Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Veda..Ali Sami Yen  (Okunma sayısı 4157 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 22, 2010, 05:22:46 ös
  • Ziyaretçi

1987 yılında ilk kez tanışmıştım bu büyülü stadımızla.Bir abim elimden tutarak götürmüştü beni.Tedirgin ama bir o kadar da heyecanlıydım ilk  adımımı attığımda.Hala kulaklarımda binlerce kişinin 14 yıllık şampiyonluk hasretiyle yaptıkları tezahüratlar.Bağımlılık yapmıştı bende ve benim gibi binlercesinde o stad.Ne farklı mağlubiyetler ne trafik ne de ertesi gün gireceğim sınavlarım veya vizelerim engel olabilmişti gitmeme.   
Kız arkadaşımdan ayrılıp acısını tezahüratlara vururdum o stadda.Babamla gitmek istemezdim,çünkü o sadece maçı izlerdi.Ne tezahürat ne de meksika dalgası.Eski açık hiç acımaz hemen başlardı tezahürata eğer meksika dalgası kesildiyse "sosyete sosyete şıngır mıngır sosyete :) " diye.
Ne soğuk engel oldu ne eskimişliği lavaboların.5 yıldızlı restaurantlar da alamazdım Adem abinin köftesinde ki o tadı.Maçtan sonra ise tam bir felaket otoparktan çıkabilmek bile başlı başlına bir mucize olurdu galibiyetlerden sonra.Staj yıllarımda güne merhaba derdim onunla.Pazartesi sendromum onu  görene kadardıAkşamları o sıkışık trafikte iyi akşamlar dilerdi.
Ne sevinçlere ne krallara ev sahipliği yapmıştı o.Takım iyi giderken dolmazdı o stad.Ama yenilgi alındıysa bir önceki hafta,tıka basa dolardı. Yuhalamak için değil,destek vermek için.Tabi bunlar benim zamanımda kaldı orası ayrı.
Kombine alınırdı ama ne kombine.Hele bir geç git stada yer bulabiliyor musun bakalım :) .Koltuklarına eski dediler,çatısına kapanmıyor. Çoğu tribünde oturacak yer yok dediler ama ruhu vardı bilemediler.Elimize alınca biletimizi yer:Ali Sami Yen yazardı.Sadece stadımızın ismi değildi.Kurucumuz ve ilk takımızın oyuncularından dı.Belki bu yüzden ruhu vardı stadımızın.Belki bu yüzden rahattık o eski koltuklarda.
Şimdi veda etme zamanı geliyor.Son bir resmi maç... ve Elveda.
Diyorlar ki, futbol artık eski futbol değil.Transfer için para lazım.Gelenler güzel koltuklara localara otursunlar.Stadın üstü tamamen kapalı,Ultralar  artık ıslanmayacak.Belki doğru futbol eski futbol değil,para lazım,ekstra kazançlar lazım.Ama bilinsin ki Ne Galatasaray Takımı eski Galatasaray Takımı olacak ne de maç sonu eve boğazı ağrıyarak dönen sesi kısık taraftarlar olacak.Belki daha başarılı günler bekliyor bizleri.Daha büyük yıldızlar gelecek o stadla birlikte.Ama hiçbir başarı,hiçbir büyük yıldız, o ruhu geri getirmeyecek.Belki yine karşımda aynı pankart duracak veya yanıma aynı sessiz amca oturacak. Belki yine her yenilgi sonrası o amcanın gözleri dolacak ama hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.
"Geçmişine,geleneklerine saygısı olmayanın,geleceği olamaz" derdi dedem.Üç otuz paraya satıldıysa, Ölümsüz kurucumuzun adı, birkaç transfer uğruna alındıysa ismi stadımızın adından.Hiçbirşey eskisi gibi olmayacak demektir artık.Ne stadın,ne tezahüratların ne de Adem abinin o köftelerinin.
Hatırladığım o tezahüratla veda etmek istiyorum.Beni Galatasaraylı yapan,okuldan kaçıp stada gitmemi sağlayan,mutluklarıma ve gözyaşlarıma ev sahipliği yapan
o mabedimize.Hatırladığım gibi veda ediyorum.....

SENİ SEVMEYEN ÖLSÜN

Saygılarımla

Ocak 03, 2011, 10:33:34 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

En son asya finansta para çektiğim zaman gördüm ali samiyeni ,senesini bile hatırlamıyorum ,diğer stadda fazla uzak değil;güzel manzarısı var.Eskisini asla aratmayacak bir stad yönetimde elini çabuk tutup bu stada yakısır futbolcular transfer etmeli.saygılar sevgiler
MAY THE FATHER OF UNDERSTANDING GUIDE US...