Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Din Tartismalari  (Okunma sayısı 46280 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 24, 2007, 03:43:40 ös
Yanıtla #70

Maymun ve İnsanoğlu yeğen mi?  
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 24, 2007, 03:44:36 ös
Yanıtla #71
  • Aktif Uye

aslında sevilin demek istediğini gayet net anladım o ilişkiler konusunda pek fikri olmadıgından galiba onu derken aslında onu kast etti sayın skulg
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Temmuz 24, 2007, 03:46:05 ös
Yanıtla #72
  • Aktif Uye

sevil halamı aynı soru yahhuuuu .cevap sorudan önce geliyor ne güzel form konusu beeee .deerini bilin

Temmuz 24, 2007, 03:46:51 ös
Yanıtla #73
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

İslam âlimi Cahiz'in söylediği gibi bakacak olursak: "Allah dilediği zaman insanı maymundan, maymunu insandan yaratabilir." Bu, insanın illa maymun olması, maymunun insan olması anlamına gelmez. Bir ölçüde varoluşçu evrim ya da biyolojik evrimin oluşum sürecinde, evrim, basitten karmaşığa doğru ilerler. Dolayısıyla, bu süreçte bir safhada maymun, ondan sonra insan yaratılıyor. Bizzat maymunun insanlaşması değil de, bir çekirdeğin açılımı gibi bu süreci algılamak mümkün. Maymunda gizli olan insanlık tohumunun maymundan çıkarak insan olması şeklinde izah ediliyor örneğin bu süreç. Burada maymunu insan yapan da Allah; insanı da maymuna da dönüştürecek odur. Tanrı'nın yaratıcılığını kabul ettiğimiz müddetçe, insanın maymundan geldiğini söylemekte bir problem yoktur.

İslam'da evrime karşı olmak Hıristiyanlığın etkisiyle gelişmiştir. Çünkü Evrim Teorisi, Hıristiyanlık teolojisini temelden sarsan bir teoridir. Müslümanların ise evrimden gocunacak bir yanları yok.

yaratıcı tekamül veya paragonun deyişiyle evrimsel yaratılış modelini geliştirenlerde müslüman alimlerdi ki ilgilenirseniz kitaplarını da size ulaştırabilirim. ya da en basitinden gidip bir kitapçıdan mukaddimeyi alın okuyun.

Temmuz 24, 2007, 03:49:29 ös
Yanıtla #74

Sayın Paragon çok özür dilerim, İnsanoğluyla maymunun yeğen olduğunu okuyunca gülmekten yerlere yıkıldım_

Temmuz 24, 2007, 03:49:54 ös
Yanıtla #75
  • Aktif Uye

kardesim biz ortalıgı devsirip zaten sonucu elde ettik birbaska desdekleyici tez üretmek yerine sevilin bu konudki merak uyandıran ve beni delirten su fikirleri üzerine konusalım .tabi yazıya bi cevap gelirse soru yerine sevil hanımdan inanın göbek atıcam sn skullg

Temmuz 24, 2007, 03:51:53 ös
Yanıtla #76
  • Aktif Uye

sizde isteyin belki verir sn skulg :)

Temmuz 24, 2007, 03:53:47 ös
Yanıtla #77
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Darwinin görüşünü daha ne kadar basite indirgeyerek anlatabileceğimi bilemiyorum.

yaratıcı evrim düşüncesini ise basite indirgeme imkanına haiz değilim.

artık kim ne kadar anlarsa anlasın diyorum başka da bi şey diyemiyorum.

ben de Sevil hanımın fikirlerini ve cevaplarını bekliyorum. cevap gelirse angaralı namık eşliğinde size eşlik edeceğim sn. paragon

Temmuz 24, 2007, 03:55:38 ös
Yanıtla #78

Tamam tamam sana döndüm Sevgili Paragon, bu durumda kendimce iki zıt görüş olan çift kanaatiniz sizce fikir birliğini oluşturmaktadır, oysa ben tamamiyle aksini düşünüyorum yani savunuyorum_ 

Temmuz 24, 2007, 03:57:36 ös
Yanıtla #79
  • Aktif Uye

neyse üslubu bozduk bende bi bayan osaydım bende gelmezdim heralde .sevil hanım lütfen nacizane açıklamalarınızı bekliyoruz .bakın sizin sayenizde 3. yıldızımı alıyorum ona sizin adınızı verecegim tabi eger sizde memnunkkalırsanız