Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: KULEDEKİ KÜÇÜK ADAM  (Okunma sayısı 7489 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 13, 2007, 11:15:07 öö
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Alıntı
Siz de bu dünyanın içindeki milyarlarca insandan birisi misiniz?

Eğer bu sorulara "evet" cevabı verirseniz yanılmış olursunuz.

Eğer bu sorulara "evet" cevabı veriyorsanız, sizin için çok önemli olan bir gerçeği muhtemelen hayatınız boyunca göz ardı etmişsiniz demektir.

Yazının aslı budur lütfen dalga geçmeye çalışıp saçma sapan dengesiz yorumlarla konuyu sapıtmayalım uzaylı diye dalga geçen elinde ışın kılıcı sallayan kafayı star wars la bozmuş arkadaş haddini artık bilmenin zamanı gelmedimi neden hiç bilmediğin konularda ahkam kesiyorsun ikide bir aynı atasözünün getiriyorsun hiç bilmeden ahkam kesmek saraydan ahkam kesmekten daha kötüdür...
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ağustos 13, 2007, 11:19:41 öö
Yanıtla #11

Ben bu yazıdakileri de kabul etmiyorum. Bir kere bunun kaynağı ne?
Hangi fizik kitabı?
Ben fizikten anlarım çok iyi biliyorsanız bize gösterin denklemle.

"kulenin tepesindeki bu küçük odada sizden başka hiç kimse yok. Yapayalnızsınız! "
benim Tanrı inancım var böyle birşey asla söyleyemem.

"Hiçbir zaman algılarınızı aşıp "gerçek madde" denen şeye (eğer böyle bir şey varsa) ulaşamazsınız."
Uydurma fantazi bunlar...

Bu yazının yazarının fizikle alakası yok fantazi harry poter gibi olmuş.

Ağustos 13, 2007, 11:21:16 öö
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Kardeşim yazıyı bilimsel bulsaydım Bilim bölümüne koyardım değişik geldi koydum hem fizikile ne alakası var biyomimetik dedim iyi ki fizikten anlıyorsun anladığın konu çıktı.

Ağustos 13, 2007, 11:26:50 öö
Yanıtla #13
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Basliga bagli kalarak, konuyu kisisellestirmeden, bilimi tartismanizi rica ediyorum.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ağustos 13, 2007, 11:28:27 öö
Yanıtla #14

Sayın LuckyEye2,

İnsanın sandığı gerçek faklı olabilir. diyosunuz sonuçta
Bunu ben orta okulda bile biliyodum zaten.

Yani foton kule oradan görmek merkezi vs.vs zaten bilinen birşey yani değil mi?
Saygılar

Ağustos 13, 2007, 11:29:48 öö
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Siz Biliyor olabilirsiniz bu herkesin bildiği anlamına gelmez hem detaylı şekilde bilseydiniz o absürd yorumları yapmazdınız konuyu fazla kişiselleştirdik gerçekten bundan sonra konuyla ilgili yorumlara cevap vereceğim sadece...

Nisan 30, 2009, 10:55:33 öö
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Sert bir zeminin üzerinde uzanan, içinde insanların, ağaçların, denizlerin veya binaların bulunduğu, üzerinde bulutların gezindiği, daha yukarıda dev bir uzay boşluğunun uzandığı bir dünya mı burası?

Siz de bu dünyanın içindeki milyarlarca insandan birisi misiniz?

Eğer bu sorulara "evet" cevabı verirseniz yanılmış olursunuz.

Eğer bu sorulara "evet" cevabı veriyorsanız, sizin için çok önemli olan bir gerçeği muhtemelen hayatınız boyunca göz ardı etmişsiniz demektir.

Çünkü siz üstte tarif edildiği gibi bir dünyada yaşamıyorsunuz. Aslında dünyanız çok daha küçük. Bu dünyanın içinde, değil milyarlarca kilometrelik mesafeler ya da ışık yılı uzaklığındaki galaksiler, birkaç metrelik bir uzaklık dahi yok. Siz aslında çok küçük ve kapalı bir mekanda yaşıyorsunuz: dev bir kulenin tepesindeki küçücük, kapısı mühürlenmiş bir odada. Bu odadan hayatınız boyunca hiç çıkmadınız. Bu odayı terk edip hiçbir yere gidemediniz. Sadece, odanın duvarlarına yansıtılan farklı şekiller, insanlar, mekanlar gördünüz. Odanın içindeki gizli hoparlörlerden çıkan sesleri duydunuz. Gerçekte kulenin tepesindeki bu küçük odada sizden başka hiç kimse yok. Yapayalnızsınız!

Söz konusu kule sizin bedeniniz, bu kulenin tepesindeki küçük oda (yani sizin dünyanız) ise beyninizdir.

Beyniniz, sizin içinden hiçbir zaman çıkamadığınız kapalı bir odadır; çünkü sizin "dış dünya" zannettiğiniz herşey, aslında beyninizin görme, işitme veya dokunma merkezlerinde duyumsadığınız algılardan ibarettir. Hiçbir zaman algılarınızı aşıp "gerçek madde" denen şeye (eğer böyle bir şey varsa) ulaşamazsınız. Beyninizin görme merkezine gelen elektrik sinyallerini seyreder, hiçbir zaman bu sinyallerin gerçek kaynağını göremezsiniz. Adeta, kapalı odanızın duvarındaki sinema perdesini seyreder, ama hiçbir zaman perde üzerindeki görüntülerin aslına ulaşamazsınız.

Olabilirliği olabilir.Neticede algılanan herşey algıdan ibaret.Rüya ile gerçek,elma ile kurt benzetmesini andırıyor.Ben halihazırda algılananın bittiği yerde algılanacak olanı merak ediyorum.Umarım tahminlerim beni hüsrana uğratmaz...

Saygılar.
Ben"O"yum,"O"ben değil...