Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Gerçek Bir Masonik Hayat Hikâyesi  (Okunma sayısı 42773 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 25, 2007, 12:12:09 ös
Yanıtla #10
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin skullG,

Aciklamalarinizin netligi ve dogrulugu icin size tesekkur ederim. Bizleri yakindan tanidiginiz anlasilabiliyor. Bu sozleri bir hariciden duymak gurur verici.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 25, 2007, 12:24:48 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Sn. Ein Sof'un postları gerçekten birbirine büyük tezatlık içeriyor. İlginç... Bir yerde de Mason olmak gurur vericidir. Birgün olabilmek için Tanrı'ya dua ediyorum diyordu ertesi mesajında ise şunları yazmıştı;

Alıntı
Mason olabilmeniz için doğuştan torpilli olmanız gerekir..Bi maymundaki zeka seviyesine sahip olmayan bi dolu adam sırf zengin ailelerde dünyaya gelip St.bilmem ne kolejlerini bitirdi diye elini kolunu sallaya sallaya dereceleri atlarken,orta gelirli türk ailesine mensup doğru dürüst bi eğitim alamamış sen! dünyanın en akıllı insanı olsan,ağzınla değil kıçınla kuş tutsan dahi avucunu yalama ihtimalin yüksektir..Kimse torpilli kolej çocuğunun zeka seviyesine yada manevi kapasitesine bakmaz!O doğuştan Üstad'dır çünkü kolej bitirmiştir,yurtdışında staj yapıp güzel kızların arasında büyümüştür..Yüce Tanrı'nın bu imkanları verdiği insan elbette özel olmalıdır ve özel insanlarda masonluğa giriş törenini fazlasıyla haketmektedir..Bu insanlar hangi bedeli ödeyip hangi çileyi çektiler de bu imkanlar önlerine geldi hala merak ediyorum..Tanrının adaleti işte..Lanet olası tanrının lanet adaleti

Mayıs 25, 2007, 12:32:14 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben  genç ve hariciyim ama bir harici bile  Biraderlerin namını iyi bilir sn. Einsof  kardeşim.
Bu kardeşliğin ölümsüzlüğü  bilmiyorum deme sn. Einsof  kardeşim.
İnsanoğlunun en büyük merakı, görmediği ve bilmediği gizli şeylere karşıdır.Merak ilmin hocası olduğu için  o, bu merakında haklıdır...

Mayıs 25, 2007, 01:02:14 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Ein Sof'un postları gerçekten birbirine büyük tezatlık içeriyor. İlginç... Bir yerde de Mason olmak gurur vericidir. Birgün olabilmek için Tanrı'ya dua ediyorum diyordu ertesi mesajında ise şunları yazmıştı;

Alıntı
Mason olabilmeniz için doğuştan torpilli olmanız gerekir..Bi maymundaki zeka seviyesine sahip olmayan bi dolu adam sırf zengin ailelerde dünyaya gelip St.bilmem ne kolejlerini bitirdi diye elini kolunu sallaya sallaya dereceleri atlarken,orta gelirli türk ailesine mensup doğru dürüst bi eğitim alamamış sen! dünyanın en akıllı insanı olsan,ağzınla değil kıçınla kuş tutsan dahi avucunu yalama ihtimalin yüksektir..Kimse torpilli kolej çocuğunun zeka seviyesine yada manevi kapasitesine bakmaz!O doğuştan Üstad'dır çünkü kolej bitirmiştir,yurtdışında staj yapıp güzel kızların arasında büyümüştür..Yüce Tanrı'nın bu imkanları verdiği insan elbette özel olmalıdır ve özel insanlarda masonluğa giriş törenini fazlasıyla haketmektedir..Bu insanlar hangi bedeli ödeyip hangi çileyi çektiler de bu imkanlar önlerine geldi hala merak ediyorum..Tanrının adaleti işte..Lanet olası tanrının lanet adaleti

1. Nasıl mason olurum demek yerine  KENDİNE BEN MASON OLMAYI HAKEDİYOR MUYUM? sorusunu sormalı   sn. Einsof   kardeşim.
2.Yukarda belirttiği birisinin mason olduğunu gözüyle görmüş mü ki böyle bir önyargıya  varabiliyorPES DOĞRUSU

iTTİHATÇI KARDEŞİMDENDE BİŞEY KAÇMIYORHELAL OLSUN
İnsanoğlunun en büyük merakı, görmediği ve bilmediği gizli şeylere karşıdır.Merak ilmin hocası olduğu için  o, bu merakında haklıdır...

Mayıs 25, 2007, 01:16:09 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Gözden kaçmamak değilde, açıkçası yazdıkları gözüme aşırı derecede çarptı. :) Mesela: Bir postunda Tanrı'ya dua ediyorum derken bir ertesi postunda Allah'a lanet ediyor olması. ve Masonluk hakkında iyi şeyler yazarken birden tezat şekilde yazması... İlginç değilmi?

Mayıs 25, 2007, 01:26:20 ös
Yanıtla #15
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sayin skullG,

Aciklamalarinizin netligi ve dogrulugu icin size tesekkur ederim. Bizleri yakindan tanidiginiz anlasilabiliyor. Bu sozleri bir hariciden duymak gurur verici.

Saygilarimla

Sn. Mason,

bir harici olarak sizden bu sözleri duymak beni mutlu etti.

saygılarımla...

...

ismini unuttum şu anda bir islam düşünürü "KİŞİ BİLMEDİĞİNİN DÜŞMANIDIR" demiş, insanların bilmemekteki ısrarları düşmanlığında temel kaynağını oluşturuyor. Herşey açık ve isteyen bu açıklığı görebilecek iken, ne yazık ki görmemeyi ve inatla kapalı denmesini yadırgıyorum.

Sn. İttihatci'nin tespitine aynen katılıyorum, Einsof arkadaş galiba berzahta bir o yana düşüyor bir bu yana :) Tanrı yardımcısı olsun.

Mayıs 25, 2007, 01:35:30 ös
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Demekki bu  kardeşimiz çok büyük bir arayış içinde onun adına üzüldüm

Mayıs 26, 2007, 11:57:08 öö
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Dün giremedin internete cevaplara bakamadım ..Sizi bu kadar kudurtan şey nedir anlayabilmiş değilim..Başka bir sayfaya yazdığım alakasız mesajı alıp buraya kopyalamışsınız..Var bi kuyruk sancınız bunu bende biliyorum sizde biliyosunuz

Mayıs 26, 2007, 12:17:28 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

beyler sakin.

laf yiyecez gene, kisisel tartisiyoz diye. tamam sakin olun.

Mayıs 28, 2007, 01:33:27 öö
Yanıtla #19
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn.  Einsof  eğer  sizi rencide ettiysem  kendi adıma özür dilerim!

saygılarımla