Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Okunacak kitap hangisi olmali?

Hiram'ın Anahtarı-Christopher Knight & Robert Lomas
Masonluk-Helmut Reinalter

Gönderen Konu: Kitap okuyup yorumlama aktivitesi;  (Okunma sayısı 22235 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 12, 2009, 09:21:55 öö
Yanıtla #20

2 hafta kısa bir süre gibi göründü bana ki bunun nedeni şudur, kitaplar her daim elinizin altında olmayabilir yahutta İstanbul yada Ankara gibi büyük şehirlerde yaşamayanlar için kitabın sipariş edilip gelmesi biraz zaman alabilir.
zamanın uzun olmasıda mantıklı olmayacaktır nedeni insanlar sıkılacaktır yorum yapmak için  beklemekten.
ama sonuç ne olursa olsun güzel bir fikir tebrik ederim.
(benim cevabımı bilmek isterseniz o an için eğer acil okumam gereken birşeyler yoksa seve seve katılırım)
saygılarımla...
"Bu sır ancak bilinir söylenemez."

Ağustos 12, 2009, 11:13:14 öö
Yanıtla #21
  • Uzman Uye

Sn bymukorai,

Bu ve buna benzer kitaplarin rahatlikla bulunabilecegi bir kitap siparis sitesi olan Kitap yurdu.com'u biliyorsunuzdur.  

Kucuk bir arastirmayla kitap yurdu.com 'da bu kitabin mevcut oldugunu gordum.  Fiyati 8,5 TL . Turkiye ici siparis icin posta ucretiyle birlikte 10 TL'ye geliyor. Ve Turkiye'nin neresinde yasarsaniz yasayin tedarik suresi sadece 3 GUN.  Geriye kaldi 12 gun. 144 sayfalik bir kitabi asagi yukari her gun 14 sayfa okusaniz 10 gunde bitiyor. 

Parasiyla alamayanlar icin de sanirim alanlardan birinin books.google gibi bir siteye kitabi yuklemesi gibi bir sey dusunulebilir.. diye dusunuyorum.

Ağustos 12, 2009, 11:26:22 öö
Yanıtla #22
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Güzel bir fikir katılınabilir.Kitap ismini belirleyip başlayabiliriz umarım.......

Işık ve Sevgiyle kalın.......
Işık, sadece ışık ama daha fazla ışık.......

Ağustos 12, 2009, 11:32:33 öö
Yanıtla #23

Pekala Sayın Akyol, mademki Bayanlara öncelik tanıyor ben de Sayın Isısle kendi Kitabımı ( Hiramın Anahtarı ) Erkek Arkadaşlarımıza oylamaya sunuyorum. Hangi Kitap çoğunlukta gelirse o kitap okunacaktır. Hem oy çokluğu her zaman için daha demokratik diye düşünüyorum:) Bu arada süre açısından zamanlama bana da uyuyor.

Aslında böyle diyorum ama Arkadaşımız nezaket gereği Bayanlara öncelik vermesine rağmen ben de bir Bayan olarak tüm Arkadaşların Kitaplarını oylamaya tabi tutalım diyorum, ne dersiniz? Bence bu, daha iyi bir fikir..

Saygılar,
« Son Düzenleme: Ağustos 12, 2009, 11:48:05 öö Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ağustos 12, 2009, 01:46:07 ös
Yanıtla #24
  • Uzman Uye

Katılım göstermek isteyenlere duyrulur;  kitabı belirlemek için anket eklenmiştir, pazartesi sabahı oylama kapanacaktır. Pazartesi başlangıç olmakla beraber 15 gün sonrası yorumlara, sorulara başlayabiliriz.

Ağustos 12, 2009, 02:56:23 ös
Yanıtla #25
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Oldukca begendigim ve destekledigim bu yeni (fikire) uygulamaya katilimlarin yogun olmasi benide sevindirdi. Ankete, fikir sahibi olarak Sayin M.Akyol`un belirleyecegi bir kapanis tarihi eklenebilir.

Katilimlarin ve aktivitenin yogun bir sekilde devami, konunun yeni bir kategoride toplanmasini saglayacaktir.

Saygi ve Sevgilerimle
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ağustos 12, 2009, 03:41:20 ös
Yanıtla #26
  • Uzman Uye

Sn Sevıl,

Yukarda dikkatimi çeken şey; Firavun,  Hürmason ve İsa'nın Gizli ElYazmaları olmuştur. ( Bildiğim kadarıyla İsa; bütün Peygamberlerin içersinde tek Yazmayan Kişi olmuştur. ) ( Sadece Konuşulması Emr'edildiği için O'nun yerine Elçileri aracılığıyla Konuşmaları yazıya geçirilmiştir. )

Firavunlar ( Mısır ), Masonlar ve İsa arasında da büyük bir bağıntı keşfettim. Sayın Mason izin verirlerse bunu Sizlerle paylaşmayı ( tabi Kitap'ı okuduktan sonra ) ;) istiyorum.

Sevgiler;)

Yukariya alintiladigim mesajinizda, kitabi gecen sene okuyacaginizi soylemissiniz. Kitabi acaba 1,5 senedir okuma imkani bulabildiniz mi yoksa bu vesileyle tekrar mi okumak istiyorsunuz? Eger 1,5 sene once okuyacagim dediginizi okumadiysaniz insallah bu sefer okur, degerli fikirlerinizle bizleri de mustefid edersiniz. Yok okuduysaniz, keske bu teklifi yapmadan once "Ben bu kitabi zaten okudum" deseydiniz bize. Zaten okudugu bir kitabin teklifini yapan birinin onceden tecrubesi oldugu icin kitabin nerelerini daha cok dikkate alalim gibi sorulara vereceginiz  degerli cevaplarinizdan bizleri mahrum etmezsiniz sanirim?
« Son Düzenleme: Ağustos 12, 2009, 03:43:42 ös Gönderen: Isis »

Ağustos 12, 2009, 03:43:46 ös
Yanıtla #27

Evet, öyle birşey söylediğimi hatırlıyorum ama okuma fırsatım olmamıştı ki zaten ben bugün gidip bu Kitabı sipariş olarak verdim. Yanlış anlaşılmasın oylamada önerdiğim Kitabın çıkıp çıkmaması bağlamında değil her halukarda önümüzdeki günlerde okuyacağım bir Kitap'tı ve doğrusunu söylemek gerekirse Sevgili Arkadaşımız Hiram'ın nickinden esinlenerek böyle bir duruma giriştim.

Ağustos 12, 2009, 03:49:28 ös
Yanıtla #28
  • Uzman Uye

Evet, öyle birşey söylediğimi hatırlıyorum ama okuma fırsatım olmamıştı ki zaten ben bugün gidip bu Kitabı sipariş olarak verdim. Yanlış anlaşılmasın oylamada önerdiğim Kitabın çıkıp çıkmaması bağlamında değil her halukarda önümüzdeki günlerde okuyacağım bir Kitap'tı ve doğrusunu söylemek gerekirse Sevgili Arkadaşımız Hiram'ın nickinden esinlenerek böyle bir duruma giriştim.

Lutfen merakimi mazur gorun. Gecen sene kitabi okuyan Sn Fraternis'in sitede bizzat yaptigi uzun uzun yorumlari degil de sevgili Arkadasiniz Hiram'in mustearindan mi esinlenerek kitabi siparis verdiniz yoksa onun takma adindan esinlenerek mi bize bu kitabi tavsiye ettiniz?  

Ağustos 12, 2009, 03:55:38 ös
Yanıtla #29

Size değil aynı zamanda Sevgili Arkadaşlarıma açıklama yapma zorunluluğunu hissediyorum. Gerçi bu etaptan sonra bu kadar önemli olmayan ayrıntılara giren bana öyle geliyor ki sanırım kendi kitabının tercih edilmesi yönünde belki de böyle bir polemik yaratma yöntemine ki bu çok yapılan olumsuzluktur, bana göre, benim için hiç önemli olmamakla birlikte kimin tercihi değil asıl önerilen Kitabın mahiyetidir. Ki anladığım kadarıyla da her ikisi de Masonluğu içeren bir Kitap.. Bunun haricinde Sayın Fraternis'ten esinlenerek bu Kitabı okumak istediğim ancak fırsatını ya da imkan bulamadığım içindir ki Sevgili Hiram'ın nickinden esinlenerek aklıma geldiği için öneriye sunmuştum. Bişekilde zamanının geldiğini düşünmüştüm o kadar..

Lütfen böyle ucuz şeylere beni dahil etmeyiniz. Çünkü hayatta en sevmediğim şey kıyaslanmaktır.    
« Son Düzenleme: Ağustos 12, 2009, 03:57:57 ös Gönderen: Isabell »