Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Turkiye'de Yahudi Olmak  (Okunma sayısı 19996 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 05, 2009, 03:40:43 ös
Yanıtla #30
  • Uzman Uye

Sildiğiniz için teşekkür ederim Bay SkullG, lütfen sizden ricam cevap hakkı doğmasını engelleyiniz. Özel mesaj atılması söylüyorum ama dikkate almıyor sayın üye.

Sn. Anatolic'in yaptığı uyarıyı tekrarlıyorum. ve konuyla ilgisiz atışmalarınızı siliyorum. Lütfen bir kez daha tekrara mahal bırakmayınız.

Sayın İsis

Dostluğumuz ve kardeşliğimiz ilelebet devam edecektir, önemli olan kışkırtıcıların yaptıklarına ve oyunlarına alet olmamamız. İnsanın kendi Irkını, Milletini, Kültürünü sevmesi ve yaşatması çok kutsaldır, sizin kendi ırkınızı sevmenizide tebrik ediyorum, umarım değerlerinizi ve kültürlerinizi ilelebet yaşatırsınız ki Dünya üzerinde 500 sene sonra tek tip toplum görmeyiz.

Ay canim Rafael agbim benim ya.. Tonton agbim benim. Dunyanin en buyuk humanistlerindendir o. Sn Akyol gonderdigin video beni cok duygulandirdi. Ben irkimi cok seviyorum yaa :)

« Son Düzenleme: Mayıs 05, 2009, 03:45:45 ös Gönderen: M.Akyol »

Mayıs 05, 2009, 03:41:21 ös
Yanıtla #31
  • Seyirci
  • Uzman Uye

iyi yaptın sn .skullg

sanırım kaynağı olmadığım tuhaf bir elektriklenme oldu.o yüzden yazdıklarımızı anlayamayacak hale geldik sanırım doğrusu budur teşekkürler
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Haziran 01, 2010, 09:41:29 ös
Yanıtla #32
  • Uzman Uye

Türkiye'de Museviler'in çektiklerini okuyun.

Mavi Marmara

Yaşları 6 ila 17 arasında, çocuklar... Eşzamanlı hareket edip, topluca giriş-çıkış yapan servis minibüslerinde, koltuklarına büzüşmüşler, pencereden bakmaları yasak...

Dikine hareket eden çelik bariyerler iniyor, çelik kapı aralanıyor, servisler giriyor, kapı kapanıyor, bariyerler kalkıyor; aksi halde, tankla geçmen bile zor... Taksiyle gelmek istemiyorlar; hem adresleri belli oluyor, hem de ses çıkaramadıkları hakaretlere uğruyorlar... Kapıda takım elbiseli, telsiz kulaklıklı korumalar var; taranma ihtimaline karşı, çelik yelek giyiyorlar. Her taraf kamera; içerden izleniyor... Yürüyerek gelirsen, kimliğini gösteriyorsun, içeriye telsizle bildiriliyor, çelik kapı açılıyor, oda gibi bir yerdesin, geride bıraktığın çelik kapı kapanmadan, önündeki çelik kapı açılmıyor. Arkandan biri dalarsa, ikinci çelik kapı “duvar” oluyor. Denizaltılar gibi, bir bölüm su alırsa, öbür bölüme geçmesin diye... Konferans salonunda, her koltuğun altında baret var. Bomba patlar, tavan çökerse, çocukların hiç olmazsa kafası korunsun diye.*

Okul bu... İstanbul’da.

*

Musevi vatandaşlarımızın okulu.

*

Van münüt’le birlikte, doğup büyüdükleri topraklarda hedef haline geldiler... Günahsız Filistinli çocuklar hangi korku titreşimlerini hissediyorsa orada, onlar da aynısını hissediyor burada.

*

Hayat, Gazze’ye dönüştü onlar için.

*

Diyeceksiniz ki, e-ee?

*

Başta ABD ve İngiltere; yurtdışında yaşayan TC vatandaşlarının tamamı -dün itibariyle- Türkiye’deki Musevi vatandaşlarımızın durumuna düşürüldü...
E’si o.

*

Van münüt’e kadar Türk, van münüt’ten sonra Müslüman olarak sıfatlandırılan TC vatandaşları -dün itibariyle- ne Türk, ne Müslüman...
Potansiyel Hamaslıdır.

*

“Katil İsrail”in elbette hiçbir haklı gerekçesi yoktur... Ancak, İskenderun’da altı şehidin tabutu ortadayken, TC’nin Gazze için dünyayı ayağa kaldırması, dünyanın bize Hamaslı olarak bakmasının haklı gerekçesidir.

*

Duygusal tepkilerin gözüne girmek için, “ah o gemide ben de olsaydım” demek güzeldir ama... Gemiye “insani” olarak binmek başka şey, “siyasi” olarak Türk bayrağı çekmek başka şeydir.

*

Yarın öbür gün, en başta transatlantik gibi yatları olan Araplar... Dünyanın bize Mavi Marmara göndermeyeceği kesindir.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/14895528.asp
« Son Düzenleme: Haziran 01, 2010, 09:44:14 ös Gönderen: Mozart »

Ocak 22, 2012, 01:15:15 öö
Yanıtla #33
  • Uzman Uye

Sn. Mozart vermiş olduğun link güzel ve faydalı buldum .Ne ilginç kuruşla al lira ile sat  , akıllıyız ya sadece pes diyorum pes . Saygılar :'( :'( :'(
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus