Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İnançlarımız  (Okunma sayısı 10721 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 30, 2007, 04:59:24 ös
Yanıtla #20

Aslında samimiyetimle söylemek istiyorum ki Sevgili Alaaddin; sormuş olduğunuz soru çok mantıklı ve gerçekten de bunun üzerinde yani daha doğrusu anlamı itibariyle beni en çok düşündüren soru, bana yöneltmiş olduğunuz sorudan kaynaklanıyor! Bu arada yazının aynısını geçirmek sizce de biraz zor olmadı mı?  
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ağustos 30, 2007, 05:00:26 ös
Yanıtla #21
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sevil Hanım biz sizi gibi değiliz bir sıradan insanlarız en azından sizde biliyorsunuz ki ben sıradan biriyim böyle şeyleri buraya niye koyuyorsunuz kesin dil dediğiniz bu mu bundan kimse bir şey çıkartmaıyor (başta siz olmak üzere) hem size ait hemde ne anlattığını bilmiyorsunuz garip yani biz gibi sıradan insanların kafası karışır böyl şeyler gördülermi ???
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ağustos 30, 2007, 05:06:59 ös
Yanıtla #22

Hayır ve bunu gayet bariz bir şekilde üzülerek açıklamak durumundayım ki Sevgili Alaaddin; öyle bir niyetimin olmadığı gibi gizemli olmak için ise hiçbirşey yapmadığımı itiraf etmek istiyorum! Ki böyle bir niyetim olmuş olsaydı sanırım başka bir şekilde forum üzerinde etkili oldurdum, bakın herhangi amacım, bir gayem sözkonusu değildir ancak beni ne tür bir şekilde algılarsanız bu size kalmış birşey ve duyumsamanızdan ibaret olacaktır, açıkça konuşmak gerekirde burası Özgür bir Site olduğu için fikirlerimi belirtmem bir şekilde gizemliliği teşkil ediyorsa size doğrusunu söyleyeyim; tamamiyle yanılıyorsunuz lütfen özellikle bu hususta bana yöneltmiş olduğunuz soruları bir başka yöne iteklemeyecek şekilde sorarsanız daha çok memnun kalacam; bu sayede hiç kimseyi herhangi bir şekilde telkin etme gibi basiretsiz bir şekilde hareket etmek istemediğimin bilinmesini rica ediyorum_

Ağustos 30, 2007, 05:09:59 ös
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

Neyse, konu tekrar kaydi.

Sevgili Sevil. Siz simdi bu astiginiz latince kelimeler ile bezenmis olan yazinin (anlamini bilmediginiz) anlamini bulmaya mi calisiyorsuzun? Eger oyle ise yukaridaki tavsiyem ise yarayabilir.
Yok eger, anlamini bulamadim, bulamamamin sebebi de ozeldir, sadece paylasmak istedim ve siteye astim derseniz, o da normaldir.

Saniyorum uyelerimizin sormaya, "madem uzerine yorum yapmayacaksin siteye niye ekledin?"
Yani sahsiniza bir hakaret veya sorgulama yok. Eminim ki herkes sadece yardim etmek istiyordur.

Ağustos 30, 2007, 05:13:30 ös
Yanıtla #24

Bakın Sevgili LuckyEye2; sizin sıradan olup da beni sıradandışı yapan hiçbirşey ortada yok ve şunu önemle belirtmek isterim ki bu Sitede sadece sizler yoksunuz ve benim hangi konuyu hangi amaçla Siteye yazmadan önce kusura bakmayın ama öncelikle sizden mi izin almalıyım? Lütfen böyle ya da bu şekilde davranara hiçbir yere varamıcağımızın artık bilinmesini rica edecem; bu arada eğer konularım itibariyle size ters düşülüyorsa ve kendinizle çelişiyorsa yazılarımın üzerinde durma gibi bir zorunluluğunuzun olmadığını da belirtmek isterim_

Ağustos 30, 2007, 05:15:35 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Sevgili Sevil;

Haddim olmayarak bir tavsiyede bulunayim. Yazilari tek tek okuyup, tek tek yorumlamak yerine utun mesajlari okuyup yorumlarsaniz anlamlari daha iyi kavrarsiniz.

Ağustos 30, 2007, 05:16:01 ös
Yanıtla #26

Anlıyorum Sayın SublimePrince; ki zaten ben de aynı fikirdeyim, ancak yine belirtmek durumundayım ki yazımın anlamını öğrenmek amacıyla yazdım, yazmamın tek nedeni budur_

Ağustos 30, 2007, 05:16:38 ös
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

O zaman tavsiyem size faydali olacaktir. Deneyiniz.

Ağustos 30, 2007, 05:18:34 ös
Yanıtla #28
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn. Sevil niye koydun demedim yazıyı koyup bunun anlamı ne diyede sorsan yadırganmaz ama bu yazıyı üç yıl önce gördüm şimdi yazdım anlamanın bilmiyorum sonrada anlamını biliyorum ama söyleyemem v.s. v.s. anlamsız bir yığın cümle kurdunuz o bakımdan yani sizi eleştirmiyoruz ne yaptığınızı anlamaya çalışıyoruz yazı koyup koymamanız bizi enterese etmez...
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ağustos 30, 2007, 05:21:53 ös
Yanıtla #29

Hayır haddiniz falan sözkonusu olamaz! Lütfen rica ederim Sayın SublimePrince; Siz bu Sitenin Yöneticilerinden birisiniz ve elbetteki bir üyeniz olarak bana birtakım tavsiyelerde bulunmanız normal ancak özür dilerim ama yazıları tek tek okuyup yorumlamak adına söylemiş olduğunuz tavsiye benim yazmış olduğum yazımın anlamı için mi yoksa bu forum üzerindeki bana yöneltilen sorulara ya da mesajlara vermiş olduğum cevaplar için mi? Bu konuda gereken açıklamayı yaptığınız taktirde hangisi için geçerli olduğunu öğrenmekle beraber uygulamaya da geçebilme fırsatını yakalamış olurum_ Teşekkür Ederim!
SAYGILARIMLA_