Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluk, Şeytandan Bilgi ve Talimat Alan Bir Örgütlenmedir  (Okunma sayısı 65682 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 12, 2009, 02:35:00 ös
Yanıtla #40
  • Ziyaretçi

Herkese merhaba bu tarz kişilerin dikkate alınmaması ve çevremizdeki insanların bu tarz insanlara karşı bilgilendirilmesi gerektiği kanaatindeyim.Kendisine daha önce paranoid şizofreni teşhisi konmuştur.Kendisini yeryüzüne inen mehdi olduğunu ima ederek dini kullanmaya ve dini kullanarak para ve güç elde etme çabasında olduğunu düşünüyorum.Fakat ne  yazık ki,toplumumuzda bu tür insanlara sempati besleyen kişiler var,zaten bu tür kişiler,yani kendine söyleneni sorgulamadan kabul edenler,toplum olarak ilerlememize en büyük engeli teşkil ediyorlar.Belki de bu tür insanların gerçeği görmesini sağlayarak, toplum olarak farklı düşüncelere karşı saygılı olmayı öğrenebiliriz.Saygılarımla...

Eylül 17, 2009, 07:15:00 ös
Yanıtla #41
  • Ziyaretçi

Adnan Oktar Mason olabilir mi ? Burada yazan bir üye çevresinde Mason kişilerin olduğundan bahsettiler. Ben iddiamı bir adım öteye götürerek kendilerinin Mason olduğunu düşünüyorum. Keza Haber3 adlı internet sitesinde yapılan bir röportajda birçok 33. dereceden arkadaşının, tanıdığının olduğunu bizzat kendisi söylüyor.  Normal mason olmayan birisi nasıl olurda yüksek derecelerden Mason birisini bu kadar rahat bulabilir. 

Ocak 26, 2010, 05:43:59 ös
Yanıtla #42
  • Ziyaretçi

Kardeşlerim,üzerinde durulması gereken bir mevzu değildir bence,ülkemizde çamur at izi kalsın mantığıyla hareket eden birisinin boş sözleri bunlar.Tarih boyunca her türlü suçlamayla karşı karşıya kalan bir örgütlenmedir Mason Locaları.Bu da gizlilik ilkesinden kaynaklanmakta.Böyle karalama kampanyalarıyla gücünden güç kaybedecek bir örgüt değil.

Ocak 26, 2010, 05:59:57 ös
Yanıtla #43
  • -M-
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

gercekten guldum bu basligi gorunce. Bu sahis bizim seytan ile hangi yoldan iletisime gectigimizide bi aciklasaymis keske telepati yoluylami emir aliyormusuz seytandan, ilginc. Hala anlamiyor bu tip davasi olan insanlar, davada ney hic anlamis degilim ama mason olmak icin tanriya inanmanin sart oldugunu ve o tanriyi Allah, Jawey veya God hangi isimle cagirdiginin onemi olmadigini ve satanizm veya diger bir pegan inanclarin Masonlugun hic bir rituelinde rol almadigini anlamak bu kadarmi zor. Masonik egitimin bir insani dini inanclarina karsi  dahada kalin bir kopru kurmasini sagladigini anlamak bukadar zormu. Arkadas Masonmuymusta masonluk hakkinda bukadar ileri konusabiliyor. Siddetle kiniyorum bu insani.
İmza -M-

Ocak 29, 2010, 01:45:23 ös
Yanıtla #44
  • Ziyaretçi

maalesef sokaktaki inanış bu ve bunu benzerleri.biz insanogulları iyi olan şeyleri kendimize  anne babamıza yükler-günahları ve kötülükleride şeytana yükleriz.şeytanın hafifleticiligine sıgınır ve onu azmettirici olarak kullanırız.masonluk kapalı bir kutu.semboller-gizem-başka çevreler ve inançlar karşısında hep zırhını korumuş.bilinmeyen konusunda ne yaparsınız.biz düşünür-araştırır-bilgi alır -anlamaya çalışır ve yüzyıllardan beri sarsılmadan duran bu varoluşa hakettigi degeri veririz.tıpkı bazılarının görünenlerle bazılarının görünmeyenlere inandıgı gibi.bazılarıda bu zat gibi saldırır.bu saldırılar komikte olsa önemlidir.önemlidir çünkü bugün masonluga saldıranlar aynı zamanda potansiyel birer inandırılan olabilir.bütün kutsal dinlerde de böyle degilmidir.inancın ileri gidebilmesi için inanmayanlara her zaman ihtiyaç vardır.böyle zatlar bazen şer çok hayırda dogurabilir.

Şubat 04, 2010, 09:13:10 ös
Yanıtla #45
  • Ziyaretçi

bu basligi okuyunca masunlar ne gucluymus dedim

seytanla falan konusuyorlar
meleklerle muhabbet falan
arayi iyi tutsa azrail cebrail falan da ortama girecekmis

Şubat 04, 2010, 10:02:53 ös
Yanıtla #46
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

bu basligi okuyunca masunlar ne gucluymus dedim

seytanla falan konusuyorlar
meleklerle muhabbet falan
arayi iyi tutsa azrail cebrail falan da ortama girecekmis

Hahahaha :D
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Şubat 04, 2010, 10:03:54 ös
Yanıtla #47
  • Ziyaretçi

Yazık ki bu kisiler bizim zaten kit olan oksijenimizi bitiriyorlar.

Şubat 04, 2010, 10:29:42 ös
Yanıtla #48

Maşallah, herkes oldukça rahat, wittgensteincı wittgensteincı, mantıksal pozitivist mantıksal pozitivist takılıyor, kahkahalar atıyor, eğleniyor :)

Masonluğun şeytan kavramı ile bağlantısına dair en büyük ateşlemeyi Albert Pike, "Lucifer" dediği şeyle yapmamışmıdır?

Allah aşkına şu mason üyeler Albert Pike'in "lucifer" ile ne demek istediğini şuraya bir yazsın. Albert Pike deyince "sembolizm, bilmemneizm" oluyor, "anlaşılamaz bir sır" oluyor "okkült" oluyor, bilmem ne oluyor, mantıksal pozitivizm, wittgenstein falan hiç hatıra getirilmiyor. Fakat biri kral çıplak deyince forum hemen 18.yy Fransız aydınlanmacılarıyla doluyor. :)

Hayır burası Nature veya Wired dergilerinin forumu olsa bu rahatlığı anlayacağım, fakat Masonluğun literatüründe de birçok metafiziki kavram var. Sürekli tekrarlanan bir "sır olgusu" var.

Sır olan her yerde de bilinemezlik vardır. Bilinemezlik olan her yerde de şüphe meşrudur.

Harun Yahya'nın görüşlerini savunuyor değilim, ancak İskoç riti masonluğunun kült kaynaklarında da ismi geçen sabah yıldızı kavramına biraz eğilinsin istiyorum.

Google'da yaptığım kısa bir araştırmada Harun Yahya, masonların şeytandan talimat aldıklarına dair düşüncesini, Albert Pike'ın Ahlak ve Dogma kitabından kaynaklandığını görüyorum. Ortada bir nedensellik bağı var yani. Tamam adam bilimsel metod nedir takmıyor, fakat onun böyle düşünmesine neden olan şey masonluğun ezoterik geçmişi ve onun kendi metafizik kavramları değil mi?

Her türden metafiziğe karşı bu tavrı takınanlara bir diyeceğim yok, fakat burası da başlı başına bir okkült kurumu -resmi olmasa da- temsil eden mekanlardan biri. Harun Yahya da, Masonlar da ilahi ve metafizik kavramlara sahip olmakla aynı felsefi sistemden "idealizm"den gelmekte değil midir? Ama sanki Harun Yahya idealist, Masonlar empirist gibiymiş gibi bir tavır takınılıyor. Halbuki öyle değil. Üç kutsal kitabın localarda korunduğu bir kurum, bu çeşit iddialara cevap vermek zorundadır. Tencere dibin kara meselesi olmuş tüm yazılanlar. Kimse kusura bakmasın.
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Şubat 05, 2010, 06:01:04 ös
Yanıtla #49
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Sir olan bir yerde illa seytan mi olacak demektir? Her aklinin almadigi sey seytandan gelir mi demektir?

Allah aşkına şu mason üyeler Albert Pike'in "lucifer" ile ne demek istediğini şuraya bir yazsın.  Bunu yazmak icin uyelerin mason olmasina gerek yok ki. Beyni olan her uye arastirip bulabilir, yeter ki arastirmak istesin ve isine gelsin ;)

Lucifer konusunda da daha once burada yazilmisti sanirim. Northern light diye biraz daha detayli arastiriver arkadasim. 216 sayfalik icerik bolumu olan 861 sayfalik bir kitaptan sadece o kelimenin gectigi cumleleri cekip cikarip bunu savunma veya tez olarak sunmak cagimizda komik kaciyor.
Ayrica Albert Pike'in bu sozleri (seytan anlaminda soylemis olsa bile ki degil) masonlugu baglamiyor. Adam zaten kendisi soyluyor benim masonluktan cikardiklarim budur diye...

Bak ben mason degilim ama arastirdim zamaninda bunlari. Sen de yapabilirsin. Dikkatini cekerim tum bu seytandi suydu buydu suclamalari hep dini ogelerinin baska agizlarda olmasina katlanamayan yobazlar tarafindan cikarilmistir.

Albert Pike'in sozunu ettigi isik kavrami egitim isigidir. Ama zamaninin yobazlari isigin tek kaynaginin Hz. Isa olabilecegini baska kaynagin olamayacagini ileri surmuslerdir. Albert Pike'i gectim... Galile ornegini verebiliriz buna.

Tabii ki gunumuz dinlerinin eski dinlerden olan seyleri alip yozlastirip asimile etmesi olayini da goz ardi etmeyelim. Emin olun masonluk bir din olsaydi ve bu bahsi gecen Lucifer ve bunun akimi cok kuvvetli olsa idi simdi Incilde vs. Lucifer'i bir aziz veya melek olarak okuyor olacaktik.

Kelimelere kavramlara takilmadan, direk :masonluk seytandan bilgi ve talimat alan bir orgutlenmedir" cumlesini incelersek akli olan bir insanin soylemeyecegi bir sey oldugunu cikarabiliriz. Cok derinlere inmeye gerek yok.

Sizin savunmaniza gore ufurukcu hocalara vs. de inanmamiz lazim, zira onlar da belli sir perdelerinin arkasinda isler yapiyorlar, gaipten haberler aliyorlar. Simdi ben cikip bu adamlar seytandan direk talimat aliyor desem sana mantikli gelecek mi bu? Hatta ustune e adam kendisi soyluyor mistik gucleri oldugunu kendisinin bu tarz kudretleri oldugunu desem? Bu arada masonlar hic bir zaman bir kudretleri oldugunu iddia etmemisler. Onlarin yegane kuvveti egitim ve bilgi...

Bakin mesela forumdaki Adam rumuzlu uye... Kendisi mason mu degil mi bilmiyorum. Benim icin de farketmez. Ama paylastigi dagittigi bilgi (Albert Pike'in deyimi ile ISIK... veya Lucifer veya sizin anladiginiz sekli ile seytan) yadsinamaz. Mason olsun olmasin kisi bana gore bir bilgi pinari. Bana gore bu pinar da bir kudrettir. Simdi sizin mantiginiza gore bana gore kudretli ve mistik bu kisinin de seytandan emir aliyor olma olasiligi mi var?

Sevgili Adam tahmin ederim ki bu konuda bir kac kelam edebilir.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.