Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Aidatlar  (Okunma sayısı 43021 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 25, 2009, 06:49:45 ös
Yanıtla #30
  • Ziyaretçi

Syn: Dino

Bilmeden haksızlık yaptıysam özür dilerim.

Saygı ve sevgilerimle.

Ocak 25, 2009, 09:40:59 ös
Yanıtla #31
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Akasya,

Haksizliktan kastim, "yanlis degerlendiriyorsunuz" anlamindaydi. Ozure gerek yok, ozurluk birsey yok cunku.

Sevgi ve Saygilarimla,
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Ocak 25, 2009, 10:24:12 ös
Yanıtla #32
  • Ziyaretçi

Ustaların ışıkları her zaman yol göstericimiz olsun...

Saygı ve sevgilerimle.

Ocak 26, 2009, 01:22:24 ös
Yanıtla #33
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Waldow Merhaba ,

Masonlarda canayakınlık ve samimiyet konusunda düşüncenizi belirtmişsiniz. Sayın Dino bu konuda açık ve net cevabı paylaşmış sizinle . Kendim de bir harici olarak bu konudaki  düşüncemi eklemek isterim.

Uzun yıllar muntazam masonlarla sosyal ve profesyonel ortamda birarada bulunmuş bir harici olarak size şu gözlemimi iletmeme izin verin : Şahsen ben kendilerinden her dönemde büyük yakınlık ve samimiyet görmüşümdür ; buradaki esas nokta şu ki , bir mason son derece canayakındır ama laubali değildir . Masonlar yapay olmadan candan davranmayı , laubali olmadan yakınlık göstermeyi ,bağırmadan kızabilmeyi , kavga etmeden aynı fikirde olmamayı kusursuz bilirler. Bence gerçek samimiyet de budur .

Kişilerdeki duyguların varlığına yokluğuna değil , bu duygunun size yansıtılma biçimine odaklanırsanız daha önce belki de fark etmediğiniz pek çok nüans yakalamak mümkün diye düşünüyorum.

Saygı ve en iyi dileklerimle
Quality has no fear of time ..

Ocak 26, 2009, 03:59:19 ös
Yanıtla #34
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Nueva,

Masonlar hakkindaki gorusleriniz ve tespitlerinizden dolayi kendi adima cok tesekkur ediyorum. Ayrica nuanslara olan dikkatinizi de tebrik ediyorum.

Sizin goruslerinizi okurken, sanki siir okuyormus gibi hissettigimi de belirtmeme izin verin lutfen.

Iyi ki varsiniz ve iyi ki ayni forumda fikirlerimizi paylasiyoruz.

Sevgi ve Saygilarimla,
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Ocak 26, 2009, 05:01:18 ös
Yanıtla #35
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Dino ,

Hakkımdaki görüşleriniz için asıl benim size teşekkür etmem gerekir . Bu bir sonuçsa ve bu sonuç beğeniliyorsa , bunda yıllardır karşılıklı etkileşimde bulunduğumuz , fikir danıştığım , görüş istediğim ve çeşitli vesileler ile biraraya geldiğimiz kardeşlerinizin de payları pek çoktur.

Yazılı ifademi beğenmenize güvenerek , bütün cesaretimi topladığım bir gün , deneme ve şiirlerimden bazılarını foruma yazabilirim belki . Ben de iyi ki foruma gelmişim diyorum ve burada sizlerle birarada bulunmaktan son derece mutluyum .

Saygı , sevgi ve en iyi dileklerimle

Quality has no fear of time ..

Mayıs 15, 2009, 01:59:23 ös
Yanıtla #36
  • Uzman Uye

Vermek için ALMAK arzusu taşıyanlar,Aldıkları kadar verirler...
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Temmuz 16, 2009, 01:26:04 öö
Yanıtla #37
  • Yeni Katilimci
  • *

Bir cok gelir duzeyi dusuk cocuk ve yetiskinler Shriner's Hospital gibi degisik Masonik organizasyonlarin hastanelerinde bedelsiz tedavi gormektedirler.
Butun bunlar dusunuldugunde verilen her kurusun anlami buyuktur.
Sevgiler.

Sn. Free and Accepted Masonlar tarafından uygunlanan bu tip hayır işleri Türkiye ' de de varmıdır...

Temmuz 16, 2009, 10:28:49 öö
Yanıtla #38
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn byrain,

Ülkemizde de benzeri uygulamalar mevcuttur. Hemşirelerin oluşturduğu Gönül Birliği, Beyaz Eldiven dernekleri tarafından anne-çocuk sağlığı, çevre, ekoloji, yaşlılara yardım gibi konularda çalışmalar yapılamakta ve öğrenci bursları verilmektedir. Yine Localar ve Büyük Loca tarafından öğrencilere burs verilmektedir. Derince'de 17.09 depremi sonrası bir ilköğretim okulu Kardeş katkılarıyla yaptırılmıştır. Bildiğim kadarıyla Ankara Vadisi tarafından bir başka okul inşaatı sürdürülmektedir.

Sevgi ve Saygılarımla

Temmuz 16, 2009, 05:01:58 ös
Yanıtla #39
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin Uyeler,

Aidatlar ve Loca uyeliginin maddi gereklilikleri hakkinda genellikle belirli bir rakam verilmemesinin nedeni, bu rakamin her Locada degisiklik gostermesidir.

Ulke Buyuk Localari minimum fiyatlari belirler. Her Loca ise uye sayisi, aktiviteleri, bulundugu konum vs.  durumlari soz onunde bulundurarak bu minimum rakamlari istedigi miktarda arttirabilir.

Saygilarimla
Sayın Mason,
Ülkemizdeki mas0n locaları dernek statüsünde değil mi?
Bildiğim kadarıyla derneklerin aidatları senelik olur ve ve sabittir(Genelde 100 ile 250 TL.). Hatta dernek kurarken "yıllık aidat miktarı" alanı vardır ki tüm üyeler bunu ödemek zorundadır.
Ödenilen her ücret kayıtlara geçirilir, ve dernekler daire başkanlığı yeri geldiğinde bunları inceler.
Şimdi bu aidat kişiye göre veya dernek şubelerine göre nasıl değiştirebilinir?
« Son Düzenleme: Temmuz 16, 2009, 05:04:15 ös Gönderen: Barbaros »