Mason ve Masonluk Nedir? > Turkiye`de Masonluk

Atatürk mason muydu?

<< < (2/19) > >>

Mustafa Kemal:
Masonlıkta böyle bir duruş bulunmamaktadır.

baron:
Aslinda okudugum birkac yazida M.K Atatürk'un 2 yil mason locasina uye oldugu.Bundan sonra bilinmeyen bir nedenden dolayi locadan ayrilmak istedigi belirtilmektedir.Ama tabi dogruluk payi tartisilir.

saygilarimla..

ES:

--- Alıntı yapılan: Mustafa Kemal - Mayıs 27, 2011, 06:56:08 ös ---Masonlıkta böyle bir duruş bulunmamaktadır.

--- Alıntı sonu ---

nasıl bir duruş sergilendiği ile ilgili bir link verebilme şansınız var mı? tabii ki bu masonlar arası gizli bir saygı ise cevap vermek zorunda değilsiniz.

sorum yanlış anlaşılmasın tamamen bilgi edinmeye ve araştırmalar yaptığım bir konu bu. ben Atatürk'ün mason olmasını yürekten isterdim.

ama beni düşündüren şu konular var. masonda olsa hiç bir insan kusursuz değildir bir yerlerde hata yapabilir. devlet politikası olarak Atatürk'ün yanlışları insanlara açıklanmıyor veya gizleniyor olabilir. şayet insan akıllıca düşündüğü takdir de bukadar başarıyı Atatürk'ün destek almadan yapması imkansız gözükmektedir.

Mustafa Kemal:
Sn. ES,

Masonik işaretler bu Forumda yayınlanmaz.

Saygılarımla.

ES:

--- Alıntı yapılan: Mustafa Kemal - Mayıs 27, 2011, 07:06:23 ös ---Sn. ES,

Masonik işaretler bu Forumda yayınlanmaz.

Saygılarımla.

--- Alıntı sonu ---

cevaplar için teşekkür ederim. peki sizin fikrinizi almak istiyorum; tarihte masonların Atatürk'e destek olduğunu düşünüyor musunuz?

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git