Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Homo sapiens ile Homo Neanderthalis  (Okunma sayısı 6077 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 12, 2013, 01:01:52 ös
Yanıtla #20
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben ise, Şanghay Sanat Festivalinde, Zhu Yu 'nun yönetiminde ortaya çıkan 'İnsanları Yemek' adındaki bir eserden dolayı 'Çin cenin yiyiyor' şeklinde bir imajın oluştuğunu düşündüğümden sordum. Çinlilerin (kimi lokantalarda) ahtapot, yılan yediklerini biliyordum da, cenin yediklerine ihtimal veremiyordum..

Bütün dünyada her millette masumiyetin katline rastladım.Dinlerde,hikayelerde,hemen hemen her yerde,
sadece anlamlandıramadığım,biz bir suretin yansımasıyken.Varlığımız,doğamızın vahşiliğindenmi geliyor.

Doğru kararlar tecrübeden gelir.Ama tecrübeyide yanlış kararlar biçimlendirir. bu kadar yanlış kararlardan sonra, insanlık hala niye ders almıyor anlayamıyorum.Bence delilik sürekli aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar beklemektir.Ve sürekli tarihte bunu görüyoruz.
« Son Düzenleme: Temmuz 12, 2013, 01:08:35 ös Gönderen: GOASISG »
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 12, 2013, 01:14:40 ös
Yanıtla #21
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben ise, Şanghay Sanat Festivalinde, Zhu Yu 'nun yönetiminde ortaya çıkan 'İnsanları Yemek' adındaki bir eserden dolayı 'Çin cenin yiyiyor' şeklinde bir imajın oluştuğunu düşündüğümden sordum. Çinlilerin (kimi lokantalarda) ahtapot, yılan yediklerini biliyordum da, cenin yediklerine ihtimal veremiyordum..

ahtapot Türkiye'de de yenilir canım o kadar dehşet bir şey değil. Bazı restoranlarda oluyor. Rahmetli Rauf Denkdaş da çok iyi ahtapot yaparmış.

Temmuz 12, 2013, 02:04:27 ös
Yanıtla #22
  • Aktif Uye

Ayrıca Homo Neanderthal değil. Homo sadece insanın evriminde isimlendirilir .Neanderthal insanın evriminden bir halka değildir

Burada ciddi bilimsel yanlışlıklar yapılıyor. Tam aksine ilk bulunduğunda Neanderthal denmiş ama sonrasında Homo Neanderthalis adını almıştır.

Tatile çıktığım için uzun boylu yazamam ama tatil dönüşü bir Homo Neanderthalis öyküsü yazmam gerekecek.
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti