Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ÇOCUKLARINA KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK İSTEYEM BABA  (Okunma sayısı 1802 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 29, 2018, 01:55:06 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

ÇOCUKLARINA KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAK İSTEYEM BABA,HALA UMUT VAR...

Güneş ışınları neyse kara toprak için gerçek aydınlanmada odur bu dünyada Doğanlara...

Nisan 29, 2018, 06:21:05 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Nisan 29, 2018, 09:31:26 ös
Yanıtla #2

Sayın @ARARAT, tebrikler çok güzel bir davranış.Cocuklarla ilgilenip çocuklarla oynamak cocuklarin bilgi dağarcığıni ve sosyalleşmelerinl sağlıyor.Oyun cocukların özgüvenini oluşturuyor.Cocuklarla oturup saatlerce vakit ayırıp sosyal becerileri için oynamamız lazım.Bugünkü ev halimizden bir kare:))..Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Nisan 29, 2018, 09:53:38 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Nisan 29, 2018, 10:38:50 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Rica ederim @Farmakoloji geleceğimiz için hep çocuksu merak  Ve  temiz-saf masumiyet amacımız bu olmalı bence ...
Güneş ışınları neyse kara toprak için gerçek aydınlanmada odur bu dünyada Doğanlara...

Nisan 29, 2018, 11:34:59 ös
Yanıtla #4

Arananın mutlak idraki gönülden aranılandadır; burda aranan tek şey kitap içindeki wifi şifresi...

Aranılan şey, zoraki okunan kitaplarda değil; yaşanmış ve yaşanmayı bekleyen deneyimlerdedir.Sayfalarca yazılmış ve beğenilmiş kitapların son sözü yazılmamıştır; çünkü soyut tekrarları sadece sokma aklıllar yürütebilir.

Öğrenmeyi dikta ederek okutmaya çalışanlar,anlamayı birbirine güvenden yoksun ve sevgisiz bırakırlar.

Maksat ve mevzu tek bir kıvılcım ise, bu sadece bir dikta,doğuş değil...Ve sadece ateşlerde açan ciceklerin tohumları savaş fatihlerini tekrar ve tekrar nesillere zikrederler; barışı bir kez bile övmeyi becerememiş yazarların sapkın evrimleri, nesillerin sonsuz laneti ve zehridir.Hayat sokma akılların tekrar eden cümlelerinden değil,yaşamdan öğrenilir.Bu sözlerim anlamak için okumayanlara...

Saygılar
« Son Düzenleme: Nisan 29, 2018, 11:42:37 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin