Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür  (Okunma sayısı 52923 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 09, 2011, 01:55:32 ös
Yanıtla #80

Boğaz 7 boğumdur, söz söylemeden önce 7 kere yutkunup, ilk akla gelen fevri sözler sarfedilmesin diye... Ben mesajı okudum, 1 gün geçsin öyle cevap yazayım diye bekledim. İyi mi oldu bilemiyorum, belki de yazının sahibi ilk aklıma gelen sözleri hakediyor, ama olsun, beklemek iyidir.

Bu bekleme esnasında da bari kişinin eski yazdıklarını okuyayım, gerçek fikri nedir öğrenmeme faydası olur dedim. Bir baktım 3 senede 3 mesaj yazmış. 3'ü de birbirinin neredeyse aynısı. Yılda bir kere uğrayıp ırkçı mesajlarını bırakıp giden bir kişi. Cevap vermeye değecek bir görüşü de yok. Ama yazılanlar cevapsız kalırsa bu benim kanıma dokunur.

Yazmayı planladığım yazı aslında oldukça uzun bir yazıydı. Ama Sn. Adam o kadar güzel yazmış ki, duygulara tercüman olmak deyimi ancak bu kadar yerinde olur...

Ben Türküm. Etnisiteden değil, milliyetimden bahsediyorum. İsteyenle istediği ortamda etnik tartışmaya da girerim. Ama konu millet... Birilerinin saymaktan zevk aldığı dünya kadar etnik köken Milletin ismi olan TÜRK kelimesinden rahatsız olmazken, sadece faşist, ırkçı, katil sürüsü bir güruhun bundan gocunması, ben farklıyım demesi ne ile açıklanabilir ki?

Ayrılmak mı istiyorsun? Başın pınar ayağın göl olsun, git gidebileceğin neresi varsa. Bu ülke birlikte yaşama iradesine sahip vatandaşları ile ayakta duruyor. Asırlardır durdu, asırlarca daha duracak. Kendini bizden hissetmiyor musun arkadaşım? Çek git...

Biz burda kalalım, ayrı olalım, ama bize siz bakın... Hadi canım sende... Yok öyle yağma...

Zorla birşey yapabileceğini düşünenlere... Tarih okuyun derim. Şimdiye kadar ne olmuşsa bundan sonra olacak olan da budur...

Ben her gün gurula söylemeye devam edeceğim, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Daha yazacak neler var, ama yeter... Bu ayrılıkçı vatan hainlerine söz söyleme çabası bile beyhude çaba...

Yazan ve işbirlikçileri hariç diğer herkese saygılarımla...

Size en güzel yanıt bu olmalı?

*** Kişinin yazısı bir terör örgütünün propagandası içerikli olduğundan kaldırılmıştır ***

« Son Düzenleme: Eylül 09, 2011, 03:42:43 ös Gönderen: skullG »

Eylül 09, 2011, 02:27:49 ös
Yanıtla #81
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Özkan

Dün kuşadasında yakılmış binlerce hektar ormanlık alanı gördüm sanırım onlar dillendiemezler özür kabul ederlermi bilmiyorum,2 gün önce yenifoçada yaktıkları yeri gözlerimle gördüm ama yakalanmışlardı teröristleri,bu ülke insanını yaktıkları yetmiyor taşını toprağınada aynı muameleyi yapıyorlar tam ben orda iken yeni bir yer yakmaya çalıştılar helikopterler denizden su çekerek söndürdüler.Benim toprağımında en az şehitleri kadar acısı büyük onlara özür dilemekte yetmez.

Arkadaşımız keşke özür konusunu biraz daha genişletse idi daha adil olurdu.Taşımdan toprağımdan ormanımdan dahi alınacak bir intikamları var zahir bu kadar gözü dönmüş aklı bulanmışlar özür dilemekten anlarmı acaba.

Bu ülkede evet belki özür dilenmesi gereken bir çok yanlış var ama sende şunu bil be dostum sende 50 yıl sonra bu yazdıklarınız ve yaptıklarınız için özür dilemek zorunda hissedeceksiniz kendinizi.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Eylül 09, 2011, 02:47:33 ös
Yanıtla #82

Sn.Özkan

Dün kuşadasında yakılmış binlerce hektar ormanlık alanı gördüm sanırım onlar dillendiemezler özür kabul ederlermi bilmiyorum,2 gün önce yenifoçada yaktıkları yeri gözlerimle gördüm ama yakalanmışlardı teröristleri,bu ülke insanını yaktıkları yetmiyor taşını toprağınada aynı muameleyi yapıyorlar tam ben orda iken yeni bir yer yakmaya çalıştılar helikopterler denizden su çekerek söndürdüler.Benim toprağımında en az şehitleri kadar acısı büyük onlara özür dilemekte yetmez.

Arkadaşımız keşke özür konusunu biraz daha genişletse idi daha adil olurdu.Taşımdan toprağımdan ormanımdan dahi alınacak bir intikamları var zahir bu kadar gözü dönmüş aklı bulanmışlar özür dilemekten anlarmı acaba.

Bu ülkede evet belki özür dilenmesi gereken bir çok yanlış var ama sende şunu bil be dostum sende 50 yıl sonra bu yazdıklarınız ve yaptıklarınız için özür dilemek zorunda hissedeceksiniz kendinizi.

*** Kişinin mesajı suç niteliği taşıdığından kaldırılmıştır ***
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2011, 03:41:53 ös Gönderen: skullG »

Eylül 09, 2011, 02:54:46 ös
Yanıtla #83
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sizinle ilk defa yazışıyoruz lakin uslubunuz oldukça vahim.Eliniz<den ne geliyorsa demek isterdim ama bu böyle olmazki o zamanda tüm kürtleri olayın içine katarız.Oğlumu 2 gün önce teslim ettim askere jandarma komando oldu,yüreği çok büyük bir çocuk ben baba olarak eşimle  tüm askerliği boyunca hep korkacağız komutanına tek bir şey söyledim oğlumu iyi eğit kahpe bir pkk lı kurşunu değmesin oğluma.Sen bu korkunun ne demek olduğunu bilemezsin belki bu satırları okuyunca şimdi korkma sırası sizde diyebilirsin ama sakın ha bu senin anladığın tarzda bir korku değil.

Sanırım sizin buradaki misyonunuz provakasyon gibi duruyor umarım ben yanılgı içindeyimdir umarım sizi iyi anlayamamışımdır.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Eylül 09, 2011, 03:15:34 ös
Yanıtla #84
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

işte burası son duraktır. by cagabey, burada hiçbir terör örgütünün propagandasına izin vermeyiz. Demokratik sınırlar içinde tartışılacaksa tamam. Yok ama bir terör örgütü ile bir halkı birleştirerek o örgütün propagandası yapılacaksa onu burada yaptırtmayız.

Sayın üyeler,

bycagabey isimli üye süresiz olarak forumdan uzaklaştırılmıştır, Foruma giremez, üye olamaz, mesaj gönderemez ilelebet 
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2011, 03:40:49 ös Gönderen: skullG »

Eylül 09, 2011, 03:56:58 ös
Yanıtla #85
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Su yazdiklarimi yazayim mi yazmayayim mi diye cok düsündüm. Sonra yazmaya karar verdim. O meshur karinca misali, yazmasam gonlum razi olmazdi.  Bu arada yonetim geregini yerine getirmis, kisiyi sutlamis mesajlarini da silmis buna ragmen yazmaliydim ve yazdim.

Sinirliklerimle.
---------------------------------------------------------------------------- 

sen, ey dengesiz cengaver! tüm halklarin ortak mirasi ve varligi olan agacalari bile Turk - Kurt diye ayiracak kadar dengesizlesmissen ve Turk ormanlarini gozunu karartip, olmayan vicdaninin sahte goruntusu bile titremeden yakabilmeyi "kisas" gibi bir dangalakca tavir olarak algiliyorsan,

sen ey ne idugu belirsiz sülalesinin son evladi, sen eger aptalca onu kurt bunu turk diye ayristirip turkten oc alacagim diye kafayi siyirmis, isine gucune gitmekte olan iscileri katledip kaciran, cocuklari analarinin kucaginda katleden ha bak o olen cocuklar kürt-türk milliyetlerinden geliyordu hic ayrim yapilmaksizin katledildiler, ozgurluk savasi yapiyoruz(!) teranesi altinda korkakca pusulara yatip, gece yarilari baskinlar düzenleyip, hatta cogunda silahsız olduklari anlarda güvenlik güclerini vurup sonra da hayvanlarla ortak kullandigin inlerine kaciyorsan, erkeksen cik ortaya dendiginde, yüzünü kapatip taslara sariliyorsan, kadinlari cocuklari one surup arkada -arkada dedigime bakma bodrum, marmaris falan o arka- baska kurt kadinlarini baska kurt kadinlariyla aldatacak kadar ahlak yoksunuysan, baraj yapan müteahitleri, yol yapan iscileri, güzellessin mamur olsun diye ülke tas tasiyan elleri katledip, Turk devletiyle hesaplastigini sanacak kadar dangalaksan (ki görüyorum ki öylesin!!!) vicdanı olmayan o bedenin agiz denilen uzvundan "halkların kardesligi" lafını çıkartamazsın. Para icin uyusturucu ticareti yapip sonra da ahlaktan, insanliktan bahsedemezsin.

sen ey hataen dünyaya kurt olarak gelmiş mahluk! kurt halkiyla o uyusturucu taciri eli kanli orgutunu de aynı kelime icinde kullanamazsin. ve unutma! Biz Bu Ulkeyi Olecek Kadar Cok Sevdik ve Sevecek Kadar Cok Olduk.

O yazinda ismini andigin Cemal Süreya ne yazar?

Beş dil biliyormuş ünlü kişi
Ünlü ve saygıdeğer
Bir de Türkçe öğrense
Altı eder

yazar. Ama sen anlamazsin. Hic korkma yasasaydi eger Cemal Sureya onu da yine sen katlederdin.

Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Eylül 09, 2011, 04:30:58 ös
Yanıtla #86
  • Seyirci
  • Uzman Uye

İlk defa bir üyenin aldığı cezaya bu kadar sevindim.Bu tip şeylere karşı olmama rağmen bu yaşadığım günlerin ağırllığından olsa gerek teşekkürler sn.skullg beni cevap verme eziyetinden kurtardın

EDMUND BURKE

Eylül 09, 2011, 05:32:58 ös
Yanıtla #87
  • Uzman Uye

Bay skullG,

Çok mutlu oldum, Sizin düşüncelerinizde oldukça değişme var. Orta yaşlarınıza gelmenizden kaynaklanıyor olsa gerek.

Sevgiyle

Eylül 09, 2011, 06:56:19 ös
Yanıtla #88
  • Uzman Uye

Türk Dil Kurumu

Türkce Sözlük

Türk öz.is.   1. Türkiye Cumhuriyeti sinirlari icinde yasayan halk ve bu halktan olan kimse: " ne mutlu Türküm diyene" Atatürk.
                             2. Asya ve Dogu Avrupa"da yasayan, Türkcenin cesitli lehcelerini konusan soy ve bu soydan olan kimse: "ben bir Türküm, dinim, cinsim,uludur" M.E. Yurdakul

Birileri burda maval okuyor ama kim??????????????????????????????

Yasasin halklarin kardesligi.
Ne mutlu insanim diyene.
« Son Düzenleme: Eylül 09, 2011, 06:58:22 ös Gönderen: Tij »

Eylül 09, 2011, 07:01:02 ös
Yanıtla #89
  • Seyirci
  • Uzman Uye

sn.Tij

Bu kadar yazılandan maval okuyanın kim olduğunu anlayamadınızmı.bEN SÖYLİYEYİM SİZE SİTEDE OLMAYAN KİŞİDİR O.Siz ise bunu bilerek hala  maval okunduğunu söylüyorsanız hem okuduklarınızdan anladığınızı hemde kim maval okuyorsa açıkça söyleyin.Tdk nın türk tarifini buraya koymanız bizim bundan haberdar olmadığımızdan değildir sanırım.Daha açık anlatırsanız maval okuyanlar mavalı bırakırlar hiç olmazsa.

EDMUND BURKE