Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Homo sapiens ile Homo Neanderthalis  (Okunma sayısı 6072 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 11, 2013, 02:56:38 ös
  • Aktif Uye

Ama Homosabiyen yani insanlarında neardantelleri yediği bilinmektedir

Belki benim bilmediğim güncel bir gelişmedir. Kaynağı paylaşılırsa ben de öğrenmiş olurum.

Ben  şunları söyleyebilirim:

Homo sapiens ile Homo Neanderthalis aynı ortak zamanı paylaşmışlardır. Ancak birbirlerini yediklerine dair bir bulgu bulunamamıştır. Daha doğru bir ifade ile her iki türe ait ortak buluntular mevcut değildir.

Bu insanların yamyamlığına dair bilgi de çok kısıtlıdır.

Bazı Neantertal kemiklerindeki eti kemikten sıyırma izlerine bakılarak (kasapların eti kemikten sıyırması gibi) tür içinde yamyamlık olabileceği varsayımı ortaya atılmıştır. Ancak bu bireyin öldürüldüğü mü yoksa öldükten sonra yiyecek sıkıntısından kaynaklanan bir davranış mı olduğuna yanıt vermemektedir.
« Son Düzenleme: Temmuz 11, 2013, 02:59:32 ös Gönderen: asimov »
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Temmuz 11, 2013, 02:56:53 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bence bir Din toplum ahlakını ve gereksinimlerini karşıladığı kadar bilgininde ışığı olmalıdır.Yukarıdaki coğu bilgidende gördümüz gibi, bir adım öteyi göremeyen,kendini geliştirmekten ziyade dini ritüellerle uyuşan tanrı teslimiyetci zihniyetlerin vardığı nokta yüzünden ,burda hiç bi manası olmayan konuları tartışıyoruz
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 11, 2013, 04:53:36 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ama Homosabiyen yani insanlarında neardantelleri yediği bilinmektedir

Belki benim bilmediğim güncel bir gelişmedir. Kaynağı paylaşılırsa ben de öğrenmiş olurum.

Ben  şunları söyleyebilirim:

Homo sapiens ile Homo Neanderthalis aynı ortak zamanı paylaşmışlardır. Ancak birbirlerini yediklerine dair bir bulgu bulunamamıştır. Daha doğru bir ifade ile her iki türe ait ortak buluntular mevcut değildir.

Bu insanların yamyamlığına dair bilgi de çok kısıtlıdır.

Bazı Neantertal kemiklerindeki eti kemikten sıyırma izlerine bakılarak (kasapların eti kemikten sıyırması gibi) tür içinde yamyamlık olabileceği varsayımı ortaya atılmıştır. Ancak bu bireyin öldürüldüğü mü yoksa öldükten sonra yiyecek sıkıntısından kaynaklanan bir davranış mı olduğuna yanıt vermemektedir.
syn asimov
kaynak olarak nerden yazıyorsunuz gibi cok sorular oldu
internetten veya bir kitaptan yada benzeri ergumandan değil.o yüzden bir  kaynak gösteremem
eger bunları nerden yazıyorsunuz? veya biliyorsunuz  derseniz yine sacma bulunan bi konu oluşucak
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 11, 2013, 06:47:52 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

1- Evet her yazılana kaynak gösterilmez ama sorulduğunda internetten, bir kitap ya da dergiide vb bir yanıt verilebilir. Hiçbir yerde okumadım denilirse bu kafadan yazmak olur.

2- Benim ilgi alanıma girdiği için belki güncel bir bilgidir diye sormuştum.
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Temmuz 12, 2013, 12:53:10 öö
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

1- Evet her yazılana kaynak gösterilmez ama sorulduğunda internetten, bir kitap ya da dergiide vb bir yanıt verilebilir. Hiçbir yerde okumadım denilirse bu kafadan yazmak olur.

2- Benim ilgi alanıma girdiği için belki güncel bir bilgidir diye sormuştum.
syn asimov
Bilgi günceldir,kesin ve gercektir Bilgiye ulaşma yolum farklı sadece.Karbon testiyle dışkılarında dna örnekleri bulunmuştur
bilgi paylaşımında bulunmak isterim gercekten. İnsanın evrimi konusunda cok hassas bi nokta ama burda tartışırsak konuyla alakalı olmadığı için uyarı alabiliriz
« Son Düzenleme: Temmuz 12, 2013, 12:55:41 öö Gönderen: GOASISG »
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 12, 2013, 01:21:55 öö
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

İlginç!

Dışkıda DNA örnekleri bulmak için karbon testine gereksinim yok.

Karbon testi organik maddelerin yaş tayininde kullanılan bir yöntemdir.

Ayrıca karbon testine-dışkıya  bakılarak yamyamlık nasıl anlaşılmış merak ettim doğrusu.

Elbette konu başlığından saparak başka şeyler yazıyoruz.

İsterseniz bu konu ile ilgili bir başlık açabilirsiniz. Orada bildiklerimizi paylaşabiliriz. Buradaki yazılarımızı moderatörler silebilir böylece.
Jiddu Krishnamurti

Temmuz 12, 2013, 01:25:09 öö
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İlginç!

Dışkıda DNA örnekleri bulmak için karbon testine gereksinim yok.

Karbon testi organik maddelerin yaş tayininde kullanılan bir yöntemdir.

Ayrıca karbon testine-dışkıya  bakılarak yamyamlık nasıl anlaşılmış merak ettim doğrusu.

Elbette konu başlığından saparak başka şeyler yazıyoruz.

İsterseniz bu konu ile ilgili bir başlık açabilirsiniz. Orada bildiklerimizi paylaşabiliriz. Buradaki yazılarımızı moderatörler silebilir böylece.
Karbon testi mevcut yılı ve zamanı belirler.Etkiler mağrada bulunan örneklerde dna izlerine rastlanmıştır
Sayın asimov biyolojik bir kalıntı bulunca ne yapılır? karbon testi yapılır karbon testlerinde dna örneklerine rastlanmıştır diyorum neresini anlamadınız karbon testiyle dna analizi yapılırmı dedim lütfen
« Son Düzenleme: Temmuz 12, 2013, 01:49:41 öö Gönderen: GOASISG »
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 12, 2013, 01:51:47 öö
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

Tamam karbon testini bir kenara bırakalım.

DNA örnekleri ile yamyamlık nasıl anlaşılmış?
Jiddu Krishnamurti

Temmuz 12, 2013, 01:55:58 öö
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

insanların dışkı örneklerinde Neanderthal dnasına rastlanmıştırr
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 12, 2013, 01:59:43 öö
Yanıtla #9
  • Aktif Uye

Bu dışkıların Homo Neanderthalis'e ait olup olmadığı nasıl anlaşılmış?
Jiddu Krishnamurti