Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: DAVİNCİ ŞİFRESİ  (Okunma sayısı 86820 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 30, 2007, 09:49:54 öö
Yanıtla #70

yukarda haklılık payın derken payım diye düzelteyim, n harfi m olarak düşünülsün lütfen,
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mayıs 30, 2007, 01:40:32 ös
Yanıtla #71

Hay Allah, ben de derslerime çok fazla çalışmıştım da şans eseri Sayın skullG'u bugün hiç göremedik, hani bir dahaki hamlesinde daha temkinli olmak adına,
Neyse elbette sitede kendisine yönelttiğim mesajları okur da belki insafa gelir konularımda Eleştirmenlik Vasfı'yla hareket eder,
Burada Saygıdeğer Site Yöneticilerine küçük bir gönderme yapayım, yaptığım şey asla gevezelik anlamında düşünülmesin, sadece ortamı yumuşatmaya çalışıyorum_
SAYGILARIMLA

Mayıs 30, 2007, 02:15:26 ös
Yanıtla #72
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Sayın Sevil,

Her şeyden önce şahsi fikrimi belirtmek isterim ki yazdıklarınız ortamı yumuşatmaktan çok, germeye yönelik gibi duruyor.

Sayın SkullG' nin eleştirilerinde haklılığını da bir yana bıraktım, bilgi eksiliğinizi göstermesi karşılığında makul bir şekilde yazdıklarınızı yeniden toparlamanızı beklerdim. Oysa siz "Son olarak da göktaşlarını veya yıldızları ele alacak olursak, bu bilgilerde yanlışlığım, hatam veya bilgi eksikliğim çok normal diye düşünüyorum, ayrıyeten ben daha çok Tanrısal Gerçeklerin peşinde olduğum için bunlara çok fazla zaman ayırdığımdan dolayı diğer bilgiler konusunda eksikliklerim yanlışlıklarım ve hatalarım olabilir" diyorsunuz.

Tavsiyem ortaçağ din bilginlerini (müslüman, hristiyan olması farketmez) araştırmanızdır. Bu kişiler öncelikle bilimsel gerçekleri gözleyip Tanrı' nın imzasını bunlarda aramışlardır. Çoğu, astronomi başta olmak üzere matematik ve geometri, biyoloji alanında eserler ortaya koymuşlardır. Çok daha önemlisi de bilmedikleri bir konuda ahkam kesip bilahare insanları "seviyesizlik" ile suçlamak gibi bir gaflete düşmemişlerdir.  Bu insanların bugün de isimlerinin anılmasının sebebi budur.

Kaldı ki olağan eğitim sürecimizde göktaşları ve yıldızlar (güneş de dahil) üzerine ortaokul seviyesinde aldığımız bilgileri göz önüne alırsak, bu bilgi eksikliği değil düpedüz cehalet sayılabilecek bir şey sayılıyor.

Gelelim içrek bir Üstad olan "Da Vinci" nin şifreleri ile Türkliye ve Baba- Oğul - Kutsal Ruh üzerine yaptığınız (ve kusura bakmayın oldukça zorlama olan) çalışmanıza;

Her şeyden önce konuunun başlığı çok yanlış, neden derseniz;

Da Vinci hipostatik birleşmeye inanmazdı, dahası matematik, fizik, astronomi, biyoloji ve müzik konularında zengin bir bilgi birikimi mevcuttu ve bu birikimi şifrelemekte kullanırdı. (Bu bilgi birikimini oluşturan merakın kaynağı üzerinde daha sonra duracağım)

Yani demem o ki Da Vinci olsa yüzyıllardır söylenen gelen constantinapolis kelimesinden evrilen istanbul kelimesinden bir kelime çıkarıp (kusura bakmayın ama düpedüz fikrim budur) İsa arama saçmalığını yapmazdı.

Psagor kardeşliğinden bu yana gelen ketum kardeşliğe bağlıydı, bu yüzden et yemezdi, (açıklamaları da tıpkı Psagor' un açıklamalarına benziyor bunu açıklrken) daha net söylemem gerekirse Da Vinci sizin anladığınız anlamda bir Hristiyan değildi, baba - oğul - kutsal ruh' a inanmazdı, aksine Hz. İsa' nın kefeninin kopyasını resmedip, gerçek bir kefen zannedilmesini sağlayacak kadar esnek bir din anlayışı vardı. Sayın Fraternis' in nickini aldığı Burak ELDEM kitabında belirtilen Tanrıça kültürüne Da Vinci sıkı sıkıya bağlıydı.

Bu açıdan naçizane önerim olayları kendi bakış açınızla yorumlayıp, kendi inanış tarzınıza zorlamazdan evvel, objektif bir bakış açısıyla olayları irdeleyip gerekiyorsa görüşlerinizi değiştiriniz.

Aksi halde kendi yarattığınız bir Dünya' da kapalı kalırsınız.

Saygılarımla,
Tempus fugit...

Mayıs 30, 2007, 02:29:15 ös
Yanıtla #73
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn. sevil,

dün fazlaca sitede bulunamadım, işlerimin yoğunluğu sebebiyle...

yazacaklarım Sn. Omnia Tempus Alit'in diyeceklerinden çok farklı şeyler olmadığı için yeniden yazma gereği duymuyurum. Gerçekten çok açık ve ayrıntılı olarak görüşler ifade edilmiş bulunmaktadır.

Kanımca, "Tanrısal Gerçekler"in bilimsel gerçeklerden farklı olmadığına inanıyorum. matematik de geometri de astronomi de tanrının vahiyleridir ve bilimsel gerçeklik tanrısal gerçekliği yadsıyan bir şey değildir

araştırmalarınızı bu yönde ilerletmenizi dileyerek...

Nur isteyenler Nur'a kavuşsun... Tanrı aklın ışığından bizi ayırmasın...

Saygılarımla...

Mayıs 30, 2007, 03:07:23 ös
Yanıtla #74
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Sevil, skullG ve Omnia Tempus Alit,

Sizler site tarafindan deger verilen, arastirmaci ve bilgili kisilersiniz. Suana kadar konu icerisinde yazilan karsit fikirlerin, saygi cercevesinde tartisilmasindan dolayi memnuniyet duyuyordum. Yanliz son birkac mesaj, konunun git gide kisisellestigini gosterdi. Bu nedenle sizlerden konuyu daha akilsal ve basliga uygun tartismanizi rica ediyorum. Itibariniz, karsi tarafa duydugunuz saygidan kaynaklanmaktadir.

Saygi ve Sevgilerimle
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 30, 2007, 03:14:45 ös
Yanıtla #75

Sayın Omnia, ortaokuldaki basit bilgileri kafanızda tutacak kadar çok bilgili olduğunuz için sizi takdir etmemek içten bile değil, bu arada Sayın skullG'a olan açıklamalarımda hiç de ortamı gerecek bir yön bulamadım ama siz gördüyseniz bu sizin görüşünüz_
Benim her görüşe sonsuz saygım vardır, ancak takıldığım bir nokta var ki o da çok basit şeylerin üzerinde durulduğudur,
Ben sadece Davinci Şifresiyle ilgili yorumlarımı yaparken ki bütün bunlar benim kişisel yorumlarımdır, bunu da burada belirtme ihtiyacını hissettim, ama sanırım çok büyük bir yanlışlık yapmışım,
bu dakikadan sonra da bu sitede bulunacağımı da  hiç sanmıyorum.
Saygıdeğer Mason'dan ricam bu sitede yayınladığım bütün yazıların tamamen silinmesidir, yaşamın ve dünyanın bir diğer yüzünü de görmenizi isteyerek ki ben Sayın Omnianın söylediği gibi cahil bir insansam görüşlerim düşüncelerim sadece beni alakadar ettiği için bunların da hiçkimseye faydasının olmayağı kanısındayım_
HOŞÇAKALIN

Mayıs 30, 2007, 03:20:23 ös
Yanıtla #76

Ya benim yazdığım konu nereye gitti?

Mayıs 30, 2007, 03:23:40 ös
Yanıtla #77
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn. Sevil,

bu oldukça radikal kararınızdan döneceğinizi düşünüyorum. bir anlık hissiyatla karar verilmemelidir. biraz daha düşünmenizi öneririm.

Da Vinci şifreleriyle ilgilendiğiniz için ve konunun kısır bir döngü etrafında dolanıp durmaması adına, size bir soru sormak istiyorum.

da Vinci'nin "Gül Bahçesindeki Madonna" adlı tablosunda şifrelenmiş olarak bulunan Barbanas hakkındaki görüşleriniz ve beşinci incil olarak nitelenen ve baba-oğul-kutsal ruh üçlemesini kökensel olarak karşı çıkan Barnabas incili hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

üçleme ile ilgili çalışmalarınız sebebiyle bu soruyu sordum. cevaplamak istemezseniz anlayışla karşılarım.

saygılarımla...

Mayıs 30, 2007, 04:01:26 ös
Yanıtla #78

Gitmekten tabiki vazgeçtim, bunun nedeni sizin tavsiyeniz hiç değil sadece çok Değerli ve Saygıdeğer bir Kişi'yi hayal kırıklığına uğratmamak için_

Mayıs 30, 2007, 04:16:24 ös
Yanıtla #79
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

ne ile olduğunun önemi yok... benim önerimle olmamasının da önemi yok... önemli olan anlık karar vermemektir...

saygılarımla

درنيابد حال پخته هيچ خام

پس سخن كوتاه بايد و السلام