Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Merhaba...  (Okunma sayısı 1142 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 10, 2018, 05:14:08 ös
  • ÖMBL Üyesi
  • Yeni Katilimci
  • *

Merhaba.. çok uzun zamandır forumu sessizce takip ederken, yaklaşık 1,5 - 2 yıl önce “artık üye olmalıyım” demiştim. Üyelik başvurumun yaklaşık 2-3 ay önce onaylandığını, tesadüfen farkettim. Anlayacağınız, biraz ağır gelişiyor forumdaki işlerim. Geç olsun, güç olmasın..

Forumdaki ilk “merhaba” mesajlarına kadar bu başlık altındaki mesajlara göz gezdirdim. Eski bir adet olmakla son zamanlarda artık sorulmayan “nickiniz ne anlama geliyor?” Sorusunu cevaplamak, eski bir adeti canlandırmak isterim. Feanor, ilgi duyanlarının aslında çok iyi tanıdığı bir karakter. J.R.R.Tolkien ‘in, orta dünyasında geçen, Büyük Noldor Kralı Finwe ‘nin, en meziyetli oğludur Feanor. En büyük eseri, yüce iki ağacın ışıklarını yakalayıp , içine hapsederek yaptığı 3 adet büyük mücevherdir (bunlara Silmariller denir).

Feanor’un hayatıyla ilgili (nasıl manipüle edilip kibrine yenik düştüğü vb.) detaylı bilgi Tolkien ‘in Silmarillion kitabında mevcut. Nick olarak seçme nedenim ise biraz karışık.. üyelik formunu doldururken bu konuyu hiç düşünmemiştim.. birden aklıma geldi. Güneş ve Ay olmadan önce orta dünyayı aydınlatan, iki ağacın ışıklarıyla yapılan, hiç bir kötülük içermeyen, saf ve temiz olan Silmarilleri yapan Feanor..

Saygılarımla,

- SIC LUCEAT LUX VESTRA

Temmuz 10, 2018, 10:29:15 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Merhabalar Sayın Fëanor,

Hoşgeldiniz...
Nelerle ilgilendiğiniz, hobileriniz, forumdan beklentilerinizi bizlerle paylaşırsanız sizi daha iyi tanımış oluruz. Diliyorumki bu forum vesilesi ile ilmin bilmediğimiz yanlarını bizlere öğretir, bilmediğiniz yanlarınıda öğrenirsiniz.
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Temmuz 10, 2018, 10:59:13 ös
Yanıtla #2

Hoşgeldiniz.
Sen Özelsin

Temmuz 10, 2018, 11:06:10 ös
Yanıtla #3
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Aramıza hoşgeldiniz sevgili Feanor...