Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bozkurt  (Okunma sayısı 40505 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 21, 2007, 12:28:03 ös
Yanıtla #30
  • Ziyaretçi

Piyon onlar ülkücü kaynaklar sen beni ülkücü ile karıştırdın galiba? Sen nerelerde dolanıyorsun şimdi söylerimde site kurallarına uymalıyız. Malum... Eğer çok istersen davetiye ile aramıza alırız senide biraz bilgi, biraz medeniyet öğrenirsin. :)

Sayın Skull daha fazla uzatmaya gerek yok Nazım Rus vatandaşıydı ve Atatürk döneminde hapis yatmıştır. Daha ne konuşalım? Ancak edebi bilgisine sizin yaptığınız gibi laf atmam mümkün değildir. Edebiyata yaptığı katkılar ortadadır.

Kasım 21, 2007, 01:43:27 ös
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

Haklisin. belki seni ulkucu ile karistirdim. Sen apayri bisisin. Senden bi tane daha yok denebilir :) cok ilgincsin.

Davetiye ile beni grubunuza uyemi yapacaksin? saol nazik teklifin icin ama ben ilgilenmedigim konularin gruplarina katilmiyorum.

Kasım 21, 2007, 04:37:02 ös
Yanıtla #32
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sayın Skull daha fazla uzatmaya gerek yok Nazım Rus vatandaşıydı ve Atatürk döneminde hapis yatmıştır. Daha ne konuşalım? Ancak edebi bilgisine sizin yaptığınız gibi laf atmam mümkün değildir. Edebiyata yaptığı katkılar ortadadır.

Arkadaşım, ben kimin edebi bilgisine laf attım acaba. Atsız'ın bir türkolog oldğunu söyledim, Ruh Adamı eserinin psikolojik roman açısından Türk edebiyatında önemli bir yer edindiğini de söyledim. Ha Atsız'ın şiirlerini diyorsan hala söylüyorum. Tamamen sloganik şiirler. ki onunla ilgili olarak da görüşlerimi daha önce ayrıntılı olarak açıkladım.

ama sen neyi nasıl görüyorsun ben onu anlamadım. neyse evet uzatmaya gerek yok.

Kasım 21, 2007, 04:47:18 ös
Yanıtla #33
  • Aktif Uye

Nihal Atsız ise inönü'nün işine gelmemiştir, inönüyü sert şekilde eleştirmiştir ve dolayısıyla onun döneminde hapis yatmıştır, işkence görmüştür. Şimdi Sayın Skull Atatürk döneminde Nihal Atsız rahatça yazılarını yazabildiğine, edebiyat eserleri verebildiğine göre Atatürk Nihal Atsız'a katılıyordur diyebiliriz. Peki Nazım Hikmet neden Atatürk döneminde hapis yatmıştır?
Leon olayları nede basit degerlendiriyorsun ..Atatürkün döneminde hapis yatanlar ve yatmayanlar ollarak durum degerlendirmesi yaparsak işimiz var...Atatürk bir devlet adamıydı ve ne yazıkki o günün şartlarında bir devlet adamı kendi düşünce ve kanaetlerının ötesinde milli menfati korumakla mükellefti.Kurtuluş savaşı ve sonrasında ki bütün politikalar emperyal sömürülere karşı koymak amaçlı milli benlikle birlikte birerer aşırı milli politika olarak sürdürülmüştür .Bu plitikaya öyle yada böyle destek saglayan herkez el üstünde tutuşlmuştur.Bazı durumlarda eski dostlar düşman olmuş bazı durumlardaysa milli menfaat geregi bazı godomanlara destek verilmiştir.Atatürk'ünde defalarca dile getirdiği üzere bu mücadelenin henüz gencecik bir yönetimin hassaslıgında sürdürülmesi, istenmesede aşırı ve yıpratıcı önlemler ve yasaklamalar alınmasına ve hatta Atatürkünde şahsen üzüldüğü kişilerin cezalarını katı katı çekmelerine sebep olmuştu.....
 Sanıyorum alınan cezaları bu karmaşanın bir parçası olarak görmek  yerinde olur......
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Şubat 09, 2009, 05:35:25 ös
Yanıtla #34
  • Uzman Uye

ismet özel denilen kişinin Türklük kavramıyla ilgili cahilliği
http://www.timeturk.com/video.php?id=21

buarada sevgili Leon Asenanın resmi üzerindeki Z harfinin anlamı nedir?
Sayın Shemuel buda Türklerin gizli sembollerindendir. İki kişinin bildiği sır değildir.  :) Hep yahudilerinmi gizemliliği olacak değilmi ama? ;D

:):):)

BEN TÜRK DEDİYSEM EĞER

Türkler dediğimde göndermelerim
Süprüntüleri şırfıntıları hamamoğlanlarını
Kapsadı kapsayacak
Sanıyorsan yanılırsın
Türklük şiir
Türkün eni Türkün boyu
Müslümanlığı kadar
Baksan bulacak mısın
Koskoca İstanbul’da
Nef’î diye bir semt
Ama Bayram Paşa var.
( İsmet Özel)

Şubat 09, 2009, 05:46:44 ös
Yanıtla #35
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bozkurt nedir Lucky?

Bozkurt ; Ana-Erkil kültün simgelerinden bir tanesidir, asyadan avrupaya, avrupadan amerika kıtasına kadar her yerde izi görünür.

Z : Orhun alfabesi Z harfi kişisel dönüşümü temsil eder.

Şubat 09, 2009, 05:54:33 ös
Yanıtla #36
  • Uzman Uye

Z: ozlaşma-özleşme
ozlaşma: Tanrıya ulaşıp, onunla bütünleşme anlamındadır.

Şubat 09, 2009, 05:57:57 ös
Yanıtla #37
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Z: ozlaşma-özleşme
ozlaşma: Tanrıya ulaşıp, onunla bütünleşme anlamındadır.

fakat burdaki tanrıyı Judaist tanrıyla karıştırmamak gerekiyor ve karışıyor. Ana-erkil tanrı kavramı bir saygının ürünüdür.Tapılmaz , ibadet edilmez. Aslında bu düşünce batıya Masonluk olarak giren düşüncenin ilk aslıdır.

Şubat 09, 2009, 06:05:02 ös
Yanıtla #38
  • Uzman Uye

Bay degas sözlerinize tamiyle katılıyorum. Masonluğun ilk başlangıcının nekadar bir bağlantısı var onu tam ben de çözemedim ama Masonlukla büyük bir benzerlik var orası kesin.
Bay Mason'a hatta ilk üye olduğum zamanlar sormuştum, Masonluğun şamanizmle ya da şamanist rahiplerle bir bağlantısı ya da bir tarih kısmı varmı diye,
Kendileri bana rastlamadığını ifade etmişti.

Tapılmaz , ibadet edilmez. Aslında bu düşünce batıya Masonluk olarak giren düşüncenin ilk aslıdır.

Şubat 09, 2009, 06:07:56 ös
Yanıtla #39
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bay degas sözlerinize tamiyle katılıyorum. Masonluğun ilk başlangıcının nekadar bir bağlantısı var onu tam ben de çözemedim ama Masonlukla büyük bir benzerlik var orası kesin.
Bay Mason'a hatta ilk üye olduğum zamanlar sormuştum, Masonluğun şamanizmle ya da şamanist rahiplerle bir bağlantısı ya da bir tarih kısmı varmı diye,
Kendileri bana rastlamadığını ifade etmişti.

Tapılmaz , ibadet edilmez. Aslında bu düşünce batıya Masonluk olarak giren düşüncenin ilk aslıdır.

masonluk bu kültün batı tipi versiyonun, fakat burjuva kulübü oldu. :D :D

tartışmaya iştrak etseler konuyu açarım fakat  daha çok izleyici pozisyonundalar.