Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: #ÖzgecanAslan  (Okunma sayısı 6054 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 16, 2015, 04:16:11 ös
Yanıtla #20
  • Yeni Katilimci
  • *

devleti devlet yapan insanın varlığıdır. onu yaratan insanların can mal güvenliğini sağlamak zorundadır. öyle bir ceza vermeli ki bir daha kimse böyle birşeye yeltenmesin

Şubat 16, 2015, 04:43:31 ös
Yanıtla #21
  • Aktif Uye

Haklısınız , söylemiş olduğunuz bu şeyi yaklaşık 1000 yıl önce Şeyh Edebali de Osman Gazi'ye:
"Oğul, insanı yaşat ki devlet yaşasın" diye nasihat etmişti.
Fakat, gel gör ki, bu söz fonksiyonu yitirdi ve Devlet bireylere yabancılaştı. Böyle de olunca birçok toplumsal şoklar ve çıldırmalar meydana geldi.
Temennimiz, bir an önce, insana verilen değerin yerini bulması.

Şubat 16, 2015, 05:13:50 ös
Yanıtla #22
  • Yeni Katilimci
  • *

çok haklısınız aslında değişime kendimizden başlamalıyız ve çoçuklarımızı eğitirsek değişimi başlatabiliriz

Şubat 16, 2015, 10:43:08 ös
Yanıtla #23

Haberi bir gece yarısı gördüğümden beri içimde bir sıkıntı var. Bitmiyor. Azalmıyor.

Yıllardır 15 yaşında lise öğrencisinden 70 yaşındaki bir vatandaşa kadar herkes eğitim sisteminin insanlara bir şey katmadığını dile getiriyor. Bunun için kimileri sokağa çıktı kimileri kampanya başlattı. Ama sonuç aynı. Ülkemizde insanlar eğitimsiz. Ülkemizde insanlar bilerek cahil bırakılmak isteniyor. İlkokuldan beri Türkçe Matematik diye giden bir sistemimiz var. Ama hangimize ilkokulunda veya ortaokulunda insan sevgisinin önemi aşılandı? Hangimize karşındaki insana saygı duymalısın dendi. Şanslı olan kesim sevgiyi ve saygıyı ailesinden ve yakın çevresinden öğrendi. Ancak herkes o kadar şanslı değil.

Yüzünü her yerde görüyorum. O kadar temiz ve güzel bir kız ki. Hem de yaşıtım. Ve şu an dünyada yok.

Neden?

3 tane yüreğinde sevgi görmemiş insan yüzünden.

Söylenecek o kadar söz var ki...

Ateş her zaman düştüğü yeri yakar dendi. Bu sefer ateş, hepimizin yüreğine düştü. Mekanın cennet olsun güzel kız. Seni koruyamadık ya, bu ayıp hepimize yeter.

Mart 13, 2016, 09:01:01 öö
Yanıtla #24
  • Orta Dereceli Uye
  • **

http://www.hurriyet.com.tr/ozgecan-aslan-parkindaki-balerin-heykelleri-kaldirildi-40065558

Yurdum heykeli "müstehcen" olduğu gerekçesiyle dün sansüre uğrarken bugün aynı gerekçeyle hepten kaldırılıyor. İktidar artık her hanede, kendi reyiyle köleleşmiş halkın ağzından konuşuyor; mahallenin bıçkın delikanlısı sanat üzerine demeç veriyor, sosyal medya benzer kalıp laflardan geçilmiyor. Artık herkes her konuda uzman, her şeyi bildiğinden bir o kadar emin. İşin ehli kişilerse kendi alanında söz söyleyemiyor, söyleyecek olsa ya susturuluyor ya bilmez anlamaz yerine konuyor, nihayetinde de suskunluğu seçiyor. Zamanında Ahmet Rasim’in dediği gibi: “Zorla değil ya, ne biliyorum ne anlıyorum! Bilen anlayan varsa işte meydan, çıksın! Bilen anlayan, ben bilmeyen anlamayana öğretsin! Ne yapalım, iş buna kaldı. Fakat ne fayda ki içimizden bazıları, 'dün mektebe geldi bugün üstad olayım der, bi-çare harab olmadan abad olayım der' beytinin canlı anlamı kesilmişler. Gerçekten onlar biliyorlar, bizler bilemiyoruz.”