Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: KEHİLLAH  (Okunma sayısı 6969 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 11, 2009, 06:57:33 ös
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Selam

kehillah kelimesi nedir ne manaya gelir kehillah anlamını etkisini ve mantığını bilen varmıdır varsa fikirleirinizi yazarmısınız
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 11, 2009, 07:19:05 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Sn Karahan,
Kehillah, topluluk, birlik, hükümet anlamına gelir.
Ancak siz 'Newyork Kehillah' a girip, Henry Ford'un kitabındaki  (elinizdeki Beynelminel Yahudi kitabı sayfa 105) kehillah tan  antisemitizm çıkarımları yapacaksınız.

Yazacaklarınızın devamı nedir acaba?

Saygılar

Ekim 11, 2009, 07:36:43 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Uzman Uye

selam
sn.özkan

açıkçası beni ürküttünüz bu ne hız.bu kitabı yeni okudum açıkçasıda varlığını bile yeni öğrenmiştim.İçeriğinden yola çıkılarak sorulabilecek binlerce soru var.ama öncelikle şunu söyleyeyim ben ne semitizme nede antisine inanıyorum.ne Yahudi ye düşmanım nede çok severim aynı dünyayı paylaştığım aynı gezegendeki oksijeni teneffüs ettiğim aynı allahın yarattıklarına düşmanlık beslemek inancımda yoktur.Ama sorgulamak istediğim konular kitabın içinde nerede ise tamamı ve bu kitabı yazan adam rastgele yazmamış bunları yaklaşık 80 yıl önce yazmış.eğer insanları yahudi düşmanımısın antisemitiztmisin sen diye sorgulamaya kalkarsak zaten direk olarak konu kapanıyor birşeyde soramazsın öğrenemezsinde.kitabı okuduğunuzu varsayarak sorayım size siz kitap ta yazılanlar hakkında ne düşünüyorsunuz paylaşalım.

teşekkürler

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 11, 2009, 08:41:42 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Sayın Karahan,

Öncelikle bir yahudi düşmanı olmadığınızı duymak emin olun benim için çok sevindirici
bir haber oldu.

Bir kitabın tamamını tartışamayız, bence.
İçinde doğrular ve yanlışlar, yanlı aktarılanlar da olabilir.
Forum içerisinde bu konular ilgili kategorilere ayrılarak yapılabilirse ve katılımcılar da olursa kısmen doğru sonuçlara yaklaşılabilir.

Alıntı
Ama sorgulamak istediğim konular kitabın içinde nerede ise tamamı

Örneğin, yeri bu başlık değil ama kitap ile ve kitabın tamamını tartışmak ile bağlantılı
olduğu için yazmalıyım.
Zeitgeist başlığında bu kitabın içerisinden siyon yaşlıların protokollerine değinmiştiniz.
Sayın Shemuel in siyon protokolleri ile ilgili bir yazısı vardı.
http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=1365.0

Örneğin ben de açıkçası bu protokollerin gerçekliğine inanmıyorum ama ekleyeceklerinizi
okumak ve kendimi sınamak isterim açıkçası.

Alıntı
adam rastgele yazmamış bunları yaklaşık 80 yıl önce yazmış

Yazılanlar rastgele olmasa bile, bazıları benim açımdan en azından istediğine inanmak ve güzel bir kurgu yapabilmek kategorisine sokulabilir.

Ancak aklıma en önemli soru olarak şu geliyor.

Konu tartışılabilir ama neden bu sitede, masonlar.org üzerinde?
Hem de herkesin üstüne derin bir sessizlik çökmüşken..
Masonların fikirlerini merak ediyorsanız bir cevap alırmısınız bilmem?!
Ben olsam alamam.
Yok, site genelinin fikrini merak ediyorsanız yeteri katılımcı olması için dua ediniz.
Çok daha fazla katılımcısı olan forumlar mevcut.
Ama amaç seviyeli bilgi paylaşımıysa,objektif bir araştırmayı kendi kendimize de yapabiliriz.
(ben bu aralar sitenin amacı konusunda oldukça düşünceliyim, kusura bakmayın)

Eğer masonluk ve siyonizmi bağlayacaksanız, o halde bu yazılar ve tartışmanın burada olması bir parça anlam taşımaya başlar..

Saygılarımla

Ekim 11, 2009, 09:52:10 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Arkadaşlar,

siyon örgütünü,salt yahudi milliyetçiliği yapan,siyonizminbugünkü algılanış şeklinin temsilcileri olarak görmemek lazım.Siyon örgütü ve siyonizmin,bugün farklı kitlelerce benimsenen siyonizmle ilgisi yok.Bugün telaffuz edilen siyonizm misyonundan çok daha önce varolan siyon örgütünü,belki masonlukla ilişkilendirebilmek mümkün.Bu fark ı netleştirdikten sonra konuyu detaylandırabilirsek,daha sağlıklı bir sonuca ulaşmanın mümkün olabileceğini,hatta bu konuda sayın ADAM'ın düşüncelerine de başvurmanın da faydalı olacağını düşünüyorum.

Saygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Ekim 12, 2009, 10:40:29 öö
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Yazılan protokollerin amacı bir yahudi devletini kurmak değilmidir.Ortaya çıkış tarihi çıktığı yer anlamlı değilmidir.İnkar etmek gerçeği ne kadar değiştirirki tabiki inkar olacakki tepkiler azalsın ozaman toplum neye bakmalı olayların seyrine değilmi.peki o olaylar tıpkı kitaptaki gibi seyrediyorsa ha işte o zaman anlamı olur.Belki haklısınız bu konu heryere bağlanabilir Direk olarak mason localarınada bağlanabilir doğrudur ama bunu şöyle değerlendirmek lazım her ülkede var hemen hemen mason locaları ve faaliyetleri farklılıklar gösterir.Türkiyedeki mason locaları bir rusyadaki gibi olmadığıda aşikar.Kitabın özünde aktarılan şeyler varılan sonuçlar açısından baktığınızda gerek protokollerde yapılması istenilen şeyler gereksede gerçek hayattaki bir takım oluşmuş senaryolara bakınca aslında ortada dehşet bir örgütlenme var bana göre.Ve bana göre tartışılmalı.

EDMUND BURKE

Ekim 12, 2009, 11:33:23 öö
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Bize karşı koymak cüretinde bulunan bir ülkeye,komşu ülkeyi kullanarak savaş çıkarmalıyız.Eğer komşu ülkelerin hepsi birden bize karşı ayaklanmaları sözkonusu ise bu taktirde yeniden bir dünya harbi çıkarmalıyız.

protokol numarası 7

buradaki örnek iran ırak savaşına en basitinden ne kadar uyuyor değilmi.Olayların gelişimine bakmalı dediğim nokta budur arkadaşlar.

EDMUND BURKE

Ekim 12, 2009, 12:09:38 ös
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

Sayın Karahan,

Alıntı
Yazılan protokollerin amacı bir yahudi devletini kurmak değilmidir
Yazıldığı ve gerçek olduğu varsayılan protokollerin amaçları açıktır.
Madde madde yazılmıştır.
Yahudi devleti bütün yahudiler için hep bir istek amaç olmadı mı?
Bir yahudi devletinin kurulmasının ne gibi bir kötülüğü var ki?
Türk devletinin kurulmasını istemek gibi değil midir?

Alıntı
İnkar etmek gerçeği ne kadar değiştirirki tabiki inkar olacakki tepkiler azalsın
Sizinle aynı fikirde olmayanları inkarcı olarak nitelendirip işin içinden o şekilde de çıkmak olası tabi.
Bir diğeri de her canı istediği kurguya inananı hayalperest diye adlanırır.
Kimse kendi zihinin dışına çıkamaz. Ancak gerçeklere ulaşma yolu her ikisi de değildir.

Alıntı
peki o olaylar tıpkı kitaptaki gibi seyrediyorsa ha işte o zaman anlamı olur.
Yahudi arkadaşlar lütfen kırılmasın ama israil'de 2009 yılında market yağmasını durduramayan bir devlet ve onu devlet yapan kuvvetler daha 1900lerin başında nasıl masa başında karar alıp benim ruhumdan allah'ı söküp alacaklar? (zeitgeist)
kendimizi bu kadar aciz görmeyelim lütfen. O allah ve ruh insanın ruhundan siliniyorsa o insan dönüp aynaya bakmalı.
ne kadar da zayıf, arındırılmamış, hurafalerle dolu saplantılı bir tramvaya inanmışım da adam 100 yıl önce karar alıp benim gönlümle bulduğum allahı benden nasıl da aldı demeli.
neye inanmışım ki bana allah yok dediklerinde peki yok demeliyim..
Diyorki protokollerde onlar lüks düşkünü yapacağız. Hayret evet oldu  demek ki onlar yaptı diyemiyorum. Aynaya bakmalı diyorum.

O halde hadi biz de karar alalım masa başında hayır biz onları beşer tanrıya inandıracağız.
Biz onları diye düşününce insan duraksıyor değilmi, olurmu çünkü ler ardısıra geliyor zihninizde ama neden onlar bizi denilince insanın inanası geliyor?
Hadi onları fakirlik müptelası yapacağız diye karar alalım, nasıl yapacağız? İnsan düşünmeye kalksa donup kalır değil mi?
Ne ararsak kendimizde arayalım.
Ben inkarcıyım, evet. İşime öyle geliyor, evet.
Masa başında karar alıp ta bunları uygulayabildiklerine inanmıyorum.
Bu kararlar gerçekse ve uygulayabiliyorlarsa kusuru kendimizde arayalım.
Deniliyor ki homoseksüelliği artıracaklarmış.
Yahu  kişinin içinde yoksa bu nasıl mümkün olabilir?
En son olunca da bak söylemişlerdi bizim oğlanı homoseksüel yaptı bu yahudiler diyemiyorum.
Kusuru kendimizde arayalım.

Ben yahudi milletinin genelinin (aynı türkler gibi) bu tarz fikirlere sahip olduğunu düşünmüyorum. Protokollerin gerçek olduğuna inanmıyorum.
Önceki iletimde yazdığım gibi 'bir atışmadan ziyade' yazacaklarınızı zevkle okuyup kendi kendimi sınayacağım.
benim için amaç doğruya ulaşmak, ben böyle ulaşınca onu masa başında kararlar ile benden alamazlar.
Sizi de anlıyorum, size, ailenize, milletinize, insanlığa kastedenler var ise bunlar ve oyunları tespit edilmeli. Evet. Gerekirse bir sonrakiler için bu uğurda can verilmeli.
Ama kalıp teoriler, kalıp bilgilerin dışına çıkarak.
Hep kendimizi destekleyecek kitapları okuyarak iyi bir demagog olunur.
Doğruya ulaşmak yolu sürekli kendimizi destekleyecek yazı ve fikirler ile çalışmak değildir.

Bir satranç tahtası  düşünün ve tek oyuncusunuz.
Hiç iltimas geçmeden kendi kendinizle savaşabilir misiniz?
Ben bu şekilde siyon protokollerini araştırmanızı öneririm.
Bir gerçektir diyerek iltimassız araştırın, bir de değildir sahtedir diyerek araştırın.
Ama kendinize adil eşit gerçekçi olun.

Kimbilir belki gerçektir ve kendinizi zamanında 'gerçek değil' diyenlerin yerine de koymuş
ve çok çalışmış olduğunuz için, gerçek değil diyeceklerin ağzından çıkacak her kelimeyi daha önce kendi kendinize düşünmüş, cevabını da bulmuş olursunuz.

En azından sizden 'o' şartlar altında faydalanmaktan, okumaktan müthiş bir keyif alırım.

son anda yeni bir ekleme yapmışsınız.
iran ırak savaşı demişsiniz. buraya yazayım. hadi biz de karar alalım, yunanistan almanya amerika savaşı çıkartalım.??! Olmaz. Bu gücümüze rağmen olmaz bırakın bir ayağı kırık bir masada alındığı varsayılan kararların bu denli uygulanabilmesini..
Onların içinde yoksa bu iş olmaz.

Saygılar Sevgiler..
« Son Düzenleme: Ekim 12, 2009, 12:13:36 ös Gönderen: ozkann »

Ekim 12, 2009, 12:35:51 ös
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Uzman Uye

sevgili özkann

uslubun için teşekkürler.Yahudilerin bir devlet kurmasına asla karşı değilim tam tersi olmalıdır,ama olamayacağına okadar inanmışlarki yöntemleri sonunda ne pahasına olursa olsuna gelmiş.Bir trt belgeseli vardır kaderini arayan kudüs ivedilikle seyretmenizi isterim.1920li yıllarda ingiliz hakimiyetine geçince neler olmuş aleni bir şekilde görülüyor izleyin lütfen.Bu sistematik bir olay bir cılız yahudi fikri değil heltz  istanbula geldiğinde arkasında dünyanın en zengin adamı vardı aldığı cesaret ve güç ondandı yani paraydı.Bugün para nın kontrolü kimde ise yönetim ondadır artık bu bilinen bir gerçek.Zeitgeist adlı belgeseliin ilk 2 bölümünü izlediğimde dehşete düşmüştüm hele john perkinsin fütursuzca anlattıklarını dinleyince hadi canım demiştim ama 3.belgesel bana başka sorular sordurdu.bu perkins bu kitabı tam 5 yıl yayınlayamamış sonunda yayınlamasına yardımcı olan adam cfr  den etkili bir isim o an belgesel benim için anlamını yitirdi bu belgesel başlıbaşına bir meydan okuma.Çok geniş perspektiften bakınca 1920 li yıllarda yazılan kitabın hiçte boş olmadığı görülüyor hele heleki ünlü rus yazar dostoyevskinin yahudilerle ilgili bir endişesini kalem almış olmasıda asla tesadüf olamaz herşeyi birbirine bağlayabilirsiniz nernen ve ne şekilde baktığınızla ilgili.Beni burda üzen konu çaresizlik

saygılar ve sevgiler

EDMUND BURKE

Ekim 12, 2009, 01:01:34 ös
Yanıtla #9
  • Skoç Riti Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Alıntı
Yahudi devleti bütün yahudiler için hep bir istek amaç olmadı mı?

Sayın ozkann;

Bir yahudi devletinin kurulması yahudiler için nihai ve ilahi bir amaç olsa da, özellikle hasidik yahudiler içerisinde, inançları doğrultusunda henüz vahyedilen şartların olgunlaşmadığını öne sürerek İsrail 'Devlet'ine karşı çıkan bir grup da bulunmaktadır. Dip not olarak belirtmek istedim.

Saygılarımla.