Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yasakçı Zihniyet...  (Okunma sayısı 9317 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 19, 2008, 11:08:47 ös
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Onlar aydın, ilerici,Atatürkçü,Devrimci ve laikler onlardan moderni yok onlar cumhuriyetin ve kemalizmin yılmaz savunucuları peki nasıl savunuyorlar?Oturdukları fildişi kulelerden yasaklar koyarak ÖZGÜRLÜK kisvesi altında yasaklar koyarak bu ülkeyi büyük tehlikelere sürüklemektedeler kamplaşmaları önlemek için insanları kamplara ayırmak hangi akla hizmettir?O kadar şaşırmışlar ki milleti yok sayıyorlar Atatürk ün sadece LAİK lik ilkesini ağızlarına alabiliyorlar onuda saptırarak Atatürk ü korumak adı altında evrensel gelişmelere kapıları kapatıyorlar bir kaç kendini bilmez yüzünden yasaklanan YOUTUBE gibi onlar için millet diye bir kavram yok sadece kendi güttükleri ideoloji ve kendi çaplarında %30 denilen bence aslında %10 luk bir ksım millietin tecelligahını bile hiçe sayabilecek kadar yobazlaşmış at gözlüklü milletin tercihleriyle alay edebilecek ve milleti psikologlarca tedavi edilmesi gerekir bulabilecek daha sonradan millete yağ çekebilecek kadar karekterini kaybetmiş  milleti seçimden seçime hatırlayan paradoksal saplantılarına milletide alet etmeyi uman gericiler...Atatürk yaşasaydı eminim ilk önce şahsını sömüren yıllarca ismi üzerinden prim yapmaya çalışan ikinci sınıf ip cambazlarından hesap sorardı, bu ülke onlardan yaklaşık bir 60 yıl çekti onlar bu gün fildişi kulelerinin sallandığını hissediyorlar burzuvazik yaşamları toprağa yakınlaştıkça tepinmeleri artıyor hadi hayırlısı!!!

Seçim öncesi CHP mitinginde halka trüban dağıtılırken...

...

Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ocak 19, 2008, 11:22:05 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Çok çok çok tepkilisiniz anladığım kadarıyla sevgili LuckEye2

Ocak 19, 2008, 11:24:43 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Çok çok çok tepkilisiniz anladığım kadarıyla sevgili LuckEye2

Sizcew nasıl olmalıydım?

Bu adamları ben bazı örgütlerle eşdeğer hatta daha fazla zararlı görüyorum ama kurallar var kimseye bir şey demek istemiyorum ama artık YETER...

Ocak 19, 2008, 11:27:14 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

güzel bir çizim. . .
« Son Düzenleme: Ocak 21, 2008, 05:16:43 öö Gönderen: MASON »

Ocak 20, 2008, 12:25:38 öö
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Unutmayın, Mevzuyu tartışırken hala yılların verdiği eziklikle düşünenler ve halkı bu yönde düşünrütmeye çalışanlarda, en az sizin saydıgınız sömürü zihniyetli tek düze politikler kadar tehlikelidir luck eye ...Aksini düşünmek onlardan olmaktır ...
Yukarda sayın galilei bir karikatür eklemiş ..

Çizer kimdir bilmiyorum .Lakin bu tip zihniyetteki insanlar yüzünde Laiklik mevzunun aslı ,halen üniversitede baş örtüsü takılsın mı? Takılmasınmı sorusundan ibaret olarak algılanıyor...Önlem diyoruz, hukuk diyoruz, uygulamada sadelik diyoruz, basitleştirilmiş çözüm yolları gerek, serbestlik birşeyi çözmiyecek diyoruz .Karşılık olarak gelen cevap  ,bırakın serbest kalsın milletin şahsi seçimlerine ne takılıyorsunuz oluyor ....
 Yazık çok yazık.Bu konu ile alakalı bir degişiklik önrgesi verildi geçenlerde mhp tarafından .Evet belki MHp nin tek cümlelik degişiklik önerisi işi tek boyutlu olarak çözüme kavuşturur.Fakat serbestlik konusunda birkaç yıl içerisinde ortaya çıkacak yıgınla sorunun önüne kim geçecek....

Belki demokratik ve özgürlükçü Üniversitelerde baş örtüsü takılabilir kanatimce hiçbir sorunda yaşanmaz....fakat sonrası ....Sonrası yokuş aşşagıdır sevgiliarkadaşlar .....Ben yıllardır bu ülkede yaşıyorum ve gözümle görmediğim hiçbirşeyi söylememem gerekse bile diyebilirimki.

Bu ülkede halen karma egitim sistemini yasal boşluklardan faydalanarak egale eden , göstermelik birkaç kız ögrenciyi  kayda alarak devlet  okullarını  birer cemaat yuvasına çeviren aklı kıt sakalı uzun kişiler yokmudur  ?

Gene yasal boşluklardan faydalanarak aynı ayrımı bu sefer birkeç erkek ögrenciyi kayıtlarında gösteren özel egitim kurumları ,dersaneler ,egitim vakıfları yokmudur  ?

Ve aynı boşluklardan faydalanarak eleman alımlarında özellikle şucudur,bucudur ayrımı yapan saglık kurumları,özel yurtlar , sosyal kuruluşlar ,ve bakım evleri  yokmudur ?

Peki Kim şimdi kalkıp bu özgürlük sonrası sözünü ettiğim  okullara,yurtlara ,dersanelere , baş örtüsü takmayan ögrencilerin ve elemanların  alınmamasını önleyecek ????Kim bu zaruretten dogmuş önlemler kalktıktan sonra art niyettli yöneticilerin kalıplaşmış egomanyasındaki  kurumlarda gerçekleşmesi olası  suistimalleri önleyecek ....Önergede geçen tek maddelik degişim mi ??????

İşte bu tür soruların cevabını vermeken kaçanlar, mevzuyu hala yukardaki karikatürde anlatılamk istenen kadar tek boyutlu görüp ,  boş beleş bir muhabbet olarak göstermek istiyor güzelim milletime ...........

« Son Düzenleme: Ocak 20, 2008, 12:28:00 öö Gönderen: paragon »
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Ocak 20, 2008, 12:48:39 öö
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. Paragon yorumnuzu cevap vermeye değer bile bulmuyorum...Tek kelimeyle iş halledilir oldu tek kelimeyle mantıkla bağdaşır bir yazı değil yazdığınız.Tepeden gelen uygulamalara karşı, her zaman verilecek bir cevap var. Yeni bir bilinç devrimiyle algılarımızı bütünüyle özgürleştirmeli, her tür modern-seküler baskıya karşı kendi dünyamızı temsil etme yollarını bulmalıyız. İnsanların inançlarını, hayatlarını, tarzlarını, tercihlerini değersiz sayan ideolojik bayağılıklara tahammül etmek zorunda değiliz.Olay başını kapatanların bir yerlere alınmamasıyla kısıtlı değildir olay ortada fol ve yumurta yokken insanların inancım dediği şeye gölge düşürmeye çabalamaktır.
« Son Düzenleme: Ocak 20, 2008, 12:51:02 öö Gönderen: LuckyEye2 »

Ocak 20, 2008, 12:52:09 öö
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

sevgili paragon güzel noktalara denk getirmiş konuyu.Söylediklerinize katılıyorum sn.Paragon elbetteki bu mevzu sadece başörtüsü penceresinden bakılacak bir olay değil.Yukarıdaki karikatürü konunun teması olduğu için değil sevgili LuckyEye2 nin paylaştığı resimlerden ve  sn.Deniz Baykal dan esinlenerek paylaştım.
Peki bu noktada yapılması gereken nedir?Nasılsa sorun ortadan kalkmayacak yasal boşluklar,art niyetli uzun sakallılar var diyerek var olan bir açık ne yapılmalıdır?
Eğer ki bu ülkede hala dediğiniz üzere aklı kıt sakalı uzun şahıslar ilgi görüyorsa eğitimsizliktendir.Eğitimsizliğinde muhatabı kanımca bu konuya başörtüsü penceresinden bakanlar değildir?Asıl tehlikeli gördüklerim başörtüsüne özgürlük getirilmesini bir zafer olarak görmesinden korktuğum kişiler ve devamında gelebilecek provokasyonlardır..
Elbetteki bu tür özgürlükler eklenen ilavelerle tekmaddelerle olmaz suistimaller son derece gözden geçirilmelidir.
Herşeyi bir yana bırakın bu suistimalleri de düşünmek eğitim hakkı elinden alınanların değil gerekli mercilerin sorunudur.Gerekli mevkiler bunu sağlayamayacak diye de yüzbinlerce kişi okul kapısı önünde kıyafet değiştirmek zorunda kalmamalı diye düşünüyorum.Bu şekilde düşünürkende kesinlikle herhangi bir ideolojinin veya partinin yanında yer alarak değil bir insan olarak düşünüyorum.Ben boynumda haçla girebileceğim birçok üniversite biliyorsam bazı insanlarda başörtüsüyle girebileceği yerlerin olduğunu bilmeli diye düşünüyorum.

Ocak 20, 2008, 01:10:51 öö
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

YORUM
  Sn. Paragon yorumnuzu cevap vermeye değer bile bulmuyorum...Tek kelimeyle iş hallediliyor tek kelimeyle mantıkla bağdaşır bir yazı değil yazdığınız.

CEVAP
Tepeden gelen uygulamalara karşı, her zaman verilecek bir cevap var. Yeni bir bilinç devrimiyle algılarımızı bütünüyle özgürleştirmeli, her tür modern-seküler baskıya karşı kendi dünyamızı temsil etme yollarını bulmalıyız. İnsanların inançlarını, hayatlarını, tarzlarını, tercihlerini değersiz sayan ideolojik bayağılıklara tahammül etmek zorunda değiliz.Olay başını kapatanların bir yerlere alınmamasıyla kısıtlı değildir olay ortada fol ve yumurta yokken insanların inancım dediği şeye gölge düşürmeye çabalamaktır.
. Yalnız Siz kaideye alınız diye zahmete girilip yazılmış bir yazı degildir bu konuda bir üzntüm olmadı    ........

''Hertürlü modern -seküler baskıya karşı kendi dünyanıuzı temsil etme yollarını bulmalısını''z...Aksini idea edenemi oldu. Önerilen  Çözümleri yeterli bulmamak  Farklıdır ,çözüm istememek sorunun olmadıgını iddaa etmek farklıdır luck eye ..Yazıyı  Bu ayrımı yapamadan okumanaız zaten size bir katkıda bulunmaycaktı....

Gündemdeki çözümlerin  eksikliklerini  dile getiriyoruz .Konunun tek maddelik çözümlerle gidrilemeyecegini ,Bunu bu şekilde gören ve gösterenlerin Gerçekte  komoyunu yanıltmaktan başka birşey yapmadıklarını söylüyoruz.Ve hatta bu mevzuyu derinlemesine ve uzun vadeli çözümlerle halledilecek bir mevzu olarak görmeyenlerin ve halkı bunua inandıran marjinal kesimin ilerideki mevkilerini yazıyoruz ..Yazıkki bunuda anlayamamışsınız..... Okumaya deger görmeyişinizi küstahlıkla ,Anlayamayışınızı  anlayış ekliğinizle bagdaştıra bilirim .Fakat kalkıp  ülkenin gerçeklerini görmezlikten gelirseniz bunu hiçbirşeyle bagdaştıramam...Ve eminimki yazıyı anlamadan verdiğiniz cevabınıza gülen son kişi ben olmam .....

Ocak 20, 2008, 01:19:42 öö
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

sevgili Luckyeye2 de güzel yorumlamış.Dünyada ki ülkelere bir bakın inandıkları dinlere nasıl davranıyorlar aynı şekilde ülkelerinde yaşıyan başka dine inanan insanlara nasıl davranıyorlar?Tam hatırlamasamda avrupa birliğinin bayrağının 50. yılı kutlamasaı gibi birşeydi ve bayrağı tasarlıyanlar bayraktaki yıldızlarda Hz.Meryemin tablolarında başüstüdeki yıldızlardan esinlendiklerini söylemişlerdi. Bir resim vardı hatırlamıyorum tam olarak ama fotoğrafta sanırım yunanistanın bir bakanı bir papazın elini öpüyordu?Yunanistan bir  A.B ülkesi aynı olayı ülkemizde bir düşünsenize manşetleri düşünün ertesi gün için.."vahşet"-"şeriat"...ve daha nice örnekler...
nüfusunun %90 ı hatta daha fazla sı müslüman olarak tabir edilen bu ülkede sadece başörtüsü kapsamında değil bütün inançlara saygı ve gerektiği kadar özgürlük olmalıdır.Her dini günlerinde milletçe beraberlik içinde ve saygıyla günler geçirir o çağdaş ülkeler..ama ülkemiz de yüzde doksanını inandığı inanca hem inandığını hemde inanmadığını söyleyenler tarafından bu kadar gasp edilsin ve sömürülsün.....
Eğer ki gerçekten insanlara saygı duyuyorsak ve başkalarının özgürlüklerine zarar vermediği sürece özgürlüğü savunuyorsak herkese eşit haklar herkese eşit özgürlükler herkeze aynı saygı....

Ocak 20, 2008, 01:20:39 öö
Yanıtla #9
  • Aktif Uye

Sn .galilei en azından anlaşınızdan ötürü size teşekkür ederim ..Karikatür konusunda söz konusu ithamlar size karşı degildi zaten .. .
Çözüm yolları konusundaki deteylandırmalar anayasa uzmanlarının görevidir, ki bu konuda fikir beyan etmem dogru olmaz .Çözüm önerilerine ise komuoyuna sunuldugu taktirde  yorumlarım zaten gelecektir . Hükümet kanadından başlatılan çalışmaları genel kapsamlı oluşu ve planlamaları( zaten yıllar öncesinden başlatılmasından ötürü )   süresi itibari ile hayli  yeterli bulsamda ,Bu konunun çözüme kavuşturuşturulmasında öyle tereyagı, kıl misalinin gerçekleşmeyeceginden eminim ....Bu konudaki en büyük sorunlardan biride hükümet muhalefet kanadı arasındaki art niyetli bakışlar olucaktır ...