su. Acaba eski buyuk eserler de, ornegin bizim meshur Tapinak, ya da eski efsaneler de, bu sekilde bir garip ice kapanis sureci ve yanlis haber yayma sebebiyle olmamis varsayildilar.

Bunlardan bagimsiz olarak... Ben diyorum ki, kendimizi bu kadar kucuk gormeyelim, Insanoglu istediginde, aya gidecek teknoloji, azim ve vizyona sahiptir, hem de fazlasiyla.

Sevgi ve Saygilarimla,
Eureka
PS: Simdi hatirladim, uzaya cikmis bir patronum olmustu 4 yil once, su turist programiyla gitmisti.
PS2: Aya ilk giden ekipten Aldrin, aktif bir Masondur ve bunu gizlemez. Bu bile benim aya gittiklerine inanmam icin yeterli sebeptir, zira Kardesim defalarca israrla "Ay'a gittik" demistir.
The mason square doth clear the air of folly and deception
The rule is straight, the angle clear, for greatness has direction

Ağustos 22, 2011, 09:48:17 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Videolarda her şey açıkça ortaya konmuş. Sonuçta aya ayak bastık diye insalara izletilen görüntüler sinema teknolojisiyle üretildiği çok açık.

Sayın Eureka uzaya çıkılıyor fakat videodaki amerikalı ve rus uzmanlarında değindiği gibi belli bir sınırı radyasyondan dolayı aşma ihtimalleri yok. Yani dünyadan çok fazla uzaklaşamıyorlar. Uydular gibi yani.

Saygılarımla.

Ağustos 22, 2011, 09:51:02 ös
Yanıtla #7
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın Eureka uzaya çıkılıyor fakat videodaki amerikalı ve rus uzmanlarında değindiği gibi belli bir sınırı radyasyondan dolayı aşma ihtimalleri yok. Yani dünyadan çok fazla uzaklaşamıyorlar. Uydular gibi yani.

Sayin Masor1976, o zaman Jupiter, ve Saturn'un uydularindan cekilen tum goruntuler de sentez diyorsunuz?

Boyle cilgin fikirleri lutfen desteklemeyelim.

Saygilar,
Eureka
The mason square doth clear the air of folly and deception
The rule is straight, the angle clear, for greatness has direction

Ağustos 22, 2011, 09:58:01 ös
Yanıtla #8
  • Aktif Uye

Sayın Masor1976,
Belkide gitse, geri dönemezler...
Burdan havalanırken 100 lerce yer ekibi,bilmem ne,havalanıyor.Orada yer ekibide yok. Kim onlara geri sayacak :) 1 cm rotayı şaşırsa dünyayı da bulamazlar :) ara dur sonra.... :) .Bu mevzu çok komik...
Saygılarımla

Ağustos 22, 2011, 10:01:40 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

NASA hem ABD halkının milliyetçi ruhuna su serpmiş, hem de hükümetten milyarlarca dolar ARGE kaynağı alabilmenin yolunu bulmuş görülüyor bu yalan dolanla. Aptal insanlar olmasa uyanıklar nasıl para kazanabilir değil mi sayın Hacamat :)

Yalnız bir de şurdan bakmak lazım belki de bu görüntüler bizim ilerde böyle düşünmemiz için özellikle verilmiş, gerçekten de aya çıkılmış hatta şu an ayda bir askeri üs kurmuş bile olabilirler. Bir de bu açıdan bakmak lazım.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Ağustos 22, 2011, 10:08:36 ös Gönderen: Masor1976 »