Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: P2 locası  (Okunma sayısı 17399 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 12, 2009, 03:47:04 ös

P2 Locasının gerek basında gerekse Localar arasında  çok farlı bir yeri olduğunu biliyoum ama bu locanın neden farklı olduğu konusunda bilgi sahibi olan biri yada birileri varsa ve bu konuda beni aydınlatırlarsa sevinirim.
saygılarımla...
"Bu sır ancak bilinir söylenemez."

Ağustos 13, 2009, 01:07:30 öö
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın bymokurai

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=1667.0

linkten faydalanabilirsiniz.
Saygılar...
Her şey bir adımla başlar...

Ağustos 13, 2009, 07:04:26 öö
Yanıtla #2

Sayın Mericcan çok teşekkürler ilginiz için, verdiğiniz linkteki bilgiler internette bi çok kaynakta bulunabilen bilgiler ben daha farklı birşeyler yada Masonlar arasındaki yeri hakkında bilgisini öğrenmek istiyordum. belkide soruyu yanlış sordum.
saygılarımla...

Ağustos 13, 2009, 10:13:51 öö
Yanıtla #3
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Sn bymokurai,

Bence Sn.MERICCAN' ın verdiği linki tamamen okumadan karar vermeyin zira hala "Masonlar arasındaki yeri" diyorsunuz. Eski üyelerimizden Sublimeprince Üstadın bu konudaki yazdıklarını bir daha gözden geçirin derim.

Saygılarımla,
Tempus fugit...

Ağustos 13, 2009, 01:29:43 ös
Yanıtla #4

Sn Omnia Tempus Alit

Sn Mericcan ın verdiği ve yazdığı herşeyi okuyorum ve okurum da lakin orada yinede tam emin olamadığım bilgiler mevcut Sublimeprince Üstadın bahsettiği konu böyle bir locanın olmadığı yönünde ama Sublimeprince Üstadın yazısından  başka böyle bisi ne okudum nede duydum bundan dolayıdır sorgulamam.
saygılarımla...

Ağustos 13, 2009, 01:48:41 ös
Yanıtla #5
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin bymokurai,

Lütfen assagidaki linke bakiniz, yeterince bilinen bir kaynak

http://en.wikipedia.org/wiki/Propaganda_Due

"a pseudo-Masonic or "black" or "covert" lodge operating illegally"

Sublimeprince de farkli bir sey dememis

Saygilar

Ağustos 13, 2009, 08:37:03 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Sayın Sublimeprince adlı Mason üye kısaca onlar Mason değildir demiştir. Bunun yanında P2 nin yaptıkları tenkit veya tasvip edilmemiştir.

Licio Gelli adlı faşist kişinin P2 locasının üstadı olduğu ve derin organizasyonlara girdiği anlaşılarak olay patlak vermiştir.  P2 nin uyuşturucu kaçakçılığı, faili meçhuller, kara para aklama işi ile uğraştığı kesinleşmiştir. Kendi kendilerine (!) Mason diyen bu locanın üyeleri ise şaşırtıcıdır.

3 bakan, 43 Parlamento üyesi, 43 general, 8 amiral, gizli servis şefleri, yüzlerce üst düzey bürokrat ve diplomat,  İtalya'nın dört büyük şehrinin polis şefleri, sanayici ve finansörler, ünlü Corriere Della Sera gazetesinin editör  ve yayıncısı da dahil olmak üzere 24 gazeteci ve ayrıca bazı ünlü televizyon yıldızları P2 locasının üyesidirler.

P2 locasından kardeş Alberto ferrari nin genel müdürlüğünü yaptığı Bnl bankası ve yönetim kurulundan diğer 4 kardeş ile birlikte Licio Gelli nin kirli işlerini banka üzerinden geçirerek bankanın P2 bankası olarak anılmasına sebep olmuştur. Bnl nin Atlanta ortağı ise Henry Kissengerin, Kissinger Associates şirketidir. Kissenger ın bu şirketi, BNL (P2) bankasının Irak'a illegal göndermiş olduğu paraların çekilmesine şirketin 2. adamı Lawrence Eagleburger yardımcı olmuştur.

The Middle East International dergisi, Temmuz 1981 sayısında locanın Mossad'la çok yakın ilişkileri olduğunu ortaya koymuş, P2'nin bu "İsrail bağlantısı"nda İtalya içindeki Yahudi cemaatinin de önemli bir rolü olduğunu bildirmişti.

P2'nin İsrail ve özellikle de Mossad'la olan "ittifakı", eski Mossad ajanı Victor Ostrovsky'nin ünlü kitabı  By Way of Deception'dan sonra 1994'te yayınladığı The Other Side of Deception adlı kitabında da bildirildi.  Ostrovsky, bir Mossad-P2-Gladio bağlantısından söz ediyordu. Eski ajanın yazdığına göre, Licio Gelli, yani P2 mason  locasının ünlü üstadı, "Mossad'ın İtalya'daki müttefiki"ydi ve Gelli'nin yönettiği P2 ile, yine Gelli'yle yakın ilişkisi olan kontr­gerilla örgütü Gladio da Mossad'la ittifak içindeydi. Mossad, Gelli-P2-Gladio bağlantılarını kullanarak  80'li yıllarda İtalya üzerinden silah ticareti yapmıştı.

Baron Ellie de Rothschild'ın, P2'ye ihanet etmeye kalkan Roberto Calvi'nin "masonik" infazı için gereken parayı  temin ettiği, İtalyan Panorama dergisinde yayınlanmıştı.

Uğur Mumcu, Papa Mafya Ağca adlı kitabında "P2'nin 33. dereceye yükselmiş masonlardan oluşan üst konseyi Monte Carlo Komitesi
adı ile tanınmaktadır. Monte Carlo locasına Henry Kissinger da üye" diye yazıyordu.

Bu noktaya kadar alıntı yaptığım, kaynak Harun yahya'nın Kürt kartı isimli derlemesidir. Devamını meraklı arkadaşlar okuyabilir. Olayları teyit edebilir. Aslında bu derleme dayanarak yazacak, alıntı yapacak birçok konu var ancak 'önyargı' konusunu hepimiz biliyoruz. O yüzden bu kaynağın derlediği bilgilerin sağlamlığının teyidini siz okuyucuya bırakıyorum.

Konu ile ilgili başka bir kaynak olarak
A.Çavuşoğlu& C. Kavuş (Tapınak Şovalyeleri) kitabında P2 şu şekilde geçer.

Türkiye'nin de P2 locası var
İtalya'daki P2 mason locasının mafya, siyaset, ticaret ilişkileri herkesi şok etmişti. Susurluk Komisyonu üyesi bir vekil şunları söylüyor: Türkiye'de de P2'ler faal.. 1981 Mart ayı..Milan savcısı, 1979 yılında sahte bir kaçırılma olayıyla ortadan kaybolan Sicilya doğumlu uluslararası bankerMicheleSindona'nın durumunu araştırıyordu. Vatikan'ın da mali danışmanı olan Sindona'nın aynı zamanda mafya ile de yakın bağlantıları olduğunu düşünüyorlardı. Araştırmaları sırasında ilginç bir şey buldular:Sindona polisten kaçarak Palermo'da saklandığı sırada tam 600 mil kuzeydekiArezzo kentine gitmiş ve orada Licio Gelli adlı bir tekstil üreticisi ile görüşmüştü.Sindona gibi bir kişinin, 'Yeraltında' olduğu bir sırada, kendisiyle görüşmek için 600 mil yol teptiği bu LicioGelli ,
kuşkusuz önemli birisi olmalıydı.

3 Bakan, 43 milletvekili
Gelli'ninaraştırılması emrini verdiler. 17 Mart günü polisler bu ilginç sanayicinin ofisinde gizli bir liste buldular. Listede tam 962 isim vardı. Ve bu liste sıradan bir liste değildi; Propaganda 2,ya da kısaca P2 adındaki bir mason locasının üyelerinin listesiydi.Gelli ise bu locanın Büyük Üstadıydı. Listeyi bulanları şaşkına çeviren şey ise,locanın üyelerinin İtalya'nın en önemli kişileri olmasıydı . P2 üyeleri arasında; 3 bakan, 43 milletvekili, 43 general, 8 amiral, gizli servis şefleri, yüzlerce üst düzey bürokrat ve diplomat, İtalya'nın dört büyük şehrinin polis şefleri, sanayici vefinansörler , ünlüCorriereDella Sera gazetesinin editör ve yayıncısı da dahil olmak üzere 24 gazeteci ve ayrıca bazı ünlü televizyon yıldızları yer alıyordu.MicheleSindona da locanın üyesiydi.

Her taşın altında
Locanın büyük üstadı olanLicioGelli , militan bir faşistti.Gelli , İspanya İç Savaşı'nda faşistler safında harbe katılmış,Mussolini'nin ateşli bir destekleyicisi olmuştu. Daha sonra, İtalyan Partizanlarına yapılan işkencelere adı karıştığı için ülkesini terk etmek zorunda kalmıştı. Savaş sonunda Arjantin'e kaçmış, orada CumhurbaşkanıJuan Peron'la yakın dostluk kurmuştu. Şimdi ise P2 mason locasının büyük üstadıydı. Bu gerçeğin ortaya çıkması tüm İtalya'yı şoka soktu. Araştırmalarlocanın devlet yönetiminde büyük rol oynadığını , ayrıca İtalya'nın bitmek-tükenmek bilmeyen yolsuzluk olaylarında da büyük etkisi olduğunu ortaya çıkardı.Mason kardinaller sayesinde Vatikan'ı da 'para aklama merkezi' haline getiren loca, efsanevi İtalyan mafyasının en güçlü koluydu. P2, suikast, bombalama gibi pek çok terör eyleminin de arkasındaydı. Bu işleri mali destekle kendine bağladığı bazı terör örgütlerine sipariş
ediyordu.

Silah satışlarından ham petrol fiyatlarına kadar, hemen her konuda faaliyet gösteren uluslararası bir örgüt olduğu ortaya çıkan P2 locasınınbaşı ve İtalya banka skandallarının karanlık ismiLicioGelli , 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bizde de var
Peki İtalya'ya pek çok yönden benzeyen Türkiye'de acaba durum nedir? Masonluk ile mafya arasındaki ilişki, Türkiye için de geçerli midir?.. İlgiyle izlediğiniz Kurtlar Vadisi bu sorunun cevabını vermekte.. Mafya-Siyaset-Devlet ilişkileri üzerine yazılmış pek çok belgesel nitelikli kitap da.. Ama biz resmi bir ağızdan bu soruya cevap vererek dizimizi bitirelim:

TBMM Susurluk Komisyonu üyelerinden milletvekili HayrettinDilekcan vardıkları sonucu şöyle açıklıyordu:
'...İtalya'da P2 locası vardı. Türkiye'de İtalya'daki P2 locası gibi bir olayın olduğunu artık rahatlıkla söyleyebiliriz ...Mevcut durumu mafya olarak tabir etmek olayı küçümsemek olur. P2 locasını basit bir mafya olarak değerlendiremezsiniz. Türkiye'de loca hakimiyeti söz konusu. Türkiye'de birileri bir yere gelmek istiyorsa bu localarda karar veriliyor. Bu locaları Türkiye aşamadığı müddetçe çözmemiz uzun zaman alacak demektir... P2 locasına baktığımız zaman Başbakanı ve bakanları belirleyen bir konuma ulaşmış... Türkiye'de parti genel başkanlarının belirlenmesi konusunda dahi etkili olmuşlar, artık gerisini siz tahmin edin .'

Araştırmacı Yazar Aytunç Altındal-Vatikan ve Tapınak Şovalyeleri kitabında  Vatikan uzmanı araştırmacı
David Yallop'un açıklamalarına dayanarak  bu Papa, Vatikan'ın içindeki bir "Konspirasyon=Fesat Örgütü"  ile "P2Mason Locası"nın ortak girişimiyle öldürülmüştür, demektedir. Elbette sahih bir kaynak sayılmasa da pelesenk teorilere destek olarak bakarsak, bu cinayet Melekler Ve şeytanlar  kitabında şu şekilde geçer "1978 yılında vefat eden Papa I. John Paul, P2 Mason Locası'nın komplosuna kurban gitti... Gizli P2 Cemiyeti, Amerikalı Baspiskopos Marcinkus'u Vatikan Bankası baskanlığmdan kovacağmı anladığında, I. John Paul'ü öldürmeye karar verdi. Banka, Mason Locası'yla süpheli finansal iliskilere girmisti..."

P2 ye birçok Türkçe kaynakta %99 aynı çizgide sonuçlara rastlamaktayız. Bize üstlerde söylenilen "Türkçe kaynakları  boşverin" tedbirinden sonra bizde Turkçe kaynakları bırakıp biraz da yabancı kaynaklara bakalım.

Aklıma ilk gelen kaynak ingilizce olarak yazılan Global freemasonry kitabıdır. Ancak yazarı Harun Yahya  olduğundan buradaki bilgileri direk atlıyorum. Gördüğünüz gibi antimasonlar da ironik şaka yapabilmektedir. 'Önyargısı' olmayan arkadaşlar rahatlıkla gülebilir.

Konu ile ilgili bir başka kaynak ise David Icke nin The Biggest Secret isimli kitabıdır.

Mussolini faşisti Gelli tarafından yönetilen elite P2 farmason locası 1970 lerde Red Brigades terörist  organizasyonun  Bologna tren istasyonuna bomba atılması olayının arkasında idi. Olayda politikacı Aldo Morro vefat etti. Morro ya Henry Kissenger tarafından hareket tarzını değiştirmesi konusunda uyarı verilmişti. P2 ve Michel Sindona Hambros-Carrington(Lord Carrington), Vatikan Bankası nın kontrolü olayına da girmişlerdi. Birbaşka kaza ise P2 mason locası üyesi ve bankacı Roberto Calvi, skandaldan sonra 1982 de Blackfriars köprüsünde asılı bulundu.  Lord Carrington un ise ilginç iş bağlantıları vardır. Rio Tinto Zinc, Barclays Bank, Cadbury Schweppes, Amalgamated Metal, British Metal, Christies the auctioneers, ve (chairmanship) Australian New Zealand Bank.
Yazar Richard Davis, İngiliz Rothschilds kitabında Lord Carrington ve Lionel Rothschild bağlantılarını aralarındaki akrabalık  ilişkilerini de konu ederek ortaya koymaktadır. Görüldüğü gibi Carrington un arkasında kardeşlik manipulasyonu yapacak yeterince kuvvet vardır.

Rothschild, Kissenger, Yeni Dünya Düzeni bağlantılarına inmeden bu kaynağı burada terkedelim ki bu uhuvvet nübüvvet ilahi aşk görüntüsünün arkasından neler varmış dikey olarak devam edelim. Rothschild kimdir bilmiyorsanız zaten bu sitede ne yaptığınızı anlamış değilim.

Şimdi iki kere okudum neyi savunduğunuzu anlamadım diyen arkadaşlar çıkmadan ben yukarıda anlatılanları  yorumlayayım. Benim neyi savunduğum önemli değildir sizin kendi sonuçlarınız önemlidir ama madem talep var, arz meselesi.

P2 aslı mason locası kendi kendilerine Mason diyen bir yığın kelli felli adamlardan oluşmaktadır. Çocukluk döneminden kalan masonluk özentisini hadi ben loca kurdum diye tatmin etmeye çalışan  Gelli ye ülkede sivrilmiş bir çok insan da katılır. Hiçbiri de bu örgütü Gelli nin uydurduğunu anlamaz. Yüksek noktalara gelmiş oldukça seviyeli ama salaklardır bu adamlar herhalde.
Terziden Klu Klux Klan benzeri ama siyah kıyafet diktiren bu uyduruk masonlar hemencecik de  rituel ve 'sır' da uydururlar. Hmm Mesela irlandalı masonlar 150yaşına kadar yaşar, neden? Locaya gel öğrenmek için gibi :D Simgeler de basittir zaten, mısır ölüler kitabından alınan simgelere süratle anlam yüklediğinizde, onca yere gelmiş bu  adamlar mason olduk tuzağına düşerler ve kendilerini mason sanarak  başlarlar illegal faaliyetlere. Kimsenin aklına hani hakikat..? gelmez..... Loca kurulur(başka dernek kurmak gelmez akıllarına, mason locası kurarlar), üyeler bulunur(generaller falan) , rituelleri şifreleri bilirler, ışığa ulaşmak için bomba patlatır (en kısa yoldan ışık),  hoşgörü adına Papa öldürür, huzur adına uyuşturucu işine girerler :D Kara para aklanır çünkü insanlığa kara değil  ak para lazımdır sağolsunlar. Tesadüf bu ya ağzından New World Order inmeyen Kissinger la ve CFR, Bilderberg,  Rome Klubü, Rothschild bağlantıları oluşur. Banka manipulasyonlarının arkasında Rothschild in akrabaları vardır. Halbuki biliriz ki mesela şu andaki Sizin iş yerinizin bile tesadüfen aynı anda bu klüp ve kişilerle bağlantısı vardır(!) Di mi? Hangimizin yok ki bu kişilerle bu ilişkileri.. Hepsi tesadüf. Tabi..

Yoksa sadece önyargılıların aklına  herşey ortaya çıkınca P2 mason değildir deyip sıyrılmak gelir. Sahi, neden hiçbir mason diğerinin mason olduğunu açıklama yetkisine sahip değildir? Yoksa sonradan mason olmadıklarının ortaya çıkması mı gerekir?
Muntazam mason locası hiç deşifre olacak hata yapmamış mason locası mıdır? Deşifre olan muntazam değildir, hatta Mason değildir mi....................

Ergekon-Gladio paralel bağlantısı, Özgür localılar-P2 ile uyum gösterir mi? evet ise nereden döndük biz. Bu bombalama alışkanlığı ırsi midir? Prof Dr. Ümit Sayın (Ergenekon) mason du. (kendi yazdığı dünyayı yöneten gizli örgütler kitabını mutlaka okuyun) Özgür localı mıdır? (ne fark varsa :D ) Öyle olması gerekir. Ya da muntazamdı ama zaten biz istemiyorduk onu falan mı? Deşifre oldu ya :D Nasıl olsa özgür loca da Mason değil di mi..  Hatta masonlar ve illuminati bağlantısını anlatan bir mason. Onun ki önyargı da değildir, forum mason u değil, hakiki mason du  Umit Bey :D Muntazam olmayınca ne de tehlikeli olabiliyorlar..
Şimdi bu yazdıklarımdan sonra mason kabul edilmeyen bir loca beni bombalatmasın? (ışık, aydınlanma)
Vallahi korkuyorum ama yazıyorum.

Uğur Mumcu P2-Gladio bağlantısını bahseden ilk gazetecidir. bakın sonuna..
Ama sen yanmazsan ben yanmazsam nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa..

Bir Amerikan araştırma dergisi olan EIR, P2 Locası tarafından örgütlenen Monte Carlo Locası'nın (P2'nin 33.dereceye yükselmiş masonlardan oluşan üst konseyi) bütün dünyaya yayıldığını, bu locaya ABD eski Dışişleri Bakanları'ndan Henry Kissinger'ın da üye olduğunu söylemişti.

Uğur Mumcu'nun tespitleri de konuyu pekiştiriyor: (Tempo, 30 Aralık 1990, "Ağca'yı Türk Gladio'su mu kaçırdı?")
"..Mehmet Ali Ağca'nın avukatı D'avidio aynı zamanda italyan gizli istihbarat örgütü SISMI'nin mafya ile ilişki kuran üyelerinin avukatıdır. Bu da ilginç bir rastlandırı. General Mussumici ve arkadaşları Bologna Garı bombalanması nedeniyle yargılandılar ve mahkum oldular. İşin ilginç tarafı, Ağca'yı ikinci ifadeyi almaya zorlayan da General Mussumici'dir. Böyle bir takım karanlık bağlantılar var, ne yazık ki ortaya çıkarılmadı..."
dedi ama ölümünden sonra bazı bağlantılar ortaya çıktı, sadece parçaları bir araya getirmek kaldı.

PAPA MAFYA AĞCA, Uğur Mumcu, S.247,253:
"..P2 Locası'nın 962 üyesinin adları arasında İtalyan gizli güvenlik örgütü SISMI'nin başta başkanı olmak üzere birçok görevlisi, çeşitli partilerden parlamenterler, elliyi aşkın general ve amiral de bulunmaktaydı ... P2 soruşturmasını yönetenler ise faili meçhul cinayetlere kurban gittiler. Gelli ile ilgili soruşturmayı yürüten Albay Rozzi, 1981 yılı Haziran'ında kimler tarafından öldürülmüştü? 'Guardia di Finanza'nın daire başkanlarından Florio'nun otomobil kazasında ölmesi neyi anlatıyordu? Bu kazada, P2 Locası ile ilgili bir çantanın çalınmasına ne anlam veriliyordu? Calvi'nin dosyasını ele alan yargıcın öldürülmesi, bu cinayet salgını içinde ne gibi anlam taşıyordu? Calvi'nin sekreteri niçin intihar ediyordu?"

"Amerikan politikasının yıldızları, Kissinger'ın, McNamaralar'ın, Bushlar'ın, Gerald Ford'un yakın dostu olan mason şefi Gelli, niçin kaçırılmıştı? Gelli, Calvi'nin Londra'daki son yolculuğunu düzenleyen İsviçreli banker Albert Kunz tarafından nasıl kaçırılmıştı? Kimdi bu Kunz? Neydi Calvi ve Gelli ile yakınlığı? Niçin Gelli Uruguay'a götürülmüştü? Monte Carlo mason locasının Amerikalı, İngiliz, İtalyan ve Fransız üyeleri kimlerdi?" Uğur Mumcu bu soruların cevabını arıyordu.
(italyayı boşverin hiç kimse uyanmamış bunların sahte mason olduğuna ya)

p2 ile uğur mumcu, mehmet ali ağca, olof palme, papa suikasti, türk ülkücüleri... Bağlantıları ile daha çok kaynak var.
Bu tesadüfler zinciri.. Beni boşverin. Ben önyargılı bir antimasonum.  Siz devam edin uğur mumcunun bu sorularının cevaplarını bulun.
Bakalım vahdeti vucud varlık birliği ile inançlı gözlerin önüne çekilen perdenin arkasında yatan hakikat neymiş.

Eylül 03, 2009, 10:22:59 ös
Yanıtla #7

Ugur Mumcu, Ugur Mumcu demissiniz de... Ugur Mumcu'yu taniyamamissiniz. Iste sizler gibiler Ugur Mumcu'yu hatta Ataturk'u boyle her ipe sapa gelmez konu ile bagdastirip sacma sapan yazilar yazdiginiz surece bu ulke'de isler duzelmez.

Buyrun... Sizin mantiginiza gore o zaman bu videoya dayanarak Ugur Mumcu'yu kimin katlettigini cikarin.

Tabii ortaya cikardigi cok daha detayli seylerin hepsini goz ardi edip boyle alcakca propagandalar ve ithamlarda bulunmaktan utanmamaniz da sizin seviyenizi gosteriyor.
Alin size perdenin arkasinda yatan hakikatler ;) Allah akil ihsan eylesin.

Haydi buyrun... Yukaridaki videoya dayanarak iki kelam ediverin. Simdi ne diyeceksiniz? Mumcu'yu Laikler katletti mi? Dinciler mi katletti? Said'i Nursi'nin cuppesini bayrak yapanlar mi katletti? Din somurusu yapanlar mi katletti? Islam Enstituleri mi? Imam Hatip okullari mi? Yok canim P2'dir.  Buyrun meydan sizin.

Forum yonetimine tavsiyem, forumu orumceklere karsi ilaclamak gerekir.

Spes mea in Deo est

Eylül 03, 2009, 10:24:59 ös
Yanıtla #8

Ayrica Teror orgutleri ile baglantilari da ifsa etmistir. El insaf diyorum. Tamam elestiri yapilir vs. ama boyle bir saldiri da ahlaksizlik bence.
Spes mea in Deo est

Eylül 09, 2009, 06:16:50 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

yazdıklarımın çoğu Harun Yahya nın kitaplarından alınmadır.
hicbiri benim kisisel iddiam deildir.
Aslına bakarsanız size cevap vermek icin konuları biraz daha araştırınca
çok yanılmış olduğumu anladım.
evet videoyu isledim.
ugur mumcuyu herhalde ben öldürdüm.
o derece utandım alintiladiklarimdan.
bi daha kendim kontrol etmeden bisi yazmam buraya merak etmein.
sanirim duaniz kabul oldu allah akil ihsan etmeye basladi bana.