Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: terör doğal mı? gerekli mi?  (Okunma sayısı 28080 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 29, 2011, 12:16:26 ös
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.418

Bu doğanın kanunu zaten aynı fikir ve aynı frekansta olmak hep zor olmuştur ama bir ortak noktamız daha var farklıda olsak kabalaşmadan ağırlaşmadan hafife kaçmadan fikirlerimizi ifade edebiliyoruz.Sizin anlattığınız olaya verdiğiniz örnek çelişik duruyor yukarıda verdiğiniz örnekte bende katılıyorum farklı olmazdı.Benim bahsettiğimse sömürülen insan ve toplumların durumu ile ilgili idi.Dünyanın en aşağılık işini yıllarca bu 3 devlet hep yaptı.Geçenlerde bir film seyrettim ingiliz avam kamarasında köleliğin kalkmasını savunan ve başarılı olan bir ingilizin insanlık mücadelesi idi.Dünyada kölelik bugün farklı senaryo ve varyasyonları  ile halen var ve bu yüzyılda varlıklarının temelini buna dayandıranda hep bu 3 devlet olmuştur.Benim buradaki mazlumdan kastım bunadır.

İsrail elindeki muazzam savaş gücü ile yalnız ortadoğuyu değil bizi bile  tehdit eder durumdadır.Terörist ile israil devletinin arasındaki tek fark israilin devlet olduğunu iddia etmesidir.size bir link vereyim ve israil nasıl kurulmuş bir izleyin  trt belgelselidir aslı çok uzundur.http://tarihvemedeniyet.org/2011/03/ortadoguda-ingiliz-parmak-izleri/

Saygılar
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 29, 2011, 12:17:52 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

diskolarda barlarda
tatlı manitalarla
sen bilirsin işini
anasının güzeli ,
http://www.zimbio.com/pictures/bxl3Ho6PlD4/Ramallah+Thriving+Cosmopolitan+Nightlife/9lhD3S6Z1wt

Saygılarımla,
418

Temmuz 29, 2011, 12:27:27 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.418

Beni çok şaşırtıyorsunuz görüntüleri gördümde  ne anlamalıyım yada ne anlamamı bekliyorsunuz.Bir ülke var acılar içinde görüntüleri var bir yanda biz onlara alışmışız bir yanda özlemler var insanca yaşamak için her türlü fırsatı değerlendirip arada bir insanlığını yaşayabilsin şimdi bu görüntülere bakıpta tenkitmi etmeliyiz onu anlamak lazım.Yada aslında filistinde herşey güllük gülüstanlık israile herkes iftira atıyor bakınız görüntüleride kanıt.Peki bir propaganda olamazmı yada en basiti insani bir ihtiyaç olamazmı hep acımı yaşamalı bu insanlar,insan olduklarını onlara unutturmalımıyız,lütfen bakış açınızı biraz değiştirin isterseniz,ülkemde 13 şehit verildiği gece tv.eğlence programları şen kahkahalarla veriliyordu.

Gazetelerde bir insan cesedinin 5 metre ötesinde cafede rahatça oturan sıkılmadan keyf yapan insanları gördük biz neyi neyle karşılaştıracağız ha bunlar eğleniyor aldıkları darbe yetmemişmi diyeceğiz filistindekiler için yapmayın lütfen.

En tehlikeli insan kaybedecek birşeyi olmayan insandır,insanlığını insan olduğunu unutan insandır.

Saygılar

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 29, 2011, 12:34:22 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Sayın karahan,

bu görüntüleri yoldan geçen vatandaşa göstersen bura filistin desen sana inanmaz yani öyle bir propaganda varki, malesef inanılır gibi değil, çinliler türklere saldırdı o kadar ağlayan bağıran yok yani mezbaya çevirdi ortalığı çinliler kimse israile karşı çıktığı gibi çine karşı çıkmıyor....
bu işte bir gariplik var....
ayrıca ben israilin türkiyeye bir tehdit oluşturacağına inanmıyorum, israel türkiyenin herzaman yanında olmuştur, iyi ilişkileri vardır....

Saygılarımla,
418

Temmuz 29, 2011, 01:54:08 ös
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.418

Sana katılıyorum çinlilerin durumu başka ama israil ile dine dayalı bir durum var sebebi bence o.İsrailin bize dost olabileceğini düşünmek boşa kürek çekmek demektir.Benim tarihten gördüğüm ve anladığım şeyler doğrı ise israil türkiyeye hiç bir zaman dost olmamıştır olamaz.Sizi neyi inandırdı yada kandırdı bilemem ama gerek osmanlı gerek cumhuriyet döneminde bizi sıkı bir şekilde kullanarak(güç ve etkinliğimizi)kendi kurdukları devletlerinin temelini nerede ise çaktırmadan bize attırdılar.Yahudi inancına göre dost kavramının neleri kapsadığını sanırım bakmamışsınız kendi kitaplarında bir çok metinde belirtiyorlar açıkça yahudi olmayan unsurların durumunu.Burda tipik türklük yapmaya gerek yok avrupa birliğine girmek ne kadar hayal ise israilin bize dostluğu yada görünümüde o kadar hayal.

Bizim burdaki gücümüzden bizim yanımızda duru görünüp kendilerine çıkar sağlıyorlar.Bizim siyasilerde biliyorlar ama çok açıkça belli edemiyorlar tırstıkları için.O kadar açok ve manidarki bugün mavi marmaraya baskını yapan türkler olsa idi içindekilerde yahudi olsa idi sizce durum ne olurdu en basit anlamı ile bu olay bir savaş ilanıdır.Bu ülke bu hataya düştü ve korktuğu için ileri gidemedi.500 yıldır bu ülkeden nemalanan ve bu ülke insanı ile içiçe yaşayıpta bize bu kadar zararı dokunmuş başka bir ırk yoktur.Örnek kamondo ailesi.

O yüzden kafanızda israil ile türkler dost olabilirler fikrini tutmayan bir aslan ile bir sırtlanın dost olabilme ihtimali ne ise türklerle israillilerininde odur.

Saygılar

EDMUND BURKE

Temmuz 29, 2011, 02:12:03 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Sayın karahan,

Bahsettiğiniz aileyi internetten arattım,
http://tr.wikipedia.org/wiki/Kamondo_Ailesi
soy kırıma uğramış bir aileden bahsediyorsunuz, ayrıca osmanlıyı finanse ettiğinden bahsediyor, farklı bir bilginiz varsa merak ediyorum.... bu konu hakkında...

Saygılarımla,
418

Temmuz 29, 2011, 02:20:45 ös
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Uzman Uye

SN.418

tABİKİ VAR OSMANLI KIRIM SAVAŞI SIRASINDA OSMANLI DEVLETİNE BORÇ ALMASINIA ARACILIK EDEREK OSMANLI MALİ YAPISININ FELAKETİNE SÜRÜKLENMESİNE  SEBEP OLAN BİR KOLDUR.zATEN ÜLKEDEN GİDİŞ SEBEPLERİNEDE BİR BAKARSANIZ DAHA İYİ ANLARSINIZ.

rODSHİELDS AİLESİNİN TÜRKİYEDEKİ FİNANS AYAĞI İDİ.

EDMUND BURKE

Temmuz 29, 2011, 02:29:01 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

SN.418

tABİKİ VAR OSMANLI KIRIM SAVAŞI SIRASINDA OSMANLI DEVLETİNE BORÇ ALMASINIA ARACILIK EDEREK OSMANLI MALİ YAPISININ FELAKETİNE SÜRÜKLENMESİNE  SEBEP OLAN BİR KOLDUR.zATEN ÜLKEDEN GİDİŞ SEBEPLERİNEDE BİR BAKARSANIZ DAHA İYİ ANLARSINIZ.

rODSHİELDS AİLESİNİN TÜRKİYEDEKİ FİNANS AYAĞI İDİ.
Sayın karahan,

osmanlı devletine savaş için borç vermesi kötü mü ? eğer vermeselerdi bu seferde borç istedik vermedi diye yazacakdınız... yani biraz, makul olmakta önemli, osmanlıda ödemek için borç almış her devlet gibi, kriz çıkınca alacaklıda sorun aramamaklazım şahsi görüşüm....
Rothschildlarla bağı varmı bilemiyorum, ama Rothschildlarda köklü bir ailedir, aile üyelerinin akademik kariyerleri yüksek kültürlü zeki insanlar olduklarını biliyorum.... ve mütevazi bir ailedir ....

Saygılarımla,
418

Temmuz 29, 2011, 02:41:32 ös
Yanıtla #18
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.418

Borç sarmalı denen bir olay var bu aileler bu işle köşeyi dönen aileler yani sizin bahsettiğiniz gibi yada anladığınız gibi masumane olaylar değil bunlar.Elbette aldığın borcu ödeyeceksin ama biraz tarihten anlayan ve okuyan ülkeleri neyin batırdığını çözerler.

EDMUND BURKE

Temmuz 29, 2011, 02:51:44 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Sn.418

Borç sarmalı denen bir olay var bu aileler bu işle köşeyi dönen aileler yani sizin bahsettiğiniz gibi yada anladığınız gibi masumane olaylar değil bunlar.Elbette aldığın borcu ödeyeceksin ama biraz tarihten anlayan ve okuyan ülkeleri neyin batırdığını çözerler.
Sayın karahan,

Faizsiz para veren bir kurum yok pek fazla, faizini alıyor, borç vermek her kurum için risktir bankalar içinde öyle, adamlar faizle borçta vermeye bilirdi , osmanlının işi görülsün diye vermiş adamlar sadece osmanlılar bu aileden borç almıyordu ki , ingiltereden bile borç alıyordu osmanlı hatta türkiye kurulduğunda osmanlının kalan borçlarınıda tahsil etmiştir...
bence burda suçlamanız gereken borcu veren değil hangi şartlar altında o borcu alandır bana kalırsa mantıklısı bu,
yani kimse kolay para kazanmıyor eminim o ailede kolaydan kazanmadı kimse kimseye bedava ekmek vermez, mal varlığını osmanlıya hibe edecek değil ya faiz talep etmiş riske girip adam,
sadece bu osmanlı için geçerli değil dünyanın çoğu ülkesi borçludur, günümüzdede öyle, savaş demek para demek,
savaşın maliyeti az değildir,
bence bu adam yahudi değilde ingiliz olsa hatırlanmazdı bile, yahudi olduğu için "din" olarak dikkat çekiyor....

Saygılarımla,
418