Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Rahmi Koc Muzesinde "Ergenekon" Incelemesi  (Okunma sayısı 4026 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 09, 2009, 10:37:44 ös
  • Aktif Uye

Muzede ergenekon savcilari arastirma yapmis, ogrencilere karsi suikast yapilacakti karari alinmis. Aglasam mi, gulsem mi ne yapsam bilemiyorum. Bu kadar da gulunc duruma dusurmez bir insan kendini

Ilgili haberler;

Inceleme yapilacagi karari:
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/12037413.asp?gid=233

Inceleme yapildiktan sonraki karar:
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/12041013.asp?gid=229

Temmuz 09, 2009, 11:03:15 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Bence Gökalp'in şiirindeki Börteçine adlı kurdu da gözaltına alsınlar kaos ortamı yaratıp askeri darbeye zemin hazırlamak suçundan.

Temmuz 10, 2009, 10:35:56 öö
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sadece müzelerde olsa keşke de daha fazla rezil duruma düşülmese. ülkelerin eğitim ve bilim seviyesine ışık tutan önde gelen üniversitelerinden bir kaçındada savcının kararıyla inceleme başlatılacakmış. bu üniversiteler arasında itü, sabacı, bahçeşehir gibi yüksek itibarı olan üniveristelerde var. ya bunlara nedemeli

Temmuz 10, 2009, 10:40:17 öö
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Böyle giderse herkes ergenekondan alınacak,F tipi ülke olup çıkacağız herhalde...
Çok merak ediyorum bu işte denizin dibine girildi,toprağın altına girildi,kurumlara girildi,evlere girildi,müzeye de girildi daha neresi kaldı girilecek...

Temmuz 10, 2009, 07:16:52 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Bu iş cumhurbaskanının alınmasına kadar gidicek goruceksiniz.İtalyada öyle olmuştu.

Temmuz 10, 2009, 09:47:06 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Eğer dokunulmazlıklar kaldırılırsa meclise taşınabilir belki de...

Temmuz 12, 2009, 09:11:37 öö
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Olayı laçkalaştırmanın anlamı yok.
Konunun nesi komik nesi garibinize gitti?

"14 Kasım 2008 günü denizaltının bakımından sorumlu müze çalışanı tarafından, santral dairesinde bir bölmede poşet içerisinde patlayıcı ve mühimmat bulunmuştu".

Haberin linkini verdiğinize göre bu yukarıdaki metni de okudunuz.
Öğrencilere karşı suikat yapılacağına dair bilgi almışlar olabilir veya kimlerin bunu yaptığını bularak veya bu konuyu da ana maddedeki gruba ekleyerek ileride failleri bulunduğunda şema tamamlanacaktır.

Bu şemanın içerisindekiler Rahmi KOÇ'a bir mesajda göndermek istemiş olabilir.

Hedef öğrenciler olmayacakta kim olacak hem, 5 yıl kadar önce o denizaltını bende gezmiştim.
1 hedef birden fazla sebeptir.
Bombanın bulunması tarihine bakınca okulların açık olduğu ve bu müzelere hergün okullarca binlerce öğrenci gezmeye götürüldüğüne göre şüphe bile olsa gayet mantıklıdır.

Veya böyle birşey olmasa bile sırf olayın sorumluları bulunduğunda onların öğrencilere karşı suikast girişimi olarak ele alınarak daha yüz kızartıcı bir damga yiyebilirler.

Bence sen ne gül ne ağla kendini daha fazla gülünç duruma sokma.
Bilgi sahibi olmadığımız konularda fikir sahibi olmaya kalkıp üstüne de 2 kuruşluk fikir ile de büyük bir görev üstlenen insanlara karşı hitaplarınıza dikkat edin ki saygınlığınıza kusur edilmesin. Yoksa her insanın açıkları vardır.

Temmuz 13, 2009, 10:38:14 öö
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn Waldow

korkmayın oraya kadar gıtmez Sn R.T. Erdoğan olayın oralaraıntıkal ettiğini hissederse olayı inceldiği yerden kopartmanın bir çözümünü bulur. Baksanıza Deniz Feneri olayını Nasıl akladı

Temmuz 13, 2009, 02:06:32 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Sevgili Barbaros;
Siz görüşünüzü kendi aklınızca da olay hakkında muhtemel kahinlerde bulunmuşsunuz.Bunlar olabilir de olmayabilirde.Bunu önümüzdeki süreç gösterecek ve hepimiz göreceğiz.Ümit ediyorum ki Ülkemizin menfaatine ve gelecek daha iyi günlere sebeb olur.
Yazınızda kullanmış olduğunuz tabirler seviyesizdir.Gördüğüm kadarınca da tahamülsüzdür.Fikirlerin parasal değerleri yoktur.Formumuzun bu bölümünde yazı yazan ben dahil diğer kardeşlerimizin fikirlerine 2 kuruşluk sıfatı takmak hadsizliktir diye düşünüyorum.Laçkalık konusunda ise sizin tahammül gücünüzün ne kadar düşük olduğunu görüyorum.O yüzden yorumlarınızı seviyesini düşürmeden yaparsanız mutlu olurum.
Herşey gibi Ergenekon davasından mutlu olanlar da vardır olmayanlarda.Yaşanan süreci doğru bulanlar da vardır,bulmayanlarda.Toplumumuzun herkesmi bu konuyu tartışmaktadır.
O sizin büyük görev üstlendi diye tabir ettiğiniz kişilerin görevlerine bir sözüm yok.Onların görevide odur zaten.Herkes görevini yapıyor ama iyi ama kötü.Bunları zaman gösterir zaten.Bizler de bu ülkenin,bu milletin birer parçasıyız.Ülkemizi ilgilendiren her konuda yaşayan bir birey olarak ama 2 kuruşluk ama 4 kuruşluk fikirlerimiz mutlaka oluşur.Filozofun da dediği gibi yaşıyorsak düşünüyoruz.Fikirlerimizi beyan ediyoruz ama dikte etmiyoruz o yüzden rahat olun.
Ben aslında hiç tartışmak bile istemiyorum ve forum arkadaşlarım ile münakaşa etmek istemiyorum.O yazıdaki hakaretlerinizi de bir anlık dalgınlıkla veya o anki muhtemel kötü ruh halinizle yazdığınıza inanmak istiyorum.
sevgilerimle...

Temmuz 13, 2009, 02:42:37 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Sayın Barbaros,

Adıgeçen denizaltında bulunan mühimmatın hazırlanmış bir ateşleme sistemi olmadığından,patlayıcı görevi görmesi mümkün değildir.Ancak sizinde belirttiğiniz gibi birilerine mesaj vermek için kullanılabileceği gibi,birilerine çamur atmak maksadıylada kullanılması mümkündür.Veya gündemi işgal etmek gibi bir işlevide olabilir.

Saygılarımla.
Ben"O"yum,"O"ben değil...