Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar.org Forumu Halka Acildi  (Okunma sayısı 32804 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 01, 2009, 12:48:17 öö
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn MASON

masonluk hakkında insanların kafalarındaki yalnış düşünceler için isabetli bir karar olarak görüyorum. fakar üye olamayanalar özel bölümlerede erişebileceklermidir. zaman zarfı belirlimi acaba.

saygılarımla

Ağustos 01, 2009, 01:04:43 öö
Yanıtla #11
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin lucifer,

Ozel Bolumler sadece Kardeslerimize aciktir. Yoneticilere acik olan ozel bolumlerde mevcuttur. Bu bolumlerin hicbiri normal uyeler yada ziyaretciler tarafindan goruntulenemez.

Zaman zarfi suanda belirlenmedi.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ağustos 01, 2009, 02:14:29 öö
Yanıtla #12

Dışarıdaki insanların içeride neler olup bittiğini görerek ön yargılarını kaldırabilmesi adına mantıklı bir uygulama.
Sayın MASON zaten bu uygulamanın geçici olduğunu belirtmiştir.
Bu konuda farklı düşünmeyi kuruntudan öteye gitmeyeceğini düşünüyorum.

Dışarıdaki / içerideki ? masonmu olduk biz? bizde dışarıda değilmiyiz. skullG bize dışrak demedi mi? kim neyi merak etti masonlar.orga merak duydu önyargı taşıdı anlamadım.

Ağustos 01, 2009, 02:14:59 öö
Yanıtla #13

Sayin Uyeler,

Forum, bir sure icin ziyaretcilere acilmistir. Bu sure dahilinde butun konular ve mesajlar herkes (uye olmayanlar dahil) tarafindan goruntulenebilecektir. Ancak foruma uyelik prosedurunde degisim olmayacaktir.

Saygilarimla

Vatana millete ve dört yana hayırlı uğurlu olsun :)

Ağustos 01, 2009, 01:47:28 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

SN SKull G içeridenmi/dışarıdanmı merak ediyorum doğrusu

saygılarımla,

Ağustos 01, 2009, 02:23:22 ös
Yanıtla #15
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn. lucifer,

Şahsi meraklarınızı kişisel mesaj yoluyla direkt muhatabına sorarsanız emin olunuz ki cevap alacaksınızdır. Ama yine de burdan cevaplayayım. içerden dışardan kasıtınız Mason olup olmamaksa içerden değilim yani Mason değilim. Sitede "Harici" forum yöneticilerinden birisiyim, diğeri de Sn. Nueva'dır. Sn. Mason'un da belirttiği üzere, bizler de Özel Bölüm'leri göremiyoruz. Özel Bölüm yalnızca Muntazam Masonların girebildikleri ve "Harici Forum" üyelerinin göremedikleri ve paylaşımda bulunamadıkları bölümdür. Sn. Nueva ve ben de birer "Harici" olduğumuzdan bu bölümlere girememekte ve bu bölümleri görememekteyiz.

Saygılarımla.

Ağustos 01, 2009, 02:40:39 ös
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn Skull G

diğer başlıktada belirtmiş bulunmaktayımki bence en doğru konu başlığı genede burasıdır.

sizin özel hayatınızı irdelemek veya özel hayatınızla ilgili meraklarımı gidermek gibi bir düşüncem olmadığı gibi sorduğum sorunun kişinin özel hayatıyla ilgili olduğunu düşünmeyerekten ki -benim düşüncem olduğu için belirtmek isterim yalnış anlaşılmaması açısından- sormuştum. sizin içeriden olup olmadığınızı bilmek özel bir durumu kapsamamaktadır. sonuçta üye olan herkesin kimin hangi rütbede yada netarafta olmasının bilinmesi gertektiğini düşünmekteyim.

yanlış anlaşılmam dan dolayı tekrar özürlerimi belirtmek isterim.

Saygılarımla,

Ağustos 01, 2009, 04:13:36 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Daha fazla insana ulaşmak için mantıklı bir karar olarak değerlendirilmesi gerekir bence.

Eylül 15, 2009, 02:31:37 öö
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Bence artık Halka açıklık kapanmalı çünkü farklı amaçlar giden bir çok kişi yararlanabilir ayrıca gizem her zaman iyidir bir nevi buradakilerde bir sırdır üye kardeşlerimizle bizim aramızda olan bir sır sırlarımızı paylaşmamalıyız diye düşünüyorum. En kısa sürede kapatılması taraftarıyım...

Saygılar Sn. MASON

Eylül 15, 2009, 03:53:40 öö
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Kapatılmasına gerek yok en azından bir süre daha dışardan yararlanılabilir.Burada hiçbir zaman mason sırları konuşulmadı bilinmemesi gereken şey zaten bize de söylenmez.Bizim burda olmamızın nedeni sanırım girişteki sorulara mantıklı cevap vermiş olmamız :)

Saygılar