Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İlluminati ve Masonluk sembollerii neden aynı? Aralarında organik bağ var mı?.  (Okunma sayısı 4870 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 09, 2018, 12:50:37 öö
Yanıtla #10

Sayın Mut,İnsan bir sanat eserini sever ve sanatın yolunda ilerlemek ister.Masonlar diyelim Mason olduktan sonra ideal fikirleri için yola çıkar.Masonluk yolunda ilerlemeye çabalar.Ama dereceleri çıraklık, ustalık, üstad olarak gittigi icin alt Mason üst Masonun düşüncelerinden haberdar olduğunu sanmıyorum.Ezoterik bir yapıya sahip olduğu için her Mason ustadlık seviyesine çıkamayabilir.Örneğin Zeki Alasya...Normalde bu sorudaki mantıktan yola cikarsak evet piramidin ust katmanları İngiltere kraliçesi ve dünyayı yöneten 13 aile görünüyor.Ama  ilumunati sanki kendi icinde bir masonic rit oluşturmuş gibi.İsin ucunda para varsa,sermaye varsa dünyada kullanılacak insan coktur.İşki satin alınmamak ve kendinden taviz vermemek!..Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 09, 2018, 12:56:13 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 09, 2018, 12:56:35 öö
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Mut,İnsan bir sanat eserini sever ve sanatın yolunda ilerlemek ister.Masonlar diyelim Mason olduktan sonra ideal fikirleri için yola çıkar.Masonluk yolunda ilerlemeye çabalar.Ama dereceleri çıraklık, ustalık, üstad olarak gittigi icin alt Mason üst Masonun düşüncelerinden haberdar olduğunu sanmıyorum.Ezoterik bir yapıya sahip olduğu için her Mason ustadlık seviyesine çıkamayabilir.Örneğin Zeki Alasya...Normalde bu sorudaki mantıktan yola cikarsak evet piramidin ust katmanları İngiltere kraliçesi ve dünyayı yöneten 13 aile görünüyor.Ama  ilumunati sanki kendi icinde bir masonic rit oluşturmuş gibi.İsin ucunda para varsa,sermaye varsa dünyada kullanılacak insan coktur.İski satin alınmamak ve kendinden taviz vermemek!..Saygılarımla.

Peki bu yapının dünyanın sonunu getireceğini bile bile içinde kalmak ister misin ben hiç kalmak istemem.İlimunatiyi düşünecek olursak bu muhtemel.
Hakikate inanıyorsan tesadüflere inanmayı bırak gerçekleri   G<ör

Mayıs 09, 2018, 01:01:00 öö
Yanıtla #12

Masonluğu bu şekilde düşünürsek asla katılmak istemem.Degil katılmak benden uzak olsun."Herkes birgün öleceği icin dunya hırsıyla hic birzaman yaşamadım."Yakinlarimin ölümüne tanık oluyorum.Gittikleri yere tek kefeniyle gidiyorlar.Mutlak sonsuzluk ölüm olduğu için bana İlluminati bos isler gibi geliyor.Ana felsefesi Masonluk gibi olsa ilgimi cekerdi.. Saygılarımla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 09, 2018, 01:26:19 öö
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Masonluğu bu şekilde düşünürsek asla katılmak istemem.Degil katılmak benden uzak olsun."Herkes birgün öleceği icin dunya hırsıyla hic birzaman yaşamadım."Yakinlarimin ölümüne tanık oluyorum.Gittikleri yere tek kefeniyle gidiyorlar.Mutlak sonsuzluk ölüm olduğu için bana İlluminati bos isler gibi geliyor.Ana felsefesi Masonluk gibi olsa ilgimi cekerdi.. Saygılarımla.

Kesinlikle aynı fikirdeyim kefenin cebi delik sonuçta.Peki şöyle bir durum olsa birileri masonluğu din olarak yaymak için buna uğraş verdiğini bilsen yine bu yapının içinde yer alır mıydın? kurulacak düzende peygamberde yok Kuran-ı Kerim'lede uyuşuyor sonuçta.Siz istesenizde istemesenizde aranızda birileri bunun için uğraşıyor.Tabi bu yapının temeli her zamanki gibi bütün peygamberlerin hüküm sürdüğü coğrafya yani orta doğu parçaları birleştirdiğinizde büyük resim ortaya çıkıyor.Bence ayıklayabiliyorsanız bu kişileri ayıklayın içinizden.
Hakikate inanıyorsan tesadüflere inanmayı bırak gerçekleri   G<ör

Mayıs 09, 2018, 01:44:48 öö
Yanıtla #14

İnsanlığı ve dini yok edecek hic bir yapının icinde yer almadım asla yer almam.Her insan inandığı dinî yaşamakta bana gore özgür.Oyle kalmasida iyi olur.Dayatmaci dinler insanlikla uyuşmaz.Saygilarimla.

Mayıs 09, 2018, 01:53:41 öö
Yanıtla #15

Hz Süleyman as .cok uzun yıllar yaşadı.Emrinde cinler,devler vardı.Rabbine bir gün dediki Rabbim artık benide yanına al! Bir peygamber dâhi dünya hayatından göçmek isteyebiliyor.Dunya ile plan yapanın planlar gün gelir başına yıkılır.Cok değil üç beş yıla plan yapanların planları başında yıkılır. ibni Arabi'nin rivayetleri onu gösteriyor.Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 09, 2018, 01:56:57 öö Gönderen: Farmakoloji »

Mayıs 09, 2018, 05:04:25 ös
Yanıtla #16
  • Mason
  • Yeni Katilimci
  • *

Başlık zaten belli ediyordu kendisini komplo teorisi olarak...

Olayları yorumlamak kişinin kendi fikri hürriyeti mutlaka, ama Masonluğun bir başka yapıya hizmet ettiğini vs idda edebilmek için komplo teorilerinden daha fazlasına ihtiyaç var. Forumda Masonluğun amaçları, çalışma şekli hatta kurumsal yapısı hakkında birçok yazı mevcut. Bu yazılarda herşey belirli.

Önek: Masonlukta birçok İslami sembol'de vardır tam bilemesemde Shriner lar baya baya İslam'a yakınlık götermekte. Kaynak : https://masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=2114.0
Komplo teorisyeni Mütedeyyin Müslümanları kandırmak için diyebilir ama gelin görünki İslam coğrafyasında nerede ise yoklar...

Tekrarlamak gerekisre bir üçgen bir daire evrenseldir kimseye ait değildir. Aynı sembolerin olması organik bağ kurmaz. Her yapının öğretisi, metodolojisi ve/ya amacı farklı ama araçları benzer olabilir.

Aklıma lise yıllarındaki mantık dersi geldi... Derse ve, veya, değildir gibi kavramlar =,! ve rakamlar ile anlatılırdı ama matematik değildi... Aynı pencereden bakınız.

Mayıs 09, 2018, 07:12:36 ös
Yanıtla #17

Sayın @xenous,açıklamaniz bilgilendirici  olmuş.Teşekkkur ederim.Biz harici üyeler Masonluğun icinde yer almadığımiz için amaçları,hedeflerini sadece okuyarak gozlemleyebiliriz.Masonluğu ilümunati olarak görmedim.İlumunati gibi gorseytim bu sitede durmaz yada olamazdım.Goruyoruzki İlluminati ile insanlar anilmak ve yanyana dahi durmak istemiyor.Buda ilumatinin komplo teorisi varsayımını gelecekte çürütecek insan realitesinin tepkimesi.İlumunati bana boş amaç gibi geliyor.Tabi herkese saygı duymak lazım.Bu zamana kadar Ortadoğu projesinde bir kademe ilerlenmedi.Aksine daha cok ilerde kayıp verir gibi!... Masonluğa gelecek olursak her fikre ,inanc yapısına,evrensel insan haklarına sayfanin yöneticisinin tutumlarından gördüğüm kadarıyla onem veriliyor.Komplo teorilerini yazanlarin bilgileri,verileri nasil elde ettikleri yabanci kaynaklardan cevirme olduğu bir gerçek! İspatı olmayan,rssyonel verilerle ispatlanmayan herseye karşıyım..Masonlara emek verdikleri düşünce için herzaman saygı duymuşumdur.Ama ilimunati icin fikrimi belirtim.İnsanlarin bir çoğu Masonluğu İlluminati ile karıştırır.Masonlar bunun ayrımını insanlığına açılıp anlatmaları lazım.Yoksa kulaktan kulağa giden efsanelere insanlık malesef inanır.Sonucta her gün the ekonomist dergisi birşeyler yazıp  çizip yayınlıyor ve cizdikleri sembollerle gözümüze batar gibi gerçekleşen olaylar oluyor.Bunun arkasında da insanlar art niyet tabi arıyor..Başlığı açmamın sebebi komplo teorisi değil açıklama almak istememdi.Sayin xenous'a tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum.Saygilar ve sevgiler.
« Son Düzenleme: Mayıs 09, 2018, 07:20:10 ös Gönderen: Farmakoloji »

Mayıs 09, 2018, 09:40:55 ös
Yanıtla #18
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Başlık zaten belli ediyordu kendisini komplo teorisi olarak...

Olayları yorumlamak kişinin kendi fikri hürriyeti mutlaka, ama Masonluğun bir başka yapıya hizmet ettiğini vs idda edebilmek için komplo teorilerinden daha fazlasına ihtiyaç var. Forumda Masonluğun amaçları, çalışma şekli hatta kurumsal yapısı hakkında birçok yazı mevcut. Bu yazılarda herşey belirli.

Önek: Masonlukta birçok İslami sembol'de vardır tam bilemesemde Shriner lar baya baya İslam'a yakınlık götermekte. Kaynak : https://masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=2114.0
Komplo teorisyeni Mütedeyyin Müslümanları kandırmak için diyebilir ama gelin görünki İslam coğrafyasında nerede ise yoklar...

Tekrarlamak gerekisre bir üçgen bir daire evrenseldir kimseye ait değildir. Aynı sembolerin olması organik bağ kurmaz. Her yapının öğretisi, metodolojisi ve/ya amacı farklı ama araçları benzer olabilir.

Aklıma lise yıllarındaki mantık dersi geldi... Derse ve, veya, değildir gibi kavramlar =,! ve rakamlar ile anlatılırdı ama matematik değildi... Aynı pencereden bakınız.

Komplo teorilerine bayılırım.Ne tersini nede düzgünü ispat edilebilir.

Bu komplo teorileri dediğimiz bilgilerinde çoğu dış kaynaklı kitaplardır.Herhangi bir konu hakkında bir yayın varsa yayımlayana değil,yayınlanma gerekçesine bakmak lazım.

Mesela en büyük komplo teorisi kitaplarından biri kabil sio liderlerinin protokollerini 1 yılda 3 kez okudum. Dünyada ki çeşitli farklı kategorik kitaplar ile harmanladiginda,bu forumda aylarca tartışıp sn.adam in ters komplo iddiaları bile beni tatmin etmedi.

Trump in dün aldığı karar ve ilk memnun olan ve bunun aynen bu şekilde olmasını isteyen israilin sevinci.
Dileyen istediğine inanır ama ben bunun gerçek ve gerçekleştiğine inanıyorum.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 09, 2018, 10:12:31 ös
Yanıtla #19
  • Mason
  • Yeni Katilimci
  • *

Komplo teorilerine bayılırım.Ne tersini nede düzgünü ispat edilebilir.

Bu komplo teorileri dediğimiz bilgilerinde çoğu dış kaynaklı kitaplardır.Herhangi bir konu hakkında bir yayın varsa yayımlayana değil,yayınlanma gerekçesine bakmak lazım.

Mesela en büyük komplo teorisi kitaplarından biri kabil sio liderlerinin protokollerini 1 yılda 3 kez okudum. Dünyada ki çeşitli farklı kategorik kitaplar ile harmanladiginda,bu forumda aylarca tartışıp sn.adam in ters komplo iddiaları bile beni tatmin etmedi.

Trump in dün aldığı karar ve ilk memnun olan ve bunun aynen bu şekilde olmasını isteyen israilin sevinci.
Dileyen istediğine inanır ama ben bunun gerçek ve gerçekleştiğine inanıyorum.

Bana ise komplo teorileri çamur at izi kalsın tarzı bir yaklaşım gibi geliyor. Malesef bu dünyada günümüzün sorunu...

Mesela, Masonluk ile Yahudilik bağdaştırması... lütfen rica ediyorum mademki öğrenmek istiyoruz araştıralım kaynaklar tarih herşeyi belli eder. Bu idda sahipleri Yahudilerin uzun zaman Mason localarına kabul edilmediğini bilmezler...

Ayrıca defalarca yazıldı çizildi anlatıldı... Masonluk bir ülke bir yönetim peşinde değil bir ülkenin himayesinde hiç değil o yüzden şu şunu yaptı şuna yaradı suçlusu Masonlar demek bana biraz saçma geliyor.

Komplo teorilerine karşı değilim ama bu budur yerine bu bu olabilir mi olmalı soru. Cevaplar sizi tatmin eder etmez o sizin ve cevap verenin hangi yönden baktığına göre değişir..

Önemli olan aynı açıdan bakma gayterini gösterebilmek diye düşünmekteyim.
« Son Düzenleme: Mayıs 09, 2018, 10:34:10 ös Gönderen: xenous »