Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ne mozaiği ulan!?  (Okunma sayısı 14938 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 12, 2007, 10:47:00 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Sayın Shemuel TÜRK- kürt kardeştir" masalı ülkücü ve ümmetçilere aittir. Tıpkı " din kardeşi " safsatasında olduğu gibi. Nedense ülkücü ve ümmetçiler, birilerini kendilerine kardeş yapmak için yırtınır dururlar ama kimse onları takmaz...

Ne arap TÜRK'e " din kardeşimiz TÜRK " der.(Hatta ve hatta araplar Türk'ü müslümandan dahi saymaz) ne de kürt TÜRK'e " TÜRK'ler bizim kardeşimiz " derler. Bu sözde kardeşlik, TEK TARAFLI bir kardeşliktir ve sadece ülkücü ile ümmetçilere aittir. Bizleri bağlamaz...

Akp son seçimlerde Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da büyük bir oy patlaması yapmıştır. Bu oy patlamasının en büyük nedeni oradaki kürtlerin akp'ye oy vermesidir. Birnevi bu partiyi iktidara taşıyan önemli etmenlerden biride kürtlerdir. Nasıl olurda bu insanların tüm pislikleri hatta gerçek yüzleri Türk kamuoyuna gösterilir ki?

Pkk'ya niye kürt terör örgütü denilmiyor? Asala ermeni örgütüydü deniliyordu da pkk neden kürt terör örgütü denilmiyor? Kürtler çıkıp açık açık Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı olduklarını söylüyorlar, kin kusuyorlar, ayrı devlet kurmak istiyorlar ama bazı cahil ya da hain tayfası kalkıp kürtleri aklamak uğruna Türkleri aşağılıyor. hiç bir işe yaramayan, suç makinası olan kürtleri kazanmakta ne gibi bir yarar gördükleri ayrı bir tartışma konusudur. kürtleri kazanmanın kimseye yararı olmayacağı gibi kürtleri destekleyici her yazı, söz, yardım vs. de artık doğrudan PKK'ya destek demektir.

Türkler için, Türkleri övmek için iki satır yazmayanlar, kürtler söz konusu olduğunda methiye yazmaktan elleri nasır tutuyor. Karşımızda yüce önder Atatürk'ün düşmalarından, din kisvesi altında şeriat özlemiyle yanıp tutuşanlardan, Türkiye Cumhuriyetinin parçalanmasını isteyenlerden oluşmuş bir iktidar vardır. Tabikide kendi seçmenlerini sonuna kadar savunacaklardır. Onları Türk milletinin gözünde aklayacaklardır. Akp zaten kürt islamcı görüşü temsil etmektedir.

Sayın Lucky insanları politika olarak illaha kurşuna dizmek zorunda değilsiniz  örneğin Atatürk'ün Tunceli politikası vardır. Araştırmanızı tavsiye ederim.

Bakınız Suriye'de kürtlerin kesinlikle seçme - seçilme, mülkiyet edinme ve seyahat (göç etme) hakları yoktur. Suriye devleti, yasalarla kürtlerin bazı özgürlüklerini sınırlandırmıştır.

Oysa Türkiye'de kürtlerin hangi hakları var?:

-Yaşam hakkı
-Seçme-seçilme hakları
-Mülkiyet edinme hakkı
-Evlenme hakkı
-Üreme hakkı
-Göç etme hakkı
-Ayrımcılığa uğramama hakkı
-"Ben kürdüm" deme hakkı
-Kürtçe konuşma hakkı
-Devletin bütün kamu kurumlarına girebilme ve sınırsız yükselme hakkı
-Askerlik yapma hakkı
-Ücretsiz eğitim ve sağlık hizmeti alma hakkı
-Kürtçe kitap - dergi çıkarma hakkı
-Kürtçe müzik yapma hakkı
-Kürtçe radyo yayını yapma hakkı
-Devlet televizyonundan kürtçe yayın izleme hakkı vs. vs...

Kürtlerin dünya üzerinde en çok hak ve özgürlüklere sahip oldukları ülke Türkiye'dir. Peki kürtler neden Suriye'nin değil de Türkiye'nin başını ağrıtıyor?

Kasım 12, 2007, 10:54:48 ös
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. LEON Ermeniler ayrı bir milletir zira ben Kürtleri bir millet olarak görmediğim için PKK ya da Kürt terör örgütü demem Kürtlerin en rahat yaşadığı yer Türkiye olmasına rağmen Türkiye nin başını ağrıtmları onların maşa olduğunu haliyle zeka seviyelerini gösterir  daha öncedende belirttiğim gibi Türkiye ye kin gütmeyen kişilere ben niye kin güdeyim?Psikopat mıyım? Kimseyi durup dururken kardeşim ilan etmem siz benim Araplara kardeşim dediğimi herhangi bir yerde gördünüz mü?Sizinle olan özel konuşmalarızmızda tam olarak hatırlamasamda Araplara epey verip veriştirmişimdir lakin siz olay saptırıyorsunuz.Kürtler benim kardeşim değildir ama sizin gibi faşizan ve ırkçı bir biçimde ne dediğiniz bilmez bir halde devamlı tezata düşen kelamlarda etmem bence siz at gözülüklerini çıkartın sonra gelin...
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2007, 10:56:47 ös Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Kasım 13, 2007, 10:11:13 öö
Yanıtla #12
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Leon,

o saymış olduğunuz haklar sadece Kürtlerin hakları değildir.

Onlara biz İNSAN HAKLARI diyoruz.

İnsan hakkı ise , burjuva tanımlamasıyla, insanın insan olarak dunyaya gelişiyle beraber yanında getirdiği deredilemez haklardır.

eğer siz Kürtleri "insan" olarak görmüyorsanız o ayrı tabi...

Yalnızca Türk-Kürt değil Ermenisi, Zazası, Boşnakı, Arnavutu, Pomakı, Lazı, Rumu, bizler bütün Türkiye Halkları, tüm ulus kardeşiz... Yalnızca Türkiye Halkları değil... TÜM DÜNYA HALKLARI KARDEŞTİR!!!

PKK terörüyle Kürtleri aynı kefeye koyamazsınız.

Sizin bugün Kürtler hakkında yazdıklarınızı 1930larda Nasyonal Sosyalistler de Yahudiler için söylüyorlardı. Almanya'nın ne kadar da fazla Yahudileştiğinden bahsediyorlardı. Temizlenmiş Bir Almanya hayalinden bahsediyorlardı. Sonuçta 6 milyon insan (yahudi, çingene vs.) katledildiler. İfadeleriniz, hayata bakışınız ne kadar da "Hitlerik" ama siz yine de nazist değilsinizdir, ırkçı da değilsinizdir, Türkçüsünüzdür.

Sizlerin pratiğiniz şu sözün ne kadar doğru olduğunu bizlere göstermiştir.

"Milliyetçiler en çok millete zarar verir. Çünkü karşı milliyetçiliği tetikler."

ve Marks'ın dediği gibi "Başka bir ulusu ezen bir ulus asla özgür olamaz"

Kasım 13, 2007, 11:40:30 öö
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Eğer bunlar insan hakları ise Suriye'de neden yokmuş? kürtler tarih boyunca yaşadığı nereye ihanet etmemiş yada nerede, hangi yaşadığı ülkede isyanlar çıkarmamış? İnsan gibi dursalar kim onlara birşey demiş?

Ha buarada bakın ülkücü ve ümmetçileri sayarken kardeşlik diye bağıran kızılları unutmuşum. İyiki hatırlattınız malum sayınız az hatırlamak zor oluyor. :) En azından ülkücü ve ümmetçilerle bu konularda uyuşuyorsunuz. Pardon ama onlar kürtleri Müslüman diye kardeş görürler sizin saydığınız ermeni, yahudi vs. onların kardeşi değildir.

Kürtleri PKK terörüyle aynı kefeye koyduğumu iddia ettimmi? Yada her kürt PKK'lıdır dedim mi? Kürtlerin hepsinin PKK'lı olduğu yanlıştır. Yanlış bir düşüncedir.

Kürtlerin yaklaşık üçte birlik bölümü PKK'ya sempati gösteriyor olabilir ama diğer kısımları PKK'lı değildir. Çıkarları neredeyse o görüşe yakındır. Ülkücü olurlar, kızıl olurlar, genelde ümmetçi vatan haini fettoşçu olurlar, hatta çıkarları varsa en azılı vatansever bile olurlar. Bunlar yere ve zamana göre hertürlü şekilden şekile girerler.

Günümüzde Kürtlerin çoğunun niyeti bölünmek değil Türkiye'nin her tarafını, her bölgesini istila etmektir. Hangi salak kürt Marmaris'ten Bodrum'dan İstanbuldan ayrı kalmak ister? Oradaki sapıklıklarından uzak kalmak ister? Bu yüzden çok yakın zamanda kürtlerin çoğu sözde PKK düşmanı ve Türkiye sevdalısı olacaktır.

Kasım 13, 2007, 11:55:51 öö
Yanıtla #14
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

sn Leon,

suriye'de neden yok?

1- suriye de bir recthsstaat yok

2- suriyede demokrasi yok

3- suriyede bir olgark hanedanlık söz konusu

4- suriyede yok diye türkiyede de olmayacak diye bir kural yok

5- hem arap diye hakir görüyorsunuz sonra da türkiye ile suriyeyi karşılaştırma gayreti güdüyorsunuz

6- muasır medeniyet seviyesini aşmak gibi bir derdi olan türkiyenin bunu ancak demokrasiyle hukuk devleti olmayla başarabilir. bunun temelinde de "insanhakları" vardır.

7- sayılara girecek olursak sizin eni topu kaç kişi olduğunuz düşüncesi akla gelecektir. 100 ila 1.000 arasında bir gücünüz vardır :)
Tam Bağımsız Türkiye diyen sosyalistlerdi hatırlatırım. ve onların üstüne saldırtılanlar da sizin atalarınızdı, abilerinizdi vesairelerinizdi.

Kürlterin 2/3ü şöyle olur böyle olur demişsiniz ya galiba türklerde de o dedikleriniz ziyadesiyle fazla

Kasım 15, 2007, 01:08:47 ös
Yanıtla #15
  • Aktif Uye

Sayın LeonCommandante bunu bir hakaret olarak değil de ideoloji tanımlaması olarak algılayın lütfen; siz gerçekten faşist bir tavır sergiliyorsunuz. Ben amatör olarak Altayik halklarla ilgileniyorum ve muhtemelen bu yaz Tuva'ya gideceğim fakat eğer iyi incelediyseniz İslamiyet öncesi Türklerde en basitinden "başka bir ırkla karışmamak" için dışarıdan evlenmemek gibi bir durum asla olmamıştır. Şu an Türkiye'de kaç kişi gerçek Türk genleri taşıyor acaba? Mustafa Kemal Atatürk'ün sarışınlığı Ötüken'den mi gelmiştir?

Size Jean-Paul Roux'un kitaplarını öneriyorum, bildiğim kadarıyla hepsi Kabalcı'dan çıkmış olmalı. Şu an Türkiye'de herkesin andropolojik yapısı apayrı olmasına rağmen Türkçe konuşuluyor ve çok büyük çoğunluk kendisine Türk diyorsa bu Türklerin adaptasyona açık, kültürlerinin gelişmiş ve yetkin olmasındandır.

Osmanlı konusundaysa yine size bir ölçüde katılıyorum, eskiden kurulmuş Türk devletleriyle ya da zamanında kurulu olanlarla (Akkoyunlu Federasyonu, Safaviler vs.) kıyaslanamaz derecede Türklükten uzaklaşmışlar ve Anadolu'ya ilgisiz kalmışlardır. Fakat Osmanlı emperyal bir güçtür, zamanın Avusturya-Macaristan'ı ne kadar Alman'sa onlar da o kadar Türktür. Bu bir evrim sürecidir, onların mirasını bir kenara itmemiz doğru olmaz.

Kürtlerle ilgili ya da başka bir halkla ilgili genelleme yapmaktan kaçınmak gerekir. Ağır ithamlar içeriyor sözleriniz. Anladığım kadarıyla örtülü olarak "Kürtler çok fazla ürüyor, göç ediyor, İstanbul'un her yerindeler, Marmaris'in her yerindeler, turistlere laf atıyorlar, hırsızlar" genellemelerine siz de sahip çıkmışsınız. Bu düşünceleri ben hemen her gün bir dolmuşta, minibüste, börekçide duyuyorum ve sizden de böyle bir elektrik aldım. Eğer kendinize göre bir sorun tesbit ettiyseniz lütfen bu sorunu nasıl çözebileceğinizi de belirtiniz.

Atatürk'ün Tunceli politikası nedir? Bunu bilmiyorum. Ayrıca bu politikasının başarısız olmasının sebebi nedir? Zira Tunceli, kırsalında en çok asker kaybettiğimiz ve genelde DTP-HADEP-DEHAP gibi Kürtçü partilerin kalesi bir vilayet.

Sayın Şebnem, Yahudiler'in en seçilmiş ırk olduğunu söylemeniz sizi ayan beyan ırkçı yapar. Bu inancınız gereği olan bir şey olsa da bana sadece trajikomik bir laf olarak geliyor. Açıklamanızı da yeterli bulmadım.

Fakat Yahudiler'in tarih boyunca zulme uğradığı konusunda size katılıyorum. Bu tarihi bir gerçekliktir. Dünyanın dört bir tarafına dağıtılmış bir halkın bu kadar uzun süre kültürüne sahip çıkması da takdire şayandır. Bu belki de bizim milliyetçi geçinip de Türkçe'sini doğru düzgün konuşup yazamayanların kıskançlık duygularının kabarmasına sebebiyet verdiği için bu kadar tepki alan bir gerçektir.

Ayrıca FKÖ'nün, Hamas'ın terör eylemleri buradaki bazı din kardeşlerine cihad gibi geliyorsa; PKK'nın yaptığı bazı terör eylemlerinin de Avrupa'lılara özgürlük savaşı olarak gelmesi normal değil midir? Bana kalırsa Hamas bir terör örgütüdür, yaptığı eylemler açıkça ortadadır. Kaldı ki zaten savaşacak İsrail'li bulamadıklarında hemen birbirine düşmeleri onların ne derece vatanı ve dini kurtarmak samimiyetinde olduğunu bize göstermeli.

İsrail devletinin kendi sivil kayıplarının görüntülerini mümkün olduğunca medyadan saklaması da çok doğru bir iştir. Böylece terör eyleminin esas amacına hizmet etmez bizim bazı sivri zekalar gibi onların ekmeğine yağ sürmezsiniz.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Kasım 15, 2007, 05:31:57 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Sn Veritas, yukarida yazdiginiz antropolojik cumlelerinizin bir coguna katiliyorum. Zira bu sosyoljik gerceklikleri de iceriyor.

Yalniz su noktayi biraz daha acmam gerek sanirim. Bakin bugun dunyanin bir cok ulusu kendini ustun irk sayar. Ornegin Klasik Ingiliz mantalitesine gore dunyada kendilerinden daha ustun irk yoktur. ( Bunun ispati icin Avustralya, Kanada gibi ulkelere dahi hala Ingiltere'nin Common Wealth kapsaminda muamele etmesine bakmak yeterlidir.) Fransizlar'da kendilerini Ingilizler ve diger irklardan ustun gorurler. Yine Hintliler kendilerinin Tanri'nin ozel olarak yarattigi ve bu yonuyle dunyada diger irklara gore ustun oldugu inancini tasirlar. Kimse buna da itiraz etmez. Bugun bir cok Turk te, -sekil A yukarida, Sn Leon'un ifadeleri-  Turk'u Allah'in ozel imtiyazlarla yarattigi ve ozel irk oldugu dusuncesini tasirlar. Araplar son peygamberin kendilerinden geldigini savunup, "Kuran'nin da dili Arapca ve dolayisiyla Allah bizi ozel bir irk olarak secti" iddiasindadirlar. Yine sadece irklara degil dinlere baktigimizda da  Muslumanlar sadece kendilerinin cennete gidecegini dusunurler ve Musluman olan herkesin Allah katinda ozel oldugunu dusunurleR. Bir cok Hristiyan toplumlara gore baptist olmus her Hrsityan degerlidir ve Cennette diger iyi insanlar sadece onlara hizmet etme payesine eriseceklerdir.Museviler de Cennete'e sadece kendilerinin gidecegine inanirlar. Yani bu durumda sizin ifadelerinize bakarsak dunyada herkes irkci o zaman?Hayir, bunu bu kadar dar bir ifadeye sigdirmamiz dogru degil. Bu herkesin kendi dusuncesi ve herkes baska dusuncelere saygi duymak  zorundadir. Ben boyle dusunuyorum diye ayiplanmam veya tecrid edilmem ya da ziddi olarak zorla kabul gormek zorunda degilim. Mesela her ne kadar genel olarak bir Arap'i sevmesem de onun bu dusuncesi bana gore irkcilik degildir ve saygi duyarim. Yani ben boyle dusunuorum diye veya bir Arap kendini ustun goruyor diye realitede boyle olacak diye bir sey de sozkonusu degil.

Ben gecen malimde Leon'a da arzettim. Orada "ustun irkiz" ifadesini kullanmadim, sadece Yahudi felsefesi boyle oldugu halde en cok onlar eziyet gormuslerdir dunya tarihinde ve bundan da sikayet etmemislerdir demeye calistim.. Bu kadar duzgun Turkce ve yazi sanatina sahip olmaniza ragmen boyle anlamaniz uzucu zira hic bir ulus ustun oldugu tezini disardan bir ulusa aciktan ifade etmez ve paylasmaz. Cunku bu hem onlarin diger irklarla olan ilesimi azaltir hem de sizin de dusundugunuz gibi irkcilik suclamasina maruz kalirlar. Kendi aralarinda boyle dusunurler. Ve baska uluslara bu felsefeyi izhar etmedikten sonra bu irkcilik olmaz. Baska birine sen "baakk, ben senden ustunum" diyorsaniz o halde burada bir cezai yaptirim olmalidir cunku bu halklari provakatiflestirme oldugundan dediginiz gibi irkciliga girer . Dolayisiyla, bu ustun irk dusuncesi bir cok ulus gibi Yahudi felsefesinin ozudur. Siz irkci diyebilirsiniz tabi, kendi pencerenizden oyle goruyor olabilirsiniz ama zaten sizin veya bir baskasinin itirazi ile degisecek bir sey degildir bu. Cunku bu din degistirmek gibi  hemen degistiriver dusunceni gibi degildir. Ki din degistirmek bile ne kadar zor iken gerisini siz hesap edin. Veya bir ogretmenin ogrencisini egitmesi, yanlislarindan dondurmesi, dogrularini taltif etmesi gibi de degildir.

Daha basit bir ifadeyle , bu suna benziyor. Masonlarin nasil kendi dairelerine  kadinlari almamasi bir irkcilik degilse Yahudilerin de kendi iclerinde boyle dusunmesi irkcilik degildir.  Siz irkcilik olarak dusunebilirsiniz ama bu matematiksel hesabi degistirmez inanin bana:)

saygilar 
« Son Düzenleme: Kasım 15, 2007, 05:46:46 ös Gönderen: Sebnem »

Kasım 16, 2007, 05:51:55 ös
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Gerçekten güzel olmuş şebnem...
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Kasım 16, 2007, 08:31:23 ös
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

sevgili sebnem verilecek en güzel cevabı vermişsin tebrikler...... :)

Kasım 16, 2007, 09:14:07 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Daha once bazi Arap liderlerine irkci demistim kabul ediyorum. Onlari bu meyanda suclamam kendi irklarini ustun gormelerinden degil, Yahudilere, "seytan" 'a varincaya kadar bir suru hakaretler etmelerinden,  Israil'i haritadan silme hayal ve projelerini utanmadan herkese ifsa edip bir de bu yonde dunya uzerinde  destek toplamaya calismalarindan dolayi irkci diyorum...Bir yanlis anlasilmaya engel olmak icin belirtmis olayim...

saygilar
« Son Düzenleme: Kasım 16, 2007, 09:17:35 ös Gönderen: Sebnem »