Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: bav  (Okunma sayısı 7098 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 26, 2007, 09:18:06 ös
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bav
Bilim adina onlarca efsaneyi türetip Masonluk başta olmak üzere bir cok konu hakkinda yanlis fikirleri bilincli olarak Turk halkina yutturmaya calisan ve bunda da buyuk ilerleme kaydeden Adnan Oktar ve Ekibi hakkinda bir kac sey de ben katmak istedim.

Baska sitelerden , kopyala yapistir yapmayı sevmem. Onun icindir ki dogrunun yaninda bir cok yanlis da bulunabiliyor. Ayrica bazi yazilanlar o kadar ileri gitmiski anti-Adnanci yazilar  adami nerdeyse haksizken hakli cikartacak derecede

Gerçekleri yazmaya calisacagim elimden geldigince . Biliyorum Adnan Oktar ve ekibi hakkinda cok yazi var bu sitede ama hemen hepsi amacindan sapmis. Gercekleri diyorum cunku gercege ulasmak zordur. Anca iyi bi tecrube edindikten sonra insanlarin asil kimlikleriyle karsilasiyorsunuz. Din ( İslam) adina kurmadiklari duzen ve atmadiklari iftira kalmayan bu kisileri farkli bir yonden ele almaya calisacagim.

Cikarmis olduklari yayinlarin maliyeti oldukca yuksektir bu degirmenin suyu nerden geliyor diye dusunen bir cok kisi var. Aslinda bunu anlamak o kadar da zor degil. Buna ilerde deginecegim.
Konuyla alakali olarak Eserlerinde! en cok uzerinde durduklari meselelerden bahsetmek istiyorum.
Evrim ve Ahir Zaman.

Evrim konusunda yapilan o kadar calisma BAV etiketiyle onumuze surulse de kitaplar tamamen ABD de hazirlanmaktadir. Evangelistlerin Evrim karsiti yayinlari Turkiyede Harun Yahya adiyla piyasaya sunuluyor.
Degirmenin suyu da anlasilacagi uzere ABD den geliyor. Yoksa hergun baska baska mekanlarda gununu gun eden BAV cilarin yapacagi is degil ;)

Ahir zaman konularindaki farkli yaklasimlari ise Adnan Oktar in Mehdi oldugunu tum Turkiye ye hatta tum İslam alemine benimsetme cabasidir. Aslen kendileri sünneti hice saysalarda Mehdi ile ilgili ayet bulamayinca mecburen Hadislere sarilmaktadirlar ( isin en komik yerlerinden biri de burasi iste :D )

Onlarca Hadislerden - ki bunlarin cogu sahih degildir- Adnan Oktar a uyanlari alip Mehdinin alametleri, ozellikleri, gibi roller vererek yillar once hazirlanmis bir plani gunumuzde hayata gecirmeye calisiyorlar.

İbadet sekilleri ve cinsel sapkinliklari konularina girmek istemiyorum. İnternette bir cok yerde mevcut. Ama bunlarin iclerinde basta da belirttigim uzere yanlis bilgiler cok.

Adnan Oktar ile ilgili diger topicleri de az cok okudum Sn. Piyonun da epeyce gayretini gordum :)

Eger bir yerde yanlis varsa hep birlkte duzeltmeye calisalim, onyargiyi ve duygularimizla  hareket etmeyi bi kenara birakalim.

Allahu Teala bir ayetinde soyle buyurur
"..Ey iman edenler, zandan çok kaçının; çünkü zannın bir kısmı günahtır.." hucurat-12

simdilik bu kadar ;)
ilgilenenlere duyurulur.. gerci sevgili Lucky forumdan uzaklastirildi ama :)

saygilar...
« Son Düzenleme: Şubat 03, 2011, 02:43:49 öö Gönderen: skullG »
Gerçeğin çölü

Kasım 26, 2007, 09:21:08 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Elbettekı Bavcıların goruslerıne katılmamakla beraber burada rencıde edılmelerınıde ızlemek bana yakısmaz,burası ozgur bır forum ve herkes dusuncelerını SAYGI cercevesınde aktarmalıdır...Bunun ıcın kuralları bılmek gerekır forum kurallarını okumanız tavsıyemdır....Saygı gormek ısteyen,saygıyla yaklasmalıdır... Saygılarımla
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Kasım 26, 2007, 09:28:48 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn. Itzhak
Rencide edilecek bir durum yok hepsi zaten olayi bizzat yasiyorlar ve kabul ediyorlar
SAYGIsız bir gorus belirttigimi sanmiyorum..
Gerçeğin çölü

Kasım 26, 2007, 09:36:57 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn.One:
Burada T.C anayasının ve kanunlarının verdıgı yetkıyle kurulmus bır vakıftan bahsedıyoruz .. Ismını carpıtmak bence Saygı dısıdır.Bunu dusunmenızı ısterım.Bu sıtenın yonetımı bahsı gecen vakıf antı masonık bır vakıf olsada bu tur bır benzetmeyı uygun gormeyecektır...Saygılarımla
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Kasım 26, 2007, 09:41:12 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

basliga mi takildiniz ?

diger yerlerde sorun yoksa anlastik ;)
Gerçeğin çölü

Kasım 26, 2007, 09:47:06 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Bence Sayın Lucky arkadaş yokken bu konular tartışılmasa iyi olur zira bende atıldığım için biliyorum kendisi bana ithafen birçok mesaj yazmıştı (başka arkadaşlarda dahil) ve bunların hepsine cevap verilmeliydi ancak o sıra ben yasaklı idim. Güzel birşey değildi bir kişi bir süre atıldığı zaman ona ithafen yada değerlerini atfen birşey yazılmamalı. En azından ben yapmayacağım. O açıdan geldiği zaman istediğiniz kadar tartışırsınız ve bence daha uygun olur.

Kasım 26, 2007, 09:50:57 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn. Lucky bunlarin aksini iddaa edemez en azindan bana karsi ;)
Gerçeğin çölü

Kasım 26, 2007, 10:18:17 ös
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

lutfen ayrintilara takilmayalim.
inanin cok ciddi bir konudan bahsediyorum

Hicbir insan hakkinda boyle yazilar yazmak istemem ama olay da bu kadar net. İslam bunlara kaldiysa isimiz zor .

Ben aslinda en cok da medyaya hayret ediyorum Adnan Oktar hakkinda o kadar arastirma yapip, yazip cizdiler. Bana sorsalar hepsini guzel guzel bedava anlatirim. Maksat insanlara hizmet 
Gerçeğin çölü

Aralık 01, 2007, 09:43:26 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Bilgisiz Adnanci Vakfi demeniz yanlistir. Unutmayin ki, islam ugruna burada arastirma yapiliyor. Tüm müminleri bu konuda duyarli olmaya davet ediyorum. Darwincilikle olmaz bu isler.

Aralık 02, 2007, 02:57:49 öö
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İslam uğruna araştirma yapildigi sizin fikriniz!

Bu dusunceniz İsin aslini bilmediginizden kaynaklaniyor sn Osmanli

Kafaniza takilan konulari ozelden de yazabilirsiniz.. hepsinin cevabi mevcut..

saygilar ..
Gerçeğin çölü