Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ögretmenler Gününüz Kutluolsun  (Okunma sayısı 2092 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 24, 2012, 07:16:07 ös
  • Uzman Uye

Fatma Şahin'e mektup var!

“Mum gibi eriyip etraflarını aydınlatıyorlar” diyen Bakan Fatma Şahin’e Öğretmenler Günü’nde bir öğretmenden mektup var.

soL Gazetesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in “Mum gibi eriyip etraflarını aydınlatıyorlar” sözüne tepki gösteren bir öğretmenin mektubuna yer verdi. O mektubun tamamı şöyle:

"Sayın Fatma Şahin,

Basında çıkan sözleriniz üzerine yazıyorum bu mektubu. Söyleyeceklerim var size, ama önce kısaca bugün başımdan geçenleri anlatayım.

Bu sabah mahalle bakkalım bana döndü ve dedi ki; 'Bak, Bakan Şahin 'öğretmenler mum gibi' demiş.'

Birkaç gün önce babamın yolladığı harçlıkla (32 yaşında babasından harçlık almanın ne demek olduğunu başka bir mektupta anlatayım uygunsa) veresiye defterini temizlediğim için pek samimiyiz bugünlerde. 'Allah allah' dedim kendi kendime; 'ne kadar samimi konuşmuş.' Sürgündü, soruşturmaydı derken muma çevirdik demeye getirdiğinizi zannettim çünkü. Sonra öğrendim tam olarak ne söylediğinizi.

"Bir mum gibi, her türlü şartta kendinizden fedakarlık edip etrafınıza ışık saçıyor, aydınlatıyorsunuz" demişsiniz tam olarak.

Sayın Bakan, mübalağa buyurmuşsunuz, pek yüceltmişsiniz bizi. Oysa ben utanıyorum.

Ben annemle babama 'bu sefer tamam, Şubat'ta atanıyoruz' diye kendimin bile inanmadığı tatlı yalanları söylerken utanıyorum.

Fizik öğretmeni atanmış bir arkadaşımla oturduğumuzda "öğretmensiniz demek, nerede?" diye sorulduğunda bir okul adı verememekten utanıyorum.

Sonra birlikte utanıyoruz, garsonun önümüze koyduğu hesap fişine dünyanın en görülmemiş olayı gibi bakıp ceplerimizi karıştırırken.

Annem "işi gücü yerinde bir koca bul sen de" dediğinde utanıyorum.

Herhalde yanımızda olsanız kafa sallayıp "annen haklı" derdiniz.

Ne hale getirdiniz bizi!

Mum gibi eritiyorsunuz.

Öğretmen olmak benim için bir idealdi. Koca bulmak falan ne demek? Söyleyişi bile kötü.

Şimdi ilkokul öğretmenimin, o dünya güzeli kadının yaktığı ateşi söndürmemi istiyorsunuz hep birlikte.

Mum gibi erittiniz, bir mum gibi söndürmek istiyorsunuz.

Mübalağa etmişsiniz. Sizin karanlığınızın yanında bizim mum ateşimiz ne ki!

B. G."

(soL - Haber Merkezi)

Kasım 25, 2012, 02:09:02 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Sen artık ÖĞRETMEN' sin denerek eline DİPLOMA veren ; Öğretmenleri tam yetiştiremeyen , Öğretim görevlilerini ve o görevlileri ADAM gibi denetlemeyen YÖK kavramını ve hala o sistemin arkasına sığınıan Siyasetçileri KINIYORUM.

Atanamayan Öğretmen adaylarınıda ADAM gibi Öğrenci olup konunun ehli olmayan ve sınavda başarısız olan Öğretmenleri de KINIYORUM. SINAV denen sistemin tamamını da esefle ayrıca , KINIYORUM . O  sınava soru hazırlayan FİRAVUNLARI' da kınıyorum.

ÖZDE KARŞILIK BEKLEMEDEN (Ders verip , sadaka almayan ) Öğretmenlerin günü kutlu olsun ,Hele hele o İlkokul Öğretmenlerimin ellerinden Öperim .

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus