Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Dikkatimi çekti buradaki harici kardeşlerimde benim gibi mason olmak istiyor neden?

Saygınlık, güç kazanmak için
Tüm dünyayı masonlar yönetiyor bizde dahil olmalıyız
Kendimizi geliştirip topluma faydalı olmak için
Meraktan
Diğer (lütfen başlığa yazınız.

Gönderen Konu: Neden Mason olmak istiyoruz  (Okunma sayısı 184791 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 28, 2011, 03:13:51 ös
Yanıtla #80
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Burası eleştiri meydanı değil mi? Benim yazdıklarım eleştirilmeyecekse benim burada ne işim var. Bildiklerimi kendinde sınayabilirim ama başka dünya görüşüne, bilgi ve tecrübe seviyesine sahip insanların eleştirilerine sırtımı döndüğüm gün kalıplara girmeye başlarım.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Mayıs 19, 2011, 06:27:44 öö
Yanıtla #81
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın metinaltincekic,

Mason olarak topluma daha faydalı olmak istemenizi anlayabiliyorum ancak dünyanın yönetiminde yer almak,Türkiye Cumhuriyetini dünyanın lider ülkesi yapmak gibi amaçlarınızla mason olmak istemenizin arasındaki bağı anlayamadım.Masonlukla ilgili forumda yeterince araştırma yapmanız halinde Masonluğun size harici dünyada böyle maddi ve size manevi olmayan kişisel menfaat sağlayıcı imtiyazlar kazandırmayacağını eminim göreceksiniz.Ayrıca saygınlık ve gücünüzü olduğundan daha yükseğe çıkarmak derken yine masonluğu size şahsi menfaatler sağlayan,mevki kazandıran bir kurum olarak gördüğünüz anlaşılıyor.Size acizane tavsiyem forumda masonlukla ilgili bilgileri iyice anlamaya çalışmanızdır.Bu konuda bütün üyeler de eminim size yardımcı olacaktır hepimize oldukları gibi.

Sayglarımla.
Memento Mori

Haziran 26, 2011, 06:10:57 ös
Yanıtla #82
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın metinaltincekic,

Mason olarak topluma daha faydalı olmak istemenizi anlayabiliyorum ancak dünyanın yönetiminde yer almak,Türkiye Cumhuriyetini dünyanın lider ülkesi yapmak gibi amaçlarınızla mason olmak istemenizin arasındaki bağı anlayamadım.Masonlukla ilgili forumda yeterince araştırma yapmanız halinde Masonluğun size harici dünyada böyle maddi ve size manevi olmayan kişisel menfaat sağlayıcı imtiyazlar kazandırmayacağını eminim göreceksiniz.Ayrıca saygınlık ve gücünüzü olduğundan daha yükseğe çıkarmak derken yine masonluğu size şahsi menfaatler sağlayan,mevki kazandıran bir kurum olarak gördüğünüz anlaşılıyor.Size acizane tavsiyem forumda masonlukla ilgili bilgileri iyice anlamaya çalışmanızdır.Bu konuda bütün üyeler de eminim size yardımcı olacaktır hepimize oldukları gibi.

Sayglarımla.

Güzellikleri yarışmalarında kraliçe adaylarına bir soru sorulur ."Kraliçe olunca ne yapacaksın?" Onlar da "Dünya barışı için Afrikada ki açlar için kültür elçiliği yapacağı konusunda fiks cevaplar verirler. Burda ki cevaplar da buna benzemiş.Tek dürüst cevap veren de  Sayın Metin Altınçekiç olmuş.Ona da siz  yanıt vermişiniz.Cevaplarda  yardımlardan bahsediliyor yanında ama birde şu var ki diyen ....... açıklamar yok .Yardımlaşma evet çok güzel ama lütfen biraz dürüst olalım tek sebep yardım ise öyleyse bir çok yardım kuruluşları var .Duymak istenilenlere değil içtenliklere bakın..

Haziran 26, 2011, 06:16:46 ös
Yanıtla #83
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın metinaltincekic,

Sayglarımla.

Güzellikleri yarışmalarında kraliçe adaylarına bir soru sorulur ."Kraliçe olunca ne yapacaksın?" Onlar da "Dünya barışı için Afrikada ki açlar için kültür elçiliği yapacağı konusunda fiks cevaplar verirler. Burda ki cevaplar da buna benzemiş.Tek dürüst cevap veren de  Sayın Metin Altınçekiç olmuş.Ona da siz  yanıt vermişiniz.Cevaplarda  yardımlardan bahsediliyor yanında ama birde şu var ki diyen ....... açıklamar yok .Yardımlaşma evet çok güzel ama lütfen biraz dürüst olalım tek sebep yardım ise öyleyse bir çok yardım kuruluşları var .Duymak istenilenlere değil içtenliklere bakın..

Bu arada yazdıklarımdan  Masonluk gerçekte o yada budur diye bir şey ima etmiyorum. Burda yazılanlara insanları rahat bırakın içinden nasıl geçiyorsa öyle yazsınlar ki gerçekte Mason olanlar Masonluk kavramına insanlar nasıl bakıyor görüp  daha iyi analiz  edebilsinler.Bizler de Masonluğu gerçek anlamda Masonlardan öğrenelim........

Haziran 27, 2011, 01:52:34 ös
Yanıtla #84
  • Ziyaretçi

Kendimi bilip donguyu kiracak yolu bulmak icin.

Temmuz 06, 2011, 12:33:02 öö
Yanıtla #85
  • Orta Dereceli Uye
  • **

belki sadece kendimizi öyle hissettiğimiz içindir...

neden böyle hissettiğimizi dahi kendimize açıklayamıyoruzdur...

doğarsın su içersin ancak su içmek nedir bilmezsin sana yararı olup olmadığını da bilmezsin...

belki böyle bir şeydir su içmek gibi varoluşun için ihtiyaç sadece...
bekle, izle, gör, hisset, anla...

Temmuz 15, 2011, 10:40:06 ös
Yanıtla #86
  • Uzman Uye

Benim hayat felsefemin bir bölümünü zaten Masonluğun temel ilkeleri oluşturuyor.  Hiçbir zaman Mason olamıyacağımı  bilmeme rağmen  yine de ilgimi çekiyor. Hoş yeni jenerasyonun türettiği "genç ortayaş üstü " çağına da gelmiş olmam nedeniyle bunu pek de önemsemiyorum.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Temmuz 16, 2011, 02:26:14 ös
Yanıtla #87
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın Azzurra,

Sayın metinaltinçekiç'in yorumuna verdiğim cevap onun Masonluktan, bu beklentilerle bir şeyler alamayacağını belirtmek içindi.Bu beklentilerle giren kimsenin,Masonluktan bu tarzda bir fayda elde edemeyeceğinden hayal kırıklığına uğraması hatta zaten Masonluğa girememesi olasıdır.Forumda masonlukla ilgili bilgilere tekrar göz atması Sayın metinaltınçekiçe fikir verecektir.Burası masonlukla ilgili bilgi edinme sitesidir.

Saygılarımla
Memento Mori

Temmuz 17, 2011, 02:47:04 öö
Yanıtla #88
  • Orta Dereceli Uye
  • **

burada aslında mason olabilmenin hangi koşullarda mümkün olduğunu da ve mason olmakdan amaçlananında ne olduğunu rahatça görebiilir hale geldik... kimse zorlamasın kendisini kendisini mason hisseden için elbette kapılar açılacaktır bir gün bir yerde... ancak beklentilerimizi çok farklı yerlerde bulunduruyorsak zate kapıyı çalmak için bulamaycaksınızdır bile...
bekle, izle, gör, hisset, anla...

Eylül 22, 2011, 09:39:16 ös
Yanıtla #89
  • Ziyaretçi

ben ışığı biliyorum çünkü onunla tanışmıştım şimdi 33 dereceye çıkıp onunla birebir görüişmek istiyorum.onun gücünü yaşayıp herkezede hissettirmek istiyorum.