Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Turkiye'de Yahudi Olmak  (Okunma sayısı 20004 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 26, 2009, 08:53:04 ös
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Benim Musevi olan arkadaşlarımda tedirgin,aileleri de tedirgin,hele hele bu son yahudi düşmanlığını temsil eden mitinglerden sonra bütün Yahudi cemaati tedirgin.
Türkiye'de Yahudi olmak zor,en kolay örnek Ulus'da ki Musevi Lisesi'nin önünden geçin polis eksik olmuyor, çünkü her an saldırı yapılabilir.Orada ki Öğrencilerin psikolojilerini düşünün.
Ayrıca Başbakan İsrail'e hitaben Tevrat'dan bölüm okuyarak aklı sıra çok iyi bir iş yaptı ama hiç düşünmedi Filistin ile İsrail sürtüşmesinin din ile bir alakası olmadığını.Tevrat'dan bölüm okuyarak bizim ülkemizde yaşan Yahudileri de İsrail Filistin sürtüşmesi içine katmış oldu.

Yazarların yazıları;
Bin Ladin’in ya da Hamas’ın kanlı eylemlerinden sonra AB veya Amerika da, “Türkiye Müslümanları kınama yayınlasın” buyursa ne hissederiz acaba? Türkiye’de birtakım gruplar kendilerini bu vatanın öz, diğerlerini ‘üvey’ evladı sayma cüretini nereden buluyor merak ediyorum. Sağdan sayıyorum aynı, soldan sayıyorum aynı sonuç çıkıyor oysa.

Türkiye Yahudileri, bu ülkenin herkes kadar sahibidir. Şu anda içinde bulundukları ‘dışlanmışlık’ ve ‘ötekileştirilmişlik’ hissini asla hak etmemektedirler. Geçenlerde anneannesini kaybeden Yahudi bir dostum, Musevi cemaatinin tedbirli davranma arzusu üzerine ölüm ilanı bile vermeden uğurlamak zorunda kaldı canının içini. Hayatını bu topraklarda geçirmiş, tüm maddi ve duygusal yatırımını bu ülkeye yapmış insanlara sizce de büyük haksızlık olmuyor mu bu tavırlar? Yahudileri bırakın, kendi vicdanınız kaldırıyor mu bunları? Çocuklarınız için oluşturmak istediğiniz örnek, onlara bırakmak istediğiniz ülke bu mu?
Kaynak ve yazının tamamı ;
http://www.isteinsan.com.tr/yazarlar/burcak_guven/turk_yahudilerine_buyuk_haksizlik.html
http://www.isteinsan.com.tr/yazarlar/burcak_guven_turk_yahudileri_gazze_denkleminin_neresinde.html

Yıllar sonra bu topraklarda bir din savaşının patlamasını mı istiyoruz? Kusura bakmayın, ben bu prostestocularla aynı safta yer almak istemiyorum.
Maksat İsrail devletini protesto etmekse orada tekbirin, sarıklının, cüppelinin ve onlarca başka siyasi simgenin işi ne?
Provokasyona getirilen halk ellerinde görünmez swastika'larıyla şov yapıyor meydanlarımızda. Bu işin nerelere varabileceğini kestirmek zor değil. Ama maalesef Başbakan bile görmezden geliyor.
Kaynak ve yazının tamamı;
http://www.aksam.com.tr/2009/01/19/yazar/108/oray_egin/yahudi_dusmanliginin_faturasi_kime_cikacak_.html

Oturduğum binanın kapısına yapıştırılmış bir el ilanında "Yahudi doktorlara gitmeyin, Yahudi mallarını protesto edin" dedikten sonra burada tekrar etmeyi her türlü ahlak ve nezaket kuralına aykırı bulduğum bir ibare yer alıyordu.
http://www.sabah.com.tr/2009/01/19/haber,5FB0A396B41046D2AE47DD1B64F10051.html

Yahudi Türklerin düğünlerinde, Türkiye Cumhuriyeti cumhurbaşkanlarının, cemaatin ve milletin başından hiç eksik olmaması için dua edilirmiş!
Tarihimizin kara sayfaları arasında Trakya Yahudilerinin maruz kaldıkları felaketler, Varlık Vergisi ve 6-7 Eylül Olayları gibi şeyler var.
http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=9833660&yazarid=148

Ocak 26, 2009, 10:59:59 ös
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Evet sayın dino ;  Olayların gelişimi böyle.Fakat dikkat edilmesi gereken husus bu tür ayrıştırmalardaki bağımsız değişkenlerin varlığı.
  Yukarıda belirtmiş olduğum gibi Din bir emperyal külttür ve dinler yaşadıkça 6-7 eylüller , 11 Eylüller , agustoslar, ekimler bitmeyecektir.

Ocak 27, 2009, 01:06:41 öö
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn.Dino ;
Konu gercekten deger arz eden bır konu , bız musevılerde curuk ve saglam elmaları ayıracak kadar gecmıse sahıbız...Yazı ıcın tesekkurler..

Saygılarımla
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Ocak 27, 2009, 10:22:40 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Fatih Altaylı Musevi okuluna konferansa gitmesinden söz ediyor;

Geçen hafta İstanbul'daki Musevi okullarından birinde konuşmacıydım
Okula gittiğimde ilk dikkatimi çeken kapıda duran 10'u aşkın "Koruma" görevlisi oldu.
Hepsi çelik yelekli, belinde ustaca gizlenmiş silahlar olan görevliler.
Türk Emniyeti'nden.
Bu görevliler geldiğimi kapıya bildirdiler.
Kalın çelik kapı içerden açıldı.
Bir hole girdim.
Orada güvenlik kontrolü yapılıyordu.
Güvenlik kontrolünden sonra holü okula bağlayan bir başka çelik kapı açıldı.
Oradan okula geçtik.
Bize refakat eden görevliye "Okula herkes böyle mi giriyor?" diye sordum.
Öyle giriyormuş.
Yaşları 14 ila 18 arasında değişen bir grup öğrenciyle 2 saat sohbet ettik.
Hepsinin gözlerinde, cümlelerinde veya satır aralarında son günlerde meydana gelen olayların tedirginliği vardı.
Kaynak: http://www.haberturk.com/yazioku.asp?id=9390

Ocak 27, 2009, 11:42:23 ös
Yanıtla #14
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Benim isyanim iste buna. Nicin bu ulkenin vatandasi olan farkli dinlere mensup kisiler okula boyle gitmekte, okullari korunmaktadir. Bizler yuzyillardir birlikte yasamiyor muyuz, onlarin da bu ulkenin kurulusunda emekleri, canlari, kanlari yok mu? Bu ulkeye ozlerinde bagli olmasalar nicin burada yasamaya devam etsinler, insan sevmedigi bir yerde yasayabilir mi?

Yazik, hem de cok yazik. Icten ve distan pompalanan siz-biz, musluman-yahudi, sagci-solcu ayrismalarina kaniyoruz, kanmasak bile sihirli eller 8-10 yerde bombalar patlatiyor, inandiriliyoruz.

Allah hepimizin akil sagligini korusun.
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Ocak 28, 2009, 02:30:57 öö
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Sözlerinize katılıyorum Bay Dino,

Ülkemizde Milli Eğitim Bakan'ı şehitler için bile saygı duruşu talimatı vermemişken, Gazze'de ölenler için okullarda saygı duruşunda bulunulması için talimat veriyor,
Ülkemizde mitingler yapılıyor,ne İsrail'i ne savaşı, Yahudi karşıtı gösterilere dönüşüyor.Kimse sesini çıkarmıyor.
Tayyip Menderes'e özeniyor(6-7 Eylül olayları yaratma) ve Tevrat'dan bölüm okuyarak bizim ülkemizde yaşayan Yahudileri de işin içine katmaya çalışıyor.
Tayyip 500 yıl evvelden bahsediyor,Yahudilere kuçak açtık diyor.Ama şuan Türkiye Cumhuriyet'inde yaşadığını farkına varamıyor.
Bu ülkeyi Hristiyan,Yahudi,Müslüman,Şaman,Deist,Türk,Pomak,Kürt,Çerkez,Laz... kurmuştur.Bu ülkeyi tek İslamiyet'e inananlar kurmamıştır ve hiç bir din bu ülkede egemen olamaz.Biz bir milletiz.
Türkiye Türklerindir.Türklük kavramını da Atatürk çok güzel açıklamışdır.Kısa ve öz "ne mutlu Türk'üm diyene"

Musevi'nin de kimliğinde T.C. vatandaşı yazıyor Müslüman'ın da,hiç bir farkları yok.
Kuklacılar yine kuklalarını oynatmaya başladı sakın tahriklere kapılmayın.
Bu kadar koyuna çoban bulamadım ama, Osman Hamdi'nin profilimde olan kaplumbağa terbiyecisi resmini hediye ediyorum
« Son Düzenleme: Ocak 28, 2009, 02:36:49 öö Gönderen: M.Akyol »

Nisan 26, 2009, 05:08:18 ös
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Benim Musevi olan arkadaşlarımda tedirgin,aileleri de tedirgin,hele hele bu son yahudi düşmanlığını temsil eden mitinglerden sonra bütün Yahudi cemaati tedirgin.
Türkiye'de Yahudi olmak zor,en kolay örnek Ulus'da ki Musevi Lisesi'nin önünden geçin polis eksik olmuyor, çünkü her an saldırı yapılabilir.Orada ki Öğrencilerin psikolojilerini düşünün.
Ayrıca Başbakan İsrail'e hitaben Tevrat'dan bölüm okuyarak aklı sıra çok iyi bir iş yaptı ama hiç düşünmedi Filistin ile İsrail sürtüşmesinin din ile bir alakası olmadığını.Tevrat'dan bölüm okuyarak bizim ülkemizde yaşan Yahudileri de İsrail Filistin sürtüşmesi içine katmış oldu.

Yazarların yazıları;
Bin Ladin’in ya da Hamas’ın kanlı eylemlerinden sonra AB veya Amerika da, “Türkiye Müslümanları kınama yayınlasın” buyursa ne hissederiz acaba? Türkiye’de birtakım gruplar kendilerini bu vatanın öz, diğerlerini ‘üvey’ evladı sayma cüretini nereden buluyor merak ediyorum. Sağdan sayıyorum aynı, soldan sayıyorum aynı sonuç çıkıyor oysa.

Türkiye Yahudileri, bu ülkenin herkes kadar sahibidir. Şu anda içinde bulundukları ‘dışlanmışlık’ ve ‘ötekileştirilmişlik’ hissini asla hak etmemektedirler. Geçenlerde anneannesini kaybeden Yahudi bir dostum, Musevi cemaatinin tedbirli davranma arzusu üzerine ölüm ilanı bile vermeden uğurlamak zorunda kaldı canının içini. Hayatını bu topraklarda geçirmiş, tüm maddi ve duygusal yatırımını bu ülkeye yapmış insanlara sizce de büyük haksızlık olmuyor mu bu tavırlar? Yahudileri bırakın, kendi vicdanınız kaldırıyor mu bunları? Çocuklarınız için oluşturmak istediğiniz örnek, onlara bırakmak istediğiniz ülke bu mu?
Kaynak ve yazının tamamı ;
http://www.isteinsan.com.tr/yazarlar/burcak_guven/turk_yahudilerine_buyuk_haksizlik.html
http://www.isteinsan.com.tr/yazarlar/burcak_guven_turk_yahudileri_gazze_denkleminin_neresinde.html

Yıllar sonra bu topraklarda bir din savaşının patlamasını mı istiyoruz? Kusura bakmayın, ben bu prostestocularla aynı safta yer almak istemiyorum.
Maksat İsrail devletini protesto etmekse orada tekbirin, sarıklının, cüppelinin ve onlarca başka siyasi simgenin işi ne?
Provokasyona getirilen halk ellerinde görünmez swastika'larıyla şov yapıyor meydanlarımızda. Bu işin nerelere varabileceğini kestirmek zor değil. Ama maalesef Başbakan bile görmezden geliyor.
http://www.aksam.com.tr/2009/01/19/yazar/108/oray_egin/yahudi_dusmanliginin_faturasi_kime_cikacak_.html

Oturduğum binanın kapısına yapıştırılmış bir el ilanında "Yahudi doktorlara gitmeyin, Yahudi mallarını protesto edin" dedikten sonra burada tekrar etmeyi her türlü ahlak ve nezaket kuralına aykırı bulduğum bir ibare yer alıyordu.
http://www.sabah.com.tr/2009/01/19/haber,5FB0A396B41046D2AE47DD1B64F10051.html

Yahudi Türklerin düğünlerinde, Türkiye Cumhuriyeti cumhurbaşkanlarının, cemaatin ve milletin başından hiç eksik olmaması için dua edilirmiş!
Tarihimizin kara sayfaları arasında Trakya Yahudilerinin maruz kaldıkları felaketler, Varlık Vergisi ve 6-7 Eylül Olayları gibi şeyler var.
http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/haber.aspx?id=9833660&yazarid=148

özellikle yazınızın bu bölümüne itirazım var.filistin ile israilin arasındaki sürtüşmenin nasıl din sorunu olmadığını söylersiniz bal gibi kökeni dindir.israilin vaadedilmiş topraklar emelidir 150 yıllık süreçte bu topraklarda yapılanalrı anlamadan kudüsün önemini irdelemeden yorum yapmanız hatadır.kudüs dünyanın merkezi konumundadır bu özelliği ile adil yönetilmesi şartı ile dünya üzerinde özel bir statü verilemsi gereken bir yerdir bence.filistinlilerin attığı 5 havan roketi değildir sorun bu pencereden bakarsanız hep aynı manzarayı görürsünüz önemli olanı kaçırırsınız.bu adamları infiale sürükleyen sebep nedir bunu bilmezseniz olayı kavrayamazsınız.orda yapılanların olanların bir adı var ve israil bunuda en iyi bilenlerdendir.başbakanımızı o sözler nedeni ile tenkid etmek olayı türkiyede yaşayan yahudilere yamamak ölüm korkusu içindeler demek doğru değil.lakin böyle bir şey varsa ozaman israilli politikacıların ne kadar pişkin ve sorumsuz olduğu kanısına neden varmazsınız bu insanların sizin dediğiniz anlamda mağdur eden israil değilmidir.bazı küpürleri kaynak gösterip ulaşmayı hedeflediğiniz nokta bence yanlış.kurulduğundan beri hhiçbir birleşmiş milletler kararını takmayan bir israilden bahsediyorsunuz bu halk yahudisinide ermenisinide sever hhepimiz hhrantız demekten dahi çekinmeyecek başka tanıdığın millet varmıdır bilmiyorum.ama gazzede yaşanılanlara dünyada yüreği yetip tepki dahi vermeyenleri alkışlıyorsunuz sanırım bu tutumunuzla.israil kurulduğundan beri yapmış olduğu tutumlarla kendini devamlı hedef hahline sokup üstün askeri ve teknolojik gücünü kullanıp ortadoğuda yıllara yayılan bir kaos ortamı yaratıp üstünlük kurdu.kendi hhalkının mutluluğu ve güveni dahhi umurlarında olmadan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 26, 2009, 05:40:26 ös
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

1)İsrail vadedilmiş topraklarını işgal etmedi satanlardan altı, sürtüşme satanlardan kaynaklıdır, dinle bir alakası yoktur. Her toplumun kendine göre hedefleri istekleri vardır. Mesela diyelim ki Şamanist Türkler için Afganistan toprakları çok kutsal ve o topraklar kendilerinin olmasını çok istiyorlar, ama Afgan halkı şahsi topraklarını satmıyor, Şamanist Türkler bu isteklerini gerçekleştirebilirler mi. Ama siz topraklarınızı satarasanız yabancılara topraklar elinizden uçar gider. Sonra sizin gibi din üzerinden düşünen insanlar, olayı din ile yorumlamaya kalkar.
özellikle yazınızın bu bölümüne itirazım var.filistin ile israilin arasındaki sürtüşmenin nasıl din sorunu olmadığını söylersiniz bal gibi kökeni dindir.

2)150 süreçte ne yapıldı buyrun anlatın.
150 yıllık süreçte bu topraklarda yapılanalrı anlamadan

3-Sizin Başbakanınız boynundan büyük işlere kalkışıyor neden hiç düşündünüz mü. Ben size bir tanesini söyleyeyim, Başbakan koltuğunu kaybederse bu ülkede kalacağını hiç zannetmiyorum, açılan davaların sonu yok ve hapse girecek büyük ihtimal. Saçma işler yaparak büyük oynadığını zannediyor.
başbakanımızı o sözler nedeni ile tenkid etmek olayı türkiyede yaşayan yahudilere yamamak ölüm korkusu içindeler demek doğru değil

4-Beni ilgilendirmiyor İsrail politikacıları, beni ilgilendiren, İslamiyet'te varmış gibi kendine bomba bağlayıp masum insanları öldüren teroristler.
israilli politikacıların ne kadar pişkin ve sorumsuz olduğu kanısına neden varmazsınız bu insanların sizin dediğiniz anlamda mağdur eden israil değilmidir

5- Birleşmiş Milletler kararını takmıyorsa içten içe beraber hareket ediyorda olabilirler, bağımsız ülke olduklarını da gösteriyor olabilirler.
kurulduğundan beri hhiçbir birleşmiş milletler kararını takmayan bir israilden bahsediyorsunuz

6-Evet haklısınız bu kadar değersizce, bir suçluyu benimseyen bir Millet ben de görmedim, ayrıca hangi Millet'ten bahsediyorsunuz?
Şu bayraklar, flamalar ve örgütlenen gruptan söz ediyorsanız onlar bir suçluyu benimseyen ve suçlu öven ve Türk'ün kanı Ermeni kanıyla temizlenecektir diyen bir suçluyu, faşistti savunan 3-5 çapulcu. Bir oyun oynandı, o grupta bu oyuna geldi. Ben Hranta üzüldüm, adamın görüşünü beğenmem ama böyle ufak oyunlar için kullanılmaması gerekirdi, zaten sözünde durup ülkeyi terk edecekti. Bir de acıtasyon yaptılar ya ben en çok ona güldüm, adamcağız çok varlıklı bir kişiydi.
bu halk yahudisinide ermenisinide sever hhepimiz hhrantız demekten dahi çekinmeyecek başka tanıdığın millet varmıdır bilmiyorum.

Ben size ufak bir tavsiyede bulunayım, siz siz olun dini içine katarak bu tarz olayları yorumlamayın, ben de İsrail yaptığı tüm şeyler doğrudur demiyorum, ancak teroristin her türlüsüne karşıyım. Bizim de ülkemizde teroristler varken, başka ülkelerin teroristlerini destekleyecek halim yok. Biz de nasıl bazı bölgelerde olaylar çocuklar ön plana atılıyor, aynı şekilde filistinde de halk çocuklarını askerin üzerine atıyor. Ayrıca filistin halkı terorist grupları desteklediği için filistin halkını sevmiyorum.

Nisan 26, 2009, 06:06:22 ös
Yanıtla #18
  • Seyirci
  • Uzman Uye

sanırım yanılgı halindesiniz ve o topraklarla ilgili sorunun filistinlilerden kaynaklandığını düşünüyorsunuz.birker ortada toprak satma olayı sizin düşündüğünüz manada yok.yahhudilerin filistine göç ederkenki izlerini takip edin ingiltere karşı çıkıyor görüntüsü ile yahudi göçünün oturmasını sağlamıştır.bu topraklarda araplar osmanlıdan sonra hakim olmadı ingiliz hakimiyeti uzun süre sürdü orda.kudüs te toprak satma olayını afganistana benzetemezsiniz ayrıca verdiğin örnek çok kötü toprak satılsa bile resmen elden gitmez o yine devletindir tamamen.burda satıştaki amaç üst kullanıcıyı belirlemektir.o toprak hakkında her tür kullanım hhükmü devlete aittir.bu olay senin köyündeki tarladada sarıyerde ki arazidede böyledir.ama kudüste ve çevresinde israil devletini kurulduğu yerlerde benzeri durum yaşanmıştır lakin yapılan göçler ve zorlamalar daha sonra toprak işgalleri sınır genişletmek için orda yaşayan insanların izni ile olmamıştır bu izni ve görmezden gelen ingilize aittir.israilin olayı tamamen dini ideolojilerinden kaynaklanmaktadır bunu seninle değil sabaha kadar aylarca tartışmaya hazırım.150 yıllık süreci anlatmamı istiyorsun bu aslında tam anlamı ile dreyfus davasına dayanan bir süreçtir ve israil devletinin isviçrede bir nevi kurulduğunun ilanı ile devam eden thedor heltzin abdülhamitten toprak talebi ve reddi sonrası hızlanan süreç ve çeşitli yahudi politikacıların ve hahahmların avrupada ve dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan yahudilere yaptıkları filistine dönün çağrısı ki bu çağrıyı nazi gençleride iktidara geldiklerinde yaptılar 2.dünya harbi yahhudiler için yapılmış bir harptir ta en başından en sonuna naziler kimle savaşırsa savaşsın hhedeflerinde hep yahhudiler vardı göç vardı.ve savaş sonu kurulan israil.sizin başbakanınız sözü çok kötü olmuş bu ayrımcılıktır ötekiciliktir çok tehlikeli gerilimci bir ifade olarak buldum o yüzden yorum yapmama teorine cevap vermeme gerek yok.bir insanın kendi davasına inanması ve kendini öldürmesi senin gözünden anlaması zor ama bunu senin islama bağlamanda benim için anlaması zor birdurum.birleşmiş milletler kararını takmıyorsa ne olabilir ben senin üyenim ama varlığını takmıyorum demektir başka ne anlamı olsun.bunun karşılığındada üye ülkelerdedahil birşey üretemiyorlarsa böyle bir kurumun varlığından bahsetmek olanaksızdır.şimdi tavsiyene gelelim talihsiz bir söz olmuş keşke tavsiye demeseydin tavsiye verebilecek pozisyon yada durumumuz nedir bilmiyorum.bense yazımda din söylemli yazmadığım hahlde olayı algılayamayıp bana tavsiye vermek istemenizi kabul edemem.doğru olmaz bu.bakın terörist yorumunuzu yorumlayayım sadece ama önce şunu yapalım siz bana önce şu konularda fikrinizi söyleyin   ...terörist nasıl olunur.....ne sebeple insanlar terörist olmak akılalmaz işler yapmayı göze almış olsunlar.....afganistan sizce neden işgal edildi ve el kaide ile taliban o ülkelerde sizce neden varlar.bana bu konuda bildiklerini yaz sana terörü bizzat yaşayan biri olarak anlatayım
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Nisan 27, 2009, 12:45:43 öö
Yanıtla #19
  • Uzman Uye

Bay Karahan öncelikle şunu belirtmek isterim, saygı basamağına çıkamayan kişilerle konuşmak tarzım değildir. Örnek olarak bana "sen" olarak hitap eden kişilerle konuşamam.
Ayrıca yazdıklarınızın benzerleri internette dolu, hep aynı şeyler çok sıkıldım, birisi yazmış döndürüp dolaştırıp aynı şeyleri yazıyorsunuz.
Şurayı okuyun, insanların para hırsını görün ondan sonra kendinize yorum yaparsınız.

Akka’nın eski Umumı Müdürü Nabluslu Muhammed Tevfik, Bihke’nin eski Reji Müdürü Muhammed Said ve Bihke’ye bağlı Bihar Nahiye Müdürü Beyrutlu Suphi Efendiler’in raporu, Filistin topraklarının rüşvet ve para hırsıyla Yahudiler’e gittiğini ispatlıyor.
Kaynak: http://www.osmanli.org.tr/yazi-2-93.html

Tatmin olmazsanız, tamam haklısınız, hem de çok. Ormanı yakan da Yahudiler. Onlar bu kadar güçlüyse ve dünyanın her yerine kolları yetiyorsa, siz eleştiriceğinize siz de çalışın siz de dünyaya sözde hakimiyeti kurun.
« Son Düzenleme: Nisan 27, 2009, 12:51:06 öö Gönderen: M.Akyol »