Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Birden baslayarak...  (Okunma sayısı 3587 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 25, 2007, 05:53:46 ös
  • Ziyaretçi

Sifir a en yakin rakami bulalim...

0.0000000000000000000000000000000000000000000.............1

ben bayagi yaklastim... bide siz deniyin :D

Saka bi yana. ciddi olarak dusunelim simdi. sifir rakamini baska bir konuda iyice desmistim ve bir karara baglamistim.

http://www.masonlar.org/masonlar_forum/index.php/topic,544.0.html

Nedir Sifir?

Vakum etkisi olan sonsuz bir bosluk.

Sifir ayrica bircok yerde Tanriyi sembolize etmektedir dimi? Evet.
Bizde 1 oluyoruz. Yani Yaradan 0 Yaradilan (Kul) 1 olarak dusunursek,,,

sifira en yakin rakama bir daha bakalim...
0.0000000000000..... diye gider... bu rakamin sonunda bir olacagini biliyoruz ama o biri hicbir zaman goremiyoruz. biz birsek. ve sifira yaklasmaya ona ulasmaya calisiyorsak -ki Isik dediginiz sey iste budur- ...
Daha sifira ne kadar uzak oldugumuzu dahi bilmiyoruz... Yakin olmadigimiz kesin... Tanri yani Sifir olamayiz buda kesin. Peki ne kadar yaklasabiliriz? ve bu yaklasmanin sonu nedir???

bunu birde grafikle anlatalim...

Demin paintte cizdim :D
Cok guzel olmus dimi :D

Ha aklima gelmisken... diyelimki cok yaklastik sifira... acaip yaklastik... sonuc??? ARAMIZDA HER ZAMAN BIR NOKTA VAR!!!

Mayıs 25, 2007, 08:08:31 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

sn.Hamletin açtığı bir çok konu gibi,zannımca bu konununda ceviz kabuğunun hacmine hiç bir faydası yok..benimkisi eleştiri..ikili tartışma dan sayan moderatörler/adminler yazdıklarımı gönül rahatlığı ile  silebilirler,size müsade.

(bu forum sayfasının diğerlerinden bir farkı olmalı ve bu fark var,ancak  illaki konu açmak zorunda değiliz,böyle giderse site konu çöplüğüne dönecek ve ağırlığını yitirecektir.)
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Mayıs 25, 2007, 08:44:34 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Mayıs 27, 2007, 03:27:25 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Dediğin gibi bu forum sayfasının diğerlerinden bir farkı olmalı burada seviyede ön planda aryıca ben Hamlet'İn tekrar gelmesini istedim çünkü düzelir diye düşündüm. Ama yine saçma sapan yazılar yahut konular açıyor. Bazen de insanın kutsallarına sırf provakatiflik yapmak için saldırabiliyor. Ama tüm bunların yeri bu sitemi? Bence değil...

Mayıs 27, 2007, 03:29:04 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Mayıs 27, 2007, 05:17:11 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Dediğin gibi bu forum sayfasının diğerlerinden bir farkı olmalı burada seviyede ön planda aryıca ben Hamlet'İn tekrar gelmesini istedim çünkü düzelir diye düşündüm. Ama yine saçma sapan yazılar yahut konular açıyor. Bazen de insanın kutsallarına sırf provakatiflik yapmak için saldırabiliyor. Ama tüm bunların yeri bu sitemi? Bence değil...

Arkadaslar actigim konuyu begenmemis olabilirsiniz. ama bu konunun forumun goruntusunu bozdugunu dusunmuyorum. en azindan ciddi ve kendi mantigimla urettigim bir fikirdir bu konu.

alinti degildir. komedi degildir. konuyu onemsiz goruyorsaniz birsey yazmak zorunda degilsiniz zaten. ama forumun kalitesini dusurdugunu soylemeniz rahatsiz etti acikcasi.