Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kader  (Okunma sayısı 19845 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 30, 2007, 02:17:27 ös

Bak Sevgili Paragon yüzyıllardır Filozofların bile ''Kader'' konusunda tartışmaları günümüze dek süregelmiştir;
Şimdi bir şeyden bahsetmek istiyorum;
Herşeyin tezat olduğu bir toplumda dikkatinizi bir yöne çekmek istiyorum:
İnsanoğlu_Tanrı'nın Oğlu;
Adem_ Kurtarıcı İsa
Ademin Soyu_Efendimiz ve Yüce Kral'ımız Rab İsa'nın Soyu
Soykırım_ Tanrı'nın Soyu'nun Sonsuza kadar devam edeceği!
İki Soyağacından söz ediyorum;
İnsan Irkının soyu tükenmek üzere buna karşılık İsa'nın Soyu yeryüzünde başladı!!!
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 30, 2007, 02:20:03 ös
Yanıtla #1

Özür dilerim Rica etsem Sayın Site Yöneticilerinden alelacele konu bölünmesini benim başlığım altında yapmalarını istiyorum_

Temmuz 30, 2007, 02:37:35 ös
Yanıtla #2

Öncelikle çok çok teşekkürlerimi ve Sonsuz Saygılarımı sunuyorum Saygıdeğer Mason_
SAYGILARIMLA_

Temmuz 30, 2007, 02:52:34 ös
Yanıtla #3

Kader; gerçekten çok ilginç ve bu gibi hassas konulara iştirak ederken Tanrı'nın hakkımızdaki düşüncelerini de idrak etmemiz gerekir, bizim dışımızda gelişen o kadar çok olay var ki hangi birini derinlemesine incelersen incele sonuç itibariyle İnsanoğluyuz ve Tanrı'nın Bilgi Düzeyine hiçbirimiz erişemeyiz, erişmemiz mümkün değil!
İnsanoğlunun Kaderi gerçekten bu dünyaya gelmeden önce mi çizildi yoksa tam tersi İnsanoğlu mu Kendi Kaderini kendisi mi çizmiştir?

Temmuz 30, 2007, 03:03:26 ös
Yanıtla #4

Sevil Hnm,

İzninizle burada kader hakkında bir kaç şey yazmak isterim;

Kader söcüğü spiritualizm deki KARMA olgusunun halk arasında kullanılan şeklidir.Şöyle ki; bir kişi tarafından yaşanılan dünyevi hayatta yapılan her iyi ve kötü davranış mutlaka kendisine iyi veya kötü enerji olarak geri yansır.Bu yansıma bazen yaşanılan hayatın içinde gerçekleştiği gibi bazı durumlarda bir sonraki hayata da sirayet eder.Bazı insanların çok zor durumlar içerisinde (sakat,hasta v,s) dünya hayatına başlamaları tamamen buna dayanmasada büyük ölçüde bu sebeptendir.Bir küçük not daha düşeyim:İnsanların olduğu gibi toplumlarında karmaları vardır.Bu sebepten bazı topluluklar çok zor huzur bulurlar.

Sevgiler
Omnia mors aequat

Temmuz 30, 2007, 03:11:18 ös
Yanıtla #5

Benim anlayışıma göre ki yaptığım araştırmalar neticesinde sadece bir amaç için bu dünya kurulmuştur ve o amaç gerçekleştiği an da çağın sonu gelmiş demektir_
Kötü kuşak sonu yıkımla sonuçlanacaktır_
Bence ''Kader'' diye buna derim_
Yaşadığımız coğrafyada birbirinden çok farklı karakteristik özelliklere sahip kişiler görmekteyiz ancak sonuç itibariyle genelleme yapacak olursak bu nesil bence bu dünyada yaşayarak kendi cezasınının bedelini kendisi ödemiştir_
İnsanoğlu kendi kaderini kendisi belirlemektedir_
Bundan başka alternatif yoktur diye düşünüyorum_
Şu da bir gerçektir ki bu dünyada yaşadığımız sürece bizler hep birşeylerden korkar dururuz belki de canımızı yitirmekten, belki de sevdiğimiz birşeyi kaybetmekten; bu bir tür İnsan olabilir ya da bir nesne hatta hayvan da olabilir!
Ama unutmamız gereken bir nokta var ki o da sevdiklerin için herşeyini kaybetmeyi göze almalısın bu canın bile olsa.....
Sevgi; çok anlam ifade eder, benim için farklı belki Piyon Kardeşim için farklıdır öyle değil mi Piyon Kardeşim?
Ama önemli olan ''Sevginin Yüceliği''ni yaşamaktır_

Temmuz 30, 2007, 03:14:07 ös
Yanıtla #6

Çok haklısınız Saygıdeğer Mystic, Sizi temin ederim ki; birçok açığa kavuşturamadığım bilgileri Sayenizde tamamlama imkanını buldum, bunun için Özel olarak Teşekkür Etmek isterim_
SAYGILARIMLA_

Temmuz 30, 2007, 03:16:09 ös
Yanıtla #7

Ve şu da bir gerçektir ki Saygıdeğer Mystic;
Bunun bilincinde olan her insan bir başkasına değil kötülük yapmayı aklından bile asla geçirmezdi!
« Son Düzenleme: Temmuz 30, 2007, 03:19:40 ös Gönderen: SEVİL »

Temmuz 30, 2007, 03:24:41 ös
Yanıtla #8

Konu başlığı bana seyrettiğim bir filimi anımsattı.Her nekadar Sn Sevil hanım bu konuyu farklı bir amaç için açtıysada yazmazsam içimde kalacak. :)

Filmimizin adı KADER. Bir Zeki Demirkubuz filmi. Bu tip filmleri seyretmek pek adetim değildir ancak eleştirmenlerin düzdükleri inanılmaz övgülere kanıp seyrettim.Tam anlamı ile rezaletti.Bu tip yönetmenlerin eleştirmenler tarafından büyük usta olarak gösterilmesi Türk sinemasının neden bir arpa boyu yol katedemediğinin açıklamasıdır bence.

Sevgiler
Omnia mors aequat

Temmuz 30, 2007, 03:53:00 ös
Yanıtla #9

Bilmiyorum gerçi pek film seyretmem çünkü televizyon alışkanlığım hemen hemen yok gibidir Saygıdeğer Mystic; ancak Türk Sineması hakkındaki görüşlerinizle aynı fikre sahip olduğumu söylemeliyim çok doğru haklısınız_
SAYGILAR_