Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Arabistan, Abdulmecid'in Yaptirdigi Mescidi Yikiyor  (Okunma sayısı 7229 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 16, 2008, 11:21:24 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Başka bir toplumun gölgesi altında bir süre bile olsa yaşamak ister istemez bütün toplumlarda o topluma karşı artniyet ve "kin" oluşturur diye düşünüyorum.İlginç buluyorum sn.Kirlangiç
ama bir yandan da düşünüyorum İngilizlere ihtiyaçları varmış demekki...

Ocak 16, 2008, 11:22:56 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

İslam dinini maalesef kendi tekeline almaya çalışan, bu bağlamda İslam dini sadece onlarıymış gibi davranan bir millet... Hepsi tabii ki böyle değil, fakat istisnalar da çoğunlukta değil içlerinde... Dolayısıyla Osmanlı' nın yapmış olduğu bir yapıyı önemsemez... Kutsal olmasını da önemsemez...

Ocak 16, 2008, 11:24:54 ös
Yanıtla #22
  • Uzman Uye

Osmanli'yi gectim, hatirlarsiniz Kral Abdullah, Kabe'nin karsisina kendi apartimanini diktirmisti uc bes yil once. Yani Kabe'ye karsi bile kibirlenen Ebreheler olmedi, hala yasiyor..!

muhabbetle

Ocak 16, 2008, 11:26:18 ös
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

Söylediğiniz tespit çok doğru, kibirde her dinde büyük günahlardan biridir...

Ocak 16, 2008, 11:28:44 ös
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Hz.Muhammed'in arkasından kan dökende ayrıma yol açanda bu düşünceydi bence sn.blossom'unda söylediği gibi islamiyeti tek eline almaya çalışan zihniyet.

Ocak 16, 2008, 11:32:27 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Dini insanlar şöyle algılıyor bence, din hangi millete ve topraklara gelmişse o din o millet için gelmiştir. Halbuki din evrenseldir ve ne dil, ne ırk, ne de millet ayrımı yapmaktadır. İslam dininin felsefesi bu iken, Hz. Muhammed insanlara bunu anlatmışken maalesef unutuldu gitti...