Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sait Halim Paşa'nın ermeni terörist tarafından katledilmesi  (Okunma sayısı 21510 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 26, 2007, 02:15:57 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

galiba bu ermeni konusunu biraz abartiyosun. icimden bir his kotu tartisma cikacak diyor... neyseki icimizde pek bir ermeni yok simdilik. bence biraz frene bas. tepki cekeceksin gibi geliyor...
Başka farklı yorumda bulunsaydın daha çok sevinirdim. Ben sadece İttihat ve Terakki'yi aynı zamanda ermenilerin katilliklerini anlatıyorum. Bu yapmadıkları birşey değilki? Halada yalanlar uydurarak sözde soykırımı gerçek gibi göstermeye kalkıyorlar. Senin gibi gidersek işimiz zor!..
« Son Düzenleme: Nisan 26, 2007, 02:22:57 ös Gönderen: Ittihatci »

Nisan 26, 2007, 02:21:50 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Farklı kişiler oldukları için farklı olarak açtım yazılanları okumadığınız belli oluyor çünkü ben sadece suikastleri anlatmıyorum. Eğer beğenmiyorsanız yazmassınız. Bu kadar basit...

Nisan 26, 2007, 02:29:45 ös
Yanıtla #12

Farklı kişiler oldukları için farklı olarak açtım yazılanları okumadığınız belli oluyor çünkü ben sadece suikastleri anlatmıyorum. Eğer beğenmiyorsanız yazmassınız. Bu kadar basit...

Yazdıklarını okuyorum , Biyografi özellikleri taşıdığı için tek başlıkta toplanamaz haklısın.
Paşalar o kadar çok ki gözüm seçmiyor bazen :) Asala konusuna baktın mı? Ermeni faaliyetleri hiç durmuyor peki biz neler yapıyoruz Resmi ya da Gayr-ı Resmi olarak Türkiye nasıl bir yaptırım uyguluyor?

Nisan 26, 2007, 02:39:44 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Yazdıklarını okuyorum , Biyografi özellikleri taşıdığı için tek başlıkta toplanamaz haklısın.
Paşalar o kadar çok ki gözüm seçmiyor bazen :) Asala konusuna baktın mı? Ermeni faaliyetleri hiç durmuyor peki biz neler yapıyoruz Resmi ya da Gayr-ı Resmi olarak Türkiye nasıl bir yaptırım uyguluyor?
Az önceki bir başlıkta toplayalım teklifini niye sildin kendi kendime yazmış gibi oldum. :) konu toplamı bukadar zaten Sait Halim Paşa, Talat Paşa, Cemal Paşa ve Doktor bahattin Şakir... Seri halinde açtım yani...
Asala konusuna baktım iyi başlık, yalnız Türkiye'yi katmamak gerek hükümetin acizliği yüzünden hiçbir yaptırım uygulayamıyoruz maalesef... Ermeniler bile bazılarının destekleriyle Diasporalarıyla birçok yaptırım uyguluyorlar, Dünya'yı ikna etmeye çalışıyorlar. Hedefleri ise kısaca 4 T planı!..

Nisan 26, 2007, 02:40:53 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

yazdiklarini daha okumadim dogru. okunacak gibi degiller. fazla uzun, genis bir zamanim olmadan okuyamam ne yazikki, ben konu basliklarina bakarak yorum yaptim. tarih konusuna biri girdiginde konu basliklarini gorerek, BURASI ERMENILERDEN NEFRET EDIYOR gibi dusunebilir diye demistim.

Begenmiyor degilim. bilgi bilgidir. bana her turlusu uyar. ama tek bir irk yada halkin ustune gidiliyorsa, tepki cekersin diye diyorum. o tepkide benden gelmez zaten. ama uyelerden biri ermeni ise, olayi kisisel alabilir. ben tavsiyede bulundum. yoksa karismam zaten.

Nisan 26, 2007, 02:42:17 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

ayrica 4 T olani nedir bilgi verirmisin. ben turkiyeden biraz fazla uzak kalmisim galiba

Nisan 26, 2007, 02:50:16 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Okumadan yorum yapmak zaten yanlış. :) sonra bunca olandan sonra ve en değerli İttihatçı devlet adamlarının Ermeni teröristler tarafından şehit edilmesinden sonra Türklerin Ermenilere dost olmasını bekleyemezsin herhalde...
4 T planı ise Ermenilerin sinsi planlarındandır kısaca bahsetmek gerekirse Tanıtım, Tanınma, Tazminat ve Toprak'tır. Yani, sözde Ermeni sorunu tüm dünyada terör yoluyla "tanıtılacak", sözde iddialar dünya kamuoyunca kabul edilip Türkiyece "tanınacak", sözde soykırımdan dolayı Türkiye'den "tazminat" alınacak ve "Büyük Ermenistan" rüyasını gerçekleştirmek için gerekli olan "toprak" Türkiye'den koparılacaktır!..

Saygıyla!..

Nisan 26, 2007, 03:03:40 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Sen bolye birseye ihtimal veriyormusun? Ermenileri turkiyenin dusmani larak goruyor olabilirsin ki eger oyle ise bile, onlardan cok daha once gelen, cok daha guclu o kadar cok dusmanlari varki turkiyenin

dinciler seriat getiremedi, solcular komunist yapamadi, sagcilar iranlastiramadi, museviler yikamadi, hiristiyanlar ele geciremedi.... DE

Ermeniler mi turkiyeden toprak alacak?

Bence fazla buyutuyorsun bu konuyu. Bu konudan cok daha onemli ve buyuk sorunlar var. bence bu konu bu kadar kafaya takilmasi gerekecek kadar buyuk bir tehlike degil.

Nisan 26, 2007, 03:14:35 ös
Yanıtla #18

Türkiye , Türk halkı manevi değerleri ile bütünlüğünü koruduğu sürece sarsılamaz!
Devletlerin çıkarları vardır ancak Toprak talep eden şuursuzlar bizden bir tek Boylarının Ölçüsünü Alabilirler :) Gelsinler her platformda veririz ölçülerini!

Nisan 26, 2007, 03:24:41 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Biz Türkler, Rusya ve Batılı Emperyalistler tarafından kışkırtılan ve oluşturulan bölücü Ermeni eliti ve aynı Emperyalistler tarafından yönlendirilen ve bizzat Osmanlıya karşı, Anadoluda ve karşı cephelerde savaştırılan bölücü ve soykırımcı Ermenilerin, o dönemin Emperyalist planlarına göre, Anadolunun 7 vilayetinde kukla ”Büyük Ermenistan” kurmak ve Türk’ü Anadoludan kovmak ve esir etmek amacıyla yarattıkları isyanlar, müslüman soykırımları, terör hareketleri, karşı taraf lehine casusluk, Osmanlının ikmal yolarına saldırı şeklinde cereyan eden tüm olumsuzluklara haklı olarak dur demek ve tedbir almak için yapılan bu tehciri savunmalıyız. Unutmamalıyızki, Ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı Milli Kurtuluş Savaşı, esas olarak, bu tehcirin yapıldığı güvenilir coğrafik bölgelerde, Amasya, Sivas ve Erzurumda meşrulaştırılarak kararlar altına alınmış ve Türk’ün elinde kalan ve Kazım Karabekir Paşa tarafından yönetilen son düzenli kuvvetimizde bu tehcir bölgesinden harekete geçmiştir. Bu anlamda Milli Kurtuluş Savaşımızın oluşmasına ve Türk’ün Anadoluda varlığına objektif ve fiili katkı sağlıyan bu tehcir için gerekli ve zamanlı karar alan, dönemin Osmanlı Hükümetine ve üyelerine varlığımızın korunması ve yok edilmesinin önlenmesiyle ilgili hizmetleri açısından biz Türkler olarak şükran borçlu olduğumuzun bilincinde olmalıyız!..

Saygıyla!..