Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hür Mason'dan hepinize sevgiler  (Okunma sayısı 5425 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 20, 2009, 11:01:08 öö
  • Ziyaretçi

Merhaba kardeşlerim. Bir Türk masonu olarak hepinize saygıyla selamlıyorum

Mart 20, 2009, 11:08:18 öö
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Yahudi hoşgeldiniz, hangi büyük locaya bağlısınız?

Saygılar
Her şey bir adımla başlar...

Mart 20, 2009, 11:20:00 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Mart 20, 2009, 12:07:52 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Madem bir sahtekarlik yapiyorsunuz niye Yahudi adini aliyorsunuz ki?Bu iste buraya at gozluguyle gelip Masonlarin Yahudi klubu oldugu sablonunun kafanizdaki tipik bir gostergesi.

Kimse gormuyor ne atip tutarsam kardir diyerek kendi egolarini tatmin etme ve baskalarini kandirdigini sanarak da kendine eglence arama yoluna gider bu sanal tipler. Cevresiyle iliskileri kopuk, dahasi kisiliksiz, kimliksiz, icindeki sahtekar kisiyi internet sayesinde hortlatmis , gunluk hayatinda da saglam dostluklar kuramadiklari icin internette farkli bir kimlik yaratmak suretiyle kendi kendini orada ispat etme cabasidir bunlarinki. Halbuki kendiyle barisik olan insan gunluk hayatinda ne ise internet sayfalarinda da odur. Ben hem yasadigim ulkede,  hem de Turkiye'de bir cok yahoo grubuyla bulusmalara katilmis bir insanim. Oyle ki 800 kisilik bir gruba ancak 10-15 kisi geldigini goruyorsunuz. Hadi gruba aktif yazanlarin icinden sehir disi veya isi yogun oldugu icin gelemeyen uyeleri istisna sayarsak  7--8 yildir her gun karsilikli yazan bir uyenin bulusma yasadigi sehirde hem de defalarca olmasina ragmen  birine bile gelmemis bir insani gercekten anlamiyorum. Hani bir iki yil olsa tamam dersiniz, 7-8 yil olmus hayatinizin onemli bir kismini her gun bu insanla grupta gundemi tartismissiniz, sosyoloji, felsefe tartismissiniz ama "Ya arkadas iyi guzel hossun da, filan yerde bulusuyoruz, senin de bu vesileyle gul yuzunu gormus oluruz" dediginizde karsiniza inanilmaz bir duvar oruyor ve birden baskalasiyor. Artik aklima "Ergenekon uyesi misin kardesim?" inden tutun da "Gizli ajan misin?" a kadar hersey geliyor :)Ancak tabi guvenlik sebebiyle cekingen kalanlar veya ilk basta nereye dustugunu bilmedigi icin kimligini desifre etmek istemeyip kendiyle ilgili yaniltici cevaplar verenleri bunlarin disinda tutuyorum.

Acizane tavsiyem kendiniz olun, inanin bu sizi daha cok mutlu ve guvende olmanizi saglayacaktir. Size kisisel bilgilerinizi soran yok ama hic olmazsa olmadiginiz seyi soylemeyin. Kalanlarina da Allah akil fikir versin.
« Son Düzenleme: Mart 20, 2009, 12:22:37 ös Gönderen: Kirlangic »

Mart 20, 2009, 12:35:29 ös
Yanıtla #4
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Kirlangic,

Siz isi cozmussunuz, kisinin nasil birisi oldugunu tahlil etmissiniz, ustune laf soylemek abes olur...

Saygilarimla,
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Mart 20, 2009, 12:39:26 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn Yahudi

aramıza hosgeldiniz. mericcanın sorusuna cevap vermeme hakkına sahıpsınız tabıkı ama bu sonuç sizin kırlangıcın solediklerine uyusmasını sağlıyor. suanda ben uye olduğumdan beri ilk kez bir kişinin kendını mason olarak belırtım foruma uye olduğunu goruyorum. eğer masonsanız ki bu dığruysa zaten sıte ıcerısınde sn Mason tarafından rutbenızde gosterılecektır. diye dusunuyorum yalnışmıyım.
saygılarımla,

Mart 20, 2009, 12:42:14 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bilmiyorum ama su anki durum benı bir belırsızlık ortamına suruklemıs bulunmakta.

kişi mason gıbı gostererek kendısını burada masonluk kavramını bılınenlerın dısında gostermek için yalnış davranışlar yalnış fikirler ortaya atabılmekte olabılır. bu olay son derece rahatsız edici vede şüphe çekicidir. en kısa zamanda bu konunun akıbetlenmesı gerektiğini dusunmekteyıö
saygılarımla,

Mart 20, 2009, 04:59:12 ös
Yanıtla #7

Bilgi , en kutsal güçtür !

Mart 22, 2009, 06:10:46 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Kisinin benim mail adresime attigi emaili aynen yayinliyorum.BUYUK HARFLI YORUM BANA AIT, yorum sizlere ait.

"Sn Filanca Hanim,

Ben Masonlar forumuna Yahudi nickiyle giren kişiyim , Nam-ı değer Einsof , yani sizin " Meslek lisesinde okumuş varoşlarda oturan (BEN VAROS IFADESINI KULLANDIGIMI HATIRLAMIYORUM YA NEYSE)  bu sinirle kesin bir kaç kişiyi dövmüştür " dediginiz adam var ya.. Aslında insanlara mail atma gibi bir huyum yoktur maille konuşmayı sevmem fazlasıyla yüzeysel samimiyetsiz durur ancak bana forumda o kadar ağır laflar saymışsınız ki samimiyetine inanmasam dahi size internet üzerinden bir iki şey yazma mecburiyetinde kaldım.Efendim umarım kibirle karşılayıp " Ay ben beş tane üniversite bitirdim senin gibi bir ezik bana nasıl mail atar " travmalarına girerek ciddiye almamazlık etmezsiniz.

Öncelikle şunu söylemeliyim , beni internet ortamında bilen bilir , yaşımı işimi oturdugum semti adımı herşeyimle ortada olan, kimlik gizlemeyi pek sevmeyen dolayısıyla sizin - sahtekar karaktersiz kişiliksiz- yakıştırmalarınıza benzemeyecek daha dogrusu benzeyemeyecek birisiyim. Masonlar sitesine bundan yaklaşık 3,5 yıl önce girmeye başladım , sert tartışmalarımız cahillikle yazdıgımız antimasonik yazılarla birleşince sitenin meşhur admini tarafından ebediyen ben ve birkaç kişi dahil olmak üzere engellendik ve ebediyen seyirci statüsüne alındık. Sitede yazmak istiyorum zira düzenli olarak katıldıgım forum siteleri olsa bile Masonlar sitesi benim ilk girmeye başladıgım forumlardan birisi olmasına istinaden benim için özeldir , ne kadar olamayacagımı bilsem de içimdeki " belki " duygusunu umuda dönüştürerek aynı zamanda yarım yamalak bir mason adayıyım.. Yani gelecekte, öyle diyelim :)

Siteye yazabilmek için bir cok farklı nickle girdim hatta bunların sayısını unuttum diyebilirim aklımda kalanları sayacak olursam " Einsof , Sylphus , Santander, Draug , Mabool , Deadly , Zohar , İsrael , Daemon , Ein sof ve en son Yahudi "..

Yani siteye farklı kimliklerle girme sebebim kendimi başka bir insan olarak gösterebilmek degil Sn. Mason'un uygulamış oldugu seyirci statüsünden başka birisiymiş gibi çıkmaya çalışmak , tabii İp'den kimligim tespit edildigi için malesef yakalanıyorum. Aslında istesem bir kaç programla kendimi farklı yerlerde gösteririm ancak yapmıyorum. Ayrıca şunu da belirtmeliyim ki internet üzerinden konuştugunuz 700-800 kişiyle buluşabilecek kadar gözü kara olmanıza çok şaşırdım , dikkatli olun zira tecavüzcüsü var sapığı var ;) (TAVSIYENIZ BENI COK ETKILEDI. OYLE KI SUAN ONUNUZDE SAYGIYLA EGILIYOR, SU KADAR AZIZ OLUN DIYORUM :)

Velhasılı şudur ki efendim , ben sahtekar kendisini farklı tanıtan - Masonlugu yahudi kulubü - olarak gören bir yobaz degilim. Yahudi olmanız sebebiyle aldıgım son nicke aşırı tepki verip daha önceki - Santander - rumuzumda bana yaptıgınız gibi yine beni aşağılama yoluna gitmişsiniz. Kendimi sizin marjinal tanımlarınızdan münezzeh görüyorum üstüme alınmıyorum..

İşte böyle..

Sevgiler"

« Son Düzenleme: Mart 22, 2009, 06:17:49 ös Gönderen: Kirlangic »

Mart 22, 2009, 06:19:24 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Kırlangıç , bu arkadaşa bir psikiyatr lazım bence forum felan kesmeyecek bunu.

Saygılar
Her şey bir adımla başlar...