Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hür Mason'dan hepinize sevgiler  (Okunma sayısı 5460 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 22, 2009, 09:50:21 ös
Yanıtla #10
  • Aktif Uye

İnternet üzerinde konuştuğunuz 700 - 800 kişiyle buluştuysanız adamcağızın biraz haklılık payı olabilir sayın Kırlangıç =)

Bunun haricinde, normalde bu tarz konulara yazı yazmıyorum ama çok eğlenceli bir üye olsa gerek =) Özellikle Santander olduğu zamanlarda ciddiye alıp diyalog yürütmeye çalışmışlığım vardı yanılmıyorsam, bilseydim bu durumu keyfime bakardım =)
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Mart 23, 2009, 09:27:22 öö
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

tahudinin santander olduğunu duyunca cok saasırdım. santander guzel konularda sohbetımız tartısmalarımız paylasımlarımız olmustur. ama tabıkı yahudi nıckıyle ve kendısını bağlı olduğu locayı soran arkadasa vermediği cevap ve kendısının mason olduğunu ıdda etmesıyle suçlamamız bıraz doğru gıbı ve nıterkımde kişi mason değil kendını oyle hıssederek yasayan bıri. santander olarak kendısıne selam ıletırken yahudi olarak kendısıne yakısmayan hareketınden dolayı ozurdılemesı gerektiğini dusunuyorum.
saygılarımla,

Mart 23, 2009, 12:24:51 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Acilen işsizliğe çare bulunması lazım...
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Mart 23, 2009, 12:32:40 ös
Yanıtla #13
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Merhaba kardeşlerim. Bir Türk masonu olarak hepinize saygıyla selamlıyorum

uteybe senmisin.. :D :D :D :D :D
böyle karizmatik avatarları bir sen kullanırsın. :D :D

Mart 24, 2009, 09:13:20 öö
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

soylenecek soz yok  ...   Kirlangic bizleride aydinlattigin icin tesekkurler sana...

Nisan 08, 2009, 03:09:32 öö
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

İnternet üzerinde konuştuğunuz 700 - 800 kişiyle buluştuysanız adamcağızın biraz haklılık payı olabilir sayın Kırlangıç =)

700 800 kisinin hepsiyle bulusmadim. Ama senin ne demek istedigini biraz anlar gibiyim.Sana gore internetteki forumlarda yazistigin insanlar sanal olarak kalabilir omrunun sonuna dek, hatta onlarla yuz yuze gelip tanismak senin icin utanc verici olabilir. Ama benim icin bu boyle degil. Bu sitede tanisip 3-4 defa bir araya gelip yemek yiyen, cay icen ve gercek hayatta da cok guzel, cok saglam dostluklar kuran insanlar var. Belki cok sasiracaksin ve hatta inanmayacaksin ama bu sitede tanisip evlenen insanlar var :)

Hem kaymakam olacak insan topluma acik olmali, herkesle tanisip kaynasabilmeli degil mi: ))
« Son Düzenleme: Nisan 08, 2009, 03:24:35 öö Gönderen: Kirlangic »

Haziran 23, 2009, 01:36:00 öö
Yanıtla #16
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Kırlangıç haklıdır..

Saygılarımla...
Dışarıdan içeri baktığında anlayamazsın;içeriden dışarı baktığında anlatamazsın.

Haziran 23, 2009, 02:19:13 öö
Yanıtla #17
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bre arkadaş! Madem sitede yazmak istiyorsun niye kurallara uymuyorsun. Anlaşılan o ki arkadaş bu siteyi benimsemiş fakat bir kere şutlanınca buraya üye olup yazmayı bir macera olarak görmüş ve bunu devam ettirmiş! Ben derim ki kendisi çok zeki ve zekiliği kafasına sığmıyor. :D 7-8 tane üyelik alacak kadar gerçekçi olabiliyorsa da kendisini tebrik ederim ;) Ama bu konu üyeleri paranoyak eder :)

Haziran 23, 2009, 01:58:42 ös
Yanıtla #18
  • Yeni Katilimci
  • *

Madem bir sahtekarlik yapiyorsunuz niye Yahudi adini aliyorsunuz ki?Bu iste buraya at gozluguyle gelip Masonlarin Yahudi klubu oldugu sablonunun kafanizdaki tipik bir gostergesi.

Kimse gormuyor ne atip tutarsam kardir diyerek kendi egolarini tatmin etme ve baskalarini kandirdigini sanarak da kendine eglence arama yoluna gider bu sanal tipler. Cevresiyle iliskileri kopuk, dahasi kisiliksiz, kimliksiz, icindeki sahtekar kisiyi internet sayesinde hortlatmis , gunluk hayatinda da saglam dostluklar kuramadiklari icin internette farkli bir kimlik yaratmak suretiyle kendi kendini orada ispat etme cabasidir bunlarinki. Halbuki kendiyle barisik olan insan gunluk hayatinda ne ise internet sayfalarinda da odur. Ben hem yasadigim ulkede,  hem de Turkiye'de bir cok yahoo grubuyla bulusmalara katilmis bir insanim. Oyle ki 800 kisilik bir gruba ancak 10-15 kisi geldigini goruyorsunuz. Hadi gruba aktif yazanlarin icinden sehir disi veya isi yogun oldugu icin gelemeyen uyeleri istisna sayarsak  7--8 yildir her gun karsilikli yazan bir uyenin bulusma yasadigi sehirde hem de defalarca olmasina ragmen  birine bile gelmemis bir insani gercekten anlamiyorum. Hani bir iki yil olsa tamam dersiniz, 7-8 yil olmus hayatinizin onemli bir kismini her gun bu insanla grupta gundemi tartismissiniz, sosyoloji, felsefe tartismissiniz ama "Ya arkadas iyi guzel hossun da, filan yerde bulusuyoruz, senin de bu vesileyle gul yuzunu gormus oluruz" dediginizde karsiniza inanilmaz bir duvar oruyor ve birden baskalasiyor. Artik aklima "Ergenekon uyesi misin kardesim?" inden tutun da "Gizli ajan misin?" a kadar hersey geliyor :)Ancak tabi guvenlik sebebiyle cekingen kalanlar veya ilk basta nereye dustugunu bilmedigi icin kimligini desifre etmek istemeyip kendiyle ilgili yaniltici cevaplar verenleri bunlarin disinda tutuyorum.

Acizane tavsiyem kendiniz olun, inanin bu sizi daha cok mutlu ve guvende olmanizi saglayacaktir. Size kisisel bilgilerinizi soran yok ama hic olmazsa olmadiginiz seyi soylemeyin. Kalanlarina da Allah akil fikir versin.

bende bi kaç yorum yapayım bari bu konu benımde dikkatimi cekti. size gercekden katılıyorum insanlar sanal ortamda kendisini oldugundan farklı göstermeye calısıyor, her nedense;