Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ergenekon surecinde Masonluk ???  (Okunma sayısı 12879 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 19, 2008, 12:03:17 öö
  • Ziyaretçi

MASONLARA HİZMET ETTİM!
8/14/2008
   Ergenekon sanıklarından Sayın, Masonluğa giriş için yapılan sırlı törenleri bir bir anlattı...

Ergenekon sanıklarından Sayın, bir Mason üstadına yazdığı mektupta Kemalist Türkbirlik Grubu'dan söz ediyor ve ekliyor: Bu grup, kitleleri sizlerin yönlendirmesine sunacaktır.

Ergenekon iddianamesinin 441 klasörlük delillerinden çıkan bir mektupta, terör örgütü sanıklarından Doç. Dr. Ümit Sayın, laiklik, demokrasi ve Atatürkçülüğü yıllardır maske olarak kullanarak Masonik yeminlere bağlı kaldığını itiraf ediyor. Sayın, Mason üstadı Cengiz Akıncı'ya yazdığı mektupta Kemalist Türkbirlik Grubu çalışmalarını etkin olarak başlattıkları haberini veriyor, "Bu grup, sol ve milli içerikli tüm hareketlerin arka kapılarını kardeş camiamıza açacak ve kitleleri sizlerin akıl ve hikmet dolu yönlendirmesine sunacaktır" diyor.

Gayrı muntazam değilim

Söz konusu belge 338'inci klasörün 438'inci sayfasına yer aldı. Ergenekon zanlısı Doç. Dr. Ümit Sayın, 2000'te Amerika'da Wisconsin Üniversitesi Nöroloji Departmanı'nda bilimsel çalışma yaptığı sıralarda, Mason üstadı Cengiz Akıncı'ya yazdığı mektupta ilginç itiraflarda bulundu. Mektubunda 94 Nolu Dostluk Muh. Locası'na kayıtlı olduğunu belirten Sayın, düzenli ödediği halde aidatının kayıt düşülmemesinden şikayet ediyor: "1999 aidatımı ödediğim halde gayr-ı muntazam ilan edildiğimi öğrendim. Bu konuda bana hiçbir haber verilmemiştir, sekreterliğinize yazdığım mektup ise ilişiktedir."

Devrim, sosyalizm, Atatürkçülük

Sayın mektubunda Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası sekreterliğinden şikayetini Akıncı'ya iletirken Atatürkçülük, laiklik ve demokrasi maskesinin altına gizlenerek Masonluk yaptığını da itiraf ediyor: “Türkiye, İngiltere, Hollanda ve Amerika'da masonik çalışmalarda bulunmuş bir kardeşiniz ve akılcılık, bilim, laiklik, demokrasi, devrim, sosyalizm ve Atatürkçülük şemsiyeleri altında yıllardır Masonik yeminlere bağlı biçimde hizmet vermekteyim." Sayın, locaya bağlılığına Harun Yahya (Adnan Oktar) ve Bilim Araştırma Vakfı'na karşı yaptığı mücadeleyi delil gösteriyor.

KEMALiST DEMOKRAT TÜRKBiRLiK

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ümit Sayın'ın kuruculuğunu üstlendiği Kemalist Türkbirlik Grubu'un tüzüğüne göre öncelikle bütün sol Kemalistlerin bir araya getirilmesi için bir internet ağının kurulması hedefleniyor. Kemalist Türkbirlik Grubu'nun tüzüğünde savaşılacak gruplar şöyle özetleniyor: "Radikal dinci gruplar, MHP çizgisinde, ülkücü veya faşist yapılanmalar, Marksist-Leninist- Maoist çizgideki sol yapılanmalar. Bu yapılanmalar Kemalist çizgide oldukları sürece dostumuzdurlar. Ama PKK, Dev-Sol, TİKKO, Dev-Yol gibi, silahlı eylem ve Türkiye Cumhuriyeti'nin parçalanması amacını güden TSK'ya saldıran kişiler, kurum ve örgütler, Kuzey Irak'ta veya Türkiye'de bir Kürt Devleti kurulmasını savunan tüm kuruluşlar, gruplar ve örgütler."

KTB iÇiN BEŞGEN MASONiK TÖREN

Kemalist devrimi tamamlamak üzere kurulan KTB toplantıları için Masonik törenler planlamış. Beşgen yapı içinde 7 dereceli olarak tasarlanan sistemde bilgi akışı, e-mail yoluyla sağlanacaktı. Ele geçirilen raporda en çarpıcı detaysa, ordunun KTB' ye iletmesi için bazı bilgileri Necip Hablemitoğlu'na vermesi.

2 Mum 1 Hançer

KTB' ye giriş, masada bulunan 1 hançer 2 mum eşliğinde masonik bir törenle gerçekleştirilecek. Xyz adlı kişinin Ümit Sayın olduğu iddia edilen görüşmelerde şunlar yer alıyor.

xyz: bahsettiğim törensellikte şu öğeler var

xyz: bir kez sayı beş kişi, yani herkesin evinde beş kişi bir araya gelir, buna beşgen diyelim

xyz: bir çeşit loca veya hücre

xyz: her derecenin töreni ayrı

xyz: bir kişi kapının önünde oturuyor, koruyucu ve kayıtları tutuyor

Beyin yıkamak

xyz: ortada bir masa var

Yavuz: evet

xyz: masanın üzerinde Türk bayrağı, KTB anayasası, Atatürk'ün resmi, iki mum ve bir hançer

xyz: hepsi sembolik anlamları açıklanacak

xyz: kişiler kuzey, güney, doğu, batı doğrultusunda oturuyorlar

xyz: ve tören başlıyor

xyz: birinci derece törenin metnini sizlere göndereceğim, Masonik veya diğer mistik öğeler var ama bu sadece beyin yıkamak ve insanları ortama hazırlamak ve disiplin için.

"""Bugünden alintidir..."""

BİZ DEVLETİN ÜVEY EVLADIYIZ

Danıştay'ı önceden bildiğinizi söylediniz.

Evet, o mahfillerde konuşulmuş. 14. dereceden mason biri haber verdi. Saldırı olacak demedi ama ima etti. Seni de öldürecekler ve sonra da 'Ya Allah Bismillah Allahuekber' diyecekler. Kutuplaşmalar hedefleniyor, Mossad 'ABD kötüdür de, İran da kötüdür'ü organize ediyor dedi. İki gün sonra Danıştay olayı gerçekleşti.

Kimdi o kişi?

Adının yazılmayacağına söz verdim, size söylerim ama yazılmamak şartıyla... Neyse Yeniçağ'a, Ulusal Kanal'a ve Cumhuriyet'e haber verdim ama saldırıdan önce ilgilenmediler.

Bu önemli iddiayı Cumhuriyet neden yayınlamadı?

Taşrada yayınladıklarını söylüyorlar ama görmedim. Komplo deyip ciddiye almamışlardır.

Sizi tanımıyorlar mı, onlara göre bu konularda boş konuşan birisi misiniz ki?

Hayır İbrahim Yıldız o işe değer vermemiştir. Gazetelerin Ankara muhabirlerini çok seviyorum ama İstanbul başka bir alem. Mustafa Kemal'in dediği gibi İstanbul'un çürümüş ve ahlaksız muhitinde hiçbir şey yapamazsın…

Bu bilgi niye size geldi?

Bilmiyorum, MİT Müsteşarı Emre Taner benim sınıf arkadaşımdı. Emre'nin selamı var dedi. MİT'ten mi bilmiyorum, bana mason kimliğini gösterdi.""
18.08.2008 tarihli haberlerden Ugur Mumcu'nun kardesi Ceyhun Mumcunun anlatimlarindan alintidir""

Sizce Masonluk,bu surec ile kasitli bir bicimde iliskilendirilmeyemi calisiliyor ?

Ağustos 19, 2008, 12:47:56 öö
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Alıntı
Sizce Masonluk,bu surec ile kasitli bir bicimde iliskilendirilmeyemi calisiliyor ?
Bence kesinlikle öyle. Zira kişi zaten hali hazırda gayri muntazam. Ben nasıl/niye gayrı muntazam oldum diye sormuş yonetime. Oda sordu ise gerçekten.
Ben sunu soylemek istiyorum

Alıntı
  Ergenekon sanıklarından Sayın, Masonluğa giriş için yapılan sırlı törenleri bir bir anlattı...

Kişi ne kadar dürüst ve güvenilir olduğunu daha başında ispat etmiştir.
Bu nedenle masonlarda kemalist yazarlar, cumhuriyetçi avukatlar, ulusalcı rektorler vs gibi ergenekonun hedefi olmuştur.
Sevgiyle Kalın
...Söyleceklerimi yukarda söyledim zaten...

Ağustos 19, 2008, 09:11:11 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Laiklik karşıtı eylemlerin odağı olduğu en üst mahkeme tarafından tescillenmiş bir partinin tasmasını tuttuğu savcının hazırlayacağı iddianamede Mason kelimesi geçmese zaten eşyanın tabiatına aykırı bir durum olurdu.

Bu iddianamenin vermek istediği mesaj şudur;
Selam olsun size ey Türk ordusu,Ey Kemalistler,Ey aydınlık kafalı kapanmayan kadınlar... Devlet ve yargı artık bizim elimizde yavaş yavaş ümüğünüzü sıkmaya başlıyacağız , ne o çok güvendiğiniz ordunuz ne o yere göğe koyamadığınız Atatürk çü düşünceniz artık bize hiç birşey yapamaz.Biz gücümüzü yobaz ve cahil Anadolu halkından alıyoruz.Aslımız budur.Biz buyuz.Üç beş tane devrim bize vız gelir tırıs gider.Biz çoğunluğuz siz azınlıksınız.Artık azınlığın çoğunluğu yönettiği günler bitecek Allahın izni ile İslamın yeşil bayrağını Anadolunun göbeğine dikeceğiz sizde acz içinde seyredeceksiniz.Türk kimliğinin,Atatürk çü düşüncenin,aydınlığın ruhuna el fatiha...

Ağustos 19, 2008, 09:29:06 öö
Yanıtla #3

Laiklik karşıtı eylemlerin odağı olduğu en üst mahkeme tarafından tescillenmiş bir partinin tasmasını tuttuğu savcının hazırlayacağı iddianamede Mason kelimesi geçmese zaten eşyanın tabiatına aykırı bir durum olurdu.

Bu iddianamenin vermek istediği mesaj şudur;
Selam olsun size ey Türk ordusu,Ey Kemalistler,Ey aydınlık kafalı kapanmayan kadınlar... Devlet ve yargı artık bizim elimizde yavaş yavaş ümüğünüzü sıkmaya başlıyacağız , ne o çok güvendiğiniz ordunuz ne o yere göğe koyamadığınız Atatürk çü düşünceniz artık bize hiç birşey yapamaz.Biz gücümüzü yobaz ve cahil Anadolu halkından alıyoruz.Aslımız budur.Biz buyuz.Üç beş tane devrim bize vız gelir tırıs gider.Biz çoğunluğuz siz azınlıksınız.Artık azınlığın çoğunluğu yönettiği günler bitecek Allahın izni ile İslamın yeşil bayrağını Anadolunun göbeğine dikeceğiz sizde acz içinde seyredeceksiniz.Türk kimliğinin,Atatürk çü düşüncenin,aydınlığın ruhuna el fatiha...

:D Wohuohuw hizli giris yaptin Kardesim; Hosgeldin bu arada. Kesinlikle Haklisin :) Ama dikkat edersen hicbirsey gorundugu gibi degildir ve inan bana ortalikta oyle oyunlar donuyor ki her an hersey olabilir. Sunu da unutmamak lazim: bugun boyleyse yarin tersi de olabilir ;) anlarsin...

Zaten bir de su da var duzenin tersyuz olma ihtimalini de dusunmek lazim ve bugun yarin bir olmayabilir. Yine suna inaniyorum ki, gericilik arti yobazlik giderek kendini bogma derecesine gelmistir. Ben buna inaniyorum sahsen!

Dunyanin temel dongusune bakarsak hicbirseyin yalnizca gorunurde olmadigini pekala anlayabiliriz.       

Ya bir de bu gericilik olayi artik hep karsima cikar oldu ben unutmak istiyorum o unutmuyo :D bence bunu yenmem lazim ve herseyi oluruna birakmaliyim ki eskisi gibi asiri tepki vermez oldum. Bu benim icin inanilmaz bir ilerleme sanirim  :-[

Artik konusmicam ya sinirim bozuluyor. Bir de sunu eklemek isterim ki, gericiligi savunan insanlar da gericidir. Cunku sahsen ben asla gericilerle muhatap olmam cunku onlardan zarar gelir sonra aydinlanmis ve bilincli İnsanlara gozum kapali yaklasirim; Onlardan herhangi bir zarar gelmez. Bunun bilincindeyim ama dusunsenize gerici insanlarin arasinda yasamak heran tehlike arzediyor ve boylelikle de canli bomba konumuna geliyorsunuz.

İste bu sebeplerden dolayi bu gibi yobazlasmis insanlar kendi bilinc kabuklarini kiramadiklari icin İnsanlik adina son derece tehlikeli duruma gelebilirler. O yuzden de bu gibi zihniyetin giderek curutulmesi gerektigine inaniyorum ve yine Dunyamizin gecirdigi surecleri ise dikkate aldigimizda ilerleyen zamanlarda boyle bir durumun sergilenecegi suphesiz kesindir.

Aydinlamis İnsanlar, baskalarina karsi Saygili ve Hosgorulu olurken dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama gerici ve yobazlar etrafa İnsanlik disi hareketler ve saldirilarda bulunuyorlar. Tanri Hepimizi Korusun ! :D
« Son Düzenleme: Ağustos 19, 2008, 09:47:04 öö Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ağustos 19, 2008, 09:43:26 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Daha hiç birşey görmediniz.Site yönetiminin  hangi insanlarla hangi dilde konuşulur yada hangi insan hangi dilden anlar konusunda zafiyeti var.Bu sebeple dürüst ve açık yazı yazan yasaklanıyor.İlk mesajında belirtmiştim saygılıdan daha saygılı edepsizden daha edepsizim.

Benim için saygıdan daha önemli olan dürüstlüktür.Buradan bu vesile ile yobaz üyelere sesleniyorum.

Yazın kardeşim korkmayın.Kafanızdakileri açık açık yazın.Siz ılımlı yazmaya çalışsanız bile ne olduğunuzu ve kafa yapınızı herkes biliyor saklamayın erkek olun.Yazın buraya kadın 2. sınıftır, erkeğin kölesidir.Ailesine para verip 16 yaşındaki kızı alıp evlenmek her erkeğin hakkıdır yazın bunu göğüsünüzü gere gere.Yazın cunhuriyeti içinize sindiremediğini Atatürk ten nefret ettiğinizi.Yazın kendinizi Türk değil Arap hisettiğnizi.

Bunları yüreklice korkmadan yazın ki müslüman kimliğinizin yanına erkek kimliğide koyabileyim.O 2. sınıf gördüklerinizden olmayın.

Ağustos 19, 2008, 09:53:57 öö
Yanıtla #5

Evet, Kardesim; maalesef bunlar aci gercekler ama herseyi detayli ve derinlemesine dusunmeliyiz. Ben bir birey olarak Dunyamizi savassiz ve son derece mukemmell İnsan olcutuyle gormek ve yasamak isterim. Saygi ve durustluk benim icin de onemli sey arzetmekte ama bunu asla yobazlara karsi gostermem ki saygiyi haketmiyorlar. Bana saygili olana ben de saygiliyim ama İnsanlik disi hareketlerde bulunan insanlari bile kusura bakmayin ama İnsan tayfasinda dusunmem.

Bu arada merak etme herseyin bir yeri ve zamani vardir. Ne olursa olsun İnsanlik icin tehlikeli duruma gelen hersey aninda yok olmaya mahkumdur ;) ben bunu bilirim.

Saygilar.

Ha sunu da unutmadan gecmiyeyim: Kadinlarin 2. sinif oldugunu dogru soylemledin yani onlarin gorusune gore ama maalesef kendi anne ve eslerini hatta kiz cocuklarini ne kadar aciz ve zavalli duruma soktuklarinin galiba farkinda degiller. Dikkat ettiyseniz soyle bir durum da var : Kadin - Cocuk ve Yaslilara dokunulmaz. Buyuk Gunahi teskil ettikleri icin, o yuzden de birakalim kendi gunahlarinin cezasisini kendileri odesinler...

Bir de Muhammedin deyimiyle yaptiklari herseyi Allah'a ve Peygamberine dayatmiyorlar mi iste bu tamamen sinir bozucu Kardesim. Sozde dinlerini cok guzel yasiyorlar ve yansitiyorlar sonra Aydin İnsanlari Dinsiz olarak nitelendiriyorlar. Acaba hangisi gercek ve ozunde Dinini yasiyor? Yobazlar mi yoksa Aydinlar mi? Bu tartisilir ama ben gene de hassas oldugum icin bu gibi konularda pek konusmama taraftariyim. :( 
« Son Düzenleme: Ağustos 19, 2008, 10:00:09 öö Gönderen: Sevil »

Ağustos 19, 2008, 10:02:29 öö
Yanıtla #6
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin DarkSide,

Masonlar.org forumundaki herkes ile ayni dille ayni saygi ile gorusmek zorundasinizdir. Burada edepsiz ile edepsiz olmak ikinizinde ihracina neden olur. Saygiliya karsi ise saygili olmaniz zaten insani, olmasi gereken bir davranistir.

Sabrinizi, uyeliginize verdiginiz deger ile kiyaslayarak ricalarimizi kirmayacaginizi umuyorum. Tepkilerinizi sokak dili ile degil, saygili ve anlayisli yapiniz ile gostermeniz daha uygun olur. Gosterilen sabri ve toleransi art niyet ile kullanmak edepsizlik, ukalaliktir. Sizin boyle biri olmadiginizi, sinir aninda istemsizce asiri tepkiler gosterdiginizi dusunmek istiyorum. Istikrarinizi DarkSide a degil, BrightSide a dogru yonlendirirseniz, yaptirim uygulanmak zorunda kalinmaz.

Anlayisiniz icin tesekkur ederim.

Saygi ve Sevgilerimle
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ağustos 19, 2008, 10:33:55 öö
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Sayın MASON,

Dediklerinizin çoğuna katılıyorum ancak edepsiz ile edepsiz olmak hususunda farklı düşünüyoruz.Burada bir hikaye anlatmak isterim.

Bir köyde çok samimi 2 arkadaş varmış.Bir tanesi pısırık içine kapanık diğeri ise babayiğit ve güçlüymüş.Tabii Köyde en çok saygı gören ve korkulan da o imiş.Bir gün bu 2 arkadaşta evlenmiş.Pısırık olanın karısı kocasının bir dediğini ililetmiyor saygıda kusur etmiyormuş.Babayiğt olan ise karısına çok nazık ve uysal davranmasına rağmen karısı bunu hiç takmıyor saygıda göstermiyormuş.Babayiğit bir gün dayanamamıs gitmiş arkadaşına sormuş Yahu arkadaşım ben kibu köyün en güçlü yiğit adamıyım karıma bir türlü söz geçiremiyorum.Sen bu işi nasıl yapıyorsun bir anlat bana.

Arkadaşı gülmüş.Bak karderşim demiş ben tavrımı önceden koydumve anladığı dilden konuştum.Evlendiğimizin ilk günü sokaktan bir kedi aldım getirdim eve.Karımdan seyretmesini istedim.Kediyi bacaklarından tutup cart diye ortadan ikiye ayırdım ve dedim ki eğer bana saygıda kusur edersen başına gelecek olan budur.O günden beri çok iyi anlaşıyoruz.

Bunu dinleyen babayiğit hemen sokaktan bir alıp karısının karşısına dikilmiş.Bah hanım demiş ve kediyi cart diye ortadan ikiye ayırmış.Bundan sonra bana saygıda kusur edersen başına gelecek budur.Karısı gülmüş artık çok geç yiğidim sen onu başta yapacaktın ben senin aslında nasıl biri olduğunu biliyorum yumuşak huylu kocacım benim demiş.

Kıssadan hisse bazısı güzellikten bazısı kabalıktan anlar.Askerlik yapmış olanlar bilirler bazı erler söyleneni şamarı yemeden yapmazlar.Bu yobaz tayfada bu kültürle(baba anneyi günde 5 posta döver ,baba çoğu habire döver,annne evde hizmetçiden farksızdır, kızkardeş pencereden burnunun ucunu gösterse kafasını kırarlar v.s) büyümüş olduğu için nazikçe iletişim kurmak imkansız olur.

Görüşünüze katılmamakla birlikte sitenin formatı gereği  elimden gelenin en iyisini yapmaya gayret edeceğimi bilmenizi isterim ancak yine üzerine basa basa belirtiyorum bu adamlar güzellikten kibarlıktan anlamazlar.Hoş bu siteye neden gelirler onuda anlamıyorum ya :) İnternette binlerce İslami forum var.Allahın izni ile gitsinler orada kedileri gibi tiplerle vakit geçirsinler masonlar.org a küfür etsinler ,kahrolsun siyonistler falan yazsınlar rahatlasınlar yahu :)

Size saygım sonsuz sayın MASON.

Ağustos 19, 2008, 10:47:06 öö
Yanıtla #8
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin DarkSide,

Hikayenizi oldukca iyi anladim. Ancak kacirdiginiz kucuk bir noktaya deginmek isterim. Foruma uye olmadan once sitenin sayginligini, uyeler arasi konusma uslubunu gormus olmaniz gerekir. Uye olurkende uyelik sozlesmesini inceleyerek imzaladiginizi varsayarsak forum uyeliginden sonra buranin duzeni hakkinda oldukca bilgili olmaniz gerekiyordu.

Sonuc olarak basiniza gelebilecekler uyelik sozlesmesinde (kedi orneginde oldugu gibi) gosterilmistir. Sizden sozlesmeye bagli kalarak yapilan uyarilari ciddiye almanizi rica ediyorum.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ağustos 19, 2008, 10:55:18 öö
Yanıtla #9

Sonuc olarak basiniza gelebilecekler uyelik sozlesmesinde (kedi orneginde oldugu gibi) gosterilmistir. Sizden sozlesmeye bagli kalarak yapilan uyarilari ciddiye almanizi rica ediyorum.

:D Sayin Mason'un her zaman ciddiyetini korudugunu bildigimizden bu cok guzel espri yerinde olmus bence.