Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: müslüman olan siyonist yahudi  (Okunma sayısı 6785 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 15, 2013, 01:57:22 ös
  • Ziyaretçi

Zionist Jew Convert to Islam & Find Peace & tranquility in Life

|HQ| Jewish Brother Joseph Cohen aka Yusuf Ibn Khattab Converted to Islam

Saygılarımla,
418
« Son Düzenleme: Mayıs 15, 2013, 02:01:57 ös Gönderen: 418 »

Mayıs 15, 2013, 08:17:50 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Uzman Uye

sn.418

açtığınız başlığı ingilizcesi olan dinler ,anlar ve yorumlar ben ise sadece şunu soracağım kendi yorumunuzunda olmamasına istinaden ne anlamamızı ve düşünmemizi istiyorsunuz ?vermek istediğiniz mesaj varmı?sizin bir düşünceniz yada yorumunuz varmı?
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 15, 2013, 08:34:55 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Sn. karahan

Herkez kendi doğrularıyla yaşar Adem ve havvadan geldiğimiz halde dünya üzerinde bir çok din,ideoloji vs. var insanlar istediğini seçmekte özgürdür, yorum olarak bunu yazabilirim...
Şuanki laik sistemde kurulu anayasamız da bu özgürlükten bahsetmekte, yıllar önce okumuştum yazdıklarıma paralel olarak anayasada da gerekli hükümler var zaten...
vermek istediğim mesaj yok , sadece dikkatimi çekti islam konu başlığı altında paylaşmak istedim...

Saygılarımla,
418

Mayıs 16, 2013, 07:24:15 öö
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

İnsan isterse kendi dinini de oluşturur ve kendi ibadet ritüelini şekillendirebilir.

Buna müdahil olmak,radikal olma riskini kabullenmektir.

Adem-Havva öyküsü,alegoriktir;Ademle Havvadan türediğimize samimiyetle inananlar,tuzağa düşürülmüşlerdendir.

Saygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Mayıs 16, 2013, 09:49:28 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Sn. ceycet

Sizin düşüncenize tabiki saygı duyuyorum , adem ve havva ya gelince düşüncemi açıklamak isterim, farklı algılanmaması açısından
Adem ve havvadan yada siz ismini nasıl belirlemek isterseniz bilemem , coğrafi koşulların etkisi altında evrimleşerek geldiğini düşünmekteyim...
Bilimsel olarak hala tartışma konusu olan bir konudur ...

Saygılarımla,
418

Mayıs 16, 2013, 10:57:44 ös
Yanıtla #5
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Adem,kusursuz bir olma hali sayesinde cennette ikamet edebilen Pisagorcu Monad'a benzetilmiştir.Füzyona benzeyen bir süreç vasıtasıyla monad,yanılsama ve uyumsuzluğa uygun bir sembol olan düada dönüşmüş,bu şekilde oluşan varlık,semavi evinden sürgün edilmiştir.Böylece içinde ikilik olan varlık,farksızlık aleminin cennetinden kovulmuştur.Sonuç olarak insan,yalnızca baştaki birliği yeniden tesis ettiği vakit başlangıçtaki spiritüel haline ulaşabilir.

Aziz Augustinus,Adem isminde Notarikon keşfetmiştir.Adem'in dört harfinin (A-D-A-M) Yunanca dünyanın dört köşesinin isimlerinin ilk harflerine karşılık geldiğini bulmuştur.Anotole Dysis Arktos Mesemmria.Aynı yazar Adem'de Mesih'in ilk prototipini görür,çünkü şöyle yazar: ''Havva yaratılsın diye Adem uyur:Kilise kurulsun diye Mesih ölür.Adem uyurken vücudundan Havva yaratılmıştır.Mesih öldüğünde,bir yanı mızrakla delinmiş ve oradan Kilise'yi kuracak olan kutsal kan akmıştır...''

Felsefi olarak Adem insanın eksiksiz spiritüel doğasını temsil eder,o androjendir ve çürümeye tabi değildir.Fani insan bu eksiksiz doğayı pek kavrayamaz.Ruh nasıl maddeyi kendi içinde içeriyor ve madde denilen halin hem kaynağı hem nihai hali olabiliyorsa,Havva da daha yüce ve eksiksiz spiritüel yaratımdan gelen aşağı,fani kısmı veya geçici varoluşu temsil etmektedir.Bireyin aşağı kısmını temsil eden Havva ayartıcıdır ve ölümsüz bilginin yılanıyla işbirliği yaparak Adem'in içindeki yüksek benliğin,bilincini yitirdiği bir hale düşmesine neden olmuştur.Adem' in uyandığı söylendiğinde,o aslında bir uykuya dalmıştır;çünkü artık ruh değil,beden halindedir;içinde bir bölünme olmuştur;hakiki Adem Cennet'te dinlenirken onun daha aşağı parçası maddi organizmaya(Havva) bedenlenmiş ve fani hayatın karanlığında dolaşmaya başlamıştır.

Manly P. Hall, Tüm Çağların Gizli Öğretileri(batınilerden alınmıştır)

Saygılarımla...
« Son Düzenleme: Mayıs 16, 2013, 11:50:55 ös Gönderen: symbol »
Tek bildiğim hiçbir şey bilmediğimdir.
(Socrates)

Mayıs 16, 2013, 11:29:08 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

mızrak konusunda ilave olarak, kalbe saplanan mızrak kanın fışkırmasını sağlar isa idam edilirken mızrak kalbine girmiştir...
kanın fışkırması gerkeçleşmiştir kiliseyi kuracak olan kutsal kan isa'nın kalbinden geldiği için hristiyanlar için farklı mistik bir anlam içermesi mümkündür...

Saygılarımla,
418

Mayıs 16, 2013, 11:47:32 ös
Yanıtla #7
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

İlk dönem Kilise Babaları’nın çoğu Âdem ile İsa arasında doğrudan bir ilişki kurmaya çalışmıştır. Bunu yaparken açık bir biçimde insanın ortak atasının son derece günahkâr doğasını bir kenara bırakmıştır. Aziz Agustinus Âdem’i İsa’ya ve Havva’yı kiliseye benzettiğinde, hiç kuşkusuz, kiliseyi insanın düşüşünün doğrudan nedeni olarak görmüyordu. Bununla birlikte bazı açıklanamayan sebeplerle din, entelektüalizmi, aslında her türlü bilgiyi insanın ruhani gelişimi açısından ölümcül bir hata olarak görmüştür. Ignaratitine Friars bu tutumun çok çarpıcı bir örneğini oluşturur.

Muhtemelen Mısır’dan alınan bu ritüel dramda Eden Bahçesi’nden kovulan Âdem, felsefi olarak hakikat âleminden kovulan insanı temsil eder. İnsan cehaletle düşer, bilgelikle kurtulur. Eden Bahçesi ortasında hem Hayat Ağacı’nın hem de Hayır ve Şerrin Bilgisi Ağacı’nın büyüdüğü gizem okullarının Evi’ni temsil eder (Bkz. The Vision of Enoch [Enok’un Görüsü]).

İnsan, kovulmuş Âdem, Mabedin avlusundan (dış evren) kutsalların kutsalı olan odaya girmeye çalışır; ancak önünde, yavaş yavaş ama sürekli olarak hareket eden ve elinde alevden kılıcıyla devasa bir daire çizen dev bir yaratık durmaktadır. Âdemsi insan bu “Geçilmez Daire”yi aşamaz.

Keruplar talibe şöyle seslenirler: “Ey İnsan, topraktan geldin ve toprağa döneceksin. Seni bütün suretleri yaratan yarattı; sen şekil âlemine aitsin, içine üflenen ruh bir suretin ruhuydu ve bir mum alevi gibi titreyerek sönecektir. Kendini olduğundan fazla sanma. Sen dış dünyanın bir sakinisin ve senin içeri girmen yasaklanmıştır.”

Ve Âdem şöyle yanıtlar: “Kaç kez bu kapının önüne gelip Babamın evine girmek için izin istedim. Beni reddettin ve karanlıkta dolaşmaya geri gönderdin. Doğrudur, çamurdan yapıldım ve Yaratıcım ölümsüzlük kemiğini vücuduma eklemedi. Ama artık beni geri çevirme; çünkü Kadiri Mutlak Olan Tanrı’nın benim kurtuluşumu takdir ettiğini öğrendim. O Demiurgus tarafından yapılan dünyayı omuzlarına alan en gizli Sırrı, Tek Oğlu’nu önderdi. Oğlu bu dünyanın elementlerinde çarmıha gerildi ve O’ndan beni kurtaracak kan fışkırdı. Ve Tanrı, kendi yaratımına girerek, orada kendine giden bir yol yaptı. Beni yapan bana ölümsüzlük veremese de, ölümsüzlük benim çamurumda var. Çünkü Demiurgus Doğa’nın Hakanı olmadan önce, Sonsuz Hayat kendini kozmosun vücuduna işlemiştir. İşte bu onun işaretidir: Haç. Artık kendimin sırrını anlamış olan benim girişime şimdi de engel olacak mısın?”

Ve Ses yanıtlar: “Kendini bilen diridir! Bak!”

Âdem etrafına bakınca kendini nurlu bir yerde buldu. Bu nurlu yerin ortasında mücevherler gibi parlayan meyveleri olan bir ağaç vardı. Bu ağacın gövdesine yıldızlardan bir taç giymiş, alevler içinde kanatlı bir yılan sarılmıştı.

“Sen kimsin?” diye sordu Âdem.

“Ben,” diye yanıtladı yılan, “taşlanmış olan şeytanım; Ben muhalif olanım; Sana karşı olan Efendi, Sonsuz Yargı’nın önünde senin yok edilmen gerektiğini savunanım. Seni yaratıldığın gün düşmanındım, seni ayarttım, seni kötülüğün ellerine verdim, seni kötü kıldım, hep senin işini bozdum. Ben Bilgi bekçisiyim; yıkıma uğrattığım hiç kimsenin onu meyvesinden yemeyeceğine yemin ettim.”

Âdem yanıtladı: “Sayısız çağlar boyunca sana köle oldum. Cehaletim yüzünden senin sözlerini dinledim ve sen beni sefalet yoluna götürdün. Aklıma güç, iktidar düşleri koydun; ne zaman bu düşleri gerçekleştirmek istesem kendi mahvıma sebep oldum. İçime arzu tohumunu attın; ete şehvet duydum, tek aldığım acıydı. Bana sahte peygamberler, sahte akıl gönderdin. Hakikat’in büyüklüğünü anlamak istediğimde senin yasalarının yanlış olduğunu ve uğraşlarımın sadece yıkımımla ödüllendirildiğini öğrendim. Ey Hilebaz Ruh, seninle işim sonsuza dek bitti. Senin yanılsamalar dünyandan bıktım. Artık senin günah bağlarında çalışmayacağım. Yıkıl karşımdan ayartıcı. Senin vaaz ettiğin bencillikte, nefrette ve tutkularda hiçbir iyilik, huzur ve mutluluk yok. Bütün bunları fırlatıp atıyorum. Senin hâkimiyetini sonsuza dek reddediyorum!”

Ve yılan cevaplar: “Ey Âdem, bak Muhalif’in gerçek yüzünü gör!” Yılan gözleri kör eden bir ışıkta kaybolur ve onun yerine ışıklar içinde altın kıyafetler giymiş, dünyanın bir köşesinden ötekine uzanan altın kanatlara sahip bir melek göründü. Âdem şaşkınlık ve hayret içinde bu İlahî yaratığın önünde secdeye vardı.

“Ben sana karşı olan ve böylece seni kurtaran Efendi’yim,” diye devam etti ses. “Benden nefret ettin, ama vakit gelince bana saygı duyacaksın, çünkü Demiurgus âleminden dışarı çıkmanda sana rehberlik ettim; seni dünyevi yanılsamalara karşı kıldım; arzularından soğuttum; içinde benden de bir parça olan ölümsüzlük ruhunu uyandırdım. Beni izle Âdem, çünkü Yol, Hayat ve Hakikat benim.”

Manly P. Hall, Tüm Çağların Gizli Öğretileri(batınilerden alınmıştır)
Tek bildiğim hiçbir şey bilmediğimdir.
(Socrates)

Mayıs 17, 2013, 01:08:46 öö
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

önemli olan sanatı eserde gizlemektir....

latincesi : ego sum via et vita
John 14:6

Saygılarımla,
418

Mayıs 17, 2013, 06:55:35 öö
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Sayın symbol'ün aktarımlar yaptığı"Tüm çağların gizli öğretileri" kitabını okudum.Okuması zor;öyle hızlı okunacak bir kitap değil ama,muhteşem bir eser.

Bence,bukonuda sayın symbol'ün paylaşımlarının üzerine söylenecek başka birşey yok.

Saygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...