Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 666 NEDİR?  (Okunma sayısı 82258 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 05, 2007, 10:44:53 öö
Yanıtla #60
  • Uzman Uye

Benim insanlara hep söylediğim ayet. İnsanlar peydamber efendimizden sonra bir elçi gelmeyeceğine inanır. Bu ayette herşeyi açıklıyor. Peki kim olduğunu açıklayabilir misiniz ?
''Kızıl elmada buluşalım''

Temmuz 05, 2007, 10:46:34 öö
Yanıtla #61
  • Uzman Uye

Cevap verdiğim mesaj neden silindi ?

Temmuz 05, 2007, 10:50:20 öö
Yanıtla #62

Ama bu çok büyük haksızlık Sayın Site Yöneticileri, Bay skullG'un bana yönelik bütün ithamları serbest olarak kullanıyor da neden benim yaptığım 2. gönderme siliniyor?
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 05, 2007, 10:51:22 öö
Yanıtla #63
  • Uzman Uye

Ben skulg un yazdığı mesajda aykırı birşey göremedim.

Temmuz 05, 2007, 10:55:41 öö
Yanıtla #64
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn. bayan,

dikkat ederseniz sizin de benim de yazdığım mesajlar silinmiş.

teessüf etmeden önce görmenizi dilerim.

sn. alaaddin,

son mesajlarımı yazarken aslında bunların silinebileceğini ve daha da uzaması durumunda belli bir süre siteden uzaklaştırıabileceğimi veya tamamen gönderilebileceğimi tahmin ederek yazmıştım.

ancak en son mesajım, yani sizin sorunuz üzerine (klavuz bahsi) yazdığım mesajı bunların dışında tutuyorum.

Sn. Mason,

teşekkür ediyorum.

saygılarımla...

....

Temmuz 05, 2007, 10:58:09 öö
Yanıtla #65
  • Uzman Uye

Bende soruyorum klavuzunuzun ismi nedir ?

Temmuz 05, 2007, 10:58:30 öö
Yanıtla #66

Teşekkür ederim Sayın Site Yöneticileri lütfen yanlış bir yanılgıya düştüğüm için özürlerimi kabul edin_
SAYGILARIMLA....

Temmuz 05, 2007, 11:00:10 öö
Yanıtla #67
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Son yazilan bazi mesajlar tarafimdan silinmistir. Suandaki gordugunuz cevabi yazarkende gene 7 ayri mesaj gonderilmis bu nedenle cevabim biraz gec geldi.

Konuyu kisisellestirmeden karsilikli fikir alisverisi yapmakta zorlandiginizi goruyorum. Rica ederim bu sekilde devam etmeyin. Yaptiginiz benzetmeler, ornekler ve olaylar, karsi tarafi incitici unsurlar tasidigi taktirde, bunlar hakaret olarak kabul edilebilirler.

Masonlar.org u oncelikle Masonlar temsil eder. Site uyelerinin forumda yazmis oldugu yazilar Masonlugu temsil edemez. Herkesin kisisel fikri yazilabilir ve uzerinde tartisilabilir. Sitenin icerigi oncelikle Masonluk ve daha sonra her turlu bilgiye aciktir. Sitede normal bir uyenin yazmis oldugu kisisel fikirler, (saygi sinirlarini asmadikca) sakincali sayilmaz ve siteyi temsil etmez.

Bu forumun her uyesi, kendine ve fikirlerine gelecek olan karsit tepkilere hazir olmalidir. Bu tepkileri gormemezlikten gelmek yada onlara cevap vermeme hakkina elbette sahipsiniz fakat "Su kisiler benimle konusmasin, Su sahislar ile muhatap olmak istemiyorum" gibi benzer bir tavir sergileyemezsiniz. Fikir yada yazilari sizinle ayni olmayan uyeler susuturulmayacaktir. Sizin yada fikirlerinizin hakkinda her turlu elestiri ve tepki gelebilir. Bu sitenin butun uyelerini ve farkli dusunce yapilarini goz onunde bulundurarak mesajlarinizi yazmaniz ve gelecek olan cevaplara hazir olmaniz, sizin kendi sorumlulugunuzdadir.

Istediginiz uyenin yazilarini gormezden gelerek kendisine cevap vermeme hakkinada sahipsinizdir. Lutfen bu haklarinizi daha dikkatli kullanarak, kisisel tartismalara girmeden, karsi tarafi anlamaya calisarak yorumlarda bulununuz.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Temmuz 05, 2007, 11:05:44 öö
Yanıtla #68
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

bende diyorum ki o allah'ın sevgilisidir, o ilk yaratılan ruhtur, o ademdende önce peygamberdi ve o en son peygamber olarak gönderildi, o alemlerin yaratılmasının sebebidir, o çok övülmüş olandır, o alemlere rahmet olarak gönderilmiştir, o ilktir ve o sondur... ve o Ahmed'dir, Mahmud'dur, o yetim ve öksüzdür, ve o Ahmed, Emin, Beşîr, Burhan, Hâtem, Dâî, Rauf, Rahim, Resûlu’r-Rahme, Sirâc, Münîr, Sırât-ı Müstakim, Tâ-Hâ, Yâ-Sîn, Hâ-Mîm, Abd, Urvetü’l-Vüskâ, Kademü’s-Sıdk, Muhammed, Müddesir, Müzzemmil, Mustafâ, Müctebâ, Nebiyyü’l-Ümmî, Nezîr, Ni’metullâh, Hâdî'dir ve o Fahr-i Kâinat, Fahr-i Âdem, Mefhar-ı Âlem, Ebü’l-Mü’minîn, Hayru’l-Mürselin, Kân-ı Şefaat, Mahbûb-ı Hâk, Muîn-i Beşer, Resûlü’s-Sakaleyn, Seyyidü’s-Sâdât, Seyyidü’l-Mürselîn, Sultânı Enbiyâ'dır.  ve o Meh-i Burc-i Fezâyil, Bedr-i Dücâ, Mâh-ı Münîr, Sadr-ı Bedr-i Kâinat, Âyîne-i Ezel, Mir’ât-ı Huda, Cevheri Zât, Dürre-i Beyzâ, Dürr-i Yetîm, Şems-i Kevneyn, Şems-i Sübhân, Âfitâb-ı Evc-i Dîn, Neyyir-i A’zam, Sehâb-ı Rahmet, Tabîb-i Marîz-i İsyân, Menba-ı Âb-ı Hayât, Nizâmü’l-Âlemîn, Rûh-i-A’zam, Ser-Çeşme-i Kerem, Serv-i Bostanı Dîn, Şâhenşâh-ı Asfiyâ, Ukde-Güşâ 'dır.
ve o “ehl-i cennet meyânında ABDÜ’L-KERÎM, ehli berzah indinde ABDÜ’L-CEBBÂR, melâike-i arş lisânında ABDÜ’L-HAMÎD, şâir fıriştegân beyninde ABDÜ’L-MECÎD, peygamberân arasında ABDÜ’L-VEHHÂB, cinniyân içinde ABDÜ’R-RAHİM, şeyâtînde ABDÜ’L-KAHHÂR, cibâlde AB-DÜ’L-HALLÂK, bahrde ABDÜ’L-KÂDÎR, balıklarda ABDÜ’L-KUDDÛS, haşerâtta ABDÜ’L-MUGÎS, vahşilerde ABDÜ’R-REZZÂK, sibâ yani yırtıcı hayvanlarda ABDÜ’S-SELÂM, dört ayaklı hayvanlar indinde ABDÜ’L-MÜ’MİN, kuşlar indinde ABDÜ’L-GAFFAR'dır.

daha başka isimlerini de söyleyeyim mi yoksa bu kadar yeterli ve açık mı

Temmuz 05, 2007, 11:09:44 öö
Yanıtla #69

Ben kendime ait ağzımın payını aldım ve Kurallar nedirse her zaman için benim açımdan çok değerldir_
Aynı şekilde Kurallar'a uyarım_
Size tamamiyle katılıyorum Saygıdeğer Mason_
SAYGILARIMLA....