Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Astral Seyahat  (Okunma sayısı 10715 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 10, 2010, 02:31:44 öö
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Guzel yazi ve metodlar icin tesekkurler Sayin poyraz06..
Konsantrasyon problemi olan birisi olarak ancak titreme evresine kadar gelebildim fakat cikis yapamadim ne yazik ki.. Deneyimi yasamak isterdim dogrusu..
Aşk için yanarken
Edindiğim kanatlarla
Uçup gideceğim ışığa doğru,
Hiçbir gözün bakamadığı.

Ağustos 18, 2010, 03:37:39 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Guzel yazi ve metodlar icin tesekkurler Sayin poyraz06..
Konsantrasyon problemi olan birisi olarak ancak titreme evresine kadar gelebildim fakat cikis yapamadim ne yazik ki.. Deneyimi yasamak isterdim dogrusu..

Sayın Cornelius konsantrasyon sorunu için imgeleme çalışması öneririm. Bir süre Astral Seyahat çalışması yerine imgeleme yaparsanız bu sorun aşılabilir. Tek birşey düşünme diyebiliriz. Sadece hareketsiz bir nesne düşünmeniz konsantrasyonu yavaş yavaş arttıracaktır. Bunun yanı sıra illa Astral Seyahat yapmalıyım diyorsanız bir kaç gün önceden başlayarak telkin verebilirsiniz kendinize örneğin pazar yapacaksanız perşembe sabahından itibaren "Pazar günü yapacağım çalışmada odaklanacağım" gibi bir cümle kurabilirsiniz. Burda önemli olan olumsuz olmaması (Hiç bir sorunum kalmayacak veya odaklanmayı başaracağım gibi) ve istekli söylemeniz. Gün içinde bir kaç kez tekrarlayarak çalışmaya başlarsanız daha yararlı olur. Birde zihninizi susturamıyorsanız dünya üzerinde hayal kurun yani bir sahil düşünün önceden gittiğiniz veya bir arkadaşınızın yanı, titreşimler başlayıncada takmadan o hayale devam edin.

Saygılar.

Ağustos 18, 2010, 04:04:07 öö
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin Turgon,

Degerli onerileriniz icin cok tesekkur ediyorum. Anlattiginiz calismalari uygulamaya calisacagim. Yeni bir uyemizmissiniz, hosgelmissiniz.

Sevgi ve saygilarimla..
Aşk için yanarken
Edindiğim kanatlarla
Uçup gideceğim ışığa doğru,
Hiçbir gözün bakamadığı.

Kasım 06, 2010, 08:22:41 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Farklı iki tane metodda ben yazmak isterim.
  Öncelikle şunu kafanıza bir sokun : Astral seyahat gişeden bir bilet alıp, haydi hop diye çıkılan bir şey değil. Uzun uğraşlar, imaj çalışmaları, meditasyonlar gerektiren, sabır işidir. Denemekten yorulmamaktadır. Kafanızı ve ruhunuzu ne kadar bu dünyadan arındırırsanız yola çıkarsınız. Sonra kalkıp bana tonla özel mesaj yağdırmayın, Remphin denedim olmadı demeyin. Bu bölümde tonla yazı yazdım ama hep bir anahtar yazdım : Zaman - Sabır

-Rahat bir şekilde oturun veya uzanın ve bakışlarınızı pencerenin üst köşesine veya tavanın size en uzak köşesine sabitleyin.İçinizden 100'e kaar sayın ve yavaşça kendinizi o noktaya fırlatın,böylece aşağıdaki bedeninizi görebilirsiniz.Şimdi tavana doğru hareket edin veya pencerenin içinden geçin,sert yüzey,içinden zorlanmadan geçmenize izin vermek için eriyecektir.Kendinizi,iyi bildiğiniz bir yerin üzerinde,tanıdık detaylara dikkat ederek uçarken görün.Aynı yoldan geri dönerek bedeninize girin.

-Teknikten memnunsanız,iyi tanıdığınız birini seçip güzdüz vakti onu ziyaret edin.Aynı metodu uygulayın,ama evine giderken her zaman kullandığınız yolu kullanın ve eve ön kapıdan girin.Kapı siz girerken eriyip arkanızdan kapanacaktır.Astral yolculuklar,diğer ziyaretler gibi aynı protokolü izlemeli ve davetsiz olmamalı veya özel konuşmaları yada evin özel bölümlerini ihlal etmemelidir.Evde kimse yoksa yeni bir süs eşyası veya eşyaların yerinde bir değişiklik olup olmadığına bakın.Eğer ziyaret ettiğiniz kişi evdeyse ona yavaşça dokunun veya yanağından öpün.

-Aynı yolu izleyerek bedeninize geri dönün.O kişi nesnenin orada olup olmadığına bakın - o da belki, astral ziyaretiniz sırasında sizi düşünmüş olduğundan bahseder.Bu oldukça yaygın bir uygulamadır,ama eğer korkmayacağından veya bozulmayacağından emin değilseniz,ona bu ziyaretinizden bahsetmek iyi bir fikir olmayabilir.

-Psişikle ilgilenen veya bir psişik grubun üyesi olan bir arkadaşınız varsa,ziyaret edeceğiniz ve edileceğiniz zamanları önceden ayarlayıp çok göze çarpan,ama alışılmadık bir yerebir şey koyun.Sonra notlarınızı karşılaştırın.Labaratuarda yapılan beden dışı deneyimler,koşulların daha esnek olduğu ve ziyaret edilen ile eden arasında duygusal bir bağın bulunduğu ev deneyleri kadar başarılı değildir.