Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bülent Arınç  (Okunma sayısı 39078 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 05, 2009, 03:47:23 ös
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

KENDISI GECMISTE TARIHI BIR SOZ SOYLEDI (2006) :

"Adim farkli olsa heykelim dikilirdi"

BULENT ARINC'IN KIM OLDUGUNA KISACA BAKALIM:

TARIH : 23 ARALIK 1930 , YER: MENEMEN, IZMIR

KUBILAY'IN BASI, GIRIT'TEKI KAMPLARDA INGILIZ VE YUNAN SUBAYLARI TARAFINDAN EGITILEN VE BEDRANI TARIKATININ BASI OLAN BIR MURTECI (IRTICACI) TARAFINDAN KOR BIR BICAKLA KESILIYOR.

BU SEYH : DERVIS MEHMET.

MANISA'YI YUNANA SATAN VE 9 EYLUL 1922 SABAHI YUNANISTANA KACAN MANISA VALISI HUSNU EFENDININ (KI SONRA HUSNUYADIS
ISMINI ALMISTIR) KUZENI.

BU SAHISLARIN BULENT ARINC ILE ILISKISI MI NE?

COK KUCUK BIR DETAY:

DERVIS MEHMET, BULENT ARINC'IN OZ MU OZ DEDESI.

DILEYEN "HUSNUYADIS HORTLADI" YI OKUSUN. BELGELERI ORADA. NEDIM CAKMAK'IN 6000 SAYFALIK ARASTIRMASININ SONUCUDUR

BU ULKE BOYLE ILGINC BIR ULKE BIR TARAFTA CUMHURIYET SEHITLERI ANMA HAFTASINI YAPIYORUZ, BIR YANDAN SEHITLERIMIZI KATLEDEN ADAMLARIN TORUNLARINI EN YUKARIYA TASIYORUZ.

BULENT ARINC TEK DEGILDIR. O KATLIAMI YAPAN VE SONRA ASILAN 187 HAININ TORUNLARININ TAMAMI BUGUN EKONOMI, IS DUNYASI VE SIYASETIN EN UST MERTEBELERINDE OTURUYORLAR.

TURK EVLADI !

AKLINI BASINA AL, SECTIKLERININ KIM OLDUGUNU IYI TANI. BU ULKEYI PARAMPARCA ETMEK ISTEYENLERIN KUTSAL ITTIFAKINI GOR ARTIK !

Alintidir.
« Son Düzenleme: Ocak 05, 2011, 12:00:47 ös Gönderen: dogudan »
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Mayıs 05, 2009, 06:33:56 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Sayın Dino

Masonluk hakkında haricileri bilgilendirmek ve aynı zamanda seviyeli
bir bilgi paylaşımı ortamı yaratmak amacı ile kurulan bu sitede,
mason olduğunu belirten bir simgesi bulunan bir kullanıcının,
siyasi bir eleştiriden daha farklı bir üslup taşıyan, kişiyi dedesinden
dolayı yermemiz gerektiği halde en yukarıya taşıdığı için halkı
sorgulayan yazıyı alıntılaması acaba Masonların görüşü ve eleştirme
tarzı olarak algılanır mı diye düşündüğünüzde sizce herşey yolunda mı?

Sayın Bülent Arınç gerçekten de gerici ve düzen karşıtı çalışmalarda bulunuyor
olabilir. Ama açıkçası ben bu kişiyi kendi tercihi olmayan akrabalık ilişkilerinden
dolayı konu etmemizin doğru olmayacağını düşünüyorum.
Eminim ki siz bu yapıda bir kişi değilsiniz ve Mason olabilmiş kişilerin sahip olduğu erdem
bu tarza prim vermez.
Ancak alıntıya yorum yazmadığınız için oluşabilecek bu algıyı hatırlatmak istedim.

Mayıs 05, 2009, 10:36:42 ös
Yanıtla #2
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Ozkann,

Oncelikle sunu soylemeliyim, evet, ben bir Mason olabilirim ama daha once bir insanim, vatanini seven, milletini seven ve Ataturk'un yolundan ayrilmayan duz bir vatandasim.

Hic kimse hic kimseyi, secme sansi olmadigi icin ailesinden dolayi yargilayamaz. Ama oglu ya da torunu da ayni yoldan ilerliyor, memleketimin bekaasina kastediyorsa, bu tiplerle her turlu mucadeleyi vermek icin elimden geleni yaparim, ucunda Masonluktan atilmam ya da istifa etmem gerekse bile. Bu memleket kolay kurulmadi arkadaslar, yoktan varedildi. Hala dibimize dinamit dosemek isteyenler yok mu? Bazilari da bunlarin masasi degil mi? Ben mi gittim secimlerden once ABD denen emperyalist ulkeye, icazet almaya? Ben mi taseronluk ediyorum emperyalizme, ben mi emredilen herseyi yapiyorum, kapi acilacak, kurdistan taninacak vs?

Haklisiniz, bir Mason'a yakisir sekilde davranmiyor olabilirim ama dedigim gibi, memleketimi ilgilendiren kotu seylerle karsilasinca kendimi tutamiyorum. Benim ulkeme bu tur insanlar yakismiyor...

Saygilarimla,

Mayıs 06, 2009, 10:04:29 öö
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Dino ;

Vatanımızın nasıl bir tehlike ile karşı karşıya olduğu anafikri ile yazılmış alıntıladığınız yazının ben siyasi olduğunu düşünmüyorum.
Biz tam bağımsız olamazsak bir gün tamamen özgürlüğümüzden oluruz diye düşünüyorum.
Sizlerin forumda da sıkça dile getirdiğiniz gibi Masonluk özgür ülkelerde faaliyet gösterir ve vatansever olmayanlara da kapalıdır,memleket meselelerine kafa yormak ve insanları aydınlatmak ile siyasi eleştiri farklı şeyler kanımca.
Bu ve benzeri paylaşımların forumda olması gerekir.

Saygılar...
Her şey bir adımla başlar...

Mayıs 06, 2009, 12:50:51 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Sn.Dino
 Ben Bülent Arınç'ın fikir yelpazesine katılmasamda mecliste olması gereken bir kişi diye düşünüyorum en güzel eleştiriler ondan geliyor o da olmasa çok kuru bir meclis olucak özellikle şu ergenekon dolayısıyla orduyu eleştirmesiydi,gerçekten bizim subaylar harp nizamlarından başka her türlü yöntemlerle seçilmiş meclise karışma yöntemlerini öğrenmişler demişti.Güzel de dedi konu yargıda ama olsun çıkan silahlar var Veli Küçükler var işte Bülent Arınç budur.Kaldı ki yurdunu sevmediğini nerden çıkardınız?

Amerikaya bel bağlayan sadece Akp mi ondan önceki hükümetlerin hiç mi ilişkisi olmadı hiç mi boyun eğmediler.Ve dedesinden onu sorumlu tutuyorsunuz böyle bir şeyde olsa olsa Sn.Dino klasiği derim.Hem bu söylentiler ne kadar doğru emin misiniz?

Önüne gelen kitap yazıyor böyle uydurma sözlerle yola çıkılmaz Recep Tayyip içinde Mason diyorlar bunlara da mı inanalım.Ben çoğulcu demokrasi için Akp nin bu ülkede olması gerektiğini düşünüyorum.Akp Türk Sunni geleneğinin çıkardığı tarihi kökleri olan bir siyasi yaklaşımdır.Şimdi ülke bir yola giriyor ama egemenliğini sürdürmek isteyenler bırakmıyor ama tarih 2009 demiş yani 1980 değil No darbe olayı elbetde yıllarca göz ardı edilmiş Sunni düşünce devlet kademelerinde yerini alacaktır.

Turk-Sunni düşünceden bahsetmemden faşistçe konuştuğum ortaya çıkmasın çünkü dünya böyle dönüyor..

Saygılarımla...

Mayıs 06, 2009, 01:12:39 ös
Yanıtla #5
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sn.Dino
 Ben Bülent Arınç'ın fikir yelpazesine katılmasamda mecliste olması gereken bir kişi diye düşünüyorum en güzel eleştiriler ondan geliyor o da olmasa çok kuru bir meclis olucak özellikle şu ergenekon dolayısıyla orduyu eleştirmesiydi,gerçekten bizim subaylar harp nizamlarından başka her türlü yöntemlerle seçilmiş meclise karışma yöntemlerini öğrenmişler demişti.Güzel de dedi konu yargıda ama olsun çıkan silahlar var Veli Küçükler var işte Bülent Arınç budur.Kaldı ki yurdunu sevmediğini nerden çıkardınız?

Amerikaya bel bağlayan sadece Akp mi ondan önceki hükümetlerin hiç mi ilişkisi olmadı hiç mi boyun eğmediler.Ve dedesinden onu sorumlu tutuyorsunuz böyle bir şeyde olsa olsa Sn.Dino klasiği derim.Hem bu söylentiler ne kadar doğru emin misiniz?

Önüne gelen kitap yazıyor böyle uydurma sözlerle yola çıkılmaz Recep Tayyip içinde Mason diyorlar bunlara da mı inanalım.Ben çoğulcu demokrasi için Akp nin bu ülkede olması gerektiğini düşünüyorum.Akp Türk Sunni geleneğinin çıkardığı tarihi kökleri olan bir siyasi yaklaşımdır.Şimdi ülke bir yola giriyor ama egemenliğini sürdürmek isteyenler bırakmıyor ama tarih 2009 demiş yani 1980 değil No darbe olayı elbetde yıllarca göz ardı edilmiş Sunni düşünce devlet kademelerinde yerini alacaktır.

Turk-Sunni düşünceden bahsetmemden faşistçe konuştuğum ortaya çıkmasın çünkü dünya böyle dönüyor..

Saygılarımla...

Sayin Amurdad,

Size goruslerimi detayli yazacagim ama oncelikle aklima takilan bir soruyu sormak istiyorum; Sayin Dino klasigi derken ne demek istediniz?

Mayıs 06, 2009, 01:20:49 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Sn.Dino üstadıma

Size saygım çok fazla tabiki öncelikle burda olmanız ve benle sohbet etmeniz beni memnun ediyor yaşınıza da saygım buyuk sizin daha önceki yazılarınızı izledim özellikle laiklik Atatürkçülük konusunda çok katısınız bu katılık o kadar fazla ki bence sizdeki demokrat çizgileri köreltiyor.

Yani bir yazardan örnek veriyorsunuz ve kişinin dedesi kişiye ait olmayan bir suçla kişiyi yargılıyoruz böyle bir şey sizce hoş mu?

İkincisi bu ülkede demokrasi var Bülent Arınç gibiler hiç mi siyaset yapmasın hiç mi konuşmasın...

Bu arada şunuda belirteyim açtığınız konulara da vaktim olduğu sürece iştirak etmekteyim..
Saygılarımla....

« Son Düzenleme: Mayıs 06, 2009, 01:26:16 ös Gönderen: amurdad »

Mayıs 06, 2009, 01:38:51 ös
Yanıtla #7

Çoğulcu demokrasi - Sünni gerçekten birbirini tamamlayan 2 kelime.

Sevgili Dino Üstadım demokrasinin kitabı yeniden yazılıyor bu konuda bildiklerimiz doğru değil kendimizi süratle geliştirmemiz gerek.İçiniz rahat olsun Türkiye emin ellerde.

Omnia mors aequat

Mayıs 06, 2009, 02:36:18 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Sn.Dino üstadıma
 Alıntı yaptığınız yazıda okumamızı söylenen kitabı araştırdım öncelikle şunu belirteyim beğenen de var beğenmeyende ama bir yorum çok dikkatimi çekti hatta yazarı itham boyutuna varmış ve bu yorum kitabın satış adresi olan bir internet sitesinde yayınlanmış böyle şeylere itibar etmesemde ama kanıt diye bahsettiğiniz kitap yazarı önce kendini açık eden bir kitap yayınlasa daha iyi olur sanırım zaten işde benim için Sn.Dino ustadımı mat etmek olduğu için bu alıntıyı veriyorum kişileri dedeleri için eleştiren yazar eğer aşağıda yazılanlar doğruysa kendini hangi kategoriye koyuyor merak ediyorum işte kitabın yazarı için denilen yorumlar ilk yorum ve buraya aynen taşıyorum.Yorum:

"Yazar ile birlikte Vasıf Çınar İlkokulunda beraber hocalık yaptık o zamanlar kominist olup halkların kardeşliğini anlatır Dine inanmazdı Bir ögretim yılında en az 4 ay rapor alıp okula gelmez maaşını da tıkır tıkır devletten alırdı. Günün modasına uygun kitap, rant için yazılmıştır Milli Eğitimdeki dosyası incelenirse ruh hastası olduğunu anlarsınız."

Bu yorumu vereceğim adreste bulabilirsiniz.İlk yorum.
http://kitap.antoloji.com/husnuyadis-hortladi-isgal-gunlerindeki-isbirlikciler-kitabi/

Sn.MYSTICPROVOCATEUR
Çogulcu demokrasi derken parti kapatılmayan ki ülkemizde yeteri kadar sağ ve sol partiler kapatıldı bunu kasıt ettim ikincisi Sunni tabandan bahsederken sizde biliyorsunuz ki her etnik kimliğin veya mezhebin oy verdiği ağırlıklı olarak partiler vardır veya üye oldukları sivil toplum örgütleri sadece burdaki konuyu açık yüreklilikle dile getirdim konu bundan ibarettir.Alaylı yazınızı okudum ve kendime bir şeyler katmaya çalıştım eminim sizde aynı olgunluğu gösterirsiniz.

Türkiyenin emin ellerde olması konusu her vatandaş gibi beni de ilgilendiriyor ve ben her konuda kendimi haklı görmüyorum bu yüzden benim de içim rahat değil... :D

Saygılarımla..

Mayıs 06, 2009, 02:46:08 ös
Yanıtla #9
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Amurdad,

Oncelikle saygi duydugunuz icin tesekkur ederim, duygularimiz karsilikli.

Laiklik ve Ataturkculuk konularinda kati demeyelim de oldukca hassasim diyelim. Hassaslik bazen katidan da katidir... Niye hassasim, onu da soyleyeyim; Kubilay'in basini kesecek kadar insaliktan nasibini almamis, bu eylemi yaparken de temeli Yuce dinimize baglayan gericilerin karsisinda dimdik durabilmek icin. Allahin verdigi cani alacak yine Allah'tir, O'nun yolundan gittigini iddia eden gerici beyinsizlerin degil...

Beyefendi, lutfen bu konu basligi altinda yazdiklarimi tekrar okuyunuz: Ben B. Arinc'i dedesinden dolayi elestirmiyorum, dedesinin yolundan giden ve bunu Allah adina yaptigini iddia ettigi icin elestiriyorum.

B. Arinc gibiler elbette siyaset yapsin, konussun. Konussun ki bu Yuce Millet neyin dogru neyin yanlis oldugunu anlasin ve bir cok mecrada tartissin, bu forumda bizim tartistigimiz gibi. AKP'den onceki beyanlarina baktiniz mi hic; seriat isteyen, AB'ye kesinlikle karsi olan, laikligin yikilmasini isteyen bu ve yanindaki donekler degil miydi? Ben mi yanlis hatirliyorum yoksa? Simdi demokrasi ve AB asigi kesildiler, ne buyuk istikrar, ne buyuk istibdat degil mi?

Kubilay olayindan, ya da daha dogru tabirle Cumhuriyet Rejiminin, 1925 tarihli Seyh Sait ayaklanmasindan sonraki ikinci onemli IRTICA olayindan sonra Mustafa Kemal Pasa, 28 Aralık 1930’da orduya gonderdigi bassagligi mektubunda soyle diyordu:

"Murtecilerin (gericilerin) gosterdigi vahset karsisinda Menemen’deki ahaliden bazilarinin alkislarla tasvipkar bulunmalari butun cumhuriyetci ve vatanperverler için utanilacak bir hadisedir."

Ben bu yuzyilda tekrar utanmak istemiyorum.

Umarim anlatabilmisimdir.

Not: Ben bu konuda kimseye kitap tavsiye etmedim. Yazarin ruh hastasi, komunist ya da dinsiz olmasi beni ilgilendirmez. Beni ilgilendiren, katledilen Kubilay'in basini kesen zihniyetin halen ortalikta olusudur...

Saygilarla,