Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İsrail yardım gemilerini vurdu.  (Okunma sayısı 16174 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 31, 2010, 11:21:16 öö
  • Aktif Uye

Bayram Degil Seyran Degil, IHH Gazze'yi niye optu??  başlığında konunun tartışılmasının anlamı kalmadı. Bu nedenle yeni konu başlığını açıyorum.
İlgili link : http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=9486.msg63897;topicseen#msg63897

Yazılacakların  anlamı kaldımı bilemiyorum ama vicdanım sızlıyor.

İsrail yardım gemilerini vurdu

Gazze'ye giden yardım gemilerine, İsrail askerleri operasyon düzenledi. Saldırıda 10 ile 20 arasında kişi hayatını kaybetti. Ancak net sayı henüz belli değil. Ölenlerden 9'unun Türk olduğu belirtiliyor.

Kaynak NTVMSNBC http://www.ntvmsnbc.com/id/25101110/

« Son Düzenleme: Mayıs 31, 2010, 11:28:51 öö Gönderen: dogudan »

Mayıs 31, 2010, 01:11:47 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tek kelimeyle: Rezalet!

Neden mi, öncelikle saldırı İsrail karasularında olmadı, ikincisi de, madem karşılar böyle bir gemiye silahsız olan gemidekileri dağıtmak yerine, silahla güç kullandılar ve sonuç: On küsür ölü! Osmanlı olsaydı şu an bu bir savaş sebebiydi ancak modern-yalaka Türkiye olduğumuz için birkaç kınama ve protesto ile geçiştirilecektir, tahminim. :(
Çöl Bilgesi

Mayıs 31, 2010, 01:14:41 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Çöl Bilgesi

Mayıs 31, 2010, 01:56:57 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Aynı tarz organizasyon şekliyle, bir ülkeden Kuzey Irak'a pkk kamplarına yardım götürülse de  aynı dinci tutumunuzu sergileyecekmisiniz, merak ediyorum.

Yahu bugün 6 şehit verildi, kimse sokağa çıkmıyor, ağzınızı açmıyorsunuz. Dinci kardeşleriniz, teroristlere ve onları destekleyenlere yardım götürürken öldürülünce kıyameti koparıyorsunuz.

Kaç kere yazdım, bir daha belirteyim pkk'nın ilk kampları nerede? Nerede silah tutmayı öğrendiler? Deniz Gezmiş nerede silah tutmayı öğrendi?
Cevap: Filistin terorist kamplarıında.

Ben sizin samimiyetinize inanmıyorum, siz can öldürüldü diye değil, dinci kardeşleriniz öldürüldü diye yaygara koparıyorsunuz.

Bayan Isis'in eklediği Bay Rafael Sadi'nin yazısını okumanızı tavsiye ediyorum.

Mayıs 31, 2010, 02:17:55 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Aynı tarz organizasyon şekliyle, bir ülkeden Kuzey Irak'a pkk kamplarına yardım götürülse de  aynı dinci tutumunuzu sergileyecekmisiniz, merak ediyorum.

Yahu bugün 6 şehit verildi, kimse sokağa çıkmıyor, ağzınızı açmıyorsunuz. Dinci kardeşleriniz, teroristlere ve onları destekleyenlere yardım götürürken öldürülünce kıyameti koparıyorsunuz.

Kaç kere yazdım, bir daha belirteyim pkk'nın ilk kampları nerede? Nerede silah tutmayı öğrendiler? Deniz Gezmiş nerede silah tutmayı öğrendi?
Cevap: Filistin terorist kamplarıında.

Ben sizin samimiyetinize inanmıyorum, siz can öldürüldü diye değil, dinci kardeşleriniz öldürüldü diye yaygara koparıyorsunuz.

Bayan Isis'in eklediği Bay Rafael Sadi'nin yazısını okumanızı tavsiye ediyorum.

PKK'nın o saldırısının İsrailden bağımsız olduğunu kim ispatlayabilir?Zamanlaması düşündürücü gelmiyor mu size?PKK, Sovyetler yıkıldıktan sonra emperyalistlerin güdümüne girmiş kukla bir örgüttür. Bunun yanında, o örgüt müsvettesinin Türk derinleri ile işbirliği de sorgulanabilmelidir. Özetle; böyle üzücü bir konunun karşısına "Pekaka" bahanesi konulamaz sayın Mozart.
Çöl Bilgesi

Mayıs 31, 2010, 02:26:28 ös
Yanıtla #5
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Dinci KArdeşleri öldürüldü diye yaygara koparanlardan birisi olan Hürriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni ve halen Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Ertugrul Özkük'ün "YARINI BEKLEYEMEDİM" başlıklı yazısı;

Bazı anlar vardır.

Yarını bekleyemezsiniz. 

Bir saat bekleyemezsiniz.

İçinizde bir korku da yok değildir.

"Acele edersem yanlış bir şey yapar mıyım?"

Ama siz daha o soruyu sormadan, içinizde bir başka ses avaz avaz bağırmaya başlar.

"Çığlık hançerenize takıldığı zaman geç kalmak acele etmekten daha kötü bir şeydir."

Bu yazı öyle bir duyguyla yazılmıştır.

Sıcağı sıcağına, duygunun en yüksekte olduğu anda.

"Sağ duyu" kelimesini, "Teenni ile davranmak" duygusunu bir kenara bırakarak, o an dile getirilen duygulardır bunlar.

Hele hele kader, aynı sabah iki yakanıza da yapışmışsa;

Kahpe felek aynı anda canınızın iki yanını da acıtmışsa;

Önce hangisine ağıt yakacaksınız?

İskenderun'da şehit olan 6 çocuğunuza mı?
Yoksa gemide hayatını kaybeden insanlara mı?

İsyan halindeyim.

Bir yandan ölenler için isyandayım, bir yandan beni bu ikilem içinde bırakan kadere küsüyorum.

Ben ki, böyle konularda hep serinkanlı durmayı tercih ederim;

"Avaz avaz bağırıyorum

Olmaz böyle şey.

İsrail Hükümeti'nin yaptığı bu saldırının ne kabul edilebilir bir yanı vardır, ne de hafifletici nedeni.

Bu kadar teknik imkanı olan, geliştirdiği teknolojilerle bu kadar övünen, bunca yıldır askeri harekat yapan bir devletin yapacağı iş midir bu?

Ey İsrail devletinin yetkilileri;

Bunu bize açıklayamazsınız.

Dünya kamuoyuna da açıklayamazsınız.

Türkiye'de bunun altında kalırsınız.
Dünyada da kalırsınız.

Sizi savunacak eski dost bile bulamazsınız.

İsrail'in bir şey yapacağını bekliyordum.
Ama bu ahmaklığı, bu gaddarlığı, bu ahmakça gaddarlığı asla beklemiyordum.

Bu saldırı hiç birimizin kafasında, en küçük "İma'yı", en küçük "Ama'yı" bırakmadı.

Ben bölgenin insanı olarak artık korkuyorum.

Yanı başımızda, ne yapacağı belli olmayan, her an her tür deliliği yapabilecek bir devlet var.

Aklı başında bir İsrail vatandaşı şunu düşünmeli.

İsrail askeri o gemide yardıma giden insanları değil, kendini vurdu.

O gemide ölen insanlara üzüleceğiz, ama ötekine ne yazık ki üzülmeyeceğiz.

Ya İskenderun'daki çocuklarımız.

Hepimize, aynı gece, aynı sabah, bu tesadüf mü dedirten, o alçak saldırı.

"Bu da geçer" diyen varsa;

Söyleyeyim.

Bunlar da geçmez.

Bazı şeyler var hiç geçemez...

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/14890400.asp?gid=373

--

Mayıs 31, 2010, 02:27:42 ös
Yanıtla #6
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Bu arada şu genel tepkiyi de anlamıyorum. 7 şehidimiz var kimse sokağa çıkmıyor. Sormak istiyorum bunu diyenlere: Allahınızı severseniz ne zaman sokaga çıktınız ki siz?

Mayıs 31, 2010, 02:32:46 ös
Yanıtla #7
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Ha safım belli olsun şunu da belirteyim. Evet İsrail'in uluslararası sularda gerçekleştirdiği gayri hukuki, gayri ahlaki saldırı kınanasıdır. Hatta İsrail'e uluslararası platformda en sert tepki gösterilmelidir. Bir Türk gemisine saldırı sebebiyle ve eğer gemi ve yurttaşalr iade edilmezse gereken her yola başvurulmalıdır.

Ancak şunu da yazmalıyım : " israil devletinin saldırganlığı neden türkler arasında ırkçılığı körükler? HEPİMİZ YAHUDİYİZ! ırkçılıklarından kaynaklı olsa gerek bu zatlar kendi devletlerinin saldırganlığına karşı mazlumun yanında değil zalimin yanındadırlar hep! dünyaya millet penceresinden bakmanın sonu hep kanlı biter, bu zemin asla bütün ezilenleri birleştiremez"

Mayıs 31, 2010, 02:35:02 ös
Yanıtla #8
  • Aktif Uye

Artık macera arayan biri gibi şucu bucu gibi kalıplaşmış suçlamalar yerine olaya vicdani baksanız sizin için ne güzel olurdu. Anlamanızı beklemiyorum ama yardım gemisindikilerin tamamı hiristiyan, yahudi veya ateist olsalar da tepkim aynı olurdu.

Aynı tarz organizasyon şekliyle, bir ülkeden Kuzey Irak'a pkk kamplarına yardım götürülse de  aynı dinci tutumunuzu sergileyecekmisiniz, merak ediyorum.

İnsanın hayatı söz konusuysa ve bir haksızlık varsa tabi ki buna tepki göstereceğiz.  
Terörün kimden geldiğine bakmaksızın lanetliyorum. Sivillerin öldürülmesini  meşru görenleride beraber lanetliyorum.

Gönderme yaptığınız Deniz Geçmiş ve pkk sorunun da anlatmak istediğiniz manada konuyla ilgisi olmadığını anımsatmak isterim.

Suçlamalarınızla ortamı  germek yerine ADAM gibi düşünerek fikirlerinizi paylaşınız.
« Son Düzenleme: Mayıs 31, 2010, 02:50:10 ös Gönderen: dogudan »

Mayıs 31, 2010, 05:37:01 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

İnsanlar maaşlarını veya istedikleri maaşları alamadıklarında ya da düzensizliğe karşı gelmek amacıyla eylem yaparlar. 7 tane can gitmiş, asklerimiz ölmüş,  insanlar sokağa taşmalı, devlete hesap sormak için.

Gelelim konumuza, Habertürk'ün "işte saldırı anı" başlığıyla verdiği ancak İsrail ordusunun ilk müdahalesi olan, videodan da açıkca belli  ki helikopterden inenlere sopalarla saldıran sevgili din kardeşlerim, ne yapmaya çalışıyor anlayamıyorum.

http://video.haberturk.com/video/index/41986

Arkadaşlar lütfen siz de neyin ne olduğunu biliyorsunuz, biraz objektif düşünelim. Bu işin nereye varacağını baştan herkes biliyordu, olmayacak, yaptırılmayacak bir şey için farklı amaçlar uğruna insanlar öldü. Türk gemisine saldırı ismiyle televizyonlar veriyor, ne Türk'ü yahu, Türklükle ne alakası var. Bırakalım bu sözde din milliyetçiliği, ümmetçilik laflarını. Bu ülkenin resmi bir dini yok ve bizim özellikle bir dine mensup insanların yaşadığı ülkeye, terör yuvasına yardım yapma gibi bir uygulamamız olamaz. Biz terörle senelerdir uğraşıyoruz, pkk'ya yardım eden ülkelere bır bır bır laf söylüyorsunuz ama Filistin'e, Çeçenlere gelince akan sular duruyor, nasıl bir mantık anlamıyorum.
 Atatürk'ün Filistinle ilgili, gerçek dışı olan cümlelerini sağa sola söylüyorsunuz falan, bırakın bu dinbazlığı. İslam dininde böyle bir din milliyetçiliği yok, bırakın bu din ayrımcılığını, futbol takımı mı bu!

Bir görüşe göre, Amerika yine kuklalarını oynatıyor, sizlerde buna alet oluyorsunuz. Recep'in bileti hem cemaatten hem de diğer uluslararası yerlerden kesildi, o bugün var yarın yok, bir bakmışsınız İzmir'den bir gemiye binmiş kaçıyor.