Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hz. İsa hangi dine mensuptur?  (Okunma sayısı 128635 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 14, 2014, 08:40:07 öö
Yanıtla #120
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın glory adını kullanan üyelerimiz gibi kimileri işte bunlara inanıyor.

Kimileri bunlara inandığı içindir ki, onları "inandıranlar" çok mutlu.

Çünkü bu inananlar, inandıranlardan daha inançlı.

Zaten o inandıranların bunlara ininıp inanmadığı da belli değil. Önemli olan başkalarını inandırabilmek.

Başkalarını inandırmalılar ki onların sırtından geçinsinler. Onları bir yandan sömürsünler, diğer yandan onları bilgisizliğe tutsak edip hatta bağnazlığa sürükleyerek kendi kazançlarını rahatça elde edebilsinler.

Hem maddi kazançlar hem de manevi. Mal, mülk, güç, egemenlik, üstünlük, rahatlık... Sanki onlar da o toprağın 2 m altına girmeyecek ve topladıklarını birlikte götürecekler bedenlerini burada bıraktıklarında.

Meryem ile Bilge Yusuf'un oğlu İsa gibi...

Zavallılar. Hen inandıranlar hem de o inandıranlara inananlar.

Sonra bizim bunlara inanan bir forum üyemiz glory adını almış.

Glory utku, zafer demektir.

Bu neyin utkusu, neyin zaferi?

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Temmuz 14, 2014, 11:20:31 öö
Yanıtla #121
  • Aktif Uye

Sayın Glory. Yehova şahitliği mensubumusunuz ?

Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Temmuz 14, 2014, 11:54:05 öö
Yanıtla #122
  • Ziyaretçi

hz isa ile hz musa hatta mu ham med hep aynı yörenin insanları aynı kanın sahipleriydi.hepsi aynı topraklardan aynı soydan gelmeydş sadece Muhammet sudi arabistanda doğdu ama onun soyu da mezepotamya idi.  mu sa (mu soyu sami mensubu isa sami mensubu mu ham med mu soyu,ham  yeni ,med gel.hepsi mu bilgilerini anlatan seçilmiz insanlar dı.

Temmuz 14, 2014, 12:05:49 ös
Yanıtla #123
  • Ziyaretçi

Ben neden insan olup aramızda yaşadığını açıkladığımı düşünüyorum Sayın Karahan çünkü Adem ile Havva bir günah işledi ve Tanrının yüceliğinden yoksun kaldı. Ruhsal olarak öldüler yani Tanrı ile paydaşlıkları yoktu. Kutsal Kitapta " Günahın ücreti ölümdür" diye yazılmıştır. Ancak günahsız birinin ölümü ile Tanrı bu paydaşlığı tekrar kurabilirdi. Ve günahsız olan kendisi bizim için alçaldı ve insan oldu ki onunla tekrar paydaşlık kurabilelim ve İsa Mesih in vücudunda beden aldı, aramızda yaşadı, öldü. Böylece Tanrının tasarısı gerçekleşmiş oldu.

Temmuz 14, 2014, 12:13:16 ös
Yanıtla #124
  • Ziyaretçi

Sayın Adam ben Tanrının yüceliğini yaşamımda gördüğüm içindir ki böyle inanıyorum başkalarının beni "inandırma" gibi bir lüksü yok. Benmerkeziyetçi bakmayın lütfen. Herkesin hassas bir konusu vardor yaşamında ama karşılıklı saygı ve sevgi içinde yaşamalıyız ben bugün insanlar böyle inandırılıyor vb gibi cümleler kullanılmasını yanlış karşılıyorum teknoloji çağındayız insanlar bakıp araştırabilirler kendi özgür iradeleri var sonuçta.

Temmuz 14, 2014, 12:15:45 ös
Yanıtla #125
  • Ziyaretçi

Zavallı gibi kelimeler kullanarak tüm Mesih inanlılarına sataşıyorsunuz.

Eğer gerçek bir İngilizce bilgisine sahip olsa idiniz glory kelimesinin görkem olduğunu bilirdiniz Sayın Adam

Temmuz 14, 2014, 12:17:09 ös
Yanıtla #126
  • Ziyaretçi

Sayın Bulgaria ben Yehova şahitliğine mensup değilim çünkü bu grup İsa Mesih in Tanrı olduğunu kabul etmemektedir.

Temmuz 14, 2014, 12:27:31 ös
Yanıtla #127
  • Aktif Uye

Cevabınız için teşekkürler sayın Glory. Ha tanrı mı değil mi ? Herkesin kendi inancıdır. Yorumum yok. Ama tanrının yeryüzündeki yansımasıdır der yehova şahitleri. Bu yorumlanabilir.

Saygılar.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Temmuz 14, 2014, 12:32:41 ös
Yanıtla #128
  • Ziyaretçi

Bu yansımayı siz nasıl açıklıyorsunuz Sayın Bulgaria?

Temmuz 14, 2014, 12:41:13 ös
Yanıtla #129
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Herkes istediğine inanır.

Masonluğun asal düşünme yönteminde inanç yoktur. bilimsellik ve akıl vardır. Bu da bilgelikle bütünlenme yönüne gider. Yetmez. Buna güç katılır. Sonra, bütünlenmesi bakımından güzelliğe gereksinme duyulur.

Masonlukta düşünme ve değerlendirmeye bilimsellik ve akıl ile başlandığından, bu sitenin kendiliği gereği biz de özellikle ortaya bilimsel ilkeleri ve akıl verilerini koyarız.

Bilimsellik ve akıl çoğu dinsel inançlarla bağdaşmaz. Daha doğrusu, o dinsel inançların çoğu (hepsi değil) bilimsellik ve akıl ile uyuşmaz. Böylece o inancı edinen ve özgür buyrultusunu kullanamayan kişi kendi çerçevisinde kalır, hiçbir gelişim gösteremez. O insanın kendisine ne de çevresine herhangi bir yararı olur.

Biz, insanın gelişme göstermesini, önce kendisine sonra çevresine yarar sağlamasını bekleriz.

İsa ile bağlantılı olarak da tüm deyişlerimiz bundan ötürüdür. (Örneğin kimi inançlılar İsa'nın çarmıhta ölmeyip sonradan çoluk çocuğa karıştığını kabul etmez. İsa'nın göğe yükselmesinin, "onu Tanrı aldı" deyişinin anlamını, konuya sadece kendilerine kabul ettirilmiş bir inanca bağlı kaldıkları için anlayamaz. Bunları anlayabilmek için Yahudilerin geleneklerini de çok iyi bilmek gerekir.

Kimileri anlayamasa da zararı yok. Sırası geldiğinde biz yine anlatırız.

İsa'nın öyle Tanrı falan olmadığını, sıradan bir insan olduğunu da anlatırız.

İsa'nın tanrı olduğuna inanan kişi inancını devam ettirebilir. Fakat o inancı buraya getirdiğinde binlerce Forum izleyicisini etkilemeye çalışıyor demektir. İşte bunun için biz ona karşı çıkarız.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.