Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hristiyanlık ve misyonerler  (Okunma sayısı 22462 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 31, 2008, 10:29:10 öö
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Sayın Akyol ben onu yazarken demek istedimki sizle hemfikirim ve Fetoş'çuların ve ümmetçiliğin nasıl sorun teşkil ettiklerini anlıyorum ama bu misyonerlerin onlardan geri kalır yönü yok.Amacım hangisinin daha zararlı olduğunu tartışmak yada dinleri kıyaslamak değil amacım şahsen zarar gördüğüm bir cemaatin kuzu maskesi altında nasıl kurtlar olduklarının altını çizmek.Yazım paranoyalarla dolu değil ben az bile yazdım.Bu insanlar kilise içinde Amerika'nın kurtuluş gününü kutlarken Türkiye li vatandaşlara Atatürk'ün şeytanın uşağı olduğu ve söyleniyor ve hakkında konuşmak bile kiliselerde yasaklanıyor buna uymayanlar kiliselerden afaroz ediliyor.Bu Türkiye'de Atatürk'ün kurduğu ülkede oluyor çok uzakta değil.Şimdi birde kiliselerin güçlendiğini ve kiliseler bağlantısıyla iş bulup yaşam sürdürmek zorunda olan insan sayısının arttığını düşünün bakın o zaman ne oluyor.Denemesi bedava Amerikalı yada ingiliz bir evangeliste her şey ya şeytandan ya tanrıdanmı gelir diye sorun evet diyecek Atatürk hangi kaynaktan geliyor diye sorun ardından size vereceği cevap şu olacak şeytandan geliyor,suçsuz kanı döktü,şeytana uşaklık etti.Hemde bunu bu ülkede ve Türkçe söyleyecek.Türk bayrağında ayın yanındaki yıldız yerine haç çiziyor,kilise ayinlerinde bu ülkenin parçalandığını ve şeytanın planının bozulduğunu şimdiden isa mesih ismiyle ilan edip avaz avaz bağırıyorlar.Daha neler  neler var şu anda yazamayacağım ama emin olun az bile yazdım.

Ekim 31, 2008, 12:13:28 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Bu arada küçük bir örenk vereyim bir keresinde bir konuda yabancı bir misyonerle ben fikir ayrımına düştük ve yabancı misyonerin söylediği uygulandı,ben sebebini sorunca pastörün eşi bana çünkü sen Türk'sün, sende kutsal ruh olamaz,ailenden genlerinle şeytani özellikler getirdin tamam hristiyansan cennete gideceksin ama kutsal ruh tamamen temiz kaplarda bulunur ve bir Türk temiz olamaz dedi.Bende eğer bende kutsal ruh olamazsa o zaman vermemiş mabut,ne yapsın kel mahmut siz böyle kalın kutsal ruhla benide bir daha aramayın buraya bir daha asla gelmeyecem dedim,hemen koşup eşini çağırdı ve pastörde bana kararımın kesin olup olmadığını sordu eminim dedim,o halde tüm kiliselere sizi kovduğumuzu ve bizle sorununuzu çözmeden sizi almamalarını yazarız dedi ne yaparsanız yapın beni aramayında dedim ve çıktım ordan.Yani eğer hristiyan bir lider olsa bile bir Türk pastörde olsa her zaman onlar için ötekidir,kötüdür,lanetlidir ve eğer 5 kuşak kilise yönetimine bağlı yaşamamışsa asla söz sahibi ve eşit haklara sahip olamaz bir yabancının denetimi ve kontrolü altında parstörlük ve liderlik yapar yani kukla olur o yabancının istemini uyguladığı köpeklik ettiği sürece orda barınabilir.Bakın aborjinlere kiliseye gitmeyen ailelere iş bulunmuyor,dilinden ırkından her şeyinden tövbe edip yaşamlarını beyaz efendilerine vermeyen hiçbiri bir aborjin olarak hayatını sürdüremiyor.Tamam dillerini konuşabiliyorlar,ülke kendi ülkeleri Avustralya,kiliseler güçlenince ingilizler terketti orayı adamlar sözde demokrasiyle yönetiliyor  ve sözde yüzde yüz özgürler,kimse onların köle olduğunu iddia edemez ama öyleler,ruhlarını kişiliklerini kaybettiler intihar edip durmadan suç işliyorlar buda ingilizlerden olmuş gayrı meşru beyazların işine geliyor bakın kötüler,hayvanlar,suç işliyorsa oysa biz mükemmeliz demelerine meydan veriyor.Afrikada insanlar en ağır işlerde üç kuruşa çalıştırılıyor o işide kiliseye gidenlere veriyorlar afrikalı kiliseye giden vatandaş ayrıca o üç kuruşluk menfaat ve aldığı ünvan için hiç vicdan azabı çekmeden kiliseye gitmeyen kardeşini şeytan ilan edip lanetliyor şimdi ben o insana gidip bak ayda 75 euroya inşaat işçiliğ yapıyorsun bu adamlar seni kullanıyor desem oda bana paranoyak olduğumu söylerdi hatta belki döverdi bile.Bu ülkelerin hiçbiri işgal altında değil ama hepsi köle nasıl yapıyorlar bunu? Kiliselerle tabii.Bir kilise her ailenin attığı her adımı bilir takip eder her pazar onlara ain dışında nasıl davranmaları ne düşünmeleri neye inanmaları gerektiği öğretilir.Çağımız silahları bu silahlar,Hipnotize edilmiş bir insan düşünün uyandırılana kadar bir adam kendisinin sibel can olduğuna inanarak yaşar,üzerindeki kılları gösterin bıyığını gösterin dinlemez bağırır ben sibel can'ım der.Bunun gibi bu insanlarda uyutulmuş ve hipnotizeden daha güçlü yöntemve donanımlara sahip bu misyonerler karşılaştıkları her insanın rahatlıkla 15 dk da şuurunu yorup istediği telkinleri verebilir ve o insanın o andan sonra farklı bir algıyla yaşamasını sağlayabilirler.Hristiyan olmuş Türk'lere bakın,hepsi ailesinin ve çevresindekilerin şeytanın uşağı olduğunu ama kendilerinin kurtulduğunu söyleyip gece gündüz bunun için hamdederler.Onu uyutan uyandırmazsa ömür boyu bu böyle gider sokaklarda isa mesih gelecek tövbe edin diye müjdecilik yapar öleceklerini bile bile yakında ıraka bile misyonerlik için Türk'ler gönderilecek.Boş insan kitlesi çok,ama işleyip yönlendirebilecek lider yok bu ülkede.Bunlar fetoşçuda olur misyonerde olur sahipsiz kalır yönlendirilmezlerse herşey olur.Kiliseleri finanse eden aynı kuruluşlar gay örgütlerede para veriyor ve destekliyor,niye devlete bela olsun diye yoksa gay'in nasıl bir özgürlüğe ihtiyacı var başka zaten ne isterse yapıyor Türkiye'de onları öldüren homofobik gruplar yokki amerika gibi parayı bir arada örgütlü kalsınlar ve devlete evlilik vs için baskı yapabilsinler diye verdiklerini söylüyorlar ama amaç yarın bi bahane bulup ırak'a yaptıklarını Türkiye'ye de yapabilirlerse şimdiden içerde el altında adam bulundurmak.Yoksa afrikada o kadar aç dururken Türkiye'deki gayleri beslemek başka nasıl bir mantıkla izah edilebilir?Burda gay lerin yaşadığı hayatı biz yaşamıyoruz :) Dertleri evlenme hakkıysa ok evlensinler bizde düğünlerine gideriz sorun yok ama ama bunlada bitmiyorki kendileri en çok gaylerden çekti ya halada çekiyorlar ve hangi yılanı uyandırınca en çok çalıştığını iyi biliyorlar.Sandılar ki kürtlerden onların zeci toplulukları gibi sosyal patlama yaratan gruplar oluşacak her gün dükkan camları kırılacak ülkede her gün kan gövdeyi götürecek olmadı,şimdi umutlarını gaylere bağladılar.ilahi adalet yine Türk'leri korudu da ak partinin iktidar olması durumu dengeledi.Şu anda ırak'a girmiş bir güç bize düşman ve topraklarımızda gözlerinin olduğu tüm dünya tarafından bilinirken yazdıklarımda nasıl bir paranoya görüyorsunuz ben anlamıyorum.Bulutlara bakınca yağmurun geleceğini anlarsınız bu basittir bu çalışmalarında ne getireceği açıktır.

Ekim 31, 2008, 05:46:09 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Bayan eagle Hangi kiliselerde bu tarz bir uygulama var?

Bu insanlar kilise içinde Amerika'nın kurtuluş gününü kutlarken Türkiye li vatandaşlara Atatürk'ün şeytanın uşağı olduğu ve söyleniyor ve hakkında konuşmak bile kiliselerde yasaklanıyor buna uymayanlar kiliselerden afaroz ediliyor.Bu Türkiye'de Atatürk'ün kurduğu ülkede oluyor çok uzakta değil.

Ekim 31, 2008, 06:01:20 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Türkiye Cumhuriyeti'nin düşman bir toprağı yok.
akepe neyi dengeledi anlamadım?

ilahi adalet yine Türk'leri korudu da ak partinin iktidar olması durumu dengeledi.Şu anda ırak'a girmiş bir güç bize düşman ve topraklarımızda gözlerinin olduğu tüm dünya tarafından bilinirken yazdıklarımda nasıl bir paranoya görüyorsunuz ben anlamıyorum.Bulutlara bakınca yağmurun geleceğini anlarsınız bu basittir bu çalışmalarında ne getireceği açıktır.

İnsanlar koyunmu ki bir lidere ihtiyaçları var bırakın artık bu siyasi yorumları,herkez bir bireydir ve Atatürk'ün inkilaplarını yerine getirerek ne lidere ihtiyacı kalır ne de cemaate.O sizin dediğiniz insanlar koyun olmuşlar sürüye katılmışlar.Her toplumun başında bir çoban olmasına gerek yok.Daha Atatürk vefat edeli kaç sene oldu ki hemen bir lider daha istiyorsunuz.Daha Atatürk'ün inkilaplarını oturtamadık.

Boş insan kitlesi çok,ama işleyip yönlendirebilecek lider yok bu ülkede.Bunlar fetoşçuda olur misyonerde olur sahipsiz kalır yönlendirilmezlerse herşey olur.

Ekim 31, 2008, 06:50:31 ös
Yanıtla #14
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Ne kadar pranoyaklaştık? Ölçülebilir mi?

Her olayın ardında ya Siyonizm vardır ya Misyonerlik, bir yanımız derin devlet bir yanımız ajanlar gizli örgütler...

Her an yıkılabiliriz. Dalımızdan kopabiliriz. Dalımız kırılabilir.

Gayleri Lezbiyenleri Travestileri Transseksüelleri, ülkenin düşmanı olan bu gizli amaçlı karanlık güçler geliştirmek ister... siyonistler, misyonerler, derin devletler, istihbarat ağları... Eğer önlem alınmazsa tüm türkler gay olabilir... [neşeli yada hovarda manasında mı bu gay :) ]

Liberalleri amerika, liberal solcuları soros destekler, ab programından projelerine destek alanlar vatan hainidir. hatta rizenin köyüne ab parasıyla kanalizasyon yapılacağını duyan köylüler, ulan bizim altınımızı bunlar toplayacak kanalizasyon yapıp yedirirmiyiz lan diyerek ayaklanır... işin öyle olmadığı, büyüğümüzde altın ya da boncuk olmadığı küçüğümüzden de üre fazlalılığı olduğu anlaşıldığında ha öyleyse yapsınlar canım denir.

ne kadar paranoya o kadar köfte... her an yıkabilirler bizi... Büyük şeytan amerika, küçük şeytan israil, ortanca şeytan kim ola ki ve hatta şu köşe şeriat köşesi bu köşe misyonerlik köşesi ortada türkiye cumhuriyeti...

ne kadar paranoyaklaştık? ölçülebilir mi?

türkiyenin b planı, c planı, ğ planı kitapları sayfalar sayfalar yazılır.

tamamen siyasal bir söyleme alet olmuş olan bir şey için özgürlük isteyenler bile karşı çıkar hristiyanların kendi dinlerini anlatmalarına... türk dediğin müslümandır aslanım var mı otesi?.. hafazanallah ola ki gide müslümanlık, biter bu ülke... zaten bu misyonerler bedava incil dağıtır, kitabın içine de 100$ koyarlar... 100$ dinin değiştirene muhtaçsa o din, o millet, o ülke zaten her şey bitmiş demektir ayrı husus. ne iş olsa yaparız abicim? para varsa eşeğe de taparız abicim mantığıysa... yakalım gitsin oyleyse, eğer bu devlet bu ülke bu millet geleceğini bu pek ucuzculara bağlamışsa ne gereği var ha müslüman ha hristiyan, 150$ verin yine müslüman olsunlar...

ah Kavalalı, ahhh... yanasın sen. sen çık mısırdan, koca osmanlıyı tepe tepe gel kütahyaya kadar, utanmaz arlanmaz adam seni, hep senin yüzünden bu paranoya, hep senin yüzünden kendimizi düşmanımızla tanımlama gayretimiz.

ötesini söylemeyeceğim.
« Son Düzenleme: Ekim 31, 2008, 06:56:16 ös Gönderen: skullG »

Ekim 31, 2008, 07:47:41 ös
Yanıtla #15

Bunu iş haline getirenler de var. Tanıdıklarımdan biliyorum, mesela Koln Kilisesi'nden biri, bir çok kişi gibi, kiliseden ev alıyor, para alıyor ve başka bir misyoner ile evlenmesi ile arabuluculuk yapıyor. Yani bu misyonerlik yürekten gelen bir şey olmaktan çıktı, artık iş haline geldi.

Kisi, inancini maddi cikarlar dogrultusunda kullanmissa ve bunu devam ettirmisse sana dogrusunu soyliyeyim asla gercek kurtulusu yakalayamayacaktir.

Dusunun bir kez, bu dunyada Tanri'nin istegi olmadan yerden bir kus ucabilir mi? Demekki bazi seylere izin verilmisse bu, Insanoglunun sinanmasi icindir ve bunun kaybi da yine Insanin kendisine duser.

Hayatta en ofke duydugum sey; Tanri'nin ve Dinlerinin, hatta Peygamberlerinin kisisel cikar ve menfaati dogrultusunda kullanilmasi ama yineliyorum bunun gunahi buyuktur.

Yasamimdan yola cikarak aktarmak istedigim seylerden biri de, Tanri tarafindan her an sinanmaya mahkum oldugumu bilerek her zaman icin tetikte bulunmusumdur. Kaybim buyuk olmasin diye...

Degerli Paylasimlar.
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 31, 2008, 07:51:35 ös
Yanıtla #16

Gayleri Lezbiyenleri Travestileri Transseksüelleri, ülkenin düşmanı olan bu gizli amaçlı karanlık güçler geliştirmek ister... siyonistler, misyonerler, derin devletler, istihbarat ağları... Eğer önlem alınmazsa tüm türkler gay olabilir... [neşeli yada hovarda manasında mı bu gay :) ]

Bu da ne boyle :D
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 31, 2008, 09:34:23 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Bana kilse ismi sorup burda cevap vermemi beklemeyin,ismede gerek yok gidin amerikalı bi pastörü alın karşınıza siz sorun onlar yanıtlasın.incilin içine dolar koyan bir kilise bilmiyorum ama siz biliyorsanız bana söyleyin şöyle bi kamyon yükleyip bunları ben dağıtacam deyip alayım ama o şekilde çalışmıyorlar en azından benim tanıdıklarım.içlerinde gerçek imanlı ve temiz insanlarda var özellikle koreliler ama burda iyiler tabii yabancıyı kendi ülkelerinde sevmezler.  :) Benim için hava hoş 8 ay sonra evlenip bu ülkeden ayrılıyorum nışanlım avustralyalı artık ne Türkiye hatırlarım ne kilise hepsi sadece anı olur benim için yani paranoya yapacak durumda değilim ben sadece bildiğimi gördüğümü paylaştım ama bu forumda paylaştığım her şeyin her kelimesi için binlerce pişman oldum ki bu hatadan dersimide aldım yeter.  :) Bana tüm kanallardan kiliselerde yaşadıklarımı anlatmam için teklif geldi hala arayan yapımcılarda var asla kimseyle paylaşmadım anlatmadım.Burada ismim ve kimliğim belli olmadığı için ve bu yaşadıklarımı görüp anlayacak insanlar olabileceğini düşündüğüm için yazdım ama yanılıyorum işte.Yazdığım her şeyi yazmadım kabul edin lütfen hatta mümkün olsaydı başlattığım bu tartışmayı da silmeyi çok isterdim.Yarında ilk işim kiliseye dönüp hata yaptım beni affedin haklıymışsınız demek bile olabilir o kadar kızgınım şu anda kendime.

Ekim 31, 2008, 10:24:17 ös
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

Bayan eagle dedikleriniz çok tutarsız çünkü cevap veremiyorsunuz ,ayrıca iddiayı siz ortaya atıyorsunuz.Neyse dedikleriniz güvenilir değil.Kaynaksız,habersiz insanlar hakkında yorum yapmayın bence.

Bayan eagle Hangi kiliselerde bu tarz bir uygulama var?

Bu insanlar kilise içinde Amerika'nın kurtuluş gününü kutlarken Türkiye li vatandaşlara Atatürk'ün şeytanın uşağı olduğu ve söyleniyor ve hakkında konuşmak bile kiliselerde yasaklanıyor buna uymayanlar kiliselerden afaroz ediliyor.Bu Türkiye'de Atatürk'ün kurduğu ülkede oluyor çok uzakta değil.

Ekim 31, 2008, 10:33:50 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Ayrıca sayın skullG yazdıklarımı paranoyaklık olarak görüyorsunuz bilmiyorum daha geçen hafta amerikalı pilotun gerekirse Ankarayı vurmaya hazırdım emir gelseydi vuracaktım dediğini biliyormusunuz.Böyle bir hazırlık ne için yapılır?Yazdıklarımı alaya almışsınız ve yazdıklarınızın tamamından ben bir anlam çıkaramadım ne diyorsunuz belli değil.Benim benle nasıl alay edildiğini okuyacak vaktim yok ve hayatımda böyle şeylere yer bırakmadan yaşamaya çalışıyorum.Bu foruma yazmakla cehalette ve gaflette bulundum.Her yer herkese göre değildir ve sanırım bu forumda bana göre değil ve alay edileceğim,fikirlerimin paranoyaklık olduğunu duyacağım bir foruma ne yazacağım bir şey vardır nede ordan okuyacağım.Bunun için ne zamanım ne enerjim nede isteğim var.Üyeliğimi iptal etmek için tüm sayfalara baktım ama bulamadım.Yetkililerden üyeliğimi iptal etmelerini rica ediyorum ve beni bu foruma kabul ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum.Sayenizde kabala derslerine ulaştım ve her gün büyük bir ilgiyle izliyor ve çalışıyorum.Hoşçakalın.