Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Dernek Üyelik Başvurusu  (Okunma sayısı 31374 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 26, 2014, 11:06:46 ös
Yanıtla #30
  • Yeni Katilimci
  • *

Çok uzun süredir takip ediyorum forumu. Öğrenci gibi hissettim kendimi çoğu kez. Sayın Adam'ı da bu nedenle çok okumuş oldum. Çok bilenlerde zamanla oluşan, tahammülsüz olma, asabiyet, anında ve aşırı tepki ile muhatabını ezme gibi emarelerin kendisinde nüksettiğini düşünüyorum:) Yaşar Nuri Öztürk sendromu kadar olmasa da var birşeyler:::)

Mason tanıdığı olmayan Sayın DaVinci ye bir çok mason cevap vermiş burada. Peki bu Tanıma kavramı illa da forum dışında mı olmalı. Ben şahsen, istekli ve açık sözlü bu insanla tanışmayı ve süreç için de belki de kendisini davet etmeyi düşünebilirdim şayet mason olsaydım. Belki bu forumun amacı bu değil ama insanlar internet ortamında tanışıp evlenebiliyorlar hatta. Sanal alem artık bir çok insanı yan yana getirebiliyor iş ve sosyal hayatta. Bir önceki paragrafı, bu yorumuma Sayın Adam'ın nasıl tepki vereceğini bildiğim için yazdım:)

Saygılarımla,

Ekim 26, 2014, 11:50:24 ös
Yanıtla #31
  • Mason
  • Yeni Katilimci
  • *

Sn. ihboz öncelikle hakkımdaki iyi düşünceleriniz için çok teşekkür ederim.

Ancak sizin de; masonların aralarına alacakları insanları mutlak suretle çok yakından tanımaları gerektiğini, aksi  takdirde tahkikat sırasında önerilen üyede bir eksiklik görüldüğü takdirde tabi olduğu topluluğa karşı mahçubiyet yaşaması durumuyla karşı karşıya kalabileceği gerçeğini bildiğinizi ümit ediyorum. Elbette tanışma ortamı sağlanabilir ve yakından tanıma fırsatı oluşturulabilir. Pek tabi gönül de böyle bir olasılığın gerçekleşmesini istiyor. Forumda bu tür olayların gerçekleşebileceği de aşikar.

Ancak Sayın Adam hakkındaki görüşlerinize katılmıyorum. Nedenine gelirsek; hepimizin bu foruma üye olduğumuzda forumun genel düzen ve kurallarına uymayı kabul ettiğimizi düşünüyorum. Bilgi kirliliği yaşanmaması veya kaydadeğer fikir ve soruların başka başlıkların  altında yer almaması adına bir çabası olduğunu  tahmin ediyorum. Ayrıca foruma kabul edilmiş yeni üyenin de katkı sağlayabilmesi adına araştırma yapmasının gerekliliği de aşikar. Bu bağlamda Sayın Adam yanlışlıkları belirtmekte haklı olsa gerek.

Saygılarımla

Ekim 28, 2014, 12:34:15 öö
Yanıtla #32
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın Adam hakkındaki değerlendirmem, kendinin affına sığınarak yapılmış espriydi. Bilgisine ve foruma ve dolayısıyla bize katkısı inkar edilemez.

Saygılarımla,

Ekim 29, 2014, 10:35:34 ös
Yanıtla #33

Sayın Da Vinci,

Değerli Kardeşim(umarım bu şekilde hitap etmemde bir sakınca yoktur), Öncelikle, yaptığınız yürekli hareket ve medeni cesaretinizden dolayı sizi tebrik ediyorum. Çıktığınız aydınlanma yolunda, attığınız bu ilk ve en önemli adımda başarılı olmanızı tüm samimiyetimle diliyorum.

Saygılarımla.
Vazife karşılığı olmayan hak mevcut değildir!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Ekim 29, 2014, 11:33:02 ös
Yanıtla #34
  • Mason
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın animi et spiritus,

Pek tabi kardeşim demenizde hiçbir sakınca yok bilhakis memnun olurum. Hakkımdaki iyi düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Umarım hepimiz o aydınlanma yolunda başarılı oluruz. Dileklerim o yola başkoymuş herkes adına.

Saygılarımla

Ekim 29, 2014, 11:40:16 ös
Yanıtla #35

Sayin Da Vinci,

Birgun hem sizin hem de benim tekris edildigimiz haberini duyurmak cok buyuk mutluluk olacak benim icin. Bunu tum kalbimle istiyorum.

Ve o gun gelene kadar kendimi olabildigince hazirlamak icin cabalamaktan vazgecmeyecegimi vurgulamak istiyorum.

Sizin de belirttiginiz gibi bu yola bas koymus tum kardeslerimizin heyecanini paylasiyorum.

Saygilarimla.
Vazife karşılığı olmayan hak mevcut değildir!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Kasım 20, 2014, 06:21:10 öö
Yanıtla #36

Masonluğa başvuru konusunda birkaç şey yazmak istiyorum. Birkaç kişinin yazdığı şeyi okudum ve  o yazılanlara istinaden yorumumu eklemek istedim. Herhangi bir locaya başvurulduğu halinde bu işin yıllarca sürebileceği yazılmış. İyi, hoş da yani, ben şimdi yirmi yedi yaşımdayım. İçimde bu kuruma karşı inanılmaz bir merak var. Kapıdan içeri girmek istiyorum. ''Yıllar sonra bile dönüş yapılabilir.'' ifadesi bana tuhaf bir deyişi hatırlattı ama buraya yazmak istemiyorum. İnsanların içindeki heves kaybolmadan bir an evvel ellerini çabuk tutmaları daha iyi olmaz mı? Gençlerden daha çok verim alınmaz mı? Ben şimdi bu yaştayım ama ben artık kırk yaşıma geldikten sonra bana teklif gelse ne çıkar? Arada geçecek on üç yıl, bakalım benim içimde o heyecan kalacak mı? Sonuçta şu an bu önlenemez istek doğrultusunda buradayım ve bir an önce her şeyin sonuçlanmasını isterim. Bu sürenin bir iki yıl olması normal ama yıllar sonra ifadesi açıkçası insanı soğutuyor.
Hiçbir şey bilmeyen, hiçbir şeyi sevemez.
Hiçbir şey yapamayan, hiçbir şeyden anlamaz.
Hiçbir şeyden anlamayan insan değersizdir.

Kasım 20, 2014, 06:05:27 ös
Yanıtla #37
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Eğer Masonluğa girmek isteyen bir kişi tüm nitelikleriyle uygunsa, işlemlerde de bir eksiklik ya da sıkıntı yoksa, ortalama bir yıl gibi bir süre içinde sonuçlanması beklenir.

Bu işi uzuyorsa, bir noksanlık ya da sorun var demektir ve onun giderilmesi gerekir.

Bir kişi Masonluğa girmeye niyetliyse, ancak bu işlem bir erteleme ya da sonraya bırakmanın uygun görülüşü nedeniyle birkaç yıl gecikmeye uğruyorsa, bundan ötürü de o kişi Masonluğa girme hevesini yitiriyorsa, işte tam da üzerine bastık, onunki sadece bir heves demektir.

Heves biter, kararlı bir niyet kalıcıdır. Zamanın geçmesinden etkilenmez.

Voltaire Masonluğa girdiğinde kaç yaşındaymış?

Merak ediyorsanız bir araştırın.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Kasım 20, 2014, 06:12:12 ös
Yanıtla #38

Voltaire, bildiğim kadarıyla 72 yaşındayken mason olmuş. Yazdığım şey yanlış anlaşıldı sanırım. On sene sonra neler olacağını kimse bilemez. Şu an içeride olup da yıllarca kendini doyurabilirsin. Başvuru yapıp da yıllarca beklemek zor sadece. On yıl sonra da dönüş yapılsa yine heyecan duyarsın tabi ki. İçinde bir şeyler alevlenir.
Hiçbir şey bilmeyen, hiçbir şeyi sevemez.
Hiçbir şey yapamayan, hiçbir şeyden anlamaz.
Hiçbir şeyden anlamayan insan değersizdir.

Kasım 20, 2014, 06:35:22 ös
Yanıtla #39
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Evet üzerine on yıl konulması gerekebiliyor. Dolayısıyla bu Voltaire için 82 olmuş. Üstelik 18. yüzyılda. Ancak başkaları için bu kadar olması gerekmez elbette.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.